Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodovanie a zamestnanie


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 209
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ten job, ktory mas na mysli je z inej spolocnosti, zhodou nahod vsak poznam cloveka, ktory tam pracoval a teraz planuje po prestavke pokracovat. Urcite to skus, konkurencia na Slovensku nie je v tejto oblasti nijak neprekonatelna, vid moj priklad, takze ak uz mas konkretne skusenosti s tradingom, si podla mna horuci kandidat na poziciu, aj ked mozno nie doslova full time.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Live som robila necely rok, potom som spolupracu ukoncila kvoli naporu v skole, aby som mohla dokoncit studium. 480 % pa znie fantasticky, ale pri tom, co robim je ine robit s 10 tis $ a so 100 tis dol. Tam by tie percenta boli radovo nizsie.

Ako som pisala, pocitam s hrubym rocnym prijmom priblizne 20 tis eur, a bezpecna cielova suma na ucte je taktiez 20 tis, eur - pri tej sume mam dost na bezpecne pokrytie marginu pre maximalne pozicie, do ktorych vstupujem a aj nieco navyse na pripradne krytie strat.

Problem je, ze to co robim, funguje dobre v mesiacoch, ked koncia stvrtrocne Futures kontrakty, vtedy je dostatocna likvidita a objem obchodov. Taketo mesiace su v roku 4, ostatne mesiace su slabe a stale hladam instrumenty, ktore by som obchodovala. Pre priklad uvediem februar, ked som bola v minuse alebo aj tento mesiac mam zatial zarobenych 200 eur, co pokryje tak akurat splatku uveru.
Strategiu som nazvala konzervativnou preto, ze aj v dobrych mesiacoch mam pevne stanovene maximalne pozicie, do ktorych vstupujem, aj ked by som mohla ist do vacsich, ale riziko ma nepusti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

krakra: toto cele sa odohralo az na inzinierskom studiu. Jednou z podmienok pre prijatie bola aj skola a hlavne vzdelania mi dodalo aj urcity stupen sebavedomia, pretoze skola mi vytvorila iste zazemie v niektorych oblastiach, ako matematika, analyticke myslenie a pod.

Airmike: v porovnani s obsahom fora su moje prispevky naozaj prilis konkretne, kedze je vak forum anonymne, az taky problem to pre mna nie je, kedze moje obchodovanie to nema ako ohrozit a mozno niekomu konkretne cisla pomozu sa zorientovat a chytit ako taky obraz. No neviem, mozno sa moj nazor zmeni

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 3 months later...

V tomto vlakne sa naposledy preberal proprietary trading - trading na ucet spolocnosti. Na fore je teraz debata o velkych hracoch - rad by som sa teda rozpisal k teme aj ked v inom vlakne, tieto firmy sice nie su velki hraci per se - ako hedge alebo mutual fondy, napriek tomu su to velmi aktivni hraci ktori tvoria vela objemu a maju know how. Podstatna vec ktora tu v diskusiach dost unika je ze sa hadzu vsetci velki do jedneho vreca. Stylov ktorym sa venuju a cielov ktore sleduju je pritom mnoho rozlicnych. Relative value strategie - arbitraz, statisticka arbitraz, relative value market making, value strategie - long/short, trend following, diskrecny daytrading a vela dalsich.

O tom kto traduje na trhoch a preco napr. v tejto knihe:
www.amazon.com/Trading-Exchanges-Market-Microstructure-Practitioners/dp/0195144708/

Vela prop firiem sa zobera diskrecnym daytradingom. Akurat citam One Good Trade ( www.amazon.com/One-Good-Trade-Competitive-Proprietary/dp/0470529407/ ) od zakladatela SMB Capital - firmy znamej z Wall Street Warriors a CNBC ktora vyprodukovala niekolko multimiliondolarovych traderov a je velmi aktivna v oblasti vzdelavania traderov. Odporucam ako pohlad k profesionalom ktori pouzivaju rovnake nastroje ako my.

Konkurencia velkyck hracov ktori maju najlepsie mozgy a najrychlejsie pocitace je ale nebezpecna pre iny druh tradera, pre toho kto sa zaobera arbitrazov. V GB bol medzi prop firmami a tradermi popularny trading STIR kalendarnych spreadov (totiz permutacie spreadov euriboru maju vlastny orderbook plus ordre implikovane z outright kontraktov a vznikaju tam prilezitosti na arbitraz), dnes mnoho tychto traderov zije z volume rabatov burzy, a vdacia za to zvysenej efektivite trhov. Obchodovanie v spread matrixe je priblizene v tejto knihe: www.amazon.de/Trading-STIR-Futures-Introduction-Short-Term/dp/1897597819/

Dost o velkych hracoch, nadviazem kde toto vlakno skoncilo pred 4 mesiacmi :), bol som na pohovore v jednej mini bratislavskej prop firme. Majitel bol sympaticky Rakusan absolvent TU Vieden Fyzika a WU Vieden Finance - tj mal tu istu skolu ako studujem ja (WU). Z technickej stranky pohovor pozostaval z mental math hlavolamov, tam som neexceloval :), dalsi blok bolo vsetko mozne o teorii pravdepodobnosti + zaklady teorie futures kontraktov, v oboch som bol dobry, zbytok bol chat o skole, trhoch a tak. Pohovor som si velmi uzival a odchadzal som odtial high, aj ked hint ze to asi nedostanem som dostal ("What would you do if you won't be offered this job?":)) Podla mna kvoli mojim skolskym zavazkom, ale to je iba domienka. Co som porozumel o obchodnom style firmy, nepouzivaju TA ale vlastne modely aplikovane na komodity a ich rozlicne spready takze predpokladam ze nejaka forma (statistickej) arbitraze. Smutny nie som, lebo financne povazujem diskrecny trading za oblast vacsieho zisku a potencialu, hlavne teraz ked som vo faze ze viem ako mi to funguje a ako sa zlepsovat; ale bola to sanca nahliadnut do strategii s nizsim rizikom.

Kto vie ci si niekedy traderka anicka vlakno este precita, ale inspirovala ma sa tam prihlasit tak pozdravujem :) a ps uz som prisiel na tvoju strategiu. :)



Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 8 months later...

Dobrý den,

obchodovat komodity mě napadlo už dávno ale tehdy jsem ještě nevěděl o pákovém efektu či v ČR nebyl znám...

Nyní jsem objevil Finančníka a jsem nadšen, že se dnes do obchodování může pustit snad každý.
Bohužel mám z časového hlediska velmi náročnou práci,která mi naděluje maximálně 1-2 volné dny týdně. Zároveň
mi však přináší uspokojivý zisk, který je jistě velmi důležitý pro rozjezd v komoditním obchodování.

A tak mám na Vás přátelé pro mne velmi důležitou otázku:

jak dlouhou dobu či pokud je to vůbec možné, mě asi zabere vzdělávání světa komodit, abych mohl aktivně začít obchodovat? ;) V týdnu nejsem schopen se k učení dostat, poněvadž pracuji až 20 hodin denně. Uvažoval jsem i o změně
zaměstnání, abych mohl kupříkladu dennodenně studovat grafy ale to bych se zase ,,zbrzdil´´ učením nové profese...


Všem moc děkuji za odpovědi!!

PS: Tomáši a Petře, přečetl jsem Vaše knihy a musím říct,že jste oba skvělí, gratuluju a přeju jen samé úspěchy
nejen v obchodování. Vaše pomocná ruka v podobě knih a Finančníka je k nezaplacení !! ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

marty997: tusim tu je niekde clanok o tom ako dlho to trva, neviem ho najst ale spominam si ako autor opisoval co by si mal kazdy tyzden urobit a po par tyzdnoch mozes ist na to je to ale fakt optimisticky pohlad, musis skusit a skratka uvidis ako tomu budes rozumiet a ako sa ti bude darit..

musis si do toho dat system, mozno postupne ciele aby si mal jasne co teraz co potom a kedy je to uz dost dobre

inak .. 20 hodin denne ? to co mas za robotu ??

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...