Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Videotutoriál: NinjaTrader a statistické přehledy uskutečněných obchodů


Doporučené příspěvky

Jenda9
Exhistuje zajímavá alternativa který vyplývá z podobnosti Ninji a Siery.
1) Se Sierou (se platí) lze zobrazovat grafy a ale nelze zadávat příkaz. Proto se zadávají přes Barcket Trader (BT je gratis).
2) Podobně (jak jsem si ověřil dnes na semináři backtestu), lze zobrazovat grafy Ninjou ve free verzi a zadávat příkazy přes Barcket Trader (BT je opět gratis). Touto cestou hodlám pokračovat. Platit cca 24000 CZK za Ninju ročně po měsících, nebo ho koupit a za čas za podobnou sumu kupovat upgreat si zatím nemohu dovolit.
---
Existuje další vylepšení opět free. I na tojsem se dnes ptal.
Zen Fire poskytuje ticková data, kdežto IB pouze 2 vteřinová.
Pro svou potřebu velmi malých TF na rage a tick grafech chci vyzkoušet připojení Ninji na Zen Fire data (obojí gratis) a zadávání příkazů přes Bracket Trader připojený na IB (ja je výše zmíněno, opět gratis).
Pro kontrolu si mohu některý pomalejí TF (třeba minutový) zobrazovat kromě v NT paralelně i přímo na IB platformě.
---
BillA

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 42
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

ticker
Pouze na druhém uvedeném odkazu: www.mirusfutures.com/futures_trading_demo_mirus.html
jsem našel Ninju připojitelného k IB i Zen Fire a během noci se postupně s ním dostal i ke všem porřebným datům.
---
Problém zůstává v tom, že tyto postupy z neznámých důvodů nefungují vždy. Jak i dnes potvrdil Petr.
Před více než měsícem jsem postupoval všemi možnými způsoby. Bez výsledku.
Dnes v noci jsem zkusil stáhnout jen tři nejstarší dny z kontraktního měcíce NQ 06-08. Konkrétně: 1.-3.3.
Pak jsem pustil Správce úloh a sledoval střídavě zobrazovámí výkonu a sítě při vysoké rychlosti aktualizace.
Po velmi dlouhé době se požadované dny stáhly a zobrazily.
Pak mnohem rychleji prozběhlo stáhnutí všech ostatních dat.
Mám tedy z NQ vše co jem potřeboval: 1.3.-30.5.06-08, 1.6.-31.8.09-08 i 1.9.-30.11.12-08.
---
Vysvětluji si to tím, že asi delší dobu trvalo, než se vytvořilo připojení na správné místo databáze Zen Fire.
Nevím. Počítače mě stále učí pokoře. A ta je dobrá i pro trading.
---
Akorát s těma barevnýma smajlíkama si pořád nevím rady. Jak je dostat do přízpěvku =/:>)
BillA


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jenda9
Abych to nezamlžil. Obchodování na neplaceném Ninjovi nejde ani z grafu a ni jinak. Ale nemusí to být omezující.
Ninja může zobrzovat a přes Bracket Trader lze zadávat příkazy a zovrazovat PT a SL.
Obojí PT i SL se v něm posouvá vizuelně téměř tak pěkně jako v Ninjovi.
Jak se říká: Darovanému koni na zuby nehleď.
BillA
Ještě pokus smajlíka :(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

BillA,

na demu napr. od Mirusu muzete pouzivat, jak obchodovani z grafu, tak ATM strategie. Staci se zaregistrovat, prihlasit se do NJ a obchodovat. A nemusite nic platit za NJ. Za NJ budete platit, az budete v realu. Mirus mohu doporucit, protoze jsou velmi ochotni a promtni v odpovedich na moje dotazy. Vice info viz vlakno Mirusu v sekci Brokeri.
Na IB zapomente, hlavne kdyz pouzivate alternativni grafy. A to uz nemluvim o komisich a marginech.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax
-
Už jedu delší dobu naostro a předvánoční úklid účtu už mám také za sebou.
Za pár týdnů mi u Ninji uběhnou první 3 zaplacené měsíce.
Proto jsem už v předstihu nainstaloval zpět Ninju demo a napojil ho opět na data Zenfire. Paper trade jedu přes Bracket trader na IB Papertrade účtu.
Vážně jsem uvažoval o Sieře. Ale ani ta není zadarmo a Ninja mi velmi vyhovuje. A i Sieru bych musel obchodovat přes něco dalšího.
-
Přidávám story, která se možná někomu bude hodit.
Nemám rád před jménem každého souboru v dokumentech \Documents and Settings\. Využívám proto nabídky Windows a mám Dokumenty v jiném adresáři s velmi krátkým jménem. To by nebyl problém, kdyby jméno nezačínalo mezerou. Nikdy to ničemu nevadilo. Až přišel Ninja.
Při instalaci vytváří 2 stejnojmenné adresáře NinjaTrader 6.5: jeden v program files a druhý v dokumentech, kam si pak ukládá licenční číslo a zde ho pak ověřuje.
Úvodní mezera se mu nelíbila a tak si ve vší tichosti vytvořil nový adresář se stejným jménem, ale bez mezery. Po zadání licenčního čísla ho jinam zapsal a jinde kontroloval. A bylo vybíleno. Debugging této chybičky mi dal zabrat.
-
Pořád zkoumám ty smajlíky :D
BillA

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Billa: musím říct, že přesně takhle sem taky uvažoval po sobotním kurzu. Zen-fire + NT+ BT + účet u IB nebo MIRUS. Ale časem po zkušenostech bych se vydal asi cestou komfortu a zadával příkazy přes NT. Někde jsem tu četl, že se dá i splácet po 300 USD za čtvrtletí. Takže pak výjde asi o trochu dráž než když ho platíme naráz.
PS jestli můžeš, tak se poděl i o své zkušenosti z LIVE obchodování. Co s tebou dělá psych. a kolik obchodů děláš za den, případně jestli to nebude pro tebe příliš osobní i svoje úspěchy.
Díky a hodně $$$ ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hirens Lucínek

Platil jsem 3 měsíce: $180 (3 x $60), což bylo nabízené minimum. Možná je nabídek víc a jsou různé.
Mít komfort není špatný, ale zatím musím dost počítat. Obchodování z grafu pro mně aktuálně není zásadní.
Velmi rád napíšu víc, ale musím fofrovat a dohonit odložené pracovní povinnosti, které jsme na čas dal stranou.
A 11.12. jdu letos ještě na poslední kurs Emini II. Asi 14 dní staré počátky mého pomalu vznikajícího webového obchodního deníku, jsou zatím naplácané na www.volny.cz/janousek.cs/
a na diskuse -> vyhledávání -> BillA ... se pravděpodobně dá najít něco z toho, co jsem dosud napsal.

Rád bych se naučil dávat barené smajlíky. Podaří se mi to jen sem tam
BillA
:D
:S
:)
;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...