Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodovanie a zamestnanie


Doporučené příspěvky

krakra Napsal:
-------------------------------------------------------
> To oousha:
> Proč by to kdo měl vůbec dělat ?
>
> Více komunikace mezi tradery....

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hore som to predsa pisala- [bold] pretoze sa zvysuje dan z prijmu fyzickych osob[/bold]. A ked budes obchodovat ako FO bude ta to stat viac na daniach ako PO napr s.r.o-dnes zalozenie sro stoji 64 eur-co neni tak vela. Teda na slovensku sa ocakava narast [bold] "dane z prijmu fyzickych osob-medzi 23-25 percentami" vačšie daňové zaťaženie FO-v prípade zisku z divident atd...[/bold] FO-je na hovno(musela som pouzit toto slovo pre tych ktory nechapu).prepacte.

Alebo ako teda ty riesis formu podnikania"trading"

Moje predpokladané očakávané náklady sú tieto
-Ked uz investujem do 3 monitorov-2K eur
-Vakonnych pc-1800 eur
-Zakupenie platformy Ninja Trader 1K eur
-Legalny office-200 eur
-Záložný zdroj
-Výkonný modem
-Legálny antivirus
-A ostatne naklady-
tak mi pripada logicke dat nejaku formu tomuto sposobu podnikania-napriklad aj popri praci atd..
Kapitál 15 000 + náklady 6 000= 21 000,- eur - peniaze mám z predaja pozemkov-tie nie su problém len momentálne sa v paper tradingu motam, nejako nebol cas pocas statnic a neustaleho ucenia.

[bold] Skor by som uvitala odpoved od niekoho kto to pojal ako skutocne podnikanie.[/bold]
Alebo zle rozmyslam?? Neocakavam komentare o tom ci potrebujem 2 monitory alebo 7-hore je zoznam pre mna osobne nevyhnutneho vybavenia co pre inych moze mat zase inu formu.

[bold] Zaujima ma ako riesite pravne trading-snad nie formou FO?[/bold]

*táto myšlienka ma napadla aj preto s tou sro, pretoze by som mohla zamestnat svoju mamu a dostat na nu prispevok na 2r, je aj ZTP-takze by som jej nemusela platit ziadne odvody atd-to je jedno ako co by som ju zamestnala*-proste dnes si musia ludia vytvorit pracu sami pretoze zamestnat sa jej nedari. Cize vsetko by som urobila s otvorenim uctu u brokera*zalozenie sro*prispevok na rozjadz podnikania*za zamestnanca atd

[bold]Tesim sa na uzitocne a zmysluplne odpovede a snad sa najde niekto kto ma pochopil[/bold]. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 209
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To oousha:
Neznám nikoho, kdo by so kvůly tradingu zakládal firmu, na firmu se musí platit zálohy na různá pojištění atd. V ČR jsou daně fyzických osob asi nižší než u vás na slovensku.
Nechápu investici co třech monitorů za 2000 Eur, do výkoného PC za 1800 Eur, co se týče hardwaru tak bohatě stačí naprosto základní PC za cca. 700 Eur.
Když investuješ takovédle peníze so věcí, které trading neovliňuje ani trošku, tak si zaplať nějakého daňové poradce nebo právníka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomagr Napsal:
-------------------------------------------------------
> oousha:
>
> S tímto neporadím, ale zaměřil bych se především
> na to, aby bylo co danit Možná to je překvapivé,
> ale ty zisky nejsou automatické.

Boze moj ved viem ze mozem prist o vseko a zisky nie su automaticke-a prekvapive to neni vobec-nerob zo mna zas..

Skoda ze si to necital cele-pytala som sa ze hladam nazor len od takeho cloveka ktory sa uz venuje tradingu mal naklady na vybavenie atd... [bold]nie filozoficke reci[/bold].

Link to comment
Sdílet pomocí služby

oousha,

ak chete, tak si jednoducho tu sročku založte. Ja som celkom nepochopil, čo sa vlastne chcete dozvedieť? Proces zakladania s.r.o. Vám odkonzultuje napr. právnik, alebo špecializovaná firma. Čo sa týka daní, tak vyhľadajte akreditovaného daňového poradcu. Tí majú štátnu skúšku z odboru a sú plne zodpovední za to, čo Vám poradia a ako Vám veci spracujú. Vyhol by som sa bežným účtovníkom - radu síce možno dostanete správnu, ale nikto Vám za ňu neručí - zodpovedná budete Vy v prípade problémov.

Väčšina ľudí, ktorí začínajú, ostávajú FO až kým im trading nevynáša dostatok nato, aby sa stali full-time obchodníkmi. Ak máte iné plány, tak do toho - vidím, že máte veci čiastočne premyslené. Byť PO má určité výhody - napr. aj tie, ktoré ste spomínali. Na začiatku radšej investujte do dobrého poradenstva a veci budete mať podložené a aktuálne.

Viem, že nechcete počuť kritiku na tému monitorov a pod. Chcem Vám len poradiť - investujte rozumne a hlavne s ohľadom na Vaše štádium v tradingu. Máte dostatok kapitálu, tak si ho radšej nechajte na samotné obchodovanie. Zaplatiť za 3 monitory 2000e je absolútne zbytočné, nejdete robiť profesionálnu grafiku - za 150 - 250e za kus máte veľmi dobré kúsky. Nepotrebujete ani výkonný PC za 1800e, bohate postáčí za polovicu, aj ten bude slušne výkonný. Radšej si zaobstrarajte 2 prípojky na internet (1x káblový + 1x dsl) + 1 mobilný prístup. Záložný zdroj je skvelý nápad. Možno by som pouvažoval nad tou Ninjou. Nechcem Vám meniť platformu, ale potrebujete hneď zo začiatku zaplatiť plnú sumu za doživotnú licenciu?

Takže záverom - urobte si prieskum ohľadom všetkého a stále majte na pamäti možné riziká a podľa toho sa zariaďte. Veci nejdú v tradingu hneď tak, ako si naplánujeme. Po roku live to sama uvidíte. Potom možno budete ľutovať, že ste množstvo kapitálu uviazali do zbytočností a na obchodovanie Vám veľa neostane. Pripraveným šťastie praje častejšie...

Veľa šťastia

Link to comment
Sdílet pomocí služby

oousha

Naopak jsem to četl celé a jsem člověk, který se tradingu věnuje (live) a měl a mám s tím náklady, takže si myslím, že můj názor by mohl být relevantní. Jako filozofické řeči se to možná může jevit, ale třeba časem zjistíte, že je zatím i něco pravdy. Reagoval jsem proto, že řešíte věci, které nejsou pro úspěch v tomto byznysu klíčové, resp. jsou důležité až někde hodně vzadu. Jedna z mnohem důležitějších věcí je např. zvládnutí sebe sama, takže není důvod se rozčilovat u diskuze. Jinak souhlasím se zde dalšími uvedenými příspěvky. FO není nějaká nevýhoda nebo problém. Pak jsou tu samozřejmě různí strangery, kteří zakládají off-shore firmy a mají spektakulární zhodnocení, ale to je asi trochu jiná kapitola a doufám, že ne váš případ.Přeju hodně úspěchu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nie ja som sa pytala aku pravnu formu pouzivaju ostatni ci len FO, zalozenie sro-postup poznam-nie je treba comment.

Tak ja som si Ninju velmi oblubila a uz som ich vyskusala dost, ano mozno tolko monitorov ani nepotrebujem stacila by asi aj jedna 26´,

[bold]Asi som sa niektorych vas dotkla, tak som klikla nahlasit svoj prispevok aby sa mi vymazal-aby neboli zbytocne nepokoje. [/bold]

[bold]Ale s tymi stratami ste fakt otravny-kazdy to stale musi pisat? to je ako by ste stretli znameho co si otvara kaviaren a hustili do neho budes mat same straty budes a budes-ved to je uz take znechutenie ze nakoniec si kaviaren ani neotvori a ani nezacne. Vie ze bude v strate ale neustale pilenie usi s tym je otravne![/bold] Tiez som v zaciatku si otvorila akciovy ucet a -280 vysledok, takze viem co su straty-lenze ked uz zacinam nejaku zmenu-tak nech je to na poriadok.

Coskoro bude nove danove zatazenie z 19 na 23-25 z prijmu FO-k tomu soc+zdrav, preto sa z mojho pohladu neoplati byt uz zamestnacom-OPAKUJEM NA SLOVENSKU!.
Mne osobne by sa vyplatilo mat s.r.o aj keby som mala mesacne 600 eur

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ousha :

1. zarob peniaze tradingom a v tejto fáze sa snaž, aby si mala minimálne finančné náklady, pretože to 99 % traderov nedá.
2. presvedč sama seba ,že dokážeš byť dlhodobejšie konzistentná v ziskovosti, 1- 2 roky, potom smer FT trader.
3. Pri určitej ziskovosti sa ti viac oplatí založiť offshore.
4. Rieš veci postupne a nemaj ilúzie, keď ešte nevieš, či to dokážeš, práve toto, čo robíš, sú filozofické keci o ničom, pretože,
teraz ani nevieš, aká právna forma sa ti oplatí, to zistíš, keď budeš slušne zarábať a budeš FT trader. Chápeš to ? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

oousha: Reaguješ dost emotivně a úplně zbytečně. Ptala ses, zda někdo má PO nebo FO a to je přece otázka optimalizace daní. Takže zmínky o tom, že to minimálně první rok nemusíš řešit, protože daně platit nebudeš jsou úplně namístě. A když Ti to tady poradí úplně každý, tak na tom asi něco je, ne?

Osobně Ti přeju hodně úspěchů, tři vysoce kvalitní monitory, úspěšné absolvování nějakého kurzu rozvoje osobnosti a nějakou dobrou kavárnu, kde budeš moct sedět, když zrovna nebudou obchodní hodiny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...