Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

VSA (Volume Spread Analysis)


hruska

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 858
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím obchodníky VSA. O VSA jsem se dozvěděl cca před týdnem a od té doby studuju, studuju, studuju. Zkusil jsem dnes udělat na FESX (tento trh neznám, ale měl jsem čas, tak jsem to zkusil) dva obchody. Oba skončily papírovým ziskem. Mohli byste mi dát k těmto obchodům vaše komentáře? Jestli se jedná z pohledu VSA o "validní" signály/obchody? Děkuji, Roman

12497

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]nighthero[/bold] Zdravim, Dik za Graf ! : ) podla mna to bolo vcelku spravne. na tom prvom obchode ale preco si vosiel na tak velkom down bare ? je tam krajsi vstup skorej to je idealny test (bod 1) Este sa dalo pockaj konzervativnejsie n prerazenie vrchola a nasledne po dalsom testovani vojst long. tot bod 2na mojom nacrtku. ten druhy obchod je ok len neviem preco si takties vosiel tesne pred prerazenim Rezistancie. tam nevidno ze by to malo ist hore po tej konsolidaci po prerazeni avsak prisiel test a tam sa dalo vost..bezpecnejsie podla mna. (bod3) kazdopadne si to ale dobre zrejme zanalyzoval : )

12498

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Hruška:

díky za koment a graf. :-)

K tomu obchodu č. 1 - mohl jsem vstoupit dříve, jenže jsem chtěl vstoupit tick pod tím Supportem (2750) no a když to na mojí vstupní hodnotu nešlo, tak jsem nechtěl přijít o obchod a vstup jsem posunul na 2753.
Obchod č. 2 - tam jsem vstupoval se slevou jeden tick hned na té první svíčce, protože na ní hodně vyletělo Volume a prorazilo to high (asi) Congestion a chtěl jsem dát SL pět ticků pod Congestion na hodnotu 2760 - tak proto. :-)

Jestli jsem to pochopit z tvého komentáře správně, tak ty nevstupuješ ihned po takovýchto signálech? Bereš to jen jako určitou pravděpodobnost příštího směru trhu a čekáš na test (doji?) a pak vstup?

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No takto aj pre stomasa. 1-ka Climax toto sa da povazovat fakt za climax lebo volume je obrovske.. 2- ka je Test ( test je bar ktory vojde do zony predoslej kde bolo velke volume a na tomto bare je zrazu male volume, idealne test je Down bar ,uzky spread close v strede alebo navrhcole,a mal by byt potvrdeny up barom teda dalsi bar po nom ma byt up bar na zyvsenom volume aby sme vedeli ze testovanie dopadlo dobre resp ze supply zmizla. tuto na 2ke je ale takzvany HIDDEN TEST hidden test je mozny up bar s zavretim na vrchole ktroy ale sa ponoril do zony predoslej s velkym volume ked by sme sa pozreli ale na nizsi TF ako 3min tak tam budeme zrejme vidiet regulerny test. 3-ka je iies test ako vidno male volume idealne tento bar by mal ale mat close viac na vrchu ako v strede.. ale tu lebsie vidno vysledok testu nahla SOS 4- Hovoria tomu aj Absorbcia up bar zyvsene volume prerazajuci rezistance.. tu po nom sa da ocakavat test a to je idealnejsi setup na buy pretoze uz mame viditelnu SOS teda demand v pozadi.. samozrejme na climaxe uz je buying ale ja ra vidim nex sa prejavi demand v podobe zvyseneho volunme na up baroch..a nalsednym testovanim. 5-test 6-sa da povazovat ties za test..alebo aj spring..tu zalezi na trejderovi aky je agresviny lebo toto ma celkom dost velky spread nvoci ostatnym barom ale mne tento bar vyhovuje najviac lebo sa pekne ponoril na supplort otestoval ho a zavrel na vrchole. to je takzvany aj pullback klasicky 7-ka vytvorila novy vrchol 8-ka u pbar znova absorbcia 9ka mozny test ibaze tu by som uz nevstupoval s pohladu ze sa nachadzame na vrchnej casti kanala.. ako ano da sa zarobit aj na tomto ale pre mna je to uz nebezpecnejsia zona.. racej by som pockal na mozny retrace s prekupenej zony a potom nakupil znova.

12499

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...