Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Aktualizované info o systému FinWin (2)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 119
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

radim2: Nuz, ja som sa s tym stretol v zaciatkoch. Asi preto, ze som zacal s knihami od Raghee Horner. Vtedy som ziadnu inu strategiu nepoznal, len toto. Potom som experimentoval so vselicim inym, aj s Woodie CCI, ale nakoniec som sa vratil k tomuto konceptu. Clovek len potrebuje istotu, ze to funguje a to je ten hlavny problem nie mechanickych systemov. Falosne prierazy ma netrapia, nefiltrujem ich, to su male straty, ktore raz budu pokryte jednym ziskom. Okrem toho, EMA sa po prieraze nakloni v smere prierazu, takze aj po falosnom prieraze sa stoploss znizi a moze obchod skoncit v malom zisku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to fyzik: nacvakal jsem si ty MA do NT a projel jsem si 2 dny na zlate, ja tam ty trojuhelniky nevidim :(
me to ale nevadi, ja se snazim o pozicni obchodovani, na ID nemam v praci cas, jedu v TF 1 den.

jinak jsem narazil na naseho znameho jenaL
koukni semhle, ten clovek IMHO neni normalni:

www.financnik.cz/forum/read.php?2,103731,108420#108420

o stranku nazpet je ten prispevek uzivatele profesor na ktery jenaL reaguje

Link to comment
Sdílet pomocí služby

radim2: trojuholniky nemusis vidiet (nemusia udriet do oci), podstatne je spojit v chope (v chope!) "lower highs and higher lows", aby vznikol trojuholnik. Ked cena vychadza z chopu, traderi zvycajne obchoduju breakout z obdlznika (prelomenie high alebo low). Prelomenim trojuholnika vsak budes vstupovat pred nimi a mas nad nimi vyhodu... jednoducha geometria :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

radim2: fakt je ze jsem si zminenou zpravu ve vlaknu "kam se zisky" asi prilis neprecetl a tudiz spatne pochopil...

Druha vec ktera neni fer je ze tady probirate veci ktere tady nikoho kdo navstvivi vlakno o "aktualizovanem infu o finwinu" nezajimaji. Budte fer a bezte si o vlnach povidat do vln (nebo si vlakno a vasich jednoduchych a krativnich vlnach bez checklistu zalozte) a popripade, coz rada lidi vcetne me urcite uvita posilejte nejake vase realne zkusenosti s finwinem prave sem!
moc se tesime...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to jenaL:
to vlákno "kam se zisky" bylo jen potvrzením toho co jsem si myslel už od pátečního večera, jen jsem nechtěl dělat ukvapené závěry.

ano, jsme mimo vlákno, ale když už to uživatel tomnes načal, tak jsme na něj navázali, jinak se za své nefér chování ohledně off topic omlouvám.

ohledně reálných zkušeností s finwinem vás musím zklamat, obchoduji jiný trh a na jiném TF než na jaký je ten systém optimalizovaný, krom toho, co by mohl začátečník poradit zkušenému obchodníkovi?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

krakra napsal:
-------------------------------------------
>Tak jsem si udělal backtest za poslední 4 měsíce a pouze patterny z knížky "Jak se stát intradenním finančníkem".
>Snažil jsem se obchodovat poze úvodní seanci, ale občas tam sklouzl nějaký ten obchod po.

>Udělal jsem 58 obchodů.
>Úspěšnost 69 %.
>Vychází to na 0,7 obchodu na den.
>Největší série ztrát 3x (3 * 150 USD = 450 USD), tato série mě postihla celkem 2x.
>Nejvíce bylo patternů 2V, pattern Big párkrát a pattern 0v pouze jednou !
>Celkem jsem za ty 4 měsíce vydělal 7000 USD na jeden kontrakt.
>Bylo naprosto běžné být několik dní bez obchodu !!

>Zisk 7000 USD již opravňuje k obchodování více kontraktů.
>Kdybych tyto výsledky měl při ostrém obchodování byl bych spokojen.

Chtěl bych se zeptat jaký jsi použil PT a zda jsi definoval trend pomocí EMA 34 a EMA204, nebo pomocí swingu?
Zatím mám udělaný backtest pouze s patternem 2V na 3měsích, výsledky jsou tomu odpovídající, čili je nutné diverzifikovat patterny. Díky. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To [bold] shapel: [/bold]
Správný dotaz na ten PT, já PT nepoužívám, vystupuji na posouvaných stoplosech, stoplosy posouvám na základě mých zkušeností, proto mám například obchody se ziskem jenom 60 USD (nikdo nedává PT 60 USD) a takových zisků tam mám dost
Trend jsem definoval pouze pomocí EMA 34 a 204.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

marko99999 Napsal:
-------------------------------------------------------
> chcel by som sa spytat, kde je mozne prezentovat
> vlastne backtesy pre porovnanie? mam spraveny
> backtest pre ER2 za rok 2007

Dobrý den, mě by ten váš backtest pro ER2 zajímal, neboť taky backtestuji podle rad z jmenované knihy. Když tak mi pošlete email (můj nick na seznamu), rád bych prohodil pár slov.
Děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...