Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

VSA (Volume Spread Analysis)


hruska

Doporučené příspěvky

alter: a ty obchodujes Futures ? alebo Forex ? .mne dlhodobe pridu vhodne dake akcie jedine obchodovat.
Tom Williams mal taky webinar nazvany "HOW PICK UP STOCKS THAT ARE READY TO MOVE" tusim sa tak volal tam ukazoval ktore akcie s Parent Indexu vybrat na zaklade VSA malo by sa to dakde dat stahnut s netu.

ladary: teras bude obdobie pokoja cez sviatky tak ti mozem daco prelozit vlasnymi slovamy samozrejme lebo nie som zase uplny odbornik na preklady.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 858
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ladary: nic nemusis odplacat :D rad sa obcas v tom hrabem s prekladom a tak pohode to spravim. prelozim ti postupne zakladne principy VSA od Toma Williamsa Znaky Slabosti tych je 10 a Znaky Sily tych je tusim 9 [bold] Znak slabosti "SOW Sign of weakness" –Princip 1[/bold] Up-bar s uzkym spreadom, s Close v strede alebo na spodku na vysokom alebo nizkom Volume.Slabost sa vzdy ukazuje na Up-Bare pretoze SM musia predavat na vlne nakupu(toto sa chape tak ze pre SM by to bol nevyhodny bussines kupovat spolu s nie dobre informovanymi trejdermi ktory v urcitom bode sa zacnu spravat naraz a chovaju sa tak ako Stado (“herds”) preto sa tak aj nazyvaju.Uzky spread naznacuje Dopyt.Nieco zabranuje ist cene nahor.Okamzity prisun predaja na tej cene vytvori tento uzky spread.Iba dve vecy toto mozu spravit a to Velky Predaj alebo nizky dopyt zo strany SM. Ak volume je vysoke tak to naznacuje Vysoku ponuku.Ak je volume nizke to naznacuje nizky dopyt.Treba skontrolovat Rezistencne urovne nalavo. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- [ital]Tento princip som tusim uz tu vo vlakne prekladal priamo aj s TradeGuidera z ich najonvsich poprepisovanych signalov vola sa 'Supply Comming in' (Prichadzajuca ponuka alebo dodavka) rozdiel je tusim len vo velkosti Spreadu. V zakladnom Principe 1 je uzky spread a pri ich novo popisanom signale moze byt aj sirsi.Tie nove signaly poprepisoval Philip Friston vychadzaju zo zakladnych principov T.Wiliamsa[/ital]

11987

11988

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold] Znak slabosti "SOW Sign of weakness" –Princip 2[/bold] Mame situaciu kde trh je obchodovany nahor.Nahly pohyb smerom nadol uzamkne vela obchodnikov do nevyhodnej pozicie(ti co prave nakupovali maju teras stratu) ktorym neostava nic ine iba dufat ze sa trh znova obrati nahor oni budu moct uzavret aspon bez straty(Break Even). Ak trh zacne ist znova nahor, potom kazdy minuly bod rezistencie(minuly vrchol), bude vyzadovat usielie ist smerom nahor(Effort To Go Up ‘Jedno s Wyckoffovych pravidiel Effort vs Results 'usilie vs vysledok) a prerazit ho, pretoze sabudu musiet vysporiadat s velkym predajom od uzamknutych trejderov ktory maju nevyhodne pozicie a chcu zavret aspon na nule. Priblizovanie sa k staremu vrcholu na nizkom Volume s Uzkym Spreadom naznacuje ze tento bod bude tazko prerazeny pretoze je maly dopyt.Ak trh nejde nahor tak potom bude musiet ist nadol. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- [ital] tato poznamka posledna je celkom dolezita a ja som si to vsimol uz vela krat aj v roznych prispevkoch na forach preco cena zacala padat ked nebola velka supply.ked proste nie je dopyt tak cena zacne padat nie preto ze je velka ponuka ale proste ze nie je dopyt takze pada aj na nizkom volume)[/ital]

11989

Link to comment
Sdílet pomocí služby

este kusok rozobraty tento princip viac s grafu. Toto rozoberal Sebastian nie je to cisto s mojej hlavy snazil som sa to prelozit ako som vedel. A-Velmy siroky spread na up bare. Este neznamena automaticky Slabost(treba ocakavat aj mozne testovanie a to uz by bol znak sily naopak)Dalsi bar ale potvrdzuje slabost. B- Down bar s Uzkym spredom a vysokym volume. To uz nam dava naznak Slabosti ze je tam velmy vysoka ponuka ale stale nam to nedava este dovod na predaj.Stale este iba pozorujeme. Nasledne cena sa zacne zotavovat smerom nahor ale na nizkom volume tu uz zacneme vazne davat Pozor a sustredit sa na mozny vstup. Bary samostatne nemozno davat do izolacie ale postupne si vybavovat pribeh bar po bare princip po principe.

11990

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]Znak slabosti "SOW Sign of weakness" –Princip 3[/bold] Tento je znamy ako Effort Vs Results(Snaha vs Vysledok). Ak mame akykovlek naznak Sily mali by sme logicky ocakavat Silny Trh ibaze ak dalsi bar je Down Bar so sirokym spreadom s Close na jeho Spodku a Close je Nizzsie ako Close a Spodok predchadzajuceho baru tak tento signal rusi predxadzaujuci silu(resp tento bar neguje predchadzajucu silu).V tomto bode treba predpokladat ze toto vysledok predchadzajucej Sily(SOS-sign of strength) takze preto trh musi byt momentalne slaby.Ak predchadzajuce indicie naznacovali Silu tak potom by peniaze od Smart Money posunuli trh nahor a nie nadol. -------------------------------------------------------------------------------------------------------- Sebastian Manby poznamky k obrazku: A-Toto je Test.Bar po nom je UpBar takze test bol uspesny, volume je iba priemerne nie presahujuce.V tomto bode ocakavame ze trh pojde hore. B-Upbar so zvysenym volume.Nasledne treba ocakavat Testing ibaze namiesto toho sme dostali bar C. C-ak sme v bode A mali dake long pozicie tak momentalne by sme sa tu dostali pod tlak a mozno by sme uz davno vypadli na stopke ako vela ostatnych trejderov co mali svoje stoploss na low baroch. Tento bar sa neda predvidat kedze vsecko v pozadi naznacovalo silu.(Preto treba mat kratke stopky :) )

12006

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dnešné Euro (future)
absorpcia supply ako ju vidím ja - cena sa stale odráža od "steny" - rezistencie smerom dole , po prvotnom silnejšom odraze (supply bar) na ďalšom bare už sa jej veľmi nechce dole a zase sa začne pomaly tlačiť hore

- sme na rezsistencii - viď ľava strana grafu (nie je vidno)
- 0 - maličký spread oproti predošlemu baru a volume takmer rovnake - čiže supply
další bar --reakcia dole ale nulová (maly spread a volume) a zase snaha up

-- 1 - close dole,vyššie volume -supply

2,3 - reverz a zase snaha up
4 - to iste ako 1
5- vstup demand-close v strede ,další bar potvrdzuje
nakupna snaha z 5 do 6 vytiahne cenu vyššie ako high 1 a 4 cize demand silneje
6- to iste ako 1
ale dalsi bar nepotvrdi spravi sa vyssie low a uz demand zase taha hore cenu
7 - to iste ako 6
no a konecne pekny bar -open dole close high ,väcsí spread , vyssie volume ,definityvny preraz oblasti kde sa pred tym objavila supply cize high 6 a 7 a demand ziskal definitivne nadvladu nad trhom a cena startuje up.


a,b -- zase opačne - reverz predpoklad ze by sme mohli ist up ale cena sa zacne tlacit dole
c - vyssie volume close baru dole cize supply
nasledoval no demand
d - definityvny preraz down na peknom bare - open high ,close down ,velke volume preraz low a,b , vysoke volume - cize big supply a cena padááááááá.....

www.sierrachart.com/userimages/upload_2/1263399058_44_UploadImage.png





Link to comment
Sdílet pomocí služby

hruska

díky za velice srozumitelné překlady...

All
kdyby jste někdo náhodou měl nějakou česko literaturu na téma VSA,budu vám vděčný...já když to čtu v angličtině,tak se stále vracím zpět a nikdy si nejsem pořádně jistý jestli to chápu správně,což mě nakonec úplně odradí...

Hezký den
Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

zravim,
nejak to tu zamrzlo. toto vlakno sa mi najviac paci a myslim ze ma najlepsiu logiku taketo obchodovanie. nepaci sa mi obchodovanie na zaklade indikatorov, ktore ukazuju minulost. nemam precitanu celu knizku master of market, len cca 40stran, ale zaujala ma (bohuzial, mam momentalne ine povinnosti a knizka musi pockat). skusam a hram sa na deme, a tento sposob obchodovania sa mi paci. skoda ze to tu zamrzlo, pretoze rad som si precital preklady od hrusky (haha, neviem ako by som to mal vysklonovat...ze by od hrusku?). tak verim ze sa to tu trosku ozivi. ked nastudujem knizku, prispejem aj ja grafmi :-)
s pozdravom
robert

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,

ja sa nechystam na forex ale tato metoda mi ako matfyzakovi :) :) :) dava najvacsiu logiku.

chcem sa opytat, ci sa zakladetelia, resp. navstevnici tohto vlakna citia natolko fundovani, aby okomentovavali moje screeny s otazkami ohldalne VSA, kde mam dojem nezalezi na trhu, timeframe, nakolko volume spread analysis funguje vsade +/- rovnako?

Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim,
staci pomenovanie hruska ;D inak som Adrian.
jo kusok to tu zamrzlo
Ok mozem sem obcas daco hodit dake preklady atd.

[bold]vasto[/bold] Kludne sem hod tie screeny. Ja sa rad nane pozrem.

Prilkladam jeden clanok co som prekladal pred nedavnom.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
[bold]Mechanicka Technicka Analyza.[/bold]

K Technickej analyze mozme pristupovat dvoma sposobmy.
Jedna je za pomoci Mechanickej Technickej analyzy ktora je jednoduchsia na pochopenie a takties jednoduchsia na zvladnuti ale
bohuzial je aj menej spolahliva ako druhy sposob analyzovania trhu.

Ma sa za to ze otcom Mechanickej analyzy je muz s menom Schabacher,ktory ako prvy v rokoch
1920 studoval obrazce produkovane cenovym pohybom.
Vsimol si takzvane formacie ktore vytvarali zakazdym ten isty vysledok, dnes zname ako Head And Shoulders, Flags,
Pennants,Triange,Cup and Handle,Double bottomTtriple...atd atd.

Jeho praca bola neskor okopirovana a nie vzdy to bolo za ucelom zlebsenia povodnej myslienky ale cisto iba koly
profitu s predaja dakeho super systemu. Dnes mame podobnu situaciu kde je vela roznych indikatorov zalozenych na
povodych indikatoroch MACD,Stochastic,CCI..atd sktorych vlasne znova iba hladame na historickych grafoch formacie
ktore sa opakuju.
Druhy sposob ako analyzovat trh za pomoci technickej analyzi je takzvana Analyza ponehana na vlasnom uvazeni-usudkova.
Tato pristupuje na zaklade pozorovania rozdiel oproti predchodzej je v tom co sa pozoruje.

V mechanickej investor pozoruje formacie vytvarane na grafe, pri usudkovej pozoruje Principy.
Toto pozorovanie je zamerane na hladani principov ktore funguju v trhu.
Tu sa moze zdat ze tieto dva sposoby analyzovania su zhodne, takze v com je vlastne rozdiel.

Zasadny rozdiel je ze Formacie su Konstatne ! na druhej strane Principy su viac ako konstanta su bezpodmienecne su ako fakty.
Ak je trh v urcitych podmienkach vysledok bude vzdy ten isty. Tieto podmienky nemusia vsak vzdy vyprodukovat presnu kopiu formaci co sa dialo minulosti.
a preto je toto prirodzene omnoho tazsie ako sledovat ciste formacie na grafe. Vyzaduje to mnoho usilia a casu a vysledky sa hned nedostavia behom noci.

Ci toto usilie stoji za to to studovat ? Treba si uvedomit a pripomenut ze jedname s principmy ktore su pezpodmienecne,takze vysledok je takties
bezpodmienecny.
Cim viac usilia vynalozime studium tychto principov tym vadsia odmena bude coras castejsie prichadzat.
------------------------






Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Adrian,

1. vdaka za ochotu okomentovat veci :). teraz som tyzden a pol mimo obchodovania a systemu (dovolenka s rodinou). akonahle sa vratim, urcite rozvinieme diskusiu :).

2. perfektny clanok, akoby som videl svoju evoluciu, t.j. zacal som indikatormi, finwin, PA a teraz VSA, ktora mi dava ako sa v tom clanku pise "Zasadny rozdiel je ze Formacie su Konstatne ! na druhej strane Principy su viac ako konstanta su bezpodmienecne su ako fakty."

vdaka

Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libra(5M TF) 1- Up Swing pozostavajuci s baroch s Close na vrcholoch a postupne sa zvysujucim sa Volume (Strength) -Teto swing sa rutil oproti Rezistanci co v tomto pripade je pozitivne. -Bohuzial sa dostal do Prekupenej zony 2. Buying Climax. Down Bar s Close na spodku s omnoho vadsim volume ako celkovy Swing. V tomto bode je logicke ocakavat reakciu nadol(retrace). 3.Retrace Na nizkom volume. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Co sa tu stalo podla mna(toto je len moja vlasna teoria a analyzovanie co mohlo vpozadi to sposobit, inak hlavne je si tam treba vsimnut Princip Effort Vs Result) Kedze SM vedeli ako dopadne news(predpokladajme ze vedili teda negativne).Pre nich nalebsia cena na predaj bola na rezistancii. Preto zacali s prvoty kupovat to stacilo na to aby sa do toho vlozil aj public ked videl narastajuci trend to umoznilo napredovanie k rezistanci avsak ked tam cena dorazila SM prestali podporovat Rally a za cali predavat to vyvolalo 2.Buying Climax. Nasledne sa public vycerpal na 1swingu, preto odozva bola iba v podobe 3.tieho swingu ktory bol doprevadzany na malom volume. Treba si uvedomit ze preco 1-Swing na takom dobrom volume neprerazil Rezistance ? toje princip Effort Vs Results. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Takze som ocakaval ze spravy pozenu cenu skor nadol.

12437

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...