Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: O čem je trading (5) - tempo


Doporučené příspěvky

Přátelé, o podobných věcech jsem psal v minulosti, píši teď a budu znovu a znovu psát v budoucnosti. Dnes a denně vidím kolem sebe začínající tradery, kteří se stále dopouštějí těch samých chyb a tak o takových věcech budu psát články, dokud bude server finančník.cz. Našim cílem je mimo jiné pomoci co nejvíce začátečníkům a tak je třeba jim některé věci opakovat, dokud si je skutečně nezažijí. Pokud se to někomu nelíbí, naprosto v žádném případě ho nenutím server finančník.cz nebo mé články číst - od toho jsme demokratická země, aby každý trávil čas tím, za co mu čas stojí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 40
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

to danek, stanley and all:

Opakovni je matka moudrosti a tohle neni zase tak novackovsky clanek!!!...clovek se chova na zaklade silnych navyku(od chvile kdy rano vstane az do chvile kdyz se rano zase probudi). Neni jina cesta jak je rozbit a osvobodit mysl (i v tradingu i v zivote)nez neustale opakovat nejake metody ktere nas z tohodle hloupeho neprirozeneho stavu mohou dostat ven...je to tezke, ale jednoduche a ucine...Nejde jenom rict "Ahaa, tohle je tak a tak" a vsechny problemy zmizi a objevi se nekonecna radost, jde o to si to vedome milionkrat opakovat a vedome se divat do vlastni mysli...Je dulezite tedy veci opakovat treba i zabalene v jinych havech, nebo v trosku jinych uhlech pohledu atd...ten "opet stejny clanek" muze zmenit vas zivot, ten radek az dva co jste nesouhlasne nekteri napsali ale asi tezko...
Rict si: "Vim zijeme zakon priciny a nasledku" a pak se chovat naopak je hodne kratkodobe...veci "vedet" nebo "prozivat" je velky rozdil...Par lidi se me ptalo proc chodim semtam jeste po letech na seminare (i od financnika) i kdyz uz nejaky ten patek v komoditach vydelavam. Mam porad stejnou odpoved: Staci treba jedna veta nebo kolikrat treba jenom pocit nebo jakakoliv informace, ktera muze zmenit me obchodovani nebo me silne spatne navyky...nikdy se mi kuprikladu nestalo ze by me seminar od petra a tomase nenakopnul a to mohu rici i treba i o takovem zacatecnickem worshopu backtestovani...Na nove financnicke seminare dojizdim z UK a tudiz platim cenu o dost vyssi, ale porad mi to prijde k nezaplaceni(financnik a seminare nemaji popravde v UK zadne ani vzdalene obdoby)...
Rekl bych nazaver ze znova si precist par vet o stejne veci z jineho uhlu ktere mohou zmenit mysleni nikoho nemuze urazit, jak novacka tak pokrocileho...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Souhlasim s JenaL... o tom je pro mne vlastne i cteni motivacni literatury a knih o tradingu. V jedne knize je tolik informaci, ze ji ctu i nekolikrat. Pokazde v jinem rozpolozeni, v jine fazi meho obchodniho vyvoje, a v tu chvili resim i jine otazky a jine problemy. Ta sama literatura, nebo clanek muze dat ruzne odpovedi, kdyz ji jakoby z jineho pohledu. Tak chapu i clanky Petra a Tomase. Je to kazdodenni motivacni slovo. Vetsina veci sice uz padla, ale take vetsina clanku mi prinese nejakou novou myslenku, nebo alespon nejaky drobny detail.

Velmi si vazim prace Petra a Tomase, protoze jejich prace je velmi kvalitni a prinosna. Neznam jinou firmu, nebo cloveka, ktery by zdarma publikoval s takovou intenzitou a kvalitou. A presto, ze ne kazdy clanek je pro mne, ani by mne nenapadlo neco kritizovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jenom taková malá poznámka. Opakovaní není nikdy dost, a proto jsou takovéto články potřeba. Protože, když si to člověk bude stále opakovat, tak se mu to snad dostane i do podvědomí a pak se podle toho bude chovat. Protože jinak sice víte, co máte dělat, ale pak přijde první den obchodování a plán se hroutí a člověk obchoduje jak divej. A pak se člověk spálí a pak už mu konečně dojde, že to co se stále dokola omýlá dokola bude pravda a i se podle toho začne řídit (viz vlastní zkušenost).

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ten clanek je zamysleni se nad tradingem a jako takove, se k nemu musi pristupovat. Co na tom, ze uz jste to cetli nebo jste se sami stejne zamysleli. Skoro vsichni to zname, ale kdyz dojde na vec..skoda mluvit. Kolik z vas nadelalo hodne chyb, nez jste na to prisli?
Dnes jsem udelal 14 obchodu. Diky Tomasovi a Petrovi za tento skvely server, plny informaci pro vsechny! (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Vsichni,

jsem uplny zacatecnik a teprve zacinam backtestovat pozicni obchodovani do trendu, at uz za pomoci indikatoru nebo paternu.Stale mam nutkani brat jakykoliv i byt jen naznak vhodneho vstupu a tim mit vic obchodu nez doposavad (max 5 za rok). Jelikoz backtestuju, tak jeden rok u jedne komodity projedu za velice kratky cas a podnetu pro obchodovani je tudiz dost. Nedokazu si predstavit, ze v realu budu pozicne cekat treba 2-3 mesice na vhodny signal a mezitim "prazdno". Proto mam pocit, ze vhodnejsi by bylo zacit obchodovat intradene, kde tech signalu je v prumeru nekolik za den. A samozrejme ze zacatku obchodovat hlavne mechanicky (napr. ZLR patterny) s prisnymy pravidly pro brani signalu.

Rad bych, kdyby se nekdo ze zkusenejsich k tomu vyjadril. Dekuji.

Dekuji moc Tomasovi za tento prispevek. Pro zacatecnika jako ja jsou to nedocenitelne informace. Dalsi stripek do mozaiky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gemzic Napsal:
> Nedokazu si
> predstavit, ze v realu budu pozicne cekat treba
> 2-3 mesice na vhodny signal a mezitim "prazdno".
> Proto mam pocit, ze vhodnejsi by bylo zacit
> obchodovat intradene, kde tech signalu je v
> prumeru nekolik za den.

No já si myslím, že si si na tu otázku odpověděl sám. Když už si teď při backtestu nedokážeš představit, že ten systém budeš obchodovat v reálu, tak nemá cenu na něm dále pracovat, protože základem obchodování je psychika a podle toho, co si napsal, mně přijde, že tvoje hlava tomu nevěří už teď.
A jestli pozičně (třeba s jiným systémem, který bude dávat víc obchodů) nebo intradenně - na to ti asi nikdo pořádnou radu nedá, musíš si na to přijít sám, co ti bude lépe vyhovovat.

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pozicni obchodovani ma ale take neco do sebe. Predstav si, ze 2 - 3 mesice cekas na signal a kdyz prijde nesmis vahat a jednat. Kdyz to neudelas, bude Te dalsi 3 mesice zrat, ze tak dlouho cekas na vhodny okamzik a pak "vymeknes". I to uz se mi stalo. Prijde mi to jako lepsi "skola", nez treba v ID, kdy Ti signaly chodi nekolikrat za den..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zase je to individualne. Cital som system jedneho pozicneho tradera a ten v podstate obchoduje stale - berie kazde prekrizenie dvoch priemerov. Takto chyti zaciatky velkych pohybov. Filozofia je taka, ze nikdy nevie predvidat, co sa stane, a preto sa so vstupmi velmi nezaobera a nesnazi sa ich filtrovat. To, na co sa zameriava, su vystupy a posuvanie SL. To je blizke aj mojej filozofii. Neviem predvidat trh, tak sa nebudem velmi zatazovat tym, ktory vstup je lepsi. Aj tak to bude len o malo lepsie ako nahodny vstup.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

individualne to urcite je, ja treba ted zrovna zase re-backtestuju system a stava se mi ze treba obchoduju jeden signal denne nebo i zadny...dozatim vydelavam na CCI divergencich a tam filtruju tak ze max delam dva obchody denne, ale nejcasteji jsem na jednom nebo zanem obchodu a vdelava to taky zajimave...urcite je malo pravdepodobne ze by sly dohromady dve veci - vydelavat velky penize a delat denne bez uvazeni 20 obchodu...na druhou stranu podporuji fakt ze vstupy jsou proste jen mala cast celku. MM a schopnost najit sam sebe a konsistentne exekuovat vse podle sveho funkcniho systemu je proste alfa a omega uspesneho tradera...a o tom je nespocet podobne omylanych temat, stejne jako tenhle super clanek:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
Po dlouhé době nějaká větší kritika článku :).Mě se líbí.Zase je to trochu jiný úhel pohledu na věc.Na škodu to určitě není.
Měl bych jedno téma nad kterým si poslední dobou lámu hlavu a možná by nebylo špatné o tom něco napsat (pokud by nebylo o čem psát :) ).Trápí mě funkce v Excelu při testech.Například V poslední knize jsem se dozvěděl o prima funkci COUNTIF, ale bohužel se mi ji nepodařilo rozhýbat tak jak je popsaná a z nápovědy jsem taky moudrý moc nebyl.Nebo třeba tvorba grafu a automatické součty výsledků pro zdroj dat grafu.Když mám třeba 700 obchodů a sčítat jeden obchod za druhým je to fakt "opruz".Není na to nějaká finta?Myslím že tohle téma by se dalo trochu rozvést.
Snad nejsem jediný kdo má s Excelem trochu problém a mohlo by to pomoct více lidem.
Jinak kniha "Jak se stát intradenním finančníkem" se mi moc líbila a zhltl jsem ji za víkend.Sice většinu věcí už jsem tak nějak znal z dřívějška, ale zase se našlo pár novinek jak obohatit svůj systém.
Každopádně díky za knihy i příspěvky (tu)
Tom.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jenaL Napsal:
-------------------------------------------------------
> individualne to urcite je, ja treba ted zrovna
> zase re-backtestuju system a stava se mi ze treba
> obchoduju jeden signal denne nebo i
> zadny...dozatim vydelavam na CCI divergencich a
> tam filtruju tak ze max delam dva obchody denne,
> ale nejcasteji jsem na jednom nebo zanem obchodu a
> vdelava to taky zajimave.. [bold].urcite je malo
> pravdepodobne ze by sly dohromady dve veci -
> vydelavat velky penize a delat denne bez uvazeni
> 20 obchodu [/bold]...na druhou stranu podporuji fakt ze
> vstupy jsou proste jen mala cast celku. MM a
> schopnost najit sam sebe a konsistentne exekuovat
> vse podle sveho funkcniho systemu je proste alfa a
> omega uspesneho tradera...a o tom je nespocet
> podobne omylanych temat, stejne jako tenhle super
> clanek
>
> _________________________________
> -=the only limits are those we create=-

tato veta ma zaujala,

podla mna by sme mali hodne rozlisovat o akom trhu hovorime. netvarme sa ze vsetky trhy su rovnake. ako keby to bola uplna samozrejmost. skutocnost je taka ze to samozrejmost nieje. samozrejmost to moze byt v komoditach na indexoch, ale urcite nie na FX. popripade trhoch suvisiacich s FX.
na FX moze platit nieco uplne ine. tak napriklad klasicka situacia , ktoru trader moze vidiet na chate kazde rano. niekto sa opyta. Tak pani aky mame dneska smer? a niekto odpovie. UY swiss DJ long, EU, GU, Aussie, gold, crude oil satelity (EY GY AY)short
potom sa nastavia entry chalani postuju tapety s prvymi 5-10 entry uz aj s vysledkami po otvorenie Curichu a Londyn a potom spravy 10:30 dalsie entry, vyckavanie na 12:00 vyckavanie na otocku a dalsie entry, a potom spravy 14:30 zaciatok futures 15:30 a indexy a spravy 16:00. dalsie stop, limit, entry. myslim si ze len za doobedie nieje nic nezvycajne spravit na tychto trhoch 10-15 obchodov. ked sa pytali minule radovana kolko obchodov denne robi tak povedal ze asi cca 15 a to obchoduje prevazne len GY, a ked vidim tie tapety ostatnych, nemyslim si ze by velky pocet obchodov mal nieco spolocne s uvazenym ci neuvazenym sposobom. je to proste obchodny styl. a hadzat profikou do jedneho vreca s beginermi co stale klikaju je trosicku neslusne, teda aspon podla mna. urcite by som nechcel nikoho urazit ;)

vela pipsov :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...