Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Psychologie obchodování 31: jak říci emocím NE (3)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 56
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

> pagun

Tak ta zmena z [ital]Bohužel než se tak stalo, situaci jsem [bold]chybně[/bold], dle CCI, vyhodnotil jako počínající uptrend a vstoupil do trhu při utvoření véčka[/ital] na [ital]Dle Silného pohybu trhu nahoru, stoupání volume a utvoření Véčka na CCI14 i CCI50, jsem vyhodnotil počínající uptrend [bold]velmi dobře[/bold] a vstoupil do trhu s riskem, ale velice brzo.[/ital] me docela pobavila...

To jako vsechny chybne vyhodnocene vstupy, ktere nahodou skonci ziskem, beres nakonec jako velmi dobre vyhodnocene? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To co píšete má logiku z pohledu pokročilýho tradera, ale berete to tak, že já jsem v podstatě v počátku a učím se pracovat s emocema a toto vlákno je o emocích pokuď jsem to správně pochopil :-)

Nešlo tak úplně o to popsat jak "ideální" obchody provádim. Rozhodně to nebylo 100% dle mých pravidel obchodování.
Ale posloupnost byla asi přesněji takto

1. Downtrend....
2. Silný up
3. vyhodnoceno jako korekce...
4. myšlenky na vstup do short
5. zaváhání ke vstupu do short
6. trh překračuje ema 204 utvoří véčko do Long volume stoupá...
7. vstoupení long za cenu risku, ale pozitivního RRR

8. Ano zde je věc na kterou naražíte, nastává určitej rozkol, zda-li byl vstup proveden srávně, když šel trh chvili proti
(přiznávám, že některé obchody nemám 100% v souladu se svým plánem, ale mám pravidla za jakých okolností může dojít k určité odchylce)

9. Započal silný Uptrend, velký profit

Neříkám že je to úplně správně, jen jsem to uvedl jako příklad jak se učim pracovat a brát určitou emoci v obchodě...
Zapomněl jsme taky uvést že s obchodováním začínám, ale to je asi patrné v očích pokročilých traderů, pro začínající obchodníky by to mohl být zajímavý způsob jak se zbavit emoce, nebo pochybnosti o správnosti rozhodnutí pro danný obchod...

Vy jste takové pocity nikdy nezažili? ;-) nebo jak je řešíte vy?
PaGun

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nevím, jak tento můj příspěvek bude vnímat většina lidí... každopádně bych se toto vlákno snažil přes jeho název chápat takto: "Psychologie obchodování 31: jak říci emocím ANO" :-)

Hodně to pomáhá. Pro mě jsou skutečně emoce pomocníkem a nikoli nepřítelem v obchodování :-) Někdy je zajímavé podívat se na celou záležitost s naprosto opačného pohledu :-) I na ty emoce u tradingu, u obchodů ztrátových, i ziskových :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Popravde, nedokazu si uplne predstavit obchodovat s tim, ze si nejsem jisty, jestli vlastne obchody jsou nebo nejsou podle pravidel. To urcite neni dobra cesta. Pravidla musis mit pevne dana (at uz obchodujes diskrecne nebo ne), aby sis mohl po uskutecneni obchodu na 100% rict, jestli byl nebo nebyl podle pravidel. Tim spis, ze jsi teprve na zacatku. Ale je to OT. Jenom me to docela zarazilo. Chvilku jsem nemel take zcela pevne dana pravidla a rozhodne mi to nepridavalo. Ono uz jen to, ze si pravidly nejsi zcela jisty, podstatne ovlivnuje emoce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> pagun

Ja bych byt Tebou tohle nedelal. Jinak budes mit poznamky, kde stejnej vstup bude vyhodnocenej jednou jako spatny (v pripade ztraty) a podruhe jako dobry (v pripade zisku). Na zaklade toho nebudes schopnej udelat zpetne zadnou analyzu.

Jasne, vstupy rozhodne nejsou ta nejdulezitejsi cast obchodovani, ale stejne si myslim, ze tohle bys mel delat jinak. A ted nemyslim tu snahu vyrovnat se se ztratou. Jde jenom o to "vyhodnocovani" vstupu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim ...
Je konec tydne a plan dodrzen,od stredy po poruseni pravidel , hlavni je ze jsem dodrzel plan 1 obchod za seanci....Citim se opravdu lepe...Nyni si myslim ,ze jsem ve fazi kdy jina moznost nez dodrzovani planu neexistuje...Porusoval jsem pravidla a byl potrestan trhem....Udelam vse proto abych stanovena pravidla jiz neporusoval....
Preju vsem hodne uspechu........... ;)
Diky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Podelim se s vami mym zapiskem z deniku obchodovani ze dne, kdy jsem navstivil anonymni alkoholiky (AA). Zajemcum mohu poslat i original nahravku, jestli by souhlasili se stejnymi myslenkami, jako ja:

"Uplne jsem zapomnel. Nenapsal jsem tu o tom, ze jsem byl na schuzce anonymnich alkoholiku, jako doporucoval Alexander Elder. Byla to opravdu velka zkusenost. Poznal jsem, ze vsichni mysli stejne. Mysli stejne jako dav. Jako trh.
Zjistil jsem, ze se musim smirit se ztratami. A hlavne nesmim byt v euforii ze zisku a nadruhou stranu ani frustrovan ze ztrat.
Take nesmim ostatnim jen zavidet. Sam s tim musim neco delat. Ale ne bojovat. Pomalu jit za svym cilem. Snem. Vzdat boj neco vyhrat za kazdou cenu. Psat si denik a cist si svuj postup (presne jak to delam). Davat si male ukoly. Nesnit o ziscich.
Nepreobchodovavat se!
Bylo by vhodne s nekym obchody konzultovat. Bavit se o svych obchodech. Musim si opravdu zapisovat ten denik a pocity z obchodu.
Musim byt trpelivy a vytvaly.
Mel bych mit svuj plan vypsany stale pred sebou.
Nemyslet na ztraty, jinak jich vice prilakame. Priznat si chyby.
Toto vse je souhrn myslenek poznamenanych ze schuzky AA v Brne na Vankovce 25.4.2013."

Ti clenove AA mluvili jen a jen o alkoholu a presne to, co jste si prave precetli, my vyplinulo z jejich vykladani. Byl to nesmirny zazitek. Potvrdilo se mi vse, co jsem se z knih doposud dozvedel.
Vrele doporucuji nejakou takovou schuzi navstivit.

(Je tam i dobra sranda.-) )

Tak hezky den a mnoho uspechu, traderi!

(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...