Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Aktualizované info o systému FinWin (2)


Doporučené příspěvky

  • 2 months later...
  • Odpovědí 119
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

root32,

patterny, které nejsou uvedeny v knize jsou vyučovány na našich kurzech.
Jednoduše FinWin nás stál spoustu usilí a není to proto informace, kterou bychom zcela uvolnili k veřejnému šíření. Proto zde není možné extremcross diskutovat - je to možné výhradně ve vláknu k emini kurzu.

Nicméně pokud zmiňujete knihu - i pouze s patterny uvedenými v knize lze slušně vydělávat. Sám také neobchoduji všechny patterny FinWinu.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pani

Potrebujem poradit s jednou vecou. Viem, ze v pripade trendovych paternov, treba byt nad alebo pod oboma EMA. viem, ze v pripade ak sa trh nachadza medzi nimi, tak netreba obchodovat vobec. neviete mi niekto poradit, ze ako to je pri protitrendovych? viem, ze nezalezi ci je pod alebo nad, ale tiez je tam pravidlo, ze sa nema obchodovat v pripade ak je trh medzi oboma ema? dakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

aspen:

u pretitrendovych patternu na klouzavych prumerech nezalezi...v zakladni verzi finwinu slouzi k jejich filtrovani swingy, ci napr. double top/ bottom...

obecne ale pro finwin plati, ze je rizikove brat jakykoli obchod v oblasti mezi klouzavymi prumery..neni totiz dost dobre definovany trend..

PS. finwin si muze (musi) kazdy upravit podle svych predstav...tzn. ze zkuste otestovat ruzna pravidla na historickych datech a uvidite, ktere vam funguji a ktere nikoli..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to michal

dakujem za rychlu odpoved

Dnes som spravil prve dva obchody nazivo a jeden z nich bol medzi oboma ema, tak som si len chcel potvrdit, ze ci som nespravil nieco proti pravidlam. a zavahal som na dalsom paterne a ten isiel mojim smerom. Inak, prve dva obchody a dva SL. -300 usd. krasny den :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

LUKY,

s Tomášem oba trochu měníme některé nuance, abychom byli schopni od nového roku fungovat v zahraničí. Tj. oba jsme například nezávisle na sobě přešli na nízký, 1 min. timeframe, na kterém je dost jedno, jaké je období, protože zde lze pořád nalézt spoustu zajímavých příležitostí a současně timeframe není tak náročný na kvalitní ticková data, které jsou při cestování trochu problém... Na druhou stranu to není timeframe pro nováčky a je velmi důležité naučit se příležitosti filtrovat. Tomáš obchoduje TF, já v tuto chvíli většinou ES.

Ani jeden z nás se nesnažíme o nějaké rekordy v profitech, ale spíše pracovat na konzistenci vydělávání peněz, které potřebujeme. Z tohoto pohledu se vede systému pořád stejně dobře - je poměrně dost jedno, jaká je v trhu situace, byť samozřejmě teď přes léto se díky nižší volatilitě obchoduje výrazně hůře, než v období, kdy trhy silně trendují. Výrazně hůře především z pohledu, že člověk musí skutečně krotit své touhy a obchodovat jen v situacích, kdy se trhy alespoň trochu hýbou, což často bývá jen pár desítek minut po otevření (pokud beru jen dopolední US seanci, kterou obchoduji).

Petr





Link to comment
Sdílet pomocí služby



ano, všíml jsem si, že je lepší obchodovat menší graf,a kolikrát i pro meší profity. Ted myslím ten v létě.
Děkuji za odpověd, a v září na kurzu nashledanou.Tam asi bude nějaký ten prostor pro otázky.
Ještě jednou děkuji, a novou knihu už mám objednanou :)
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

jenaL:

zdravím tě, připravuji se na BT a chci se zeptat na pár základních věcí
- je tím 1-2-3 výstupem myšlen výstup Mplaye popsaný v knize nebo případně upravený? Pořád si to pletu s cenovým patternem 1-2-3 :)
- používáš indikátor ATR ke stanovení momentálně vhodného SL a PTexit a případně jak?

tvoje výsledky jsou zajímavé (tu)

děkuji za odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsechny na tomto servru:)
Jsem zacatecnik a muj dotaz se tyka prave obchodovani systemu FinWin.
Informace o tomto systemu jsem nasla prevazne na techto strankach. Ze zminovanych patternu jsem po hrubych backtestech vybrala 4, kterym se venuji dale. Jedna se o patterny protitrendove (0-100, EC) a trendove (0-V a 2V). Zkousela jsem ruzne trhy (TF, NQ, YM) a ruzne timeframe (minutove i alternativni - range, volume). Hruby backtest jsem delala na obdobi 4 kontraktnich mesicu. Vysledny backtest je pak z dat za posledni rok 09_09-06-10. Backtestovala jsem v dobe predpokladane obchodni seance tedy od 15:30 do 18:00.
Na zaklade svych vysledku jsem vybrala trh i timeframe, ve kterem se citim dobre.
Posledni 2 mesice jsem i uspesne papertradovala. Snazila jsem se tedy proniknout do problematiky co mozna nejlepe v ramci mych zacatecnickych schopnosti:)

Muj dotaz se tyka frekvence a distribuce jednotlivych patternu. System mi generuje 1-2 obchody denne, coz je myslim dostatecne a vyhovuje mi to tak.
S distribuci je to vsak dost nerovnomerne. Da se rict, ze na jakemkoli trhu a timeframe se distribuce pohybovala cca v techto hodnotach: 0-100 (60%), EC (25%), 2V (10%), 0-V (5%).
Myslim si, ze v ramci backtestu se jednalo o statistiky dostatecne reprezentativni vzorek, protoze celkove bylo obchodu vzdy nad 180.
Kdyz si ale uvedomim, na cem je system postaven, tak je to v 60% obchodovani patternu 0-100. Nepovedlo se mi shromazdit dostatek dat na to, abych mohla rozdelit uspesnosti jednotlivych patternu a tak je zlepsovat, pripadne vyloucit.
System mi papirove vydelava, jenom jsem se zamyslela nad tou distribuci. Tak me zajima, jestli se nekdo s timto problemem taky zabyval.

Ve svych knihach jste uvadeli ruzne vysledky backtestu. Co mi zde ale obcas chybelo za informaci, bylo mnozstvi obchodu, na kterych byly uvedene equity postaveny. Jedna se prevazne o backtesty vasich studentu. Proste chybi popis osy X :)

Mam obchodni plan pobrobne sepsany s mnozstvim screen shotu. Urcite kazdy z nas ma svoje drobne nuance a detaily, ktere budou jednotlive obchodni systemy odlisovat, ale myslim si, ze distribuce pouzitych patternu na vstupech by se mohla alespoň priblizne shodovat.

Velmi dekuji za jakoukoli pripadnou odpoved, preji vsem hodne uspechu,
s pratelskym pozdravem a pranim pekneho dne RadkaB

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...