Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

Paninvest:

aktuálně je můj systém založený na odrazech od klouzavých S/R s řadou filtrů a podporou intermarket analýzy..věnoval jsem tomu hodně času a funguje to..ale člověk se neustále vyvíjí a získává nový pohled na trhy a i já cítím, že to pořád není ideální stav a táhne mě to k ještě větší logice vstupů, které by mi umožnily ještě více omezit risk a získat lepší výchozí pozici pro případné manévrování, pokud by se trh nezachoval podle očekávání..

vidím, že i s Marxtonem máme podobný přístup v základu (já to přeci jen necítím až tak vyloženě diskréčně, ale snažím se stavit systém tak, aby i složka vstupů byla podpořená určitou statistickou pravděpodobností - tj. vstupy v podobných situacích, kdy má trh podobnou charakteristiku..tj. jakoby stále na paternech, ale trošku hůře popsatelných než "véčko na RSI")..takže budu rád diskutovat různé situace a předávat svoje pohledy a zároveň se rád poučím od vás..důležité je najít lidi, kteří reprezentují podobný styl..já obchoduju YM, takže sem se moje případné screeny nehodí, ale věřím, že si je kdyžtak najdete ve vlákně YM nebo jinde..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Právě já bych s minutovými grafy moc dobře pracovat neuměl. Taky jsem je na začátku používal, ale vzhledem k diskréčnímu obchodování na mini NQ jsem z nich upustil, nebo jinak řečeno, nějak mi to nepadlo do oka. Na volume grafech vidím lépe geometrii. Možná by ti pomohlo snížit TF. A jakmile se ukáže sebemenší signál, že už to k limitu nedojde, tak to trochu povolit. Nevím jak je to u evropských trhů, ale mám na mysli třeba i signál na jiných korelujících trzích.

Btw nemysli si, že jsi v tom sám. Já rád chodím pro velké profity, za posledních 14 dní se NQ tak nějak plácal v úzkém range a nechával jsem peníze na stole. Tak jsem změnil strategii (velká chyba) a teď jsem za poslední dva dny přišel o dva velké pohyby, které právě potom nastaly.:) Jj, disciplína a soustředěnost a hlavně konzistentnost nás bude dělit od těch co prodělávají.

Teď zrovna začínám číst knihu od Napoleona Hilla - Myšlením k bohatství a hned v prvních dvou kapitolách píše o tom, že všechno je jen v myšlence, touze po penězích, atd. Prostě chtít a vidět cíl. Ale hlavně píše o tom, že ten obrat přijde po těch nejhorších zkušenostech, ale málo kdo to ustojí.. Ale je potřeba vydržet a po prvních nezdarech jít skálopevně dál.. Taky samozřejmě záleží na tom, kolik má kdo pěněz na účtě a času.. :) O tom už se tam nepíše :) Ale na to už jsou jiné knihy ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den , dávám k lepšímu dnešní screen s názvem " Když se daří , tak se daří . " V dnešním horoskopu na Seznamu jsem měl , že se mi podaří na co sáhnu. Někdy ani to nepomůže. Když nejde o život .... U 1. obchodu jsem vstupoval na proražení ranního CG. U 2. obchodu na proražení RH ... a pak jsem to vypnul. L.P.

14431

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Paninvest: dle mého soudu jsi měl zbytečně utažené SLosy. Zkus se na své (i dřívější ) obchody podívat, co by udělalo držet logický SL pod swingem, popř. pod Low (nad High u shortu) průrazové svíce. U prvního obchodu bych vnímal také jako logickou zónu pro SL 1-2 ticky pod Low red candel těsně před proražením.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libri

je to přesně jak píšeš. Já tento signál používám hlavně v SIMU. Nechal jse se zlákat a tak to dopadlo.
Moje tolerance je max 60 EUR , která mi většinou vystačí. U tohoto proražení a zároveň proražení RH je nutý SL daleko větší , většinou pod CG a nebo alespoň pod Swing. To znamená , že jsem tam neměl co dělat.

Takže jsem se od začátku nacítil OK.
Toto poučení za 2 x 60 EUR se dá vydržet. Horší je že těch poučení mám před sebou ještě dost .

Díky za Tvůj názor.

L.P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Paninvest, ako sa správne hovorí, po boji je každý generál :), ale skúsim sem priložiť môj pohľad na tvoj graf. Zaprvé otváracia úsečka bola dosť veľká, z toho dôvodu by som si ja na jej základe vyznačil CG inak ako máš ty. V rámci CG sa snažím o obchodovanie odrazov od hranice CG alebo o prerazenie tohoto CG. Šipkami som naznačil kde ja vidím logické miesta na vsup, buď je to odraz od spodnej hrany CG s PT buď na CC alebo pri veččších "nervoch" na hornej hrane CG, no a ďalší obchod je špekulácia nad prerazením tohoto CG, vstup tick nad úsečkou, ktorá ho prekonala. Tu sa cena dostala až po hranu kanálu, ktorý tam máš zakreslený. Tento trh momentálne neobchodujem, takže neviem ako je to na večšom TF, preto je toto hodnotenie len na základe tvojho screenu. Tento môj komentár môžeš brať samozrejme s rezervou nakoľko som to takto neobchodoval :), len som opísal môj spôsob ako obchodujem ja.

14437

Link to comment
Sdílet pomocí služby

cau chlapi. tato situacia na trhu aka bola dnes na fesx je dost zaujimava a ja osobne v ramci tejto usecky radsej nic neriesim a ako pise mahrlo ideal je bud vstup na jej hranach na odraz alebo si pockat na break a potom skocit do trhu v smere prerazenia. pridavam este par screenov s takymto dnom ked trh otvoril wide spread barom..

14441

14442

14443

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Paninvest, nechci být příliš chytrý,protože jsem ten obchod nevzal,ale zkus zohlednit paterny jako RR nebo TNG (i když TNG bez EMA je problematické :-) Přesně to napsal libri,škoda malých SL,jinak jsme mohli všichnii tleskat Uznávám,že 5min graf je něco jiného než RB,ale v 10,45 tam máš taky krásný flip. Jen tak pro zajímavost (i když to tu myslím nikdo takto nejede),posílám screen z pohledu RB2 a RB4 AŤ se všem daří,Jirka

14464

14465

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Paninvest,
V na CCI do trendu je z finwinu,to určitě znáš
RR (role reversal) neboli flip je situace,kdy se trh odrazil od určité ceny,při dalším pokusu o překonání ji překonal,utvořil swing,vrátil se a dotkl na počátku atakované ceny,ale z opačné strany.
TNG - situace,kdy cena překoná EMA 34,utvoří swing,vrátí se k EMA 34,dotkne se jí a pokračuje v započatém trendu.
Hodně to tvůrci finančníku bylo popisováno a možná někdo bude vědět a dá sem odkazy na ty články.U RB jsou tyto paterny poměrně časté a poměrně spolehlivé.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...