Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Videotutoriál: NinjaTrader a statistické přehledy uskutečněných obchodů


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 42
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Petr
Díky za tutoriál. S velkou oblibou je sleduji všechny a vracím se k nim. Jeden z důvodů je i ten, že mám Ninju.
Nevím úplně přesně kam napsat následující dotaz, proto je zde.
---
V rámci přípravy na seminář backtestu jsme dostali historická data pro Vol, Tick i Range grafy. Tedy právě to co momentálně potřebuji pro své analýzy.
Vznesl jsem dotaz na IB, jako svého poskytovaltele dat, nabízí-li podobná data. Zatím odpověď nemám a na platformě jsem odpověď nenašel.
---
Měl bych zájem o podobná data pro NQ 12-08 1.9.-27.11.
Zajímalo by mě, kde a za kolik se dají koupit. Například 4 krát za rok po třech měsících.
BillA

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to BillA:

Užívateľ jazz27 bol tak ochotný a dal volne k dispozícii svoje nazbierané dáta (vysokej kvality, plne porovnateľné ak nie kvalitnejšie ako eSignal) na libox.org/data (www.financnik.cz/forum/read.php?2,1282,111494#msg-111494). Sú tam aj replay files pre Vami dotazované obdobie pre NinjaTrader, príp. si dáta po zriadení demo účtu (ZenFire, Mirus Fututures alebo AMP Futures) môžete vyexportovať. Ak si zriadite demo účet máte real time dáta (vo vynikajúcej kvalite) zdarma - môžete si ich sám zbierať.
IB kvalita dát je na alternatívne grafy nedostatočná, rádovo horšia ako poskytuje NinjaTrader-ZenFire zadarmo.

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ticker
Díky. Data od jazz27 jsem našel. Období, které bych rád, tam zatím není. Ale bylo tam NQ 09-08. Není v něm stav během krize, ale může hodit.
- ZenFire, Mirus Fututures a AMP Futures pro mě zůstávají dál záhadou.
-- AMP Futures mi před chvilkou nabídli: Get your free 30-day demo ... což nechci.
-/- Mirus Fututures zřejmě pouze nabízí Ninju a data od ZenFire. S Ninjou a daty od ZenFire jsem začínal.
-//- Po přechodu na placenou verzi Ninji jsem si vyměnil s Mirus Fututures mnoho mailů. Závěr byl, že vše mám OK. Ale Ninja k IB připojit nešel.
-/-/- Zjistil jsem, že existují alespoň 2 verze Ninji: jedna pro IB (a další), druhá pro Zen Fire (a další). Odkazů ke stažení Ninji a způsobů downloadu je také několik.
-//-/- Pro připojení k IB se mi nejvíc osvědčil dwnld, před kterým se žádá o licenční číslo. Zadá-li se číslo od Mirus Fututures pro sim, proběhne dwnld pro Zen Fire (a další). Zadá-li se číslo na placenou verzi pro připojení k IB proběhne dwnld pro IB (a další).
-//-//- Neumím 1) vytvořit připojení pro IB i ZenFire na jediné verzi Ninji.
-//-/-/- Neumím 2) získat jakáko-li historická data; nedařilo se mi to dříve, ani dnes po nainstalování verze, na které umím vytvořit připojení k Zen Fire.
BillA



Link to comment
Sdílet pomocí služby

to BillA:

Popíšem presný postup:

1.) Stiahnuť poslednú verziu NJ (Ninja Trader) na www.ninjatrader.com/webnew/download_download.htm
2.) Získať licenčný kľúc + userid password k demo account na:
alebo ZenFire zen-fire.com/pages/demo/demo_thankyou.html
alebo Mirus Futures www.mirusfutures.com/futures_trading_demo_mirus.html
alebo AMP Futures www.ampfutures.com/thank_ninjatrader.html
3.) Nainštalovať NJ
4.) Zadať licenčný kľúč do NJ Menu Help -> Licence Key, alebo rovno v bode 3.) pri inštalácii
4.) Podľa postupu priloženom k licenčnému kľúču, a accountu aktivovať v rámci NJ Account Connections
Menu Tools -> Account Connections -> (External Datafeed) Add
Account connections je možné vytvoriť pre AMP, Mirus aj ZenFire
5.) Reštartovať NJ (teda zatvoriť NJ, otvoriť NJ)
6.) Pripojiť sa na dátový zdroj, Menu File -> Connect -> napr. Mirus (vybrať požadované Connection).

Po tomto kroku je už možné v pohode robiť reload dát nie je zašedený.

Pavel


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...