Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodovanie a zamestnanie


Doporučené příspěvky

paja1

no ide hlavne o to ze to nieje jediny sposob. a ked sa to prezentuje ako samozrejmost a jedina moznost. tak sa to siri ako virus :) a nikto uz nema snahu rozmyslat. proste to prime. a preto to mozno poznas len takych ludi. ale takych univerzalnych pravd je strasna spusta. nieje na tom samozrejme nic spatne. to co vypada jednoducho sa proste dobre chape, dobre predava. a o tom to je. keby kazdy riesil komplikovane veci boli by sme na MIT a nikto by to tu necital. nepocuval, nekupoval. ludia nechcu vediet zlozite veci , ludia chcu vidiet jednoduchu cestu ako prist k prachom.

to je cela veda.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 209
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Paja:

Ak môžem odpoviem:

Najčastejšie sa traduje inak ako buy low sell high. Ale buy high sell higher a sell low sell lower. Viem že to je len kozmetická úprava ale keď sa nad tým človek zamyslí je to tak. Platí to na 100% ak niekto obchoduje korekcie lebo cena za ktorú vstupuješ bola pred chvílou iná výhodnejšia (nižšia/vyššia), teda ty máš na korekcii relatívne zlú cenu.

Takto to poznám ja rád sa priučím aj iným vysvetleniam.. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Napr. u opci urcuje teoretickou cenu tolik opcnich modelu, kolik si jich lidi jen vymysli. Myslim si, ze trzni cena je stanovovana tez pekne nesrozumitelnym modelem, kde ma vliv mnoho faktoru, napr. trzni cena, realizacni cena, volatilita podkladove promenne, urokove sazby pokladnicnich poukazek (nevim zda stale bezrizikove), cas zbyvajici do expirace, pripadne dividendy, u menovych opci pak menove kurzy, navic spread mezi BID a ASK stejne urcuji market-makers. Ale nakoupit levne a prodat draz, pripadne prodat draz a nakoupit levneji je asi tezko zpochybnitelny fakt, ktery tvori zisky/ztraty.

At se dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> Airmike

Tak nevim clovece. Napsal jsem:
[ital]Cenu futures kontraktu na index urcuje nabidka a poptavka tohoto trhu, ne hodnota podkladu. Samozrejme ze se ve finale hybou tak nejak stejne, protoze pokud by to nebyla pravda, okamzite to nahrava arbitrazistum[/ital]

A Ty jsi na to odepsal [ital]len reagujem na to ze ste prave povedali uplnemu novacikovi nieco co nieje pravda[/ital] a poslal jsi link na stranku, ktera vysvetluje princip arbitraze mezi "indexem" (respektive akciemi, ktere tvori index) a futures. Kdyz vezmu priklad:

[ital]A sell program is the simultaneous (short) sell of all (or almost all) the stocks in the index (in weighted proportions) and the purchase of the index futures contract. Therefore, the stocks comprising the index should decline and, correspondingly, the index futures should rise, producing the effect of a stock market decline and futures market rise.[/ital]

Tohle se neprojevi v nabidce a poptavce na futures (ktera ovlivnuje cenu daneho trhu)?

Ja to samozrejme neberu nijak osobne a rad se cemukoliv priucim. Ale mne prijde, ze mluvime o te same veci. Akorat ja jsem se to snazil napsat tak nejak zjednodusene - pravda, asi az moc. Pokud mas pocit, ze mluvime kazdy o necem uplne jinem a melu tady blbosti, tak mi pls strucne napis, v cem je presne rozdil.

Co se tyce te vety [ital]niekto raz povie ze jediny sposob ako na futures zarobit je tak ze nizko nakupim a vysoko predam alebo opacne[/ital] - tohle by me taky docela zajimalo :) ...asi neni potreba dodavat, ze "nizko" a "vysoko" jsou relativni hodnoty, ktere nemusi byt $1 a $1000, ale zalezi na kontextu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike:

přidávám se k pajovi..určitě bych si taky moc rád rozšířil obzory, jak je možné ještě jinak na indexech vydělávat, než jen za nějakou cenu koupit a prodat dráž, nebo za nějakou cenu prodat a koupit levněj...zatím se tomu diplomaticky politicky vyhýbáš, ale věřím, že to není záměr..prosím alespoň naznač..tohle mě a určitě i ostatní moc zajímá..

fungování trhu si bezesporu vysvětlil hezky a alespoň pro mě poměrně dobře srozumitelně, tak určitě zvládneš i ten alternativní způsob profitování alespoň velice zhruba popsat - co byl ostatně i ten fakt, kvůli kterému si napsal, že šíříme bludy..

díky..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

joj chlapi vy to beriete ze som vaz urazil , to ma vazne mrzi. urcite som nepovedal ze sirite bludy. len som napisal aby ste toho chlapa nepoblaznili hned od zaciatku.

na margo tych bludov. nikdy som nenapisal ze sirite bludy. len som napisal cisto sociologicky jav. ako vznika v uzavretom priestore homogenny nazor. s vami to nema nic spolocne. je to proste jav ktory vznika v akejkolvek viac ci menej uzavretej komunite. a je to uplne prirodzeny proces. vacsinovy nazor vzdy zvitazi pretoze generuje viac folowerov ako mensinovy.

dalsim takymto zaujimavym javom je ze ak niekto nieco napise, dalsi sa to pokusi replikovat , a potom dalsi a dalsi a nakoniec s toho vznikne nieco uplne ine ako bola povodna myslienka. a je to opat uplne prirodzene.

ja som napriklad napisal je toto :
- niekto raz povie ze [bold] jediny[/bold] sposob ako na futures zarobit je tak ze nizko nakupim a vysoko predam alebo opacne . a ze s tym nesuhlasim. pretoze:

financne trhy su prepojene. ako sme si uz v predoslich prispevkoch napisali

s ceny akcii sa vypocita index - s idexu futures kontrak - s futures kontraktu opcia na futures.
ale s futures alebo indexu sa moze pocitat aj ETF - a s toho ETF napriklad opcia na ETF
s kombinacii opcii a futures sa skladaju strukturovane papieree. ktore sa daju tiez kombinovat
a takto to ide donekonecna,skoro kazda akcia , kazdy futures , skratka kazdy financny instrument sa z niecoho pocita, ma svoj orderbook kde sa kotuje ponuka a dopyt. na burze su tisice instrumentov. a zarobit sa da na kalkulaciach a oceneni tychto instrumentov. na baze toho s coho sa pocitaju. ich kombinaciou.

pisal si ze sa diplomaticky vyhybam odpovedi, v podstate mas pravdu, keby som o tom chcel pisat , tak by som o tom pisal a diskutoval niekde kde to ma zmysel aj pre mna, nechcem tieto temy rozvijat tu. pretoze:
1) nieje to moj biznis, je to biznis niekoho ineho a ten sa na mna moze hnevat ze mu ho kazim. co samozrejme nechcem.
2) som toho tu uz popisal dost a som unaveny. tieto veci su uplne mimo ramec tohoto servera. uz som venoval tymto diskusiam prilis vela casu. a co to dalo mne? pravdu povediac. dalo mi to asi tolko ako dva tyzdne s traderom ktory je o par levelov vyssie ako som ja. mozeme sa bavit aj o tom ze som sa nieco dozvedel aj tu a mal by som to vratit. to ci som to vratil je na posudeni kazdeho, kto to tu cita. ja si myslim ze ano. mozno sa mylim.
3) mimo to ze mi to zas tak moc neprinasa . mi to ubera cas . a tym ze to pisem si mozno viac ludi znepriatelim ako spriatelim a o to ja vobec nemam zaujem . niesom konfliktny typ cloveka a ked nemam aktualne velke nutkanie opravit nejaku vec ktora s principu nemoze byt pravda tak radsej nic nenapisem.
4) mozno by som mal motivaciu diskutovat o tychto veciach. keby sa s tohoto servera nevytratila vacsina ludi ktori v istom case vedeli ovela viac ako ja., a som presvedceny ze ten pomer vedomosti sa zas tak velmi nezmenil ani teraz. ak robia to co robili , tak uz su odstreleni uple inde. ale co sledujem (a musim sa priznat ze to uz skoro nesledujem :) ). tak vacsina uz odisla, alebo si davaju dost dlhu prestavku. na moje stastie existuju aj skupinky ,kde som zase ja za uplneho debila , a preto sa realizujem radsej tam.. ticho cucim a pocuvam co hovoria skusenejsi . to je proste klasicky proces migracie.
no a to by bolo asi vsetko na moju obhajobu :) :) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> Airmike

Proc myslis, ze to bereme jako urazku? Majkll urazene nevypada a ja beru diskuze na verejnych forech s urcitym nadhledem - snazim se pro sebe vyfiltrovat uzitecne informace, ale nezanechava to ve mne zadne emoce (mozna moje prispevky obcas pusobi stroze, ale je to presne z tohoto duvodu). Takze bych to tak cerne nevidel :)

Ja jsem rad, ze jsi napsal ten prispevek o arbitrazich a vztahu ceny indexu a futures, protoze jsi mi tim potvrdil, ze moje domnenky o fungovani techto veci jsou spravne. Pokud jsem si to ale spatne prebral, byl bych rad za opravu. Urcite jsem nezvolil vhodna slova - treba tim, ze se [ital]hybou tak nejak stejne[/ital] jsem chtel jenom rict, ze existuji drobne odchylky mezi jejich cenami - kdyby neexistovaly, neexistoval by prostor pro arbitraze. A vzhledem k tomu, ze arbitraze existuji...

Samozrejme ze existuje velka hromada obchodovatelnych instrumentu a existuji mezi nimi urcite vztahy. Je to cele docela komplexni zalezitost. Ja sam obchoduji system zalozeny na vztahu mezi trhy. Ale ve finale je to vzdycky o tom, ze koupim levneji nez prodam, ne? At uz je prodej opravdu prodejem treba konkretni akcie nebo vypisem kryte call opce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem traderům,
Předem bych Vám všem chtěšl poděkovat za inspiraci, kterou jsem získal přečtením většiny příspěvků zde na finančníkovi.
K tomuto tématu si dovolím požádat o názor.
Tradingu se věnuji již asi půl roku, narazil jsem na něj zde. Byl jsem na kurzech, přečetl mnoho knih a informací na internetu, ted již 4.měsíc BT na NQ - intradenně. Mám sestavení plán, strategii a již přes 300obchodů na tomto trhu. myslím že již mám slušný vzorek na analýzy a statistiky.
Můj dotaz směřuje ke skloubení zaměstnání a tradingu. Jsem zaměstnaný od 7 -16h, backtestuji tedy většinou od 17-19h. Moje výsledky jsou jednoznačné, nejziskovější obchody a mě nejjasnější pro VSTUPY jsou mezi 15:30 -17:00 (dejme tomu 85% mých zisků), poté ještě připadá v úvahu čas mezi 20:00 - 22:15 (10% zisků). zatím nechci opouštět zaměstnání, ale vím,že se chci živit tradingem, a to v čase mezi 15:30 - 18:00. Bohužel nemohu v tento čas ani papertradovat...jedině replay. Nevím, zda mám práci opustit a vrhnout se pomaluna trading či zkusit obchodovat mezi 20:00 - 22:15 - což je pro mě ale mnohem méně pohodlné z důvodu únavy a nesoustředěnosti, což by při tradingu určitě nemělo být. Zatím po cca 4měsícech BT, poč.kapitál 5.000USD, momentální stav účtu 29.500USD - takže vidím, že je můj OP stabilní a konzistentně vydělává - ale na BT. Jak mám ted pokračovat? Pokouším se najít práci na zkrácený úvazek abych mohl být nejpozději v 15h doma u monitoru...ale zatím se mi nic nedaří sehnat. Mám začít papertradovat a později live v období 20:00 -22:15 při současné práci a čekat na dostatečný kapitál pro přechod na fulltime tradera (našetření případných rezerv třeba na 6měsíců)?
Vážně si ted s touto otázkou lámu hlavu....ale nechci nic uspěchat, pouze se pomalu pohnout dál...


Díky všem za případný názor nebo vlastní zkušenost

Přeji hodně úspěchu
Kuba :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to radim2:

To byla jedna z variant co mě taky napadla =) ale bohužel nevím, zda to bude možné a zase mám jen 5týdnů dovolené v roce, takže je možno udělat max. 5týdnů testů za rok....ale určitě to zvážím
Díky za názor...do roboty myslíš nechat vše jak je ted, ale zkusit obchodovat ve večerní seanci paper a poté případně live?
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> Jeicop

Co takhle mesic neplaceneho volna? Nebo treba aspon 14 dni. Nevim, co delas, takze tezko rict, jestli je to vubec mozne, ale ja nad touto variantou do budoucna v pripade obchodovani ID uvazoval.

Co jsem udelal ted je to, ze jsem si v praci domluvil alternativni pracovni dobu. Pracuji od 7:00 - 10:00 z domu a pak 14:00 - 19:00 z kanclu. Zatim vypada, ze to funguje docela dobre a rano toho moc neni, takze bych se po novem roce chtel zamerit na evropske trhy, ktere bych mohl sledovat v dobe, co jsem doma. Ale opet - zalezi, co delas za praci...

Kdyz se pak bude darit, videl bych to na snizeni pracovniho uvazku nebo rovnou odchod z prace. Tady samozrejme zalezi na tom, na jak dlouhou dobu ma clovek rezervu.

Je to hodne individualni, ale aspon pro inspiraci...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...