Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ninja Trader - programování (strategie)


Jezinka

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 718
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Já jako velmi výrazné + těchto AOS vnímám fakt, že vyhodnotit případně optimalizovat rok dat zpětně je otázkou několika minut, nejvýše hodin ... a pokud podmínky jsou příznivé, zapnu strategii a už se nenervuji, nevynechám vstup, protože se bojím kliknout nebo protože jsem nedával pozor apod.
Ale jako takové musí chodit přesně stejně jak ve StrategyAnalyzeru, tak v real-time.

Pokud jde "jen" o kreslení do grafu nebo alerty, tak spíš než strategii bych to dělal jako indikátor, při zapnuté strategii nelze obchodovat diskréčně, NT to neumožní a při manipulaci s obchodem např. přes ChartTrader tu strategii obvykle vypne nebo se může chovat různě nestandardně.

Pokud ale nemá mít daná strategie žádné EnterLong/Short apod, opravdu je cestou custom indikátor, ne strategie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jinak jsem k tomu také přišel "jako slepý k houslím", nikdy jsem v C# nedělal, ačkoli jinak se jako programátor (v C++) již řadu let úspěšně živím. Ale je to ve finále celkem dost triviální.

Ostatně trochu mne inspiroval jeden z místních článků, kde se psalo, že se máme zaměřit na své silné stránky. No tak jsem to udělal - mou silnou stránkou je analytické myšlení a programátorské schopnosti. Spolu s tím, jaké mám zkušenosti s diskréčním obchodováním, se zákonitostmi trhů apod. je to dobrý základ pro to nesnažit se najít svatý grál, ale udělat, provozovat a udržovat sadu rozumných AOS, do kterých vidím jako pod rentgenem a mohu je kdykoli jakkoli přizpůsobovat a optimalizovat. Jsem sám zvědavý, jak to dopadne ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den, mám prosbu, chci požádat o radu. Protože nejsem zrovna programátor, použil jsem wizard v NT pro zadání strategie. Vše funguje, jenom si nevím rady, jak zadat posouvaný stop loss. Asi mě něco uniká :), protože to vypadá zdánlivě jednoduše. Pokud jsem pochopil, nejde u posouvaného stoplossu požít stejný vstup jako pro "normální" stop loss, ale nevím, co s tím dál. Díky za každou radu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přes wizard to neumím. Ale v zásadě se jen v Initialize metodě zavolá SetTrailStop s příslušnými parametry a je to. Neumí to ale posunovat moc inteligentně. Osobně si strategii jen přes wizard moc neumím představit v praxi používat.
Jinak lze (v kódu) použít i ATM, to už se mi jeví zajímavější. Každopádně přes "advanced trade management" s obchodem dokážete cokoli stejně snadno, jako bys to dělal ručně - pokud nějakou ATM na live účtu, asi bych do ničeho jiného nešel. Ono toho programování tam není moc, stačí z mnoha pěkných ukázek na NT support fóru pochopit princip ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Doporucil bych tenhle odkaz:
www.ninjatrader-support2.com/vb/forumdisplay.php?f=30
Staci zakladni znalost C# (podminky, volani funkci, idealne pak udalostmi rizene programovani) a tyhle priklady a das dohromady cokoliv.
Jinak jsem si uvedomil, ze jsem pletl dohromady dve ruzne veci.
Da se pouzit ATM tak, jak se pouzivaji pri rucnim obchodovani, ale pak je jeste pokrocily zpusob prace s prikazy na zaklade IOrder, IExecution apod, ktery s ATM nema nic spolecneho, ale pro programovani AOS jej silne doporucuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravím kolegové,
můžete mi prosím poradit se skriptem následujícího systému. Potřebuji naprogramovat podmínku pro 2. krok, kdy systém čeká na následující bar na potvrzení signálu (bar UP nebo DOWN)

LONG
1. podmínka = překřížení RSI nahoru - if (CrossAbove(RSI(RSICross1, Smooth), RSI(RSICross1, Smooth).Avg, 1)
2. podmínka = následující bar po baru, kdy došlo k překřížení, musí být UP
VSTUP na close UP baru - EnterLong (DefaultQuantity, "");

SHORT
1. podmínka = překřížení RSI dolů - if (CrossBelow(RSI(RSICross1, Smooth), RSI(RSICross1, Smooth).Avg, 1)
2. podmínka = následující bar po baru, kde došlo k překřížení, musí být DOWN
VSTUP na close DOWN baru - EnterShort (DefaultQuantity, "");

Když mi pomůžete, tak sem po otestování hodím další informace. Sleduji to už delší dobu a vypadá to zajímavě.
Předem díky
Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

v Ninja Traderu se teprve pomalu zorientovávám a programování obecně není příliš mým silným článkům. Rad bych proto poprosil o radu zkušenější.

Potřebuji "dostat" do Ninjy indikátory Force Index a LSMA, což se mi pořád ne a ne podařit. Pokud by někdo znal způsob jak je naprogramovat, tak bych mu byl nesmírně vděčný.

Přeji hezký večer

Jonas Mucha

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jonny-Em Napsal:
-------------------------------------------------------
> Potřebuji "dostat" do Ninjy indikátory Force Index
> a LSMA,
> jak je naprogramovat

netreba programovat, oba jsou ke stazeni na strankach
Trader Support Forum > Links and Downloads Manager -> Indicators ->Search

www.ninjatrader-support2.com/vb/local_links.php?catid=1

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...