Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Pár tipů a triků pro daytrading


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 46
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Sleduji pouze "oblst" A. Situaci se začnu věnovat jen když mají CCI tendenci "splynout". "Splynutí CCI" je výrazně vidět. Jinak mohu dělat cokoli jiného. Dnes například probírám emaily. Dostávám se na výrazně vyšší úspěšnost paternů FinWinu cca 75-80%. Tikový graf B signalizuje, pokračuje-li po zadání příkazu situace OK. Jinak se na něj nedívám. V tomto případě jsem musel podle Tikového grafu vystoupit "natvrdo" se ziskem jen 50 USD. BillA

6411

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Odpadlo zadání příkazu a následné "nervy" nevrtne-li se cena jinam.
Vlastně mám 6 TF v jednoum grafu: 3 na hlavním 1 min (uprostřed) a 3 na informativním 53 tik (vlevo).
Přístrojů v autě je víc a "křivek" před autem, kolem auta a za autem je nepočítaně. Stačí když se sledují jen ty důležité.
BillA

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnešek: YM 3.11.08. Celkem 5 obchodů. Kvůli testování. Naostro bych vzal 2. Z toho jeden ztrátový. Až při něm jsem si všiml "roztřepení" CCI (v kroužcích). Nemusel být. Další už nebyly. Koment OK se netýká obchodů, ale situaci na CCI (z pohledu "jak to vidím dnes"). Za "sepsuní" budu rád. TĚŽCE NA CVIČIŠTI - LEHCE NA BOJIŠTI. BillA

6413

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě jednou "napnu" vaší trpělivost.

Filtr "PF$" :-) je nastavený pro trh YM.
Pro přehlednost se dají jeho jednotlivé části zobrazit v oddělených grafech. Tak nějak vznikl. Zajímají mě souvislosti, proto mám všechny jeho části pohromadě. Určitě by to šlo udělat líp. Ale mohu použít jen to, co jsem se dosud naučil.

"Základní TF" jsou: 5 minut a 265 tick. Jsou (skoro) blízko k Vol 1500 :-)
Zobrazují je pouze indikátory: CCI (75), CCI (200). Podobně jako z pomalého TF zůstal ve FinWinu jen CCI (50).
Opravdu mám 75, asi pozůstatek z testů, nechám to tak.

Nejrychlejší TF jsou: 1 min a 53 tick.
Od TF 1 min jsem se dostal k dalším "zpomalením".
TF 53 tick ukazuje to samé z jiného úhlu.
TF 1 min jsem se chytil jako tonoucí stébla. Byl pro mě náznakem řádu v chaosu. Vidím na něm dobře Volume (start, konec, polední útlum).
TF 1 min a 53 tick dobře zobrazují pohyb ceny: trojúhelníkové formace, horizontální a diagonální trendové čáry, proražení trendových čar, RS úrovně...
Indikátory: W%R (14), Ultimate Osc (7,14,2), RSI (14,3). Chtěl jsem aby zůstaly rychlé. Inspirace Larry W.

Prostřední TF jsou: 2 min a 106 tick. Opět ho zobrazují pouze indikátory. Nic jiného.
Indikátory: CCI (28), CCI (100), Ultimate Osc (14,28,56), RSI (28,7). Ultim Osc a RSI zobrazují divergence. Inspirace Elder.

Hledám shodu obou CCI na minutovém grafu (TF).
Na tick graf (TF) se dívám až když se shoda na min TF začne rýsovat. Ostatní indikátory jsou pomocné.

Další inspirace
A. S. Exupéry: Pořádek je domov v čase
Dr. A. Elder: Nestaňte se součástí davu
R. T. Kiyosaki: Nepracujte pro peníze (toto mi pomáhá zůstat "z dosahu" davu … a z dosahu mé představy rychlého zbohatnutí).

BillA

Link to comment
Sdílet pomocí služby

everest:

urcite, tyto ukazatele ukazuji celkovou naladu trhu, takze by bylo dobre pouzivat zrovna ten indikator, ktery v sobe obsahuje co nejvice akcii, na kterych je postaveny index, ktery obchodujete. Takze doporucuji pohledat, co v sobe jednotlive market internals obsahuji. Treba pro YM doporucovali na kurzu emini2 index TIKI, ktery v sobe sleduje pohyb pouze 30 akcii z Dow indexu.

Ja je zatim sam nepouzivam, protoze muj broker je nema (ale OEC planuje je do konce roku nabidnout :)).
A pak je zacnu pouzivat, protoze to muze byt dobry filtr vstupu. Mam zatim jenom &TICK historicka data od kolegy z emini2 a vyuzivam je pro backtest. A co jsem zatim nakoukal, ze kdyz dostanu podle systemu napr. signal Sell na Russellu a &TICK ukazuje, ze ceny akcii na NYSE rostou, tak se vyplati nevstupovat, protoze i Russell se obrati.

Ale chce to nakoukat v realu, jake je sila rustu apod., protoze to muze byt i zavadejici, protoze treba &TICK ukazuje pouze rozdil akcii, ktere stouply v danem ticku, a akcii, ktere klesly v danem ticku, bez ohledu na to, jak velky byl cenovy pohyb. A pokud je napr. &TICK 600, tak to muze znamenat, ze 1000 akcii stouplo a 400 akcii kleslo, coz muze ukazovat na dobry uptrend. Ale ve skutecnosti, treba tech 100 akcii stouplo o bod nebo treba o pul bodu, ale tech 400 akcii kleslo treba o 10 bodu, kdyz to prezenu, takze ve skutecnosti to muze byt spis downtrend. Takze to chce nakoukat a ziskat cit, coz ja zatim moznost nemam, tak tady jenom teoreticky plkam, takze uz koncim.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...