Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

středeční pohled já osobně jsem kvůli brzkému posouvání SL pro dnešní den ve ztrátě, ale kdybych měl nervy z oceli, tak jsem mohl být ve značném profitu......ve screenu jsou označeny celkem čtyři možné vstupy... 1. vstup na základě průrazu velkého CG...cena se pomalu přibližovala k horní hranici a dal se očekávat průraz...nicméně k průrazu došlo chvíli po 12té hodině a tou dobou odcházím na oběd, takže jsem to nezobchodoval 2. druhá možnost obchodu by byl průraz malé vlajky 3. trojuhelnik....malý potenciál a navíc ve 14:30 vycházelo hned několik zpráv najednou, takže určitě bych nebral.. 4. jistý druh vlajky, z kterého mohlo vzniknout i CG vstupy jsou označeny červenou šipkou a výstupy modrou....místa, kam bych dal SL jsou označeny tlustou růžovou barvou žluté čáry vynesené z 30timinutového grfu jsem vůbec neupravoval a je vidět, že zafungovaly velmi dobře

14582

14583

Link to comment
Sdílet pomocí služby

cřtvret 1. po otevření trhu se objevila první možnost obchodu....nakonec z toho vzniklo velké CG, takže výstup na BE, nebo se ztrátou 2. obchod pro ty, kteří u toho seděli bylo vyplnění čekacích příkazů nad CG pátek 3.opuštění úzkého kanálu a následuje trojúhlelník s průrazem do longu - krásný signál 4.malá konsolidace po třetím obchodu ve screenu naznačila možné směrování nového kanálu, předcházející největší RU vytvořila rozpětí a zároveň určitý potenciál do longu....takže další obchod by byl po proražení vytvořené ST a výstup na CC z minulého dne

14616

14617

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pěkné poledne přeji , přikládám nepovedený dnešek. Je to , tak jak se mi poslední dobou stává obchod ve stylu " Když se daří , tak se daří ". Trh mne na tick vymetl a padal mnou očekávaným směrem. SL mám přes ATM nastaven na posunutí při + 6 tick. Mám rád když jsem co nejdřív v pohodové zóně. Při PA systému neumím správně vyhodnotit parametr posunutí tak jak u používání indikátorů. ( to mně pěkně s... ). Doufám , že můj příděl smůly jsem si již vybral a příště Vám ukážu lepší screen. ať se všem daří L.P.

14618

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Paninvest přikládám pohled na FESX ...jinak co se týká posouvání SL, tak je to velmi individuální...když se podíváte třeba na vlajku zakreslenou ve screenu, tak pokud vstoupíte po proražení, vytvoří se prudký pohyb, který vás vynese rychlou RU do profitu, vy posunete SL a najednou dojde ke korekci, která by se přesně dotkal vašeho posunutého SL a jste na BE...pokud byste SL neposouval, dostal byste se na PT....každý jsme jiný a já osobně jsem taky radši, když už jsem na BE, než když si to trh štráduje k mému SL....takže lepší BE, než ztráta...alespoň pro mě :)

14619

14620

Link to comment
Sdílet pomocí služby

phoenix.x ,

Před pár měsící zpátky jsem zdaleka neviděl potenciální příležitost , která se na grafu vykreslovala.
Dnes jsem se dostal do fáze , že na situaci jsem zchopný adekvátně reagovat , do obchodu vstoupit , neposunovat zbrkle SL když dosáhnu otevřeného profitu cca 10 ticků as trh jde proti mně a vím kde je pořeba vystoupit. Takže se svým vývojem jsem spokojen.

Co bych ale ještě potřeboval vidět je nějaký postupný progres na účtu. Tam šlapu vodu a jsem pořád na kladné 0.
Musím se obrnit trpělivostí a nesmím porušit MM.

Jsem rád , že sem dáváš své screeny. Nevím jak si stojíš Live , ale vidím že Tvé poznámky a myšlenky mají hlavu a patu , což je super.

díky za koment .

L.P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

phoenix.x ,

než jsem dopsal svůj příspěvek tak vidím Tvoje doplnění.

Já nemám rád vstupy kde nemám SL max 60 Eur. Tzn. Ross Hook , CG , nebo např 3U v místě průrazu. Já jsem ten 3U tam viděl , ale SL bych neměl v komfortní zóně.

Jiná situace nastane s použitím více kontarktů. V Simu zavírám 1.balík na + 6 a zbytek posunuji na B/E + 1 a nechávám běžet k PT. Takže i nedobrý obchod mi přinese nějaký zisk.

V Live striktně dodržuju MM a potřebuji cca 300 USD ( tzn. jeden win obchod ) na navýšení kontraktů. Vím , že to nebude dlouho trvat a posunu se na vyšší level. A to teprve začne obchodování.



L.P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Paninvest

k tvému prvnímu příspěvku....jsem rád, že někdo sleduje moje komentáře a screeny.....škoda, že je nás tady tak málo....kéž by se tu občas objevil i Gladiator028 a spoustu dalších, co tu dříve diskutovali....no nechám téhle melancholie a zpět do reality :)....nevím, jak máš nastaven MM, ale co jsem vyčetl z tvého dalšího příspěvku, tak pokud riskuješ na simu v prvni várce RRR 1:1 ....psal jsi, že SL chceš mít max. 60 a první várku uzavíráš na 6+....z toho tedy usizuju to RRR....chápu to jako možnou diverzifikaci a že ti to asi psychologicky pomáhá, ale myslím, že při větších objemech by tě to mohlo položit...taková větší serie ztrát a při těch várkách kontraktů...no nevím...je to tvoje věc a já ti to určitě nechci vymlouvat...jestli ti to tak funguje, tak proč ne...já jsem dřív testoval a backtestovasl různé systémy a snažil se o diverzifikaci způsobem jaký tedy například popisoval jenaL ....byly to vlastně dvě várky kontraktů a v rámci diversifikace byly v závislosti na násobku ATR uzavírány na různých PT....výsledná equity vypadala vážně dobře, ale pak jsem zjistil, že jsem si to moc přeoptimalizoval a že to tak jednoduše mechanicky asi nepůjde, tak jsem si dal pauzu a ponořil jsem se na dlouhou dobu do PA a té se držím do teď.... :)

P.S. Jen ještě pokud jde o ten obchod, co jsem ti komentoval, tak podle toho jak jsem to tam zakreslil by ti SL vyšel přesně 60€....což si myslím, že je v tvojí toleranci a tudíž i komfortní zóna, jak jsi to nazval ;)...

happy trading

Phoenix.x :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

phoenix.x ,

měl bych na Tebe dotaz . Jakým způsobem provádíš BT při PA obchodech. To je pro mne španělská vesnice. Já mám vytisknuté situace , které se v různých obměnách opakují . Při Live vstupu se mi stává , že čekám ještě nějaké další potvrzení ( což je podvědomne nedůvěra v systém ) a to se mnou cvičí.

Mohl by si mi prosím Tě poslad odkaz na JenaL-ovi odkazi , která máš na mysli.

Děkuji.

L.P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj DNešek a jeden menší obchod + koment viz. screen + pro Paninvest návod na BT PA jak to kdysi napsal pan G. Tedy : Otvor si Excel a pozapisuj si každý patern osobitne. Napríklad trojuholníkovu formáciu Long, Short, Dátum , Čas kedy sa začala tvoriť a kedy skončila, Počet úsečiek v trojuholníku a ich priemernu hodnotu, O kolko tickov nasledoval pohyb po prerazení ,Hodnotu volume, Číslo screenu , a ulož si to samostatne a tak to urob s každým paternom , Poznámka: napríklad patern pokračoval zo včerajška pred prerazením kleslo volume atď. Ináč sa to nedá, potrebuješ získat prax a vizualizovať si to automaticky bez rozmýšlania. Zdar a sílu

14631

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...