Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

jiriinvest:

možná to bude znít jako rýpání, ale proč "bohužel"?? chci ti tím ukázat, jak špatně přemýšlíš..tím, že si říkáš "bohužel jen demo" si zakládáš na to, aby tě pak naživo položila každá ztráta a ty si pořád jen opakoval "sakra, na tom demu mi to tak šlo. to je naschvál. kdybych radši tehdy jel live a teď neobchodoval"..a nebo "sakra, kdybych tenkrát ten obchod vzal live, tak sem teď nemusel být za tenhle měsíc ve ztrátě"...

jsou dvě možnosti - buď ještě live nejedeš a obchoduješ čistě paper, a nebo jedeš live ale máš z nějakého důvodu pauzu...ať tak či tak, oboje má přece svůj důvod a si za to zodpovědný ty a tvoje rozhodnutí..a proto nemůže existovat žádné "bohužel"...

vem si situaci, kdy člověk jede live, ale dostal se do drawdownu a přepnul na sim (nebo snížil počet kontraktů), než se z toho špatného období dostane..co když ale přepnul právě ve chvíli, kdy hned první obchod bude super zisk?? pokud si řekne "doprčič, já sem ale vůl, proč sem jel na demu (nebo proč jsem snížil počet kontraktů)?" a začne vymýšlet důvody proč to měl vzít live, tak ho to dostane jen do bodu, kdy nebude absolutně vědět co dělat, kdy přepnout na live či na sim, a budou s ním šíleně cloumat emoce...

omlouvám se za offtopic ve vlákně o obchodech, ale tohle je podle mého prostě strašný nešvar tohohle fóra - "všecko co je demo je k ničemu"..a takhle to prostě není..simulované obchodování má svůj účel..a proto nikdy "bohužel"!

:)

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to majkl

Samozřejmě nebylo to myšleno tak doslovně , že kdyby to bylo live tak by to bylo určitě lepší.. samozřejmě mám z toho radost protože jsem nováček a jsem na začátku cestu a každe úspěšné obchody ačkoliv jsou demo mi vlévají novou krev do žil a větší a větší chuť do obchodování .. :)
v tom co říkáš máš naprostou pravdu .. ;)

jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pěkné dopoledne , dávám ukázku z dnešního rána. V 8.00 už jsem byl nastoupený při open trhu a zakreslil jsem si pokračování TL ze včerejška. Byl jsem připravený vstoupit při odrazu do SHORTU. Chyběl mi jeden tick , tak jsem pořád na něco čekal a vlak zmizel za zatáčkou. Pořád bujuji s psychikou. V takových případech dávám směšný SL a přesto se hlava bojí. Co se týká výdrže v obchodu , abych předčasně neposunoval SL ( tak jak jsem psal před pár dny ), jsem udělal pokroky. Ještě vybojovat válku s chamtivostí , strachem a s stovkami dalších démonů a jsem se sebou spokojený. Ať se vám daří. L.P.

14410

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Paninvest:

výborný signál...zkus nějak konkrétně zapracovat na těch vstupech..musíš to párkrát překonat a pak už to bude přirozenější..tj. já osobně bych si třeba tyhle signály přehrával klidně několikrát v simulátoru a zkoušel do nich nastupovat tak jako jsem měl v reálu...nejde o to, že znáš budoucnost a proto to je vpohodě - jde o to, aby si mozek zvykl na to zadávání příkazu a akci a viděl úspěch..to ti pomůže ten strach překonat i naživo pak..

když tak koukám na ten tvůj screen - lovíš slevu až když se trh viditelně otočí do tvojeho směru?

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll :

díky za odezvu. Tvoje články a názory si vždycky rád přečtu.

Vstup chci vždy řešit čekačkou na ceně. Nejraději TL . V jednom starším obchodě jsem jsem chytil při čekačce SL 6 ticků ( což je sranda , ale hlava si to nemyslí ) a od té doby se s tím peru a chci ještě nějaké potvrzení. Na vědomé úrovni je mi to naprosto jasné.

Způsob jakým obchoduji je absolutně diskréční. Já ty signály tam vidím a hlavně cítím . Ale ta hlava ....


L.P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Paninvest:

pokud bys sám rád vstupoval limitem bez rozjetí do tvého směru, tak to zkus jak říkám..zkus si ty situace přehrávat přes replay a umísťovat tam ty příkazy..přehrávej si i starší dny, které si už nepamatuješ a zkoušej si tam sázet ty limity..

logiku systému znáš a backtest tě tuhle psychickou stránku věci bohužel nenaučí...a stejně tak je to extrémně náročné v papertradingu, protože je to pomalé v tom smyslu, že když promeškáš jeden signál, tak už se jiný nemusí za celý den objevit a ty jsi frustrovaný a říkáš si, že už to neuděláš, ale pak jdeš od trhu a na druhý den už na to trochu zapomeneš (na ty vlastní sliby) a když se zas objeví příležitost, tak tě podvědomí zase nutí abys čekal na nějakou jistotu, potvrzení - možná je to přeci jediný signál za den, tak to nepokazím! - a proto to zas paradoxně uděláš špatně...a zas čekáš celý den abys to zas mohl zopakovat..

v tomhle je replay daleko lepší v tom, že můžeš sjet víc dní v jednom dni..a líp ti po prvním neúspěchu zůstane v hlavě ta myšlenka, že příště to uděláš správně...a prostě se donutíš to tam plácnout..jednou dvakrát a ty zjistíš, že to vlastně není tak hrozné...

v živém trhu (a je jedno jestli live nebo demo, pokud k tomu člověk přistupuje zodpovědně) se daleko hůř učí nové věci, protože nechceme udělat chybu..ale jinak než chybama se to prostě nenaučíme..

já jsem třeba aktuálně taky ve fázi, kdy ladím svůj přístup, tak abych vstupoval maximálně logicky na S/R úrovních s co nejnižším riskem a replay je přesně ta pomůcka, kterou se to učit..backtest v tomhle postrádá tu zásadní psychologickou složku ("jednej teď a tady navzdory nejistotě")..a tyhle vstupy jsou převážně o psychice..


PS. tenhle styl je diskréční, to je jeho podstata...právě proto je nejdůležitější pevná psychika a hlavně dobrý money management, protože jakmile začneš povolovat SL a předčasně ukončovat obchody, tak se můžeš dostat do nebezpečného drawdownu a může tě to zlomit v tom smyslu, že nemáš žádnou hmatatelnou statistiku a začneš pochybovat..musíš plně využívat výhody a logiku toho systému..a dodržovat striktně ty věci, které můžeš jasně definovat..tj. např. minimální RRR, které musí obchod nabízet atd.

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Paininvest: Možná ti pomůže tento screen. Všimni si, že pokud by člověk vstupoval na flipech s dobrým MM, tak není co řešit.. Jsem začátečník a taky se s tím víceméně peru. Ale vím, že ty flipy mají něco do sebe. A hlavně nezmatkovat a počkat si limitem na cenu, kterou bych chtěl proti RRR a SL.. PS: majkll, to co jsi napsal, je svatá pravda. Přesně o tohle v diskréčním přístupu jde a děje se tak. Já obchoduji taky pouze diskréčně a MM a psychika je nejdůležitější. A za chyby se platí..

14416

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...