Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Pár tipů a triků pro daytrading


Doporučené příspěvky

Dokončení k ... November 4, 2008 10:41AM ... Pro úplnost. Po výrazně ziskovém dni následoval stejně výrazný den ztrátový. Naštěstí jsem si "dovolil" jen jeden obchod naostro. Končil jsem tedy jen s malou, předem definovanou, ztrátou. Výsledek: vrátil jsem se k TF 1000 Vol (na YM) a k čistému FinWinu, kterým jsem se v podstatě řídil po celou dobu hledání TF na YM. "Filtr PF$" Jsem si nechal jako informativní. Jen jsem "zrychlil" CCI 250 na 200 a CCI 75 na 56. BillA

6451

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 46
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

BillA:
Neberte si to teď prosím nijak špatně, ale myslím, že tyhle příspěvky jsou v diskusi k uvedenému článku už trochu dost off-topic. Je zde celé velké téma "Diskuse nad obchody" ( www.financnik.cz/forum/list.php?7 ) nebo vlákno o Futures, ve VIP diskusi pak řada diskusí na téma FinWin. Váš systém je sice zajímavý (pro mne osobně ale naprosto jistě nepoužitelný), ale k uvedenému článku se tématicky příliš nepřibližuje. Díky za pochopení ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Market Internals
Začal jsem pracovat s indexem TRIN a rád bych si něco ověřil. Může mě někdo poradit kde na stránkách NYSE a NASDAQ najít celkový počet obchodovaných, či registrovaných společností ( akcií) + kolik akcií společnost vydala a kolik se obchoduje? Akcie neobchoduji, tak se v tom moc nevyznám.
Díky za pomoc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to BillA,

ja bych pro vas mel taky jeden tip at nejsem OT v tomto vlaknu.

A to abyste neobchodoval v realu, dokud si aspon nahrubo nesestavite system a nerozhodnete se pevne, co budete pouzivat. Nevim, jak na tom jste, ale podle vasich prispevku to vypada (kdyz to prezenu), ze kazdy tyden pouzivate neco jineho. Zkuste vzit nekterou z vasich variant systemu a chvilku se ji venovat a udelat standardni kolecko backtest a paper. A pokud vam bude vyhovovat a bude fungovat, tak potom ji muzete zacit vylepsovat a pokud ne, tak hledat neco jineho. Myslim, ze vas to posune dal, nez to co delate ted.

Pisu to se snahou vam poradit, takze to neberte jako nejaky osobni utok.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Everest
Díky.
Určitě jsem svými příspěvky nechtěl popudit "borce", pro které je trading "brnkačka".
Na toto forum chodím pro inspiraci a v minulých týdnech hlavně hodně pro pomoc.
Pozvolna se ale i tento obor pro mě začíná překlápět z hororu blíž k té brnkačce.
Nejde mi o nic jiného, než o to co popisuje Tomáš v poslední knížce (str. 245). K hlavnímu grafu Vol 2000 sleduje na rychlém Vol 500 jak se vykresluje poslední, zvětšená svíčka.
A myslím, že i jemu nejde zas o nic jiného, než získat víc informací o situaci na trhu a mít tak pro případ nežádoucí změny trochu víc času a trochu víc informací k odchodu z otevřené pozice a k nalezení způsobu jak to udělat co nejlíp. Prostě jak zvolit VÝSTUP. A nebo trochu víc jistoty jak do trhu VSTOUPIT. Zas se pouze a jen držím Tomášovo článku, ke kterému se tato diskuse vztahuje.
To co jsem popsal je pro "mě osobně" současné řešení. Rychlé TF nejsou nic jiného než "Tomášova pohybující se vykreslovaná poslední svíčka", která ale (jako u tachografu) za sebou „kreslí stopu“ svého pohybu. A z té stopy se dá hodně vyčíst. Denně si tisknu jeden souhrnný zhuštěný list grafů kam se mi podařilo „nacpat“ vše, co mě momentálně v mých začátcích zajímá. Je to "můj osobní" způsob, který "mě osobně" posouvá dopředu. Nikomu to nevnucuji. Respektuji každý názor. To se mi na finančníku a na Tomášovi s Petrem líbí, že tento fakt neustále připomínají.
Například Petrovo rozmístění grafů na obrazovce (str. 239) té samé knížky a zvláště jeho umístění CCI 14 a 50 "přes sebe" mě velmi potěšil. Už několik měsíců před vydáním knížky jsem to používal také tak i když jsem to nikde neviděl. PA tak mě uklidnilo, že toto mé zobrazení, není "mimo mísu".
Tohle píšu jako začátečník, který by si nepřál zapomenou (až bude borec) jak mu bylo, když začínal. A který už z jiných profesí ví, že se ani nikde jinde nedá dostat dál, než být po nějako dobu za „blbce“. S tím jsem do nových věcí vždy šel. Je zajímavé si z tohoto úhlu pohledu pročíst na finančníku starších příspěvky, kdy na něm bylo větší procento začátečníků (rok 2005) a řešily se „banality“, které pro mě ještě nedávno byly klíčové.
Mé další problémy pramenily (a z diskusí je vidět, že jsem nebyl sám) z převodu ER2 na jinou burzu, z finanční světová krize a z potřeba jak zkušenosti Tomáše a Petra popsané na ER2 aplikovat na jiný trh. Petr jako profík přešel (podle střípků z jeho příspěvků) na NQ. Já se držím YM podle doporučení (pro začátečníky) ze seminářů a podle jedné dobře míněné rady z tohoto fóra, za kterou díky.
No a tady jsem u "jádra pudla TOP TOPIKU o TF a VÝSTUPECH".
Jediné řešení bylo změnit TF na YM tak, aby se přiblížil situaci na ER2 s Vol 2000 z doby kdy byl ER2 OK. A tím vlastně „hrábnout do FinWinu“. To je vše. Nic víc, nic míň.
I tohle vše zde rozepisuji jen a pouze s přesvědčením, že jsem nebyl jediný kdo něco podobného musel v uplynulých týdnech řešit. Je to vidět z občasných postesků v diskusi. Nepíše se o tom zrovna vesele. Člověku je na nic a ještě by o tom měl psát. Na druhou stranu není jiná cesta, než to předložit těm co to zvládli. Takže je lepší když člověk vyleze z „bezpečné“ ulity (ve které by se ale dál plazil velmi krkolomně a pomalu) a zeptat se.
I s tím rizikem, že může dostat „na budku“. No ale to patří k věci.
Jinak jsem za tohle forum velmi rád. Jen opět zdůrazňuji: velmi nerad někoho otravuji. Nebýt jednoho z poslední komentů, už bych to byl nechal plavat.
BillA

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to BillA
Plně chápu to co píšeš. Já jsem začínal z WCCI. Když si dnes vzpomenu na mé uvažování z doby před třemi lety kdy jsem se o tomto bnyznysu dozvěděl, tak se dnes nad sebou směji. Můj přístup byl stejný jak přístup 90% lidí z tohoto fóra. Většina si myslí že má na něco víc, a chce být sama sobě pánem. Zoufale si přejí získat svobodu, se kterou stejně nevědí co mají dělat. Je to přesně jak píše Elder. Nu ale to je na jiné téma.
To co ti chci říct a dovolím si poradit jako člověku který začínal, a kde jsem byl na tom úplně stejně, je jedna prostá věc: to co je podstatné je cena a to jak ji ty jako trader dokážeš analyzovat!
Cena představuje v očích tisíců lidí kteří denně hledí na monitor cestu k jejich snům, přáním, a svobodnému životu. Bohužel 90% daytraderů ztrácí, a tato bolest se projevuje v zahuštěných oblastech. Tam nastupují ti nejzuřivější a ty ovce a prasata zoufale čekají na proražení. Jakmile cena prorazí, tak stádo naběhne a chce urvat alespoň část pohybu. Důvodu proč to dělají je tolik, kolik je traderů kteří obchodují. Ti co vydělávají ví o této velké skupině loserů a čekají na jejich reakce. Pak buď uzavřou pozici, nebo ji nechají běžet dál.
Když už zmiňuješ knihu od autorů tohoto webu, tak si dovolím spíše přemýšlet nad názory Mplaye (rozhovor s ním je také v oné zmiňované knize), který mě osobně dal snad nejvíce ze všech doposud realizovaných kurzů.

" Je to byznys, jako byznys to musíte vést. Je to regulérní podnikání. Je to tvrdý boj, platí zde pravidla války: zabiješ, nebo jsi zabit. Každý obchod je 50% šance na úspěch. Je to MM, hra s čísly."

Toto měj vždy na paměti. CCI, či jakýkoliv systém postavený na CCI, nebo jiném indikátoru je stejně dobrý jako hod mincí. Možná o trochu lepší. -:). Není žádný vůdčí indikátor, kromě ceny.
To co se uč jako začátečník je porozumět pohybu ceny. S/R úrovním vznikajícím v rámci celého dne, S/R úrovním vznikajícím v rámci jednotlivých trendů.
Finwin je postaven jenom a pouze na těchto jednoduchých věcech, nic víc. Ono ani nic víc ani nelze vymyslet. Jakmile toto pochopíš, tak můžeš obchodovat dle čehokoliv.
Dělej to jak chceš. To je tvá věc. Já ti jenom dávám radu zaplacenou třemi lety a několika tisíci dolarů ztráty.
Hodně štěstí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Everest Napsal:
-------------------------------------------------------
> to BillA
> Plně chápu to co píšeš. Já jsem začínal z WCCI.
> Když si dnes vzpomenu na mé uvažování z doby před
> třemi lety kdy jsem se o tomto bnyznysu dozvěděl,
> tak se dnes nad sebou směji. Můj přístup byl
> stejný jak přístup 90% lidí z tohoto fóra. Většina
> si myslí že má na něco víc, a chce být sama sobě
> pánem. Zoufale si přejí získat svobodu, se kterou
> stejně nevědí co mají dělat. Je to přesně jak píše
> Elder. Nu ale to je na jiné téma.
> To co ti chci říct a dovolím si poradit jako
> člověku který začínal, a kde jsem byl na tom
> úplně stejně, je jedna prostá věc: to co je
> podstatné je cena a to jak ji ty jako trader
> dokážeš analyzovat!
> Cena představuje v očích tisíců lidí kteří denně
> hledí na monitor cestu k jejich snům, přáním, a
> svobodnému životu. Bohužel 90% daytraderů ztrácí,
> a tato bolest se projevuje v zahuštěných
> oblastech. Tam nastupují ti nejzuřivější a ty ovce
> a prasata zoufale čekají na proražení. Jakmile
> cena prorazí, tak stádo naběhne a chce urvat
> alespoň část pohybu. Důvodu proč to dělají je
> tolik, kolik je traderů kteří obchodují. Ti co
> vydělávají ví o této velké skupině loserů a čekají
> na jejich reakce. Pak buď uzavřou pozici, nebo ji
> nechají běžet dál.
> Když už zmiňuješ knihu od autorů tohoto webu,
> tak si dovolím spíše přemýšlet nad názory Mplaye
> (rozhovor s ním je také v oné zmiňované knize),
> který mě osobně dal snad nejvíce ze všech doposud
> realizovaných kurzů.
>
> " Je to byznys, jako byznys to musíte vést. Je
> to regulérní podnikání. Je to tvrdý boj, platí zde
> pravidla války: zabiješ, nebo jsi zabit. Každý
> obchod je 50% šance na úspěch. Je to MM, hra s
> čísly."
>
> Toto měj vždy na paměti. CCI, či jakýkoliv
> systém postavený na CCI, nebo jiném indikátoru je
> stejně dobrý jako hod mincí. Možná o trochu lepší.
> -. Není žádný vůdčí indikátor, kromě ceny.
> To co se uč jako začátečník je porozumět pohybu
> ceny. S/R úrovním vznikajícím v rámci celého dne,
> S/R úrovním vznikajícím v rámci jednotlivých
> trendů.
> Finwin je postaven jenom a pouze na těchto
> jednoduchých věcech, nic víc. Ono ani nic víc ani
> nelze vymyslet. Jakmile toto pochopíš, tak můžeš
> obchodovat dle čehokoliv.
> Dělej to jak chceš. To je tvá věc. Já ti jenom
> dávám radu zaplacenou třemi lety a několika tisíci
> dolarů ztráty.
> Hodně štěstí.
------------------------------------------------------------------

to EVEREST
hodne me zaujal Tvuj nahled na trading a zivot, chtel bych Te pozadat jestli by se nedalo o tomto vice pokecat, pokud souhlas tak treba skype /vyky13/ nebo jinym zpusobem tomas.vykydal zavinac a email na cely zivot :-)

diky Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...