Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodovanie a zamestnanie


Doporučené příspěvky

Zdravim Vas,
Hladal som na fore, ale nepodarilo sa mi najst podobnu temu, pokial uz existuje, ospravedlnujem sa.

Zaujmalo by ma, ako obchoduju popri zamestnani na tomto fore. Ja osobne pracujem od 8 do 16:30. K Tradingu sa mozem dostat az okolo 17:00 (No nie vzdy, obcas chodim aj na pracovne cesty, vtedy som v praci celi den). Chcel by som obchodovat od 17:00 do 19:30. Nakolko pracujem ako informatik, je pre mna narocne este aj doma pozerat do monitoru, bolia ma oci, preto pre trading vyuzivam momentalne len notebook, lebo viacej monitorov by som nezvladal. Momentalne robim backtesty a paper trading. V plane mam postupovat nasledovne:

Backtest - cez vykendy
Paper trading od 17:00 do 19:30
Za pol rok, podla vysledkov planujem otvorit realny ucet v hodnote 5000USD
A potom by som chcel zacat obchodovat live a cez vykendy Backtest
Ked budem vydiet ze mi trading ide, a budem dosahovat take vysledky, ze budem moc mesacne z uctu minat tolko penazi ze s toho vyzijem prejdem na fulltrading, no kolko mi to bude trvat netusim.

Zaujmalo by ma aky bol presun terajsich traderov zo zamestnania do fulltime tradingu.

Dakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 209
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim, nevim jestli ti to pomuze, ale ja delam v praci od 05:00 do 12:30 nebo do 15:00. Takze v pohode vse stiham. Jak prijdu, tak si projedu zpravy, zapnu bloomberg radio, pokud koncim 12:30 tak v 13:15 mam hodinu vyhrazenou psychologii a nez zacnu obchodovat do 15:30 tak 1 hodinu venuji anglictine a pred obchodovanim se jdu projit ven k mori....Uklidnim se a jdeme obchodovat... Backtesty tvorim kdyz mam volno a o vikendu delam takove to papirovani.
Vsecho si zapisuji pri obchodovani, ale poraek si delam az o vikendu, rozdeleni, dalsi komentare atd.
Zatim sice jedu demo, ale taky planuji vstoupit do live obchodovani v lednu roku 2010.
Pokud to pujde dobre, tak se tomu budu venovat na full.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dakujem ti, pri precitani tvojej odpovede mi napadla jedna vec, pokial by sa mi podarilo zalozit live, a ako tak uspesne obchodovat, tak by som mohol prejst na skrateny uvezok, ale to len za predpokladu ze by sa mi darilo natolko, aby som mesacne mohol vybrat z obchodneho uctu tolko, kolko by som stratil pri skratenom uvezku, dakujem ti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

R0nnIe:

jenom obecne k te dobe, co si si vybral - zhruba receno v dobe od 18 do 20 (v normalnim obdobi, ted je uz v US letni cas od zacatku brezna, takze ted je to 17-19 a srovna se to az na konci brezna) neni moc dobre obchodovat, protoze je slabsi volume (v US je doba obeda) a trhy se moc nehybou (vetsinou). A byt tebou tak bych neobchodoval ani od tech 17 do 18, protoze je to moc brzo po praci a je vzdycky dobre si udelat chvilku pred obchodovanim sam pro sebe a tzv. si vycistit hlavu, aby sis dojmy z celeho dne neprenasel do obchodovani. Ja treba pracuji do 18 a obchoduji az 20-22 a je to idealni. Trhy se uz v teto dobe take dobre hybou a volume je take slusne (akorat je to blbe v tom, ze nemuzu nazivo koukat na ligu mistru, ale clovek nemuze mit vsechno).

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

R0nnIe:

pridam i svoje zkusenosti..cas je urcite zakladni podminka pro uspesny trading..a pokud to chci delat opravdu seriozne a fulltime, pak nemuzu hledat zkratky..myslim, ze nelze delat vic veci naplno...vzdycky neco ztraci - at uz prace nebo trading..proto je podle me dulezite vytvorit si konkretni plan a urcit si priority na dana obdobi...

osobne je muj plan nasledujici (berte to skutecne pouze jako inspiraci a moje individualni rozhodnuti):

[bold] 1) [/bold] vydelat minimalne 10000 USD na zalozeni uctu, ktery je na zacetek velmi slusny...tzn. mit treba dve zamestnani jako ja, nebo najit velmi slusne placenou praci, ci brigady..a pritom studovat trading, co nejvic to pujde (samozrejme, ze toto obdobi je u kazdeho jinak dlouhe..ale myslim, ze vzdycky je to extremne narocne..at uz fyzicky nebo psychicky---unava, prepracovani, nesoustredenost, roztekanost,bolest oci z pocitace...atd..vsechno tohle me provazelo cca 1 rok)

[bold] 2) [/bold] pote omezit praci tak, abych se mohl naplno venovat studiu, ale zaroven mel stabilni prijem a vydelaval na bezne zivotni naklady a pokud mozno castecne i na horsi casy (penize na to, abych prezil napr. pul roku bez prace, kdybych se v tradingu placal kolem nuly...a taky peniza na pripadne definancovani uctu---samozrejme jsou to ty horis varianty, ale je lepsi byt pripraveny)..proto zacit delat napriklad externe s volnou pracovni dobou, nebo puluvazek, kdy je minimalne pulden komplet volny atd..

[bold] 3) [/bold] omezit praci na nejnutnejsi minimum a venovat se vysoce kvalitne zaverecne priprave na live trading..(psychicka priprava, velmi seriozni papertrading atd.)

[bold] 4) [/bold] pokud mozno odejit z prace s dostatecnym mnozstvim nasetrenych penez na horsi casy (napr. na bezproblemove preziti na 1 rok)..v horsim pripade zustat pri velmi omezenem pracovnim uvazku (najit neco, co pokryje zivotni naklady a budu tomu venovat co nejmene casu--idealne pouze par hodin denne--mimo obchodni hodiny vybrane burzy)...a zacit LIVE tradovat...

[bold] 5) [/bold] z live part time postupne prechazet do konzistentniho fulltime tradingu a definitivne opoustet dalsi zamestnani..


tot muj osobni rozvrh...asi je dobre na zaver rict, ze to pro bezneho cloveka s beznou praci (cca do 20 000mesicne cisteho prijmu) muze byt zalezitost na nekolik let (2-3 roky?)...stojim si ale za tim, ze je to velmi seriozni pristup..nicmene urcite je rada traderu, kteri se zacali dlouhodbe zivit obchodovanim za podstatne kratsi nebo delsi dobu..

treba vam to minimalne jako inspirace pomuze..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

paveln Napsal:
-------------------------------------------------------
> R0nnIe
>
> Jak začít s obchodováním při zaměstnání
> www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/jak-za
> cit-s-obchodovani-pri-praci.html
> Diskuze k tomu
> www.financnik.cz/forum/read.php?23,111060,1
> 11060#msg-111060
> Jak se vám daří obchodovat při práci?
> www.financnik.cz/forum/read.php?13,99438,pa
> ge=1
>
> ___________________________________________
> Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě.

Skutocne sa ospravedlnujem,ako som na zaciatku pisal, hladal som to pomocou funkcie hladat,no nakolko som slovak, asi som potrebne hesla nepisal tak ako bolo treba, ale dakujem za linky
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Majkll:

Dakujem za prispevok, skusim si vytvorit podobny plan, a postupovat podla neho. No skusim teraz napisat moj predbezny plan a nieco o mne.

O tradingu som sa dozvedel niekedy koncom roku 2007 z tohto serveru, ktory nema u nas konkurencie. Precital som si skoro vsetky clanky (clanky o psychologii niekolko krat su skutocne uzasne). Ako kazdy zaciatocnik som v tradingu videl perfektnu moznost vylepsit si zivotnu uroven. Zaujal ma forex, hlavne pre moznost zacat s malym uctom, a dostal som sa do kolotoca hladania niejakeho zazracneho systemu. To trvalo asi do 3.2008 . A ked sa mi ho nepodarilo najst, prestal som hladat, a moj zaujem o trading upadol (urcitu rolu v tom zohral aj prechod do terajsieho zamestnania). Ako cas plynul, o prakticky trading som sa moc nezaujmal, ale pravidelne som cital nove prispevku na financniku, a precital som niejake tie knihy. No pred par mesiacmi som sa rano zobudil, a pochopil som podstatu tradingu, ze nejde o niejaky zazracny system, ze musim zobrat len niejaky system, ktory sa mi bude zdat na zaklade mojich doterazjsich vedomosti vhodny a testovat a testovat, bez niejakeho konkretne ocakavaneho vysledku, ked budem mat takuto vzorku testov, zosumarizovat svoje postrehy, skusit ich pridat do systemu a znovu testovat, uz nie s cielom najst dokonalost, ale zlepsit statisticke priemery a vysledky. Takto som ako prvy zacal testovat patern 2v FINWINu, kde som napriklad zistil, ze ak ide prva sviecka po vstupe proti mne, je velmi velka pravdepodobnost ze obchod skonci na SL atd... , atd... Ostatne paterny tohto systemu mna osobne moc nezaujali, lebo obchody generuju velmy ojedinelo. Momentalne sa snazim stale testovat, a z cielom ziskat co najlebsie statisticke vysledky, a uspesne otestovane veci papertradovat. Este musim spomenut ze vsetko toto som nerobil na forexe, a ten ma uz momentalne ani nezaujma, ale na US akciovych indexoch.

Prestup k Live tradingu by som chcel urobit hore opisanim postupom. Ucet by som chcel zalozit v hodnote 5000 USD preto , lebo som jeden s tych co zarabaju do 20 000 za mesiac, a aj takato suma je pre mna tvrdy oriesok. Mam v plane nasetrit dake peniaze, a potom chcem predat svoje auto, a uskromnit sa (zmena na MHD Usera :D) co mi dokaze mesacne usetrit mozno 4000korun v moj pospech, v nadeji ze ak vsetko dobre dopadne kupim si druhe ;)
Papertradovat a obchodovat live zacnem asi ako [bold] YAX[/bold] odporuca v case od 20 do 22:00 (pozeral som svoje backtesty, a najviac obchodov bolo v casoch 16:00 az 18:00 a 20:00 az 23:30) a budem nadalej normalne pracovat, uvidim ako to cele dopadne, ale plany su pekne. Prajem Vam pekny den a mnoho uspechov

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 8 months later...

dotaz na vsechny tradery, co provedli ten zasadni krok a sli to delat fulltime> zdravim, ctu si vase diskuse tu a tam. Nevim jestli se da nekde vypatrat jak jste kdo zacinal s tradingem (nemyslim ty dream story slavnych). Trapi mi ted jedna otazka. Premyslim jestli jit delat trading fulltime. Vidim to casove omezeni, ktere mi dava soucasna prace. Vidim,jak bych mohl testovat nemuset chodit do prace 60h tydne. Ale, popravde, mam strach prijit o jisty prijem dokud nevybuduji prijem aspon na zivotni naklady pres trading, nicmene dokud nedam vypoved, tezko se tam posunu. Ma otazka tedy zni. Kdyz jste to sli delat naplno, meli jste nejake rezervy napriklad typu.. ted si muzu dovolit byt rok doma bez prace? Vim ze je to osobni otazka, ale me by tohle zajimalo. Mam ted dobre placenou praci, ale trading me bavi, chapu jeho potencial. Vim ze to chce trpelivost. Idealni je dopracovat se pres mene casove narocne formy tradingu k financni stabilite a pak dat vypoved a jit delat full/time tradera. S novym casem spousta zlepseni a akcelerace vyvoje tradingovych zkusenosti. Dekuji vsem zkusenym, pokud mi ve zkratce sdeli ten Break Even point, jak dosahli.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Standamora:

jen k tomu mému předchozímu příspěvku: je potřeba říct, že se ten vývoj týká speciálně intradenního obchodování..a že je to skutečně čistě moje osobní volba a určitě není dokonalá..ale mně se to osvědčilo poměrně dobře..ikdyž to bylo minimálně ten první rok se dvěma prácema extrémně vyčerpávající..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Standamora,
určitě bych v žádném případě neopouštěl hlavní zaměstnání kvůli tradingu do doby, dokud nebudete schopen sám konzistentně vydělávat alespoň několik měsíců.

Pokud v tuto chvíli s tradingem konzistentně nevyděláváte, pak nemá smysl přemýšlet o fulltime tradingu a opouštění zaměstnání, protože cesta k tomuto je otázkou let. Na druhou stranu i při běžném zaměstnání lze plnohodnotně obchodovat (samozřejmě asi ne intradenně), tak proč zprvu nezkusit skloubit oba přístupy dohromady.

Jinak moje zkušenost je taková, že pro trading je třeba kapitál a pro fulltime trading především. Pro fulltime trading je třeba se rozumně diverzifikovat, riskovat skutečně jen velmi málo atd. atd. Sám si spočítejte, kolik potřebujete kapitálu budete-li riskovat např. 2% účtu a zhodnocovat kapitál řekněme 80% ročně.

Prostě trading (a fulltime především) je normální business, ke kterému je tak třeba přistupovat a všechno si velmi dobře nejprve promyslet, vyzkoušet a připravit se na to.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Tak to vypada,ze v tomhle mame vsichni jasno. Je to celkem dulezita vec a je dobre,ze se o nic tady lidi pobavi. Osobne si myslim, ze najit ten spravny balanc mezi zamestnanim a full time tradingem je skoro stejne dulezite jako pouzivani stop lossu.

Myslim, ze vse dulezite a kriticke pro toto tema zde bylo receno, proto se nebudu opakovat, nicmene pridam jednu vec, ktera je podle me taky dulezite. Je treba odlisit od sebe dve veci, a sice konzistentne vydelavat penize tradingem, tzn. ze pomalu navysuji svuj ucet a naopak zivit se tradingem ( platit ucty, splatky, jidlo, dovolena, deti atd. ) a stale navysovat ucet. Jinymi slovy, je krasny si umet vydelat tradingem $3000 mesicne ( a to uz vyzaduje slusnou znalost a zkusenosti), ale k cemu je mi to platny, kdyz $2500 budu muset kazdej mesic vybrat na zivobyti, to me asi moc daleko neposune. Kazdej mame jiny zivotni naklady a predstavy a proto si svoje cisla musi kazdej srovnat v hlave sam.

Proto ja rikam, trading+zamestnani i treba nekolik let, ale i na porad, pokud mate stesti a mate praci co Vas opravdu bavi, pak neni duvod proc s ni koncit a delat pouze jednu jedinou vec. Zalezi samozrejme na schopnostech jedince. Proto se tak uplne neztotoznuji s tim co napsal Majkll ( ale jak sam rekl, je to jeho pristup).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Konzistencni a uspesny trader obchoduje v prumeru 8 - 10 hodin tydne . To cislo je realne a ja jsem jeden z tohoto prumeru ,tak jako predpokladam vetsina klasickych obchodniku .
Uprime receno, trading takovym "mechanickym" zpusobem muze byt i dost nuda. Je to business a jde o $$$$,ale pokud jsou strategie dlouhodobe konzistencni, zacnete se s nejvetsi pravdepodobnosti nudit . Proto ,aby jste v takovych pripadech nedelali chyby (nuda = mozne chyby) , tak je dobre si nejake male zamestnani ,nebo business nechat.
Ja osobne napriklad mimo obchodovani ridim maly , uplne jednoduchy business s minimem zamestnancu. Skoro bych rekl pro radost. Tomu se venuji take pouze par hodin tydne. Sportuji na amaterske urovni a to mi v tradingu jako takovem pomaha prakticky nejvice . Ta fyzicka ocista a pravidelnost treninku vnasi do obchodovani uplne novy rozmer. Uvolnenost a disciplinu tak potrebnou k obchodovani. Tento rok jsem se prestehoval do Prahy a dokonce premyslim,ze se necham na jeden nebo dva dny v tydnu zamestnat napriklad v kavarne. Osobni kontakt s lidmi je velmi dulezity . Clovek ktery se nudi , prilis vymysli.

1. Trading a sezeni u PC muze z cloveka tvorit asociala se sklonem k virtualite vice ,nez k realite.
2. Uvolneni od obchodovani a emoci (nejlepe sport,nebo aktivni spolecnost )
3. Rozplanovani si dne podle aktivit pomuze k udrzeni discipliny


Myslim,ze venovat se jen obchodovani neni uplne mozne. Idealni spojeni je trading, sport,vzdelavani, aktivity, business, pravidelny kontakt s lidmi v jakemkoli rozumnem pomeru. Clovek ktery se zacne nudit = jista zkaza . Samozrejme ,ze nemusite souhlasit.
Je to muj nazor , a jsem s takovym zpusobem zivota spokojeny


Ray ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Probírá se zde otázka obchodování při zaměstnání s následným odchodem z práce.Na tuto otázku si musí každý odpovědět sám,kdy tato doba nastane,protože neexistují zaručené scénáře.Zaměstnání je určitá jistota,která nám zaručuje stálý příjem.Trading je pro začínajícího obchodníka velká neznámá a proto by měl pro a proti důkladně zvážit.Je zde mnoho neznámých a nikdo předem nemůže odhadnou všechna úskalí,která na nás čekají.Záleží na naší psychycké odolnosti a proto je důležitá i otázka,jak se budeme chovat,když se nám nebude dařit,jak se s touto situací dokážeme vyrovnat.Tuto otázku by si měl každý potencionální trader na plný úvazek položit,protože patří k těm základním a kdo si není jist jejím zvládnutím,neměl by o této alternativě vůbec uvažovat,protože být nucen vydělávat peníze pod tlakem dokáže jenom úzká skupina a většinu dokáže tato situace zničit.Samozřejmě,že záleží i na velikosti účtu a dalších finančních prostředcích daných stranou na horší časy.Podle mého názoru,účet 10 000 USD,při měsíční spotřebě 2 500 USD a bez dalších prostředků daných stranou,je na moje poměry hodně malý a já bych si nedovolil začít s touto částkou obchodovat na plný úvazek.To je ale můj názor.Pokud se chceme živit sami a odpoutat se od jistoty zaměstnavatele,nikdo nám nezaručí,že uspějeme.Nemá cenu si malovat vzdušné zámky a je dobré zůstat pevně na zemi.Skusme se zamyslet i nad tím,jestli jsme schopni živit se i z více druhů činností,aby jsme nebyli závislí jenom na tradingu a v případě například neúspěchu jsme byli schopni přesedlat i na jinou činnost.Těch otázek je mnoho a já jsem zde napsal jenom některé,abych nastínil složitost rozhodovacího procesu,který každého bude čekat,pokud se rozhodne jít do nejistoty.Není to strašení,je to pouze věcné upozornění na skutečnou stránku problému.Já jsem se rozhodoval dva roky a bylo důležité,že jsem si to dokázal v hlavě srounat,co mě asi čeká,se všemi alternativami.Asi nemá cenu nic uspěchat a těm,kteří se rozhodnout obchodovat a vzít osud do svých rukou,přeji hodně úspěchů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...