Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodovanie a zamestnanie


Doporučené příspěvky

to gizmo:
Právě, již sme o tom tady uvažovali s radim2, že b to bylo jedno z řešení. Bohužel pracuji zatím jako Vedoucí skladu, a musím tam tedy celou dobu být - přijímat zboží, materiál atd. Chci se zeptat po novém roce na možnost pracovat od 6 -14h, takže bych mohl být od 15h připraven na trading. Kdyby to nevyšlo, musím si vzít 2-3týdny dovolenou a zkusit si live během 10-15ti dnů no...pokud by se dařilo a já si ověřil že BT vychází aspoň z 50% jako live...šel bych na fulltime s tím, že mám zatím cca 5000USD pro vstup a asi tak 5měsíců rezervu(5ti násobek současného platu)...
Evropské trhy je také varianta pro dopoledne, ale pro mě zatím nereálná. =)
Díky za inspiraci....určitě promyslím

to radim2:
Tak jsem rád za 5týdnů, ale zase bych radši mohl věnovat odpoledne tradingu než týden dovolené navíc. =)
Jasně, to si taky myslím...a myslíš že je reálné abych po 2-3týdnech live dostal důvěru v systém natolik pro změnu pracovního poměru či úplně odejití...?
Díky za názor :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 209
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jeicop, s 5000 USD je hodne nerealna predstava jit na FT, i kdyz mas 5 mesicni rezervu na zivot. Je to hrozne malo penez! Ze zacatku temer jiste nepocitej s nejakymi vysledky podle modelovaneho position sizingu.
Ver mi, je to hodne naivni predstava. Byt tebou, trochu bych to prehodnotil a zkusil tu vecerni seanci, ona se taky pekne hybe.
Popravde ani moc nechapu, proc lidi, ktery jsou zamestnany, jdou ihned na intradenni obchodovani nebo chapu, je to tu nejvice protezovane, ale je to docela skoda. Ono to jde i swingove vydelavat slusne penize (ja teda nemam live zkusenosti, pouze testy zatim) a dostatecne zhodnocovat ucet a pokud clovek pouziva treba ETF, nemusi mit ani takovy ucet. Nehledne na to, ze intradenni obchodovani je podle nejtezsi mozny styl tradingu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Pavel K.:
Já teda po pravdě mám prostředků více, ale na trading pro začátek jsem si vyhranil 5000USD (mohu využít buď část rezervy nebo vybrat jistý "spořící" účet apod.) Reálně mohu začít i s 10.000 -12.000USD i s ponecháním rezervy.
Je to mé rozhodnutí prozatím...proto jsem se tady na fóru ptal na realitu (ne BT =))
Vím, dlouho jsme přemýšlel o swingovém nebo pozičním obchodníkovi, a o opcích...nejsem ještě skálopevně rozhodnut pro ID, ale zatím se mi líbí a sedí mi nejvíce. A podporuje mě v tom i má současná Equity křivka z BT.
Nejsem typ co by nakoupil/prodal....a několik dní čekal co se stane...Vím, že třeba Larry W. takto obchoduje několik desítek let a že je jeden z nejúspěšnějších traderů, ale mě se zde popisovaný "život-styl" ID zamlouvá a zcela vyhovuje mé ideologii. Ale určitě zkusím ještě zanalyzovat večerní seanci, ta připadá také v úvahu.
Můžu se tedy zeptat na tvůj postoj, statut? (typ obchodníka, případně hodiny obchodování, zaměstnaný/nezaměstnaný?)

Díky za tvůj názor - pomoc :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jeicop, studuju poslednim rokem magistersky studium na VS a obchodovani me uz zivi. Mel jsem tedy temer idealni pozici na ID. Obchoduju ted odpoledne TF a pridavam i YM (15.30-17.00 max.) a rano DAX (9.00-10.30 max.). Obcas uz i vecer(21.30-22.10), muj styl obchodovani je hodne univerzalni a da se pouzivat i na swing, ale tam bych se chtel venovat jinym strategiim. Libi se mi prave styl Larryho. Chtel bych neco mechanickeho, co mi nebude zabirat moc casu a tam postupne prelivat kapital z ID.
Ale ted jsem si uvedomil, ze nevim, jestli nemyslis postoj na tebe? Popravde i 12000 neni nic moc, jestli se chces hnout z mista a zvetsovat ucet a zaroven se z neho i zivit (ono jde zhodnocovat ucet treba i o 20-30% mesicne i vice, ale urcite s tim nepocitej na zacatku, rozhodne ne jenom na zaklade BT, to ma s realnym tradingem hodne malo spolecneho).
Byt na tvem miste, mozna i kdybych znova zacinal obchodovat, zacal bych swingovym obchodovanim, podle me je to zkratka mnohem jednodussi obchodovani. Navic pokud budes schopny rok nejak slusne zhodnocovat prostredky, tak nebudes mit problem si sehnat i nejaky ten kapital (jsou lidi, kteri maji penez dost a 10-20 tis. dolaru jako rizikovy kapital pro ne neni absolutne nic). Takze tak, nechci te odrazovat, ale dost durazne varovat, protoze ted si to asi poradne neuvedomujes (jako skoro nikdo, kdo byl zrovna na tve pozici), ale jsi prakticky na zacatku..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dovolená se dá ještě rozdělit na "půlden" a zaměstnavatel by se také mohl nechat dát ukecat na půldenní (či méně, to už jde po hodinách) neplacené volno jenže přitom nesmí zjistit že Tě nepotřebuje jinak jseš fultime ani nevíš jak.

Každopádně rezerva minimálně na 2 roky včetně plateb nejen zdravotního, ale i sociálního pojištění ať v případě nutnosti navštěvovat pracák nepracuješ veřejně úplně zadarmo, v dnešní době sehnat zaměstnavatele není jen tak. Také je třeba myslet na vlastní bezpečnost a nenechat se třeba zajet autem apod. a mít někoho kdo Tě v horečkách přebalí a nakoupí jídlo a třeba i pojistku pro případ že někomu způsobíš škodu, nebo také i že Tě někdo pro srandu zažaluje. Očkování na chřipku, klíšťata, atd. aj. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Pavel K.
Chtěl jsem vědět oba dva rozměry =)
Vím, že jsem na začátku, neboj, nedělám si falešné naděje že jsem "pokročilý" a jsem nohama na Zemi. =)
Tak to máš skoro ideální možnost pro trading, když máš tolik volného času na vzdělávání a obchodování.
Jestli děláš 20-30% měsíčně konzistentně tak to gratuluju - snad se tam také za čas dostanu.
Swingové obch. má nevýhodu vyšších marginu a potřeby vyššího kapitálu, ne? Proto mi to nepřijde uplně rozumné pro mojí situaci...=)
Vím že BT je spíš na osahání strategie, MM, OP, SL, PT atd...ale když se budu v live držet přesných instrukcí získaných z BT, předpokládám alespoň z 40-50% podobný průběh při live. Poklud to tak nebude - zpátky na papar/backtest. =)
Zauvažuju o večerní seanci, zatím je to pro mě asi nejpřijatelnější na osahání si live tradingu, exekucí, brokera atd.
Jinak předpokládám teda že jsme podobná věková kategorie (já studuji 4.ročník Magisterského studia dálkově + jsem zaměstnaný), takže jsem rád, že v tom nejsem takto mladý sám....=)

to Jiří S.
Bohužel mám práci v které musím být od 7 -16:00, o polovičním úvazku - dovolené na půl dne již uvažuji.
Takže myslíš rezervu na 2roky současných výdajů....(např. 24*15.000 = 360.000Kč)? tak takovou rezervu tedy nemám, ale je pravda, že by to bylo ideální mít takto vysoký rizikový kapitál. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

opcan01, presne jsem cekal, ze se toho nekdo chytne.. :) Ano, mesicne jsem schopny prumerne pres 20% udelat. Ono to neni zase takovy problem. Risk na obchod mam 3%. Popravde klidne si dovedu predstavit, ze nekdo zvladne i vic a i ja bych chtel jeste pridat, vidim spoustu rezerv a dalsich moznosti pro rust. Samozrejme je to zavisle od risku, ktery je trader ochotny podstoupit. Ale nechci tu o tom vest diskuzi, vzdycky to skonci u toho, ze neco jde nebo nejde..

Jeicop, swingove obchodovani nemusi byt nutne kapitalove narocnejsi, jen musis zvolit vhodne instrumenty. Muzes swingove obchodovat pomoci ETF, opci, warrantu, je toho spoustu. Nebo muzes jet swingy na forexu, tam si muzes take urcit lehce svuj risk, ale s tim uz nemam vubec zadnou praktickou zkusenost, takze v tomhle radit rozhodne nechci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Pavel K.
Tak myslím aspon swingové-poziční obchodování alá Larry W. a podobně,
Jo, vím že tady existují tyto možnosti, ale asi s emi nechce "zahodit" půl roční účení, studování a BT ID obchodování, které mi přijde pro mě "ideální" - jsem spíše aktivnější,agresivnějsí obchodník. Čekat několik dní či týdnů na obchod vážně není nic pro mě. Chci se do budoucna věnonat "fyzickým" komoditám, které mi přijdou nejlogičtější a nejvíce odrážející realitu - potřebu vlastnit a prodávat a opcím. Ale chci začít na NQ/YM/TF/SaP. Opce jako doplněk.
Když neseženu práci do 14h, začnu ty večerní seance a uvidíme, jak se veci budou vyvíjet.

každopádně ti moc děkuji za názory-rady do začátku

hodně úspěchu a pokračující zisky :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel:

Asi otázka ktorá je dosť individuálna ale mometálne s tým bojujem. Vravíš že riskuješ 3% to je na ID pomerne dosť moemntálne mám risk na 0,9% ale od toho sa odvíjajú aj zisky tak 10-12% rozmýšľam že by som to zdvihol na 1,5% ale to mi príde hodne a ked som si prečítal že ideš 3% tak som ostal prekvapený. Nestalo sa ti že by si mal 3-4 straty po sebe aj s dákou chybou alebo čo. Lebo si neviem celkom pekne predstaviť že by som prišiel o 10% za 3-4 obchody. Viem že je to dsoť individuálne ale ako si sa presvedčil že pôjdeš s väčším riskom?
Ono určite chcem max tých 1,5 lebo to čo mám teraz zarába pekne na tak malý risk ale vzhľadom na kapitál to sú malé čiastky. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jeicop:
Stát určil, že i ten nejblbší jednotlivec by měl vyjít s 3200 Kč jako životním minimem a k tomu mu asi do 4500 Kč zaplatí na bydlení. Takže bys to měl zvládnout s náklady kolem 7000 Kč až minimální mzdou. Nejlépe za míň. Něco se dá dostat po ztrátě zaměstnání na pracáku, jenže musíš získat výpověď pro nadbytečnost, nebo pak snad jen jeden měsíc dělat OSVČ a zaplatit si hodně na pojištění. Mezi tím se pak naučit dokázat z trhu alespoň těch 7-8 tis. Kč vydělat aby byl k mání další měsíc na trénink a rezeva už ke konci neklesala. Pokud bys nechtěl být v evidenci na pracáku, tak musíš mít rezervu ještě alespoň na zdravotní pojištění což je něco kolem dalších 1100 Kč. Nejlevnější energie včetně bílkovin je v rýži/20, bramborách/5, chlebu/15, piškotech/40 Kč/kg, a ještě asi v knedlíkách když jsou v Billa za polovic a nejjednodušeji se baští 2,5x dráže z mléka/10, můžeš začít šetřit.:)
Taky se jednou za čas stane na trhu nějaký průser který umí dost odgumovat účet a tomu je třeba se nějak vyhnout, velcí balíci na to mají velké gumáky, ale nás malé to může spláchnout do záchoda.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis, tak tohle je urcite hodne individualni.. myslim si, ze je to dano tim, jak moc zacnes verit ve sve schopnosti, system a to, jak je dodrzovat. Jednu chvili jsem mel risk i 4%, ale to uz bylo moc. Po 3 ztratach snizuju risk na 1,5%, ale malokdy je to potreba. urcite jsem ale co se PS tyce agresivnejsi, ale 10% dolu mi neprijde jako nejaky problem kdyz to jednim az dvema obchody lehce dozenu.
Hodne si vybiram obchody a diky tomu mam docela vysoky %win a nedochazi u me k vetsimu kumulovani ztrat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jiří S.
Tak jako určitě se dá vyjít, když člověk nemusí platit nájem, paušál, benzín a další...to se vejdu tak do 10.000 cca, z pracáku bych měl dostat na 2měsíce myslím 65% platu, ale já mám bohužel smlouvu na dobu určitou, to mi asi nedají nic.
Nějakou rezervu mám, takže by to pár měsíců neměl být problém....uvidíme, ještě se rozhoduju.
Ale máš pravdu, náklady se jistě ještě dají snížit na minimum.

:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel:

dikes za odpoved presne takúto som si predstavoval. Ako vravíš je to velmi individuálne a to asi príde s konzistenciu vyššia dôvera v systém ale už aj teraz sa cítim pomerne pohodlne. Zatiaľ len mesiac aj niečo live, i keď asi takým štýlom že som mal stužkovú teraz dozvuky vianoce no proste nič moc. Od nového roku ak pôjde všetko ako má tak zvýšim na max 1,5.

Držím palce v obchodovaní

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...