Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

KAM SE ZISKY


MNovak

Doporučené příspěvky

osobne poradie: daytrading -> pozicne akcie/komodity/meny -> dlhopisy

nehnutelnosti neriesim, treba ine know-how (komu dat do vacku a pod.), mal som skoro vzdy nejaky problem s predajom ked som potreboval presunut peniaze (velmi nizka likvidita oproti vyssie uvedenym), treba sa o ne starat a udrziavat + kopec papierovaciek po uradoch. Drzim sa toho co mi funguje, pomer usilie/prinos v mojom pripade jednoducho nedosahuje vyssie uvedene, ale samozrejme u niekoho to moze byt celkom opacne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 72
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

... tak tohle je pěkné vlákno, v kterém se trading přesunul už do jiné, vyšší dimenze ... až nebudu vědět co s vydělanýma $$$, dám na vaše rady. zatím si myslím, že na každém nápadu je nějaké + a - , tak jako asi ve všem ....

nemovitosti - ano, ale je to také velký závazek, spousta papírování, právníci+dobré smlouvy, údržba, starosit atd... a víme jak to u nás funguje s neplatiči nájemného - NIJAK, takže ?
zlato - super, ale móda vexláků ověnčených kilogramy zlata kolem krku je už zdá se pryč a mít ty kila jen tak někde v sejfu ? :)
veteráni, mince a umění - dobrý, ale myslím, že člověk k tomu musí mít taky trochu vztah a trochu více tomu rozumět, aby si nenechal nakukat kde co a nenakoupil nějaký bezcenný šmejd - zajíce v pytli ... no ale nějaký první model Porsche v garáži? hmmm ...
víno - bezva nápad Pájo, JihoMoravák se nezapře (tu) - ale popravdě, vínu je taky potřeba trochu rozumět a né jen umět poznat špatné od dobrého a bílé od červeného, tak jak to umím třeba já, ale kdyby jsi se náhodou seknul ve výběru a rodina na to nestačila, tak dej vědět, mile rád ti pomůžu s konzumací :) ;)

já osobně bych si asi vybral od každého trochu, ale hlavně bych se snažil držet hesla "ševče,drž se svého kopita" a postupoval podle návodu od nelo ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je vôbec nutné o tomto uvažovať?

Úspešný trading si predstavujem ako celoživotnú nekončiacu cestu za navyšovaním počtu kontraktov vo fungujúcom obchodnom systéme. Myslíte, že až jeden tick posunie tradera buď 50.000$ do plusu alebo rovnakú sumu do mínusu, buda daný trader uvažovať o "prehodení" peňazí do inej investičnej platformy (prípadne skôr, ako to podľa tohoto vlákna vyzerá)?

V súčasnosti, teda s ešte neurobeným prvým obchodom, sa mi to nezdá pravdepodobné (minimálne v mojom prípade).

Pavel K

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to gandalf33:

nevím jestli jsi dobře pochopil smysl tohoto vlákna. nikdo tady nezpochybňuje, že pro něj trading není celoživotní cestou, jak píšeš. přečti si znovu a pozorně první příspěvek zakladatele tohoto vlákna. vtip je v tom, že prostě nemůžeš do nekonečna navyšovat počet kontraktů, jen díky tomu, že chceš kumulovat zisk a tyk díky tomu, aby ti ty peníze jen tak neleželi u brokera na účtě, což na víc nemusí být 2x bezpečné ... i trading a lidská psychika má své meze. já si nedovedu představit že bych obchodoval třeba 200 K na kterých bych měl jedno jediný SL 20 000 USD tj cca. 350.000,- Kč. I s 20K se dají vydělat tak veliké peníze, že je pro i velice nadstandartní spotřebu nemůžeš zkrátka utratit. a co pak s něma?
tato otázka je velice na místě. bohužel se mě a zjevně ani tebe zatím netýká ... ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vďaka Ouklend,

pravdepodobne som sa zle vyjadril, pretože som traderskú budúcnosť úspešného tradera v žiadnom prípade nespochybňoval, práve naopak - neviem si predstaviť, že by úspešný trader, akumulujúci veľké zisky, postupom času prešiel na inú formu investovania.

To čo som chcel predostrieť je otázka, prečo neísť cestou navyšovania kontraktov? No a čo, že jeden tick nás posunie tým alebo oným smerom o pre nás v súčanosti obrovskú hodnotu peňazí? Ja si v súčasnosti neviem predstaviť SL napr. 5000 USD. Psychika úspešného tradera sa ale zakaždým zlepšuje - či myslíš, že existuje limit, s ktorým sa daný človek narodil a už ho neprekoná, napr. 30 kontraktov na obchod? :)

Pýtam sa, pretože ja osobne by som v budúcnosti rád pracoval so stále sa navyšujúcim počtom kontraktov na obchod (1000? 5000? Viac ak treba) BEZ OHĽADU NA TO, akú nervozitu by som pri obchodoch s 1 kontraktom prežíval teraz. Viem, že ak budem mať úspech, psychický tréning na zvládnutie týchto súm príde.

V praxi som ale ešte zhruba 430 dní, tj rok a 4 mesiace, pred svojím prvým obchodom. Moju otázku preto berte prosím ako čisto filozofickú... Neverím, že sa nedá minúť, keď sa chce :)

Pavel K

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Ouklend a Gandalf:

Myslím si, že neustále navyšovat pozice není možné. Mít v jednom obchodě 5000 kontraktů - to mluvíme o hoooodně velkých penězích. To už možná ani trading dělat nemusíte. (tu)

Souhlasím s Ouklendem - pokud bych mohl obchodovat s tolika kontrakty, tak ty peníze budu mít radši jinde a je jedno, jestli to bude ve zlatě, v nemovitosti, ve víně nebo kdekoliv jinde. Ale na účtě u brokera se mi to zdá "nebezpečné". :-)

Sám zatím ještě live nejedu, ale pokud budu/ete mít funkční OS, tak position-sizing je OK. Ale všeho moc škodí a nedovedu si představit obchod s tisíci kontrakty.

Proto bylo založeno i toto vlákno (si myslím). Nelze donekonečna navyšovat pozice - třeba jen z psychického hlediska, a proto "Kam potom s těmi penězi?" :-))

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kluci o kolik jednodušší by se vám obchodovalo, kdyby jste pořád nehleděli na dolary. Já když obchoduji sleduji jenom graf. Vůbec nevím kolik vydělávám ani kolik je můj stop loss. Prostě dám do toho všechno co trh vyžaduje. Určitě bych nemohl obchodovat, kdyby mi před očima pořád skákaly ceny. Výsledek mě zajímá až po ukončení obchodu nebo po ukončení celého sezení. V hrubé představě vím jestli mám zisk anebo ne. A to mi stačí.
Původně jsem měl na mysli, že se tu rozepíší ziskový obchodníci a naznačí své další investice. Takže bud takoví neexistujou nebo toto forum nečtou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nejsem odborník na více kontraktů a čistě filozoficky si myslím, že zkrátka není potřeba obchodovat obrovské množství kontraktů, když např. s 20ti a třeba i na více trzích současně můžeš vydělat neskutečné peníze s kterými stejně nebudeš vědět co dál ... bavíme se o soukromém intradenním obchodování. soukromý intradenní trader nemusí v objemech svých obchodů konkurovat investičním společnostem, které mají úplně jinou pozici, jiné technické zázemí, lidské zdroje. také si myslím, že i broker má určité omezení max. počtu možných kontraktů.

navíc - a to je jiná otázka, která by mě čistě teoreticky velmi zajímala - umístit větší počet kontraktů o kterých píšete, třeba 1000, není zase tak jednoduché, protože je to v trhu poznat a myslím, že to s ním dokáže pěkně pohnout ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mnovak: Ako keby ste citovali z knihy Alexandra Eldera :) Presne tak ako pisete by to malo byt... ale po vykonani obchodu je samozrejme nutne analyzovat profit/loss :)

Ouklend: Existuje kniha "Deriváty, hedžové fondy a offshorové společnosti" od Jílka, v ktorej ako príčinu krachu jednej z väčších spoločností autor uvádza jedného človeka, ktorý na Singapurskej či Tokijskej burze držal otvorených 80% pozícií - a opustil spoločnosť :) Zisk/strata sa každým dňom podľa vývoja ceny pohybovala skokmi zhruba 50 mil. libier. Samozrejme, v USA a pravdepodobne už aj v Singapure, existujú pevne dané a kontrolované limity na počty otvorených pozicíí alebo %. Aj keď tento človek pracoval s peniazmi spoločnosti (a jeho krachom bola všemohúca dlhodobá snaha vykryť jednu malú stratu, ktorú pred spoločnosťou zatajil), tento príklad demonštruje čoho je človek schopný.

Ak ziskový trader cíti potrebu presúvať nemalé časti svojho imania do bezpečnejších investícií, je to fajn a nevidím v tom problém - možno k tomuto jedného dňa sám dospejem. Zatiaľ je ale mojím cieľom dostať sa na obchodovanie s maximom kontraktov na obchod ako sa len bude dať (a som si vedomý že AJ v prípade úspechu ma od tohoto delia desiatky rokov), čiže tento thread nie je v súčasnosti v súlade s mojím osobným cieľom, tak mi pripadalo zaujímavé to spomenúť a zistiť, či niekto rozmýšľa v tomto smere aspoň podobne ako ja.

Samozrejme, pri obchodovaní s množstvom kontraktov ktoré pohne trhom, bude možné jednotlivé stratégie ešte trochu dopilovať.... :)

Pavel K

P.S. V prípade, že túto odbočku považujeme za uzavretú, vráťme sa teda k formám investície peňazí nadobutnutých tradingom, po prekročení hranice pri ktorej už tieto peniaze nebudú slúžiť na navyšovanie pozícií...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gandalf33

Píšeš: "Úspešný trading si predstavujem ako celoživotnú nekončiacu cestu..."
Někdo si představuje přesný opak. Žádná celoživotní dřina u grafů, ale rychle tradingem, za pár roků vydělat pořádný prachy a KONEC. Případně pak už jen trading pro zábavu nebo jako frajeřinka před ženskýma na vlastní jachtě v Karibiku :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ouklend >> s těmi nemovitostmi je to různé, záleží jaké člověk má podnájemníky. Raději bych nešel do pronajímání bytů, to se snad ani vyrentovat nedá, max. vily. Lepší situace je u pronájmu komerčních nemovitostí. Rodiče kdysi podědili 1/6 domu na náměstí, vlastní dvě malé prodejny ve středu náměstí. Starosti s tím nejsou více méně žádné, jenom si hlídáš daně, jestli není nějaký problém s barákem (výhoda když nevlastníš celou nemovitost, ale jenom část - majoritní vlastník se většinou o vše postará, a menšinové vlastníky jenom informuje o situaci), dále placení popelnic a to je vcelku vše. Starost teda opravdu takřka žádná, zisk z jedné prodejny po zdanění zhruba 15.000/měs. Opravdu kdyby se v tradingu vydělalo hodně peněz tak bych se toho nebál a komerční nemovitosti si nakoupil, najmul nějakého šášu, který by se mi o to staral za cca 15000 měsíčně a měl by taky na starosti hledání solventního nájemníků.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Remarque Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ouklend >> s těmi nemovitostmi je to různé,
> záleží jaké člověk má podnájemníky. Raději bych
> nešel do pronajímání bytů, to se snad ani
> vyrentovat nedá, max. vily. Lepší situace je u
> pronájmu komerčních nemovitostí. Rodiče kdysi
> podědili 1/6 domu na náměstí, vlastní dvě malé
> prodejny ve středu náměstí. Starosti s tím nejsou
> více méně žádné, jenom si hlídáš daně, jestli není
> nějaký problém s barákem (výhoda když nevlastníš
> celou nemovitost, ale jenom část - majoritní
> vlastník se většinou o vše postará, a menšinové
> vlastníky jenom informuje o situaci), dále placení
> popelnic a to je vcelku vše. Starost teda opravdu
> takřka žádná, zisk z jedné prodejny po zdanění
> zhruba 15.000/měs. Opravdu kdyby se v tradingu
> vydělalo hodně peněz tak bych se toho nebál a
> komerční nemovitosti si nakoupil, najmul nějakého
> šášu, který by se mi o to staral za cca 15000
> měsíčně a měl by taky na starosti hledání
> solventního nájemníků.



Děláme trading proto abychom se nemusely zabývat nějakýma nemovitostma a podobnýma rádoby výhodnýma věcma.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jak sleduji toto zajímavé téma,většinou se tu stále dokola objevují názory na opětovné investování výdělků do dalších výdělečných možností.Samozřejmě souhlasím,že bychom měli myslet na zadní kolečka,ale nejlepší investicí,je investice do nás,do našich koníčků,do aktivit,které nás baví a hlavně investování do našeho zdraví.
Není důležité,aby z nás měli radost naši dědici,ale jde o to,abychom měli radost z toho,jak jsme si naše peníze užili,hlavně my.Nejsem zastáncem válení se u moře,ale existuje mnoho dalších aktivních možností seberealizace v jiných činnostech,které nás dokáží obohatit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Remarque Napsal:
-------------------------------------------------------
> nemovitosti jsou nejlepší, protože z nich můžete
> mít co trader nemá - každý měsíc jistý příjem,
> rentu za nájem.

Kdyby jsi sledoval aktuální dění tak by si tušil že ceny nemovistostí začínají mít směr jih a majitelé bytů začínají mít problém se sehnáním nájemníků. Nemovistosti jsou stejné jako třeba akcie nebo jakákoliv jiná komodita, ceny jdou nahoru nebo taky dolů.

A eště jedna věc - zisk z pronájmů = náklady na údržbu nemovitosti, to znamená nula od nuly pojde.

Jen tak mimochodem na příštích pár let vidím jako zajímavou investici obyčejnou zemědelskou půdu (za účelem provozování zeměděslské činnosti, předělání na stavební parcely = znehodnocení)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...