Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Aktualizované info o systému FinWin (2)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 119
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

tomas262,

v rámci FinWinu mám 1-2 obchody denně.

Jelikož je samozřejmě trader v neustálém procesu, objevuji pro sebe i další OS, dnes hlavně založené na PA, která mě láká svoji univerzálností v okamžité aplikaci na další trhy. Zde si dnes vybírám také metody s 1-2 obchody denně.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomas262:
Odpoved z predchozi strany:
-jednalo se o Mplay 1-2-3.
-ATR je zajimavy indikator-pouzivam jako fuknci u sveho AOS.

Mohu predem rici ze moje prizpevky v tomto vlakne jsou pomerne starsiho data. Osobne jsem system Finwin neobchodoval nazivo nejak prevratne dlouho abych o nem mohl sofistikovane hovorit a proto bych se byt Vami spise dotazoval Petra nebo Tomase kteri jej sestrojili a obchoduji. Jsem typ cloveka ktery rad vidi ve vecech logiku a hleda veci spise sam podle sebe-tzn nemam moc rad diktat a jsem daleko stastnejsi kdyz si mohu svoji realitu vytvaret sam a sam si za ni zpodpovidat. Ja zacinal zive s divergencemi na CCI, ale postupem casu jsem se presunul na daleko jednodussi cestu analyzy trhu a rizika a tou byla AOS zalozena na Bollinger Bands a Intermarket Analyze-to je system ktery mi dlouhodobe stale pomerne uspesne bezi, nicmene jiz pomerne dlouhou dobu jdu co se metod prace s trhy a s mysli tyce cestou totalni jednoduchosti a kombinuji nekolik pomerne logickych stejne dulezitych prvku, ktere v sablone me mentality zapadaji do sebe jako dokonale puzzle:

1. Price Action (jednoduche patterny)
2. Intermarket analyzu (jako indikator stavu trhu "ted a tady" tedy v libovolnem pritomnen case)
3. Risk Management (obsirne tema ktere zahrnuje treba i Position Sizing, vysi uctu a nase ocekavani)
4. Konzistentni, relaxovany a soustredeny stav mysli Tradera (jestli prvni tri body jsou podobne vodnim proudum v oceanu, tak tento posledni je oceanem samotnym)

Kazdy dany prvek neni samostatne pro nikoho zadna vyhra, moje zkusenost je takova ze kazdy si musi najit presne co vyhovuje jeho mysli. Je esencialni nastavit si vsechny prvky podle sveho nejlepsiho vedomi a svedomi. Jde o hodne nebot se snazime vlozit informace predevsim do podvedomi, takze sebeklam neni urcite cesta kupredu. Verit bezmezne v nejake pevne vymyslene hodnoty indikatoru nebo staticky backtest na historickych datech je mimo moji svobodne nastavenou mysl. Osobne neverim ze samostatny edge muze byt nejak vyrazne v timeframe ani pouzitem indikatoru nebo treba i position sizingu. To funguje kazdemu jinak-dulezite je v tom vsem najit svobodu ktera neni omezena ulpivanim na strachu z prohry a nenasytnou touhou budouci smer trhu predpovidat. Pak uz jsme krucek od konzistentnich profitu. Nerad to rikam ale neni to cesta ani lehka ani kratka a uz vubec ne pro kazdeho. Lide kteri obchoduji uspesne ID (velice vzacny druh) maji ve zvyku byt neustale uvolneni a soustredeni, coz neni lehke prevazne v dnesni uspechane dobe plne reklam a obchodaku a jinych materialnich rozostrovadel ktere vam nabizi prave to co vam chybi ke stesti. Take si myslim ze je nemozne ID obchodovani nekoho nejak konkretne naucit stylem: "Tohle je metoda a takhle to delej a bude to fungovat". Myslim ze je mozne ukazat dvere, ale projit musi kazdy sam. Ne vsichni jsou predem pripraveni na jednoduchost a jasnost v dnesnim velice komplikovanem svete. Proto je mozne neustale pozorovat kolotoc novacku nejen zde ale i na zahranicnich diskuzich kteri patraji po systemech obchodniku o kterych si mysli ze vydelavaji a hledaji v nich neco zazracneho. Jejich pravidlo vetsinou je, ze cim slozitejsi system naleznou tim je duveryhodnejsi. Opak je pravdou-systemy profesionalu jsou trivialni. Ovsem vynalezt a sestavit system ktery vyhovuje nasi povaze je slozitejsi. Zde se musime podivat sami do sebe coz vyzaduje usili a neni to proces jenom prijemny.
Je mnoho mnoho veci o kterych by se dalo psat do nekonecna ale me prijde ze tady na financnikovi je to skoro zbytecne protoze tady se jednoduche a dulezite informace bohuzel v te preinformovanosti ztraci ve stinu veci sofistikovanych nebo slozitych a to je skoda. Pokud Vas zajima neco obecne k Intermarket Analyze tak mimo jine knihy je jasne a hodne nenapadne popsana ve vynikajici knize od Victora Sperandea "Traders Vic":

www.amazon.com/Trader-Vic-Methods-Street-Master/dp/0471304972/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1283358118&sr=1-1

Ke stavbe AOS systemu zalozenych na Intermarket Analyze jsem studoval knihu od Markose Katsanose:

www.amazon.com/Intermarket-Trading-Strategies-Wiley/dp/0470758104/ref=sr_1_fkmr1_3?ie=UTF8&qid=1283357726&sr=1-3-fkmr1

Linky na dalsi zdroje + me prizpevky a postupy najdete vsude v mych poslednich prizpevcich ale primarne zde:
www.financnik.cz/forum/read.php?2,161503,page=1
www.financnik.cz/forum/read.php?23,165577,page=1

Hodne stesti s objevovanim novych horizontu at jiz metoda bude jakakoliv!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jenoL,
cili z tveho (vaseho) pohledu je podstatne sladit system s konkretnim traderem? Ja ziju v naivni predstave, ze jakmile/az clovek nejak brejkne tu chamtivost a nejak se dostane za nadeji/strach, je pak schopen obchodovat cokoliv. Vicemene cokoliv. Ze uspech v ID je dany schopnosti konzistentne videt jakousi prilezitost a v klidu ji exekuovat; nepromitat furt do toho posledni 3 lossy nebo profity ap.

Cili ze je v zasade jedno na jakem systemu se clovek uci obchodovat, konfrontovat s temi potizemi ohledne odmeny/trestu ho bude kazdy system, ale casem to prekona; resp. prekona-li to, uz muze obchodovat, v zasade cokoliv.

Ty jsi to mel tak, ze jsi musel postupne nalezt system, ktery se ti 'libi', resp. jde o to ze ho nejak jsi schopen obchodovat a jiny bys nebyl?

dekuji

-- mirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,
dekuji pekne za reakce na muj dotaz.
Premyslela jsem jeste nad tim. Nemam az natolik nakoukane CCI, abych to mohla jiste tvrdit, ale myslim si, ze pro CCI (14 i 50) bude spis snadnejsi protinat linky (0, 100, -100), nez delat patterny podobne ZLR (jako vecka), ktere jsou spis odrazem nejakych swingu v trendu.
Je jasne, ze dobre trendujici trh se "zdravymi" swingy se nevidi kazdy den:)
Proto jsou mnohem pravdepodobnejsi patterny 0-100 a EC nez 2V a 0-V.

Jenom to pro me vylucuje moznost, byt zcela trendovy obchodnik:)

Behem studia a poznavani sveta tradingu jsem si stejne uvedomila, ze jakekoli moje vstupy jsou pouze velkou psychologickou vyhodou pro muj system. Aplikuji neco cemu verim, protoze za tim stoji hromada statisticke prace, ktera mi potvrzuje jistou uspesnost, ale nic mi to nezarucuje.

Uspesnym se ale stal cely system az tim, kdyz byly dusledne zohledneny pravidla RRR.

Na samotnych vstupech tedy az tak nejvic nezalezi, ale na tu distribuci jsem se chtela zeptat zkusenejsich.

Vsem preji hodne uspechu, RadkaB

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to jenaL:
Ahoj,
píšeš: „Ke stavbe AOS systemu zalozenych na Intermarket Analyze jsem studoval knihu od Markose Katsanose … “ . Pozrel som sa na tú knihu a je hodne rozsiahla. Seriózne preštudovanie by zabralo minimálne mesiace.
Rád by som sa opýtal na tvoje skúsenosti s AOS, či má zmysel sa tým zaoberať alebo nie. Totižto spred asi dvoch rokov máš v tomto vlákne príspevok: „ale popravde ac me programovni neni cizi pro me byly AOS asi pulrocni bezvyslednou zastavkou...“
Popravde tá kniha sa mi páči, len som trochu zmätený tým starším príspevkom.
Vopred ďakujem,
J.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Radko,
jeste mne napadlo, jaky mas/mate ten timeframe? Pokud totiz jde o to, ze je malo signalu zachycujicich korekce v trendu, treba mas moc velky TF, nez se ti trend rozjede uz zas skonci ap.? U tech backtestu na nizsim TF vychazelo taky tak malo 0/v? Pripadne, nemas moc drakonicka pravidla pro "pekny trend"? (Ze ho treba beres v uvahu moc pozde a nez se objevi cisty signal, uz se to zas obrati.) Jen uvaha, nemam nijak nazjistovane jak moc trhy za posledni rok trendovaly.

-- Mirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Joeef:
Zde zvnikla asi rozepre co se tyce slova AOS. Osobne nazyvam pravdepodobne nepravem AOS neco co je ve skutecnosti Ruled based trading (neboli trading zalozeny na striktnich pravidlech jako kdyz indikator prekrizi druhy tak nakupuji, ale kdyz jsem nad ema tak cekam, ale kdyz je dalsi indikatror prekoupeny tak udelam zase neco jineho atd). Tim ze obchoduji prevazne zcela diskrecne, rozhoduji se na zaklade logickych voditek (ne presnych pravidel) v situaci ktera je dle meho v kazdem momentu jedinecna a transparetni. Pritom toto rozhodovani se deje "ted a tady" a tedy ne jenom pri vstupu nebo vystupu ale jakakoliv situace i ta kdy poustim cast kontraktu nebo jsem mimo trh musi mit jasny duvod (zmena v trhu na kterou se trader musi adoptovat). Rekneme tomu ze ziskavam v ruznych situaci ruzne silne informace pro a proti a neutralni , na zaklade kterych ridim cely tok meho uctu kuprikladu i velikost pozice.
Mam rad kdyz veci maji logiku, tzn kdyz jsem do AOS implementoval IA tak me veci davaly vetsi smysl nezli stavet AOS na zaklade samotnych indikatoru. Byl jsem hodne ovlivnen trendofollowery jako turtles apod a Johnem Bolingerem kde me kombinace s IA prisla nanejvyse logicka, tak jak v diskrecnim obchodovani. Osobne nemohu poradit jestli se do tohoto poustet nebo ne - to se musite rozhodnout sam-osobne mam na AOS velmi malou porci uctu a pravdepodobne jej drzim jenom z celkove zajimavosti jak se budu sam k tomuto pritupu stavet psychicky i v oblastech pripadnych vetsich propadu. Nejsem v teto oblasti zadny odbornik a nikdy asi nebudu ale jsem preci jenom clovek ktery se nerad vzdava.
Pokud se presto hodlate pustit trnitou cestou AOS z vlastni zkusenosti doporucuji kurs nebo knihy od Joe Krutsingera.


ymladris:
Myslim ze nejsem schopen obchodovat jiny system nez ten co jsem sam vytvoril-to je evidentni. Doporucuji dozacatku proniknout do jednoduchosti a soustredit se na jednu podobnou situaci ktera se v trzich v obmenach opakuje a tu obchodovat stale dokola a stat se na ni naprostym odobrnikem. Soustredil bych se take na metody zklidneni a koncentrace mysli a na metody kdy jsme opravdu schopni ziskavat realne a prakticke informace z trhu tzn minimalne dlouhodoba replay analyza nebo papertrading-vse se zapisovanim do Obchodniho Journalu-jinak je to takove hrani a ne priprava realny bussines. Casto pomuze se zastavit a rici si proc delam nebo chci tohle a tohle. Vetsinou mame odpovedi primo v sobe a proto vime jestli sami sebe klameme nebo ne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to jenaL:
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Študoval som včera celý deň vaše príspevky. Páči sa mi filozofia mať systém postavený na nekomplikovaných pravidlách. Snažím sa čo najviac naučiť a pokiaľ sa dá vyvarovať sa chybám. Nájsť jednoduchý edge.
Tú stránku s Krutsingerom si samozrejme pozriem.

Happy Trading,
J.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

niekto tu spomínal backtest na ninjatraderu na 3minutovom grave za rok 2007, ..., ako si mozem stiahnut cely rok na minutovom grafe? (okrem moznosti nj7 a stahovania po jednom dni)
a ako to testujete v nj? (zatial som si letmo preletel niektore lekcie na webe o nt), a jediny sposob zatial som pochopil ze je to nacitanie dat a postupne realne prehravanie, ale to je prilis narocne na cas...
..je aj nejaky iny sposob, ako to nejako krokovat alebo ako (ak to uz niekde bolo spominane budem vdacny za link)...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobry den,
opet srdecne zdravim všechny tradery.
Jak jsem psala v prispevku vyse zabývám se backtestovanim a papertradovanim systemu FinWin. Nejsem absolventkou vasich kurzu, tak jsem odkazana pouze na vami publikovane informace. Nemam tedy pristup do VIP sekce, kde bych se mozna mohla podelit se svými poznatky se zkusenejsimi, ale nevadi, zeptam se zde :)
Vim, ze jste se zabyvali uspesnosti jednotlivých patternu. Zajimalo by me, jestli jste se nekdy někdo zabyval fungovanim systemu jako celku?

Patterny FinWin se ne vždy vyskytuji izolovane. Patterny se casto nevyskytuji „nahodne“, obcas se vyskytuji ve typických dvojicich – 0/100 + EC, … (pripadne i trojicich – 0/100 + BigV + EC, …). Vyskyty urcitych patternu ovlivnuji patterny nasledujici a tim snizuji i zvysuji jejich uspesnost.

Tento fakt ma vliv nejenom na obchodovani patternu, ale i na revers pozic a celkove obchodovani systemu FinWin.

Samozrejme jako cokoli v tradingu i tento jev nefunguje 100%, ale dalo by se rict, ze funguje se spolehlivosti, která uz stoji za pozornost.

Dekuji za jakykoli nazor, postreh ci reakci na muj prispevek.

Prijemny den, Radka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Já osobně si myslím, že zrovna u finwinu by bylo daleko více efektivní, kdyby se žákům dávalo za "domácí úkol" zreplayovat (třeba 4x rychleji) daných 3-6 měsíců a určitě by to bylo také přínosnější dle mého názoru. Každopádně, ale já jsem ten co dělá trading měsíc a půl a VY se jím živíte 8-9 let, proto k tomu určitě musíte mít důvody (tu)

Mimochodem zatím paperuju na zrychlených datech zhruba s 4x horšími výsledky jak v BT...jedná se stále o profity, ale snažím se to nejvíce srovnat, porovnáváním screenů tak uvidíme za nějaký čas a určitě mě také nakopne kurz eminy I. ;)
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...