Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodovanie a zamestnanie


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 209
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tak Vás opět zdravím,
přeci jen nebylo na škodu napsat do fóra a počkat na reakce..

Nakonec se nejvíce přikláním tomu, že bych se asi rok věnoval ve svých krátkých volných chvilkách oboru psychologie a také pouze čtením a výpisky z knih. Možná bych se časem již uchýlil k nějakému základnímu obchodnímu systému a popřemýšlel, jaké by bylo vhodné RRR,výše kapitálu a jiné základní věci.
Po roce bych zkrátka musel vzít v místě bydliště nějakou vhodnou jednoduchou práci po stránce času i učení a už
bych se téměř každý den věnoval budování strategy, backtestingu,paper-tradingu či demo účtu, atd..
Tomáš s Petrem by asi měli námitky, protože sami kladou čtenářům na srdce, jak důležité je již od začátku sledování
grafů,backtestingu- zkrátka koukání na komp pokud možno every day.. Jistě mají pravdu, bohužel si to nemůžeme
všichni dovolit či dopřát. Každý má svůj specifický život a práci, ale věřím, že šanci máme všichni.
Nejvíce bude záležet na vůli a odhodlání..
Proto věřím, že to půjde i jinou cestou, cestou učení a množení kapitálu,poté teprve práce u PC..javascript:icon(';)')

Máte někdo podobné zkušenosti??

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to marty997:
Zdravím,
z vašich příspěvků jsem nepochopil, proč se vlastně chcete komoditám věnovat.
Kvůli penězům? Zdá se, že máte náročnou a dobře placenou práci, takže nejspíš finančně nestrádáte. Nevím, jestli je dobrý nápad opustit práci, pokud Vás baví, abyste vydělal stejné (možná větší, možná menší, ale určitě méně jisté) peníze tradingem, pokud by Vás nebavil.
Kvůli úspoře času, kdy chcete tradingem vydělat stejné peníze jako v zaměstnání, ale za kratší dobu, a získaný čas věnujete zálibám? Možná časem zjistíte, že i kdybyste se věnoval tradingu 24 hodin denně, nevyděláte tolik, jako v současném zaměstnání. A tlak, že peníze na živobytí prostě vydělat musíte, bude Vaši profitabilitu v tradingu snižovat.

Podle mě je optimální přistoupit k tradingu jako k zálibě, která má tu výhodu, že na rozdíl od většiny jiných může vydělávat peníze. Pokud jde o časovou náročnost, můžete backtestováním, koukáním do grafů, vymýšlením různých strategií a jejich testováním strávit libovolné množství času. Stejně jako u jakékoliv jiné záliby. Bude-li Vás to bavit, tak proč ne. Při nedostatku času můžete obchodovat i tak, že to lze snadno skloubit se zaměstnáním - přečtěte si např. zde na Finančníkovi seriál o spreadech. Při vhodném výběru je úspěšnost spreadových obchodů větší a i když je zde procentní zhodnocení kapitálu ve srovnání s úspěšně provozovaným daytradingem nízké, může se pohybovat v desítkách procent ročně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

je zbitocne odchadzat s prace , ak nechceme mat trading ako primarny job. investovat sa da aj popri zamestnani.

peniaze su fajn motivacia , ak Vas trading bavi, ak je to ale jedina motivacia . tak bude kariera tradera asi velmi kratka.


paja1: spominate motivacie, volny cas, a peniaze. podla mojho nazoru, prvych par rokov ani jedno ani druhe nepride



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike:
To jsem jen spekuloval, proč by marty997 nebo někdo jiný mohl s tradingem začít. Jinak s Vámi ve všem, co píšete, souhlasím. A bude mě zajímat, pokud marty997 svou skutečnou motivaci napíše.
Já to mám jako zábavu, takže vlastně ani tolik nezáleží na tom, jestli vyhraju nebo prohraju. Přesto se snažím vyhrát - vyhrávat je jednak příjemnější po emocionální stránce, jednak se člověk snaží dělat činnost, která ho baví, co nejlépe - proto hledám cesty, jak být v tradingu úspěšný (a úspěšnost se zde měří penězi).
A jaká je Vaše motivace?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

achjo, jsi klasicky pripad cloveka co si precte super pozitivni clanky tady na financnikovi, jeste o tradingu nic nevis, ale uz bys davala vypoved. V realu z dlouhodobeho hlediska zacne vydelavat jen par promile (!!!) lidi. Znamy dela introducing brokera a z jeho +- 100 klientu nevydelava nikdo, dohromady mesicne prodelavaji tisice dolaru. Profitabilni traderi co znam zacli vydelavat nejdrive po dvou (a to jen vyjimky) a vice letech obchodovani s tim ze znaji destiky dalsich kteri to nezvladli. Trading neni easy, uz vubec to nejsou jednoduse vydelane penize. Zdani klame a to je taky duvod proc je v retailu tak velke % looseru. BTW. ti co vydelavaji obchoduji casto presne uplne naopak nez se radi na tomto serveru!!! a hlavne, temer vsichni z nich sleduji co se tak asi bezne pouziva a dela a pak delaji presny opak!
s pozdravem dussy ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Popravdě jsem od Vás očekával konstruktivnější odpovědi namísto kritizování..

Pro zvídavé odpovím,že chci obchodovat proto,že jsem o tom již dříve uvažoval a hlavně mi přijde obchodování jako
zajímavé povolání(styl života a pochopitelně i možné profity).
Nenapsal jsem,že vydělávám velké peníze,že mne nynější práce uspokojuje či to, že odejdu na ,,pracák´´ a jdu se živit tradingem.
směšná představa..
Pokud zní moje minulá zpráva optimisticky,je to jen dobře, ovšem nejsem naivní puberťák s milionem korun od tatínka...
Myslel jsem, že někdo prošel podobnou cestou,jakou si chci zvolit já sám a něco zajímavého mi k tomu třeba napíše.

paja1- vyhrávat a prohrávat se chodí do casina, na burzu se chodí obchodovat.

dussy-takže myslíš,že na celém světě sledují tradeři finančník.cz, aby obchodovali pravý opak toho, co se zde používá a povídá. promiň ale přijde mi to poněkud komické..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to marty997:
Když jsem napsal "Zdá se, že máte náročnou a dobře placenou práci, takže nejspíš finančně nestrádáte", snad to není tak úplně v rozporu s Vaším: "Bohužel mám z časového hlediska velmi náročnou práci,která mi naděluje maximálně 1-2 volné dny týdně. Zároveň mi však přináší uspokojivý zisk, který je jistě velmi důležitý pro rozjezd v komoditním obchodování." Je-li to jinak, omlouvám se.

Když budete obchodovat na burze a budete neúspěšný, jak to nazvete? Proobchodoval jsem peníze?
Termíny "vyhrál" a "prohrál" se mi zdají stejně dobré jako "vydělal" a "prodělal".

Konstruktivních názorů jsem nalezl dost (nevzdávat se předčasně zaměstnání a alespoň zpočátku spojit trading se zaměstnáním, obchodovat pozičně, což je časově méně náročné,... a nakonec i to moje doporučení obchodovat spready mi přijde konstruktivní).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

paja1- možnost obchodovat spready je jistě zajímavá volba, poziční obchodování taktéž a neopouštět zaměstnání je
zřejmě rozumnost ale první odstavec je dle mne zarážející,spousta odhadů přitom je pravda někde jinde.

Mám skromný dotaz, čeho jste osobně v obchodování dosáhl?
Názory mi přijdou spíše negativního rázu- proč?

Pokud bych sám strádal a obchodování mne nebavilo, jistě bych svůj čas nevěnoval stránkám kolem obchodu..

Přijde mi vhodnější ,,výhry a prohry'' nazývat zisky a ztráty. Přeci jen nejsme v kasinu či nesázíme na koně či sport.
Toť vše, dále již není co vysvětlovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

marty997:
Jak jsem psal, na burze hraju (obchoduju) pro zábavu. Když vezmu samostatně komodity, jsem z dlouhodobého hlediska v mínusu, v poslední době právě na spreadech vydělávám. Proto jsem Vám je doporučil, bylo to míněno v dobrém. Ale každému vyhovuje něco jiného, nikomu svoje názory nevnucuji.
Ad negativní názory: zde na serveru je pozitivních názorů dost a dost, napsal jsem snad vcelku střízlivě, co si myslím, považujete-li to za negativní, je mi líto ...
Na burze sázíme na vzestup nebo pokles. Proti sázkám na koně nebo výsledky sportovních utkání nevidím podstatný rozdíl. Rozdíl je ve větší likviditě a v možnosti burzovní obchody lépe řídit. Sázková kancelář Vám v polovině dostihu nejspíš neumožní sázku změnit.

Nevím, kde je pravda. Přeji Vám úspěšný trading.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sinuhe: Jistě že zkusil a neradím bludy. Sám jsem měl podobnou práci, ale po pár letech mě přestalo bavit trávit 10 až 16 hodin denně, a často i o víkendech, prací. A to přestože mě ta práce bavila a byla velmi dobře placená. Tradingu jsem se při ní věnoval cca rok, ale při takovém pracovním vytížení a nějakém mimopracovním životě jsem se nemohl věnovat tradingu tak jak bych chtěl.

Tak jsem jednoho dne dal výpověď a pár měsíců se tradingu věnuji systematicky naplno. Mám před sebou cca tři roky žití z úspor, při zachování stejného životního standardu. Do té doby mi trading začne vydělávat víc než ta práce při časové investici pár hodin denně. A když by to náhodou nevyšlo (neznám ale objektivní důvod, proč by nemělo), najdu si práci, to je ten nejmenší problém. Za pokus to každopádně stojí. A musím říct, že je ohromný rozdíl, když se člověk snaží věnovat tradingu při práci (klobouk dolů před lidmi, kterým to touhle cestou vyšlo) a když na to má spoustu čas a hlavně čistou hlavu.

Protože se určitě objeví negativní/nesouhlasné reakce, tak jen dodám, že jsem se v minulosti úspěšně věnoval matematickým/statistickým hrám o peníze (Poker), který je mnohem komplexnější (a na vyšších úrovních těžší) než trading. A tam je taky většina lidí neúspěšných (cca 90%), a hledají důvody a výmluvy, proč nelze uspět. Pravda je ale prostá, když člověk opravdu chce a má silnou motivaci, tak dokáže cokoliv.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Architekt

sinhule zrejme myslel ,ze po odchodel s prace,si po par dnoch obchodoval zivo, a po par mesiacoch ta to zacalo zivit. nie to ci si skusil odist zo zamestnania. to samozrejme ziadne umenie nieje.

no a to s tou komplexnostou pokru. a jednoduchostou tradingu, to pravdepodobne posudit este nedokazes.kazdopadne nechapem co je to za nesvar radit ludom veci ktore nemate vyskusane.


pripada mi to ako ze jablka su urcite sladsie ako hrusky, akurat som ziadnu hrusku v zivote nezjedol :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> marty997

Uz jsem tu do tohoto vlakna driv psal a v dobach, kdy jsem jeste netusil, co obchodovat, uz jsem taky premyslel nad tim, jak odejdu z prace. Dneska obchoduju par mesicu zive (uplne neco jineho, nez jsem si na zacatku myslel) a do prace chodim stale dal. Jsem tedy myslim nadhernym prikladem toho, ze nad takovymi vecmi nema cenu premyslet, dokud si neprojdu nejakym obchodnim vyvojem, neuvidim v obchodovani nejakou realnou perspektivu a nevydelam nejake ty prvni realne dolary - nebo alespon nepoznam cestu, ktera by mi mohla vyhovovat co nejvic.

Pokud opravdu pracujes 20 hodin denne, tak bych Ti asi v prvni rade poradil snizit si uvazek tak na polovinu. Zase si nedokazu predstavit, ze by se nekdo mohl tak dlouhou dobu venovat nejake produktivni cinnosti (nehlede na to, ze 4 hodiny spanku se snad dlouhodobe nedaji ani prezit), takze pokud mas nejaky cas, kdy jenom treba cekas na telefonu, tak to urcite muze byt dobra doba venovat se studiu tradingu. Ze zacatku jenom cti, cti a cti. Nema cenu premyslet nad tim, jestli budes obchodovat intradenne nebo pozicne, spready nebo arbitraze, komodity nebo akcie - az toho prectes dostatecny mnozstvi, spravna cesta se kolikrat ukaze sama. Mira mi tu tehdy psal, ze neni kam spechat a je to svata pravda.

Ja treba obchoduju stylem, abych tomu mohl venovat relativne malo casu - nebo spis abych mohl volny cas venovat testovani novych pristupu misto cumeni do grafu a klikani prikazu. Myslim, ze pri zamestnani je tohle idealni volba. Ja teda jdu cestou AOS, protoze je to pro me jako programatora prirozene. Ale tohle zase neni pro kazdeho, takze bych zkusil treba jit prvne na spready nebo swingove obchodovani, ktere neni tak casove narocne. Nebo treba i opce by mohly byt zajimave, ale s temi nemam zadne zkusenosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...