Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

VSA (Volume Spread Analysis)


hruska

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 858
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

mira_k

Sorry ak som to tak dako ze Slovickarsky napisal nextiac.
no zjavne sme sa neopoxopili ;D

Ja som to myslel tak ze ked mam za sebou(background) momentalne downtrend to jest ze za sebou mam takties dake znaky uz slabosti daky Buying Climax a potom sa vytvoril trh nadol tak nexem ist long ale xem ist short a tak hladam No Demandy , uptrusty v tejto faze nehladam este ist long kym sa trh neotoci.

a ty si to myslel tak ze cakas na otocenie trhu takze na daky Stopping volume.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pekný deň, všetkým

Nejak tu je mrtvo :)



Myslím že včera ráno to bolo podla VSA zrejme ze eur/usd pojde nad 15000 , spravil som obchod ale potom som to inde
prerobil. :) .

Tak Ako začiatočník mam za sebou vyše 100 obchodov live. cca 20 podla VSA , Od zarábaniu cez brutal strácanie k stagnovaniu som sa tarez dostal znovu k prerábaniu , moja equity má NEW LOW :-) a ja cítim že potrebujem pauzu.
Dám si týžden odpočinku od tradingu, a potom sa nato znovu pozriem.



Tak zatiaľ :)




Mino

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Hruska

Po pár dňoch prečisťovania hlavy a oddychu od tradingu, som dospel k pár závarom.

1. Nenechám sa odradit začiatočníckym drawdownom. -15% účtu, a pokračovanie v tradingu.
2, Pri obchodoch som mal RRR minimálne 1:2 a viac, tak mojím havným cieľom do budúcna bude zvýšiť
úspešnosť na 50 %.

Teraz nechám Live tak a prejdem na paper , asi do konca roka. Je to hlavne koli časovaj vytazenosti, robota, skuškove atd.

Od nového roku chcem ist naplno.


Ešte som pozrel ECN brokera a jeho volume, niekedy setup vyzeral lebšie na futures a niekedy u ECN. tak 50 na 50.




Tak zatim :)


Mino

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Troska to tu ozivit treba. Dnesny jeden s lebsich obchodov KABLY: -Jasny Down trend. Lower Lows , Lower Highs. Mohlo by sa zdat ze ide o climax na 1-ke ale je to naopak Supply bar to nam prezradzaju dalsie bary (swing na 2) je na hrozne malom volume. Je jasne vidiet ze momentalne nie je dostatok Demand.(takties sa moze jednat iba o Short Covering po dlhom pade ) Inak povedane swing na nizkom volume do supply zony plus dalsie bary naznacujuce weakness ako 3-upthrust a 4ka no demand su vhodne entries. Ja som vosiel na 4ke. 5ty bar zvysene volume a takties celkom siroky spread naznacuje ze prerazi support.

11742

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...