Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

KAM SE ZISKY


MNovak

Doporučené příspěvky

jenaL
máte pravdu ,zde nejde o peníze,ale třeba já jsem člověk, který jde neustále kupředu a musím si neustále rozvíjet své obzory. Potřebuji určitý osobní růst. Zajímají mě nemovitosti, a vše co s tím souvisí. Zajímám se o nanotechnologie. Nevadí mi spousty starostí, které v podnikání vznikají. Rád tyto situace řeším. Neberu to jako plácání ale jako životní styl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 72
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jen každého nechte ať vyjádří své názory. Zajímá mne do čeho chce kdo investovat a hlavně proč. Když někdo chce jít do byznysu tak fajn - škoda jen, že nevím do jakého a proč.

Já když se budu soustředit jen na otázku peněz, tak investuji do dividendových akcií. Ne proto, že by z nich byl velký zisk, ale protože přinášejí pravidelný tok peněz bez starostí o daně a jediné co musím udělat je zkontrolovat jednou za tři měsíce kolik že to dostanu příště. Dividendy mají oproti tradingu tu výhodu, že jsou časově méně náročné než kterýkoliv způsob obchodování. Pro mně osobně je však důvodem proč do nich investovat to, že je mám rád.

Trochu mne mrzí, že tu zapadlo téma péče například o životní prostředí. Jestliže někdo bude investovat do ekologie, tak tím ovlivní i cenu kukuřice či kakaa, které možná obchoduje. I když uznávám, že přeci jen trochu vzdáleně. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Omlouvám se za můj příspěvek, byl napsaný nevhodným stylem.
Mne trading baví, proto ho dělám, je to super věc a můžu to dělat kdy chci, to se mne na tom líbí. Podle mne by měl každý investovat do toho, co ho baví. Kamarád například investuje do vývoje nových technologií, další do alternativních zdrojů energie, jiný do pozemků. Možnosti jsou různé a pokud se člověk umí otáčet a vidí, tak za 4 roky ze z 200 tisíc skutečně dá udělat 1,8 milionu a s malým rizikem. O co jde ale nepovím, kdyby měl někdo zájem tak tomůžeme probrat přes email, ale takhle veřejně to ventilovat nechci:). Jinak co se týče nemovitostí, tak já bychdoporučoval třeba Emiráty, za cca 3roky vidím zajímavě Ukrajinu atd. Čechy jsou už myslím na vrcholu a půjde to dolu,moc veliké riziko.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

toto si o danej téme myslí kyosaki a jeho bohatý táta v neviem ktorej knihe.
Celkom s tým súhlasím.
na začiatku je dôležité sústrediť sa na menej aktivít. Ak to vyjde a tých zdrojov je dostatok, tak určite je vhodné investície rozložiť +- v tomto duchu. Nevynímajúc napr. aj dobročinné aktivity.
takže tu to je:

"Nejbohatší lidé planety mají následující strukturu aktiv:
-31% Akcie
-21% Dluhopisy
-22% Alternativní investice (hedge fondy, private equity, venture capital, strukturované produkty, komodity, umění)
-15% Nemovitosti (přímé investice i tzv. REITs)
-11% Hotovost a depozita

-Mě osobně je tato struktura velmi sympatická. Ukazuje sílu diverzifikace a ne nesmyslnost chorobné preference či zamítání konkrétní třídy aktiv jen proto, že něco jiného vydělává zrovna více.
-Otázka místo závěru: Víte, kolik procent nejbohatších lidí na světě získalo svůj majetek díky výkonnosti svých investic? Je to jen 10%. Největší podíl (37%) je vybudování a následný prodej vlastní firmy.
-Myslím, že to dost jasně naznačuje, jak se chovat k portfoliím těchto klientů, jejichž prioritou je ochrana kapitálu a nikoliv spekulace o tom, co udělá ten který trh v letošním či jakémkoliv jiném roce."

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já myslím, že nemovitosti nejsou vůbec špatnou volbou. Ale o tom, zda budete mít z pronájmu zisk nebo šul nul, je rozhodující její nákupní cena. Musí se hledat nemovitosti hodně pod tržní cenou. Pak je návratnost investice hodně rychlá. Přesně jak píše Kiyosaki: projde 100 nemovitostí-z toho je 10 dobrých příležitostí. Z nich vybere 3 nejlepší a z těch tří koupí jednu. Najít takové příležitosti je tedy pěkná fuška, ale je to výzva. A hlavně- člověk se tak dostane k pasivnímu příjmu, který mu plyne bez jeho přičinění. Vždyť správu svých nemovitostí můžete svěřit nějaké firmě a máte to prakticky bez starostí.

ps: ještě bych rád zmínil jednu zajímavou věc a tou jsou mikroúvěry. Koukněte na to. Mikroúvěry pomáhají rozvíjet podnikání pro nemajetné lidi v chudých zemích.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stanley: Užjsi někdy zkoušel nakoupit nemovitosti pod cenou? V ČR je to hodně těžké, většinou se jede brutálně nad cenou. Ale neříkám že to nejde. Jednodužší pro tuhle oblast je zlato, stříbro a starožitnosti (ale v těch se musí člověk vyznat). Já mám např. stálého dodavatele zlatého odpadu a dávám mu 50% burzovní ceny a prodávám to dále za 96% burzovní ceny. Tohle vidím jako celkem dobrý byznys. Pravda ale je, že pokud se v tom člověk umí otáčet, tak vhodné koupě se daj najít opravdu úplně všude. Ale je fakt že jeden kamarád kupuje louky a předěláváje na parcely. Sice jde oproces na cca 3 roky, ale koupí to za 20 korun a prodává za 1200, to je docela dobrá cesta jak jít do nemovitostí:). Nebo objíždět vesnice, na katastru si zjistit majitele očividně neobydlených a zanedbaných nemovitostí a vykoupit to pod cenou:). Určitě větší šance něco najít než v katalogu realit (tam už to vykoupila realitka:) ).

Co se týče mikroúvěrů, tak pokud vím, návratnost je něco pod polovinou, to je vážně jen charita. Ale zase - je to věcí přístupu. Těžko ale asi půjdete rozbít hubu někomu kdo stejně nic nemá:).

Ještě bych dodal k R.T.Kiyosaki. Nějaké jeho knihy jsem četl, je to dobré pro lidi, kteří nevědí skoro nic o podnikání a podnikatelské myšlení jim chybí. Když si tu knihu několikrát přečtou, tak jim to otevře oči a najdou tam dost věcí. Ale žádné návody, spíše pak vidí příležitosti tam, kde by jinak viděli jen klasický obchod. Žádný podnikatel ani investor vám neřekne na rovinu jak to dělá, ale maximálně vám ukáže na nějakou cestu kdesi vdáli, která tam vede. Je potřeba praxe. Víte jak to je, člověk si pamatuje 10% toho co čte a 90% toho co dělá:).

Tímto příspěvkem chci říct hlavně jedno: Příležitosti k dobrému obchodu jsou všude, musíte mít ale oči a vidět to. A taky být tam v dobrý čas, já osobně bych teď např. u nás nemovitosti nekupoval, jsme hodně veliká bublina :). Ale je to můj názor. Každopádně na začátek potřebujete nějaký kapitál - proto mám rád forex;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mam znameho co ma vinny sklipek-rozumej "ten lepsi vinny sklipek" a kupuje treba vino(nevim ted z hlavy znacky) za 3-5 000kc lahev, ktere se ale neda pit, musite ho nechat lezet par let (treba 3, 5, nekdy i 10 let) a az potom je vysoce konzumovatelne. cena takoveho vina se potom pohybuje treba na 15-30 000kc za lahev.
ma to opet sva pro a proti:
-musite vedet co a kde koupit
-platit nekolik let prostory, chlazeni-elektrina, cloveka co se o to stara atd.
-vedet kde potom prodat-nizka likvidita(pokud nesezenete nejaky dost dobry kontakt na pravidelny odber)
-kdyz to nepujde prodat, da se to vypit (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

grand davis:
jenom asi tolik ze tohle je server vyhradne o tradingu, tzn nerozumim proc by tu nekdo kdo jeste nevydelava na trzich se staral prodej vina ktere mozna nikdo ani nechce(jedine snad pro zabavu-pro penize urcite ne, protoze v trzich se povaluji neuvertelne castky za minimum casu) - drzme se zameru strujcu webu-o ziscich se da povidat (az budou) u skotske v karibiku(nebo spis v mem pripade u kokosoveho orechu na filipinach) , jinak je to sneni a to penize nevdelava:) Trading nabizi podstatne bohatsi zivot nez starani se o nemovitosti - clovek se muze daleko dukladneji venovat svym zajmum, rodinam, travit vice casu s prateli, cestovat, poznavat a to jsou hodnoty ktere v nasi busy spolecnosti hodne casto prehlizime:) - to je muj pohled.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...