Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ninja Trader - programování (strategie)


Jezinka

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 718
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

michal-administrator Napsal:
-------------------------------------------------------
> onix:
>
> příspěvky týkající se systému finwin vkládejte
> pouze do uzavřené sekce, která se finwinu týká,
> pokud tam máte přístup..
>
> michal


Ok, ďakujem za odpoveď.
Prístup do uzavretej diskusie nemám, ale rád by som mal :)
Ako a kde sa dá prosím tento prístup získať? Resp. kde by som sa o tom mohol dozvedieť viac?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

.:OMAR:. Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdravím,
>
> dá se naprogramovat strategie v NT a použít ji i
> pro real time trading? Neboli vytvorit skript
> podle ktereho, se bude
> automaticky obchodovat Live? Bez mé pomoci.
>
> Díky
> Jakub


Samozrejme že sa dá :)
Ja si programujem stratégie a indikátory už dosť dlho na to, aby som mohol zhodnotiť NinjaTrader ako dobrú platformu pre takéto vlastné programovanie stratégií a indikátorov.. ak ste dobrý programátor (napr. ako ja :P - ja viem, samochvála smrdí :D)..tak naprogramujete naozaj čokoľvek, čo vás len napadne.
Použiť sa k tomu dá aj nástroj Wizard, kde si svoju stratégiu/indikátor "naklikáte"..
Ale ak naozaj chcete mať kontrolu o tom, ako váš systém funguje a naozaj robí to, čo od neho chcete, tak by som doporučil to radšej naprogramovať (napísať script - to je záruka kvality a nie spoliehať sa na Wizard)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pěkný den, mam úplně blbý dotaz - předpokládejme, že bych chtěl udělat strategii, která vždy při reverzní svíci provede reverz pozice ... tzn. budou se vykreslovat zelené svíce, objeví se první červená, provedu vstup na short ... short to zůstane zase jen do první zelené atd. až do konce seance, kde se provede už jen výstup.
Věděl byste někdo, jak na to? Nebo alespoň zběžně navést, jak se pracuje s cenovými bary v tom NinjaScriptu? Nějak bych se s tím už zkusil poprat, nebude to zřejmě nic příliš složitého, alespoň předpokládám ...
Díky moc za každou radu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, také mám dotaz. Je vůbec v ninjovi možné vstupovat manuálně (např. kliknutím v grafu) a vystupovat pomocí vlastnoručně naprogramované automatizované strategie? Pochopil jsem to totiž tak, že naprogramovat si mohu akorát NinjaScript Strategy, kde však ručně vstupovat nemohu. A tedy že to, co se aktivuje až při vstupu (můj případ), je ATM Strategy - u které ale absolutně nemůžu najít, jak ji vytvořit/upravit jinak, než pomocí té klikací nabídky, která mi bohužel nedostačuje.


Lucínek,

nejsem si jistý, jestli jsem Tě dobře pochopil, protože soudě dle Tvých vlastních naprogramovaných pomůcek, které jsi zde v diskuzi dával k dispozici, jsi celkem profík. Ale když už bych měl odpovědět, jedna z možností, co mě teď napadá, u které teda chybí časové ohraničení a určitě mnoho dalšího, je tato:

CalculateOnBarClose = true;
.
.
.
if (Historical) return;
if (Open[0] if (Position.MarketPosition == MarketPosition.Short) ExitShort ();
if (Position.MarketPosition != MarketPosition.Long) EnterLong ();
}
if (Open[0] > Close[0]) {
if (Position.MarketPosition == MarketPosition.Long) ExitLong ();
if (Position.MarketPosition != MarketPosition.Short) EnterShort ();
}

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bonebreaker: Díky za reakci, no v zásadě jsem chtěl nějakou takovou ukázaku práce s cenovými bary, abych si podle toho "spíchl" nějaký podobný (i když asi trochu složitější) skriptík. Profík na programování NT nejsem, ukázkové skripty co jsem viděl se všechny točily jen kolem hodnot indikátorů a tak jsem chtěl v podstatě jen ujištění o tom, že je to fakt takhle jednoduchý.
Upřímně - dotaz jsem psal po asi 20 hodinách u PC a tak už to bylo na mně znát, normálně bych se asi neptal a rovnou to zkusil zbastlit a ono by to taky asi dopadlo ...

K tvému dotazu - někde jsem už podobný dotaz viděl. Pokud se nemýlím, tak přes zapnutou strategii zřejmě opravdu ručně vstupovat nejde. Ale mělo by SNAD jít vstoupit do obchodu ručně a POTOM zapnout strategii, která by se mohla už o ten obchod postarat dál. Je to ale jednak v nenulovém čase (kdy jsi mezitím v trhu bez SL) a druhak by to chtělo zkusit, jestli to ten běžící obchod opravdu vezme "za svůj".

Jinak se strategií lze za běhu manipulovat, ale v současnosti asi jen programovým add-on podobným tomuto: tradingstudies.com/products/discretionary-buttons.html

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Lucínek,

na způsob, jak ovládat již otevřené pozice (např. Chart traderem) pomocí následně zapnuté strategie, jsem bohužel nepřišel.

Takže to vypadá, že vstupovat manuálně a nechat řídit obchod automaticky podle něčeho složitějšího, než je nabídka při nastavení ATM strategie, zkrátka v NinjaTraderovi není možné. Vyvede-li mne někdo z omylu, budu jedině rád, ale zkusil jsem už ledacos. :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, Uměl by někdo ze zkušených naprogramovat indikátor, který by se vykresloval stejně jako Fisher yur4ik ale normálním stylem jako CCI. Fisher yur4ik se dokresluje postupně a to je jeho slabina. Je ke stažení na supportu NJ. V některých fázích se podobá CCI50 ale průběh je jiný. Jde mi o to, že bych např. na hodnotě +4šel long a při zpětném poklesu na +4 vystoupil, tak bych měl vstup i výstup v jednom indikátoru s naprosto jednoduchou strategií. Oproti CCI50 je jeho nástup pomalejší takže jeho vyšší hodnoty ukazují už hodně rozjetý trend což vidím jako další výhodu obchodu s trendem.

9764

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
Už druhý deň sa trápim nad "maličkosťou" - vykonať akciu pri splnení jednoduchej cenovej podmienky, napríklad ak dnešné high > včerajšie high.
if(High[0] > High[1] ) {
BarColor = Color.Yellow;
}

Po mnohých pokusoomyloch som zistil že problém je s High[1].
High[0] je ok. Ak tam dám High[-1], tiež je to ok, ale to nepotrebujem. Ako zistím včerajšie High?

Vďaka za pomoc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

cena [0] je aktuální bar, cena [1] je předchozí ... takže by to bylo správně, cena [-1] je nesmysl.

Problém může být v tom, že pokud máš CalculateOnBarClose na true, tak [0] je vlastně včerejší bar, protože dnešní ještě z tohoto pohledu neexistuje. Pokud bude tohle nastavení na false, pak by to mělo šlapat bez větších problémů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To som si myslel, že by to malo fungovať, ale nie je to tak. CalculateOnBarClose som dal na false. Pre lepšie pochopenie upravil som to na open/close if(Open[1] > Close[1] ) { BarColor = Color.Yellow; } Ak tam dám [0], polovicu grafu mám pekne žltú. Podobne ak dám [-1] - ako je vidieť z obrázku, kontroluje sa následujúci bar. Je nezmysel pozerať do budúcnosti, ale funguje to. Ale ak chcem kontrolovať bar v minulosti, [1], nevykrelí ani jedinú žltú čiarku :(

9773

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No tak jsem nejprve četl ten příspěvek s obrázkem a už se chtěl ptát, jak testuješ začátek, ale odpověděl sis sám ;-)
Jinak zkoušíš to na živých datech nebo ve StrategyAnalyzeru v rámci backtestu? Některé věci se totiž realtime a zpětně vyhodnocují jinak, což je docela pruda ... dalo mi týden práce, než jsem docílil toho, aby se mi na poněkud nestandardním Renko nebo PointOrigin grafu obchodovalo stejně v backtestu jako v real-time. RT to chodilo dobře, backtest to dělalo úplně blbě. Naštěstí se výstupy přes Print dají číst i při backtestu, takže jsem to nakonec dohledal a opravil, ale pochopit, v čem všem se to při "advanced order managementu" liší při RT a backtestu je hra na dlouhé zimné večery ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...