Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

VSA (Volume Spread Analysis)


hruska

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 858
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

alter:
Asi mas na mysle k Forexu ?
ja ako som uz spominal pre forex pouzivam futures kontrakt pre Libru alebo Euro a to konkretne od ZenFire co je zadarmo.
Aj ked je tam dake spozdenie od realnych dat ale to mi nevadi.

Ako kompozit dat od esignalu pre forex je ties dobre si myslim kedze tam vidno lebsie rozdiely na volume ale stale treba za to platit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

alter: a naco tak moc chces tie DAILY DATA ?
ved ked xes vidiet viac Background tak si daj 4H to ti uplne staci na zakreslenie dolezityx urovni kanalov atd.
alebo nemas cas obchodvat Intraday ?

ako ja cumim na intra data pretoze stale sa ucim a keby som mal cumet na DAILY. tak to by mi trvalo asi roky kym by som sa daco nove naucil na tom.
Samozrejme ak nechces obchodovat dake akciove trhy.
ale myslim ze na ucenie ti staci pohodlne Emini ES, Libra ,Euro alebo si vyber iba jeden a ten studuj.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Skusal dneska dakto obchodovat EURO ? mne sa tam rysoval SELLING CLIMAX a cakal som na vhodny okamzik na Long Vstup bohuzial som ziaden nenasiel ak moze tak dakto by mohol okomentovat to takties. moja analyza je nasledovna: Cena sa odrazila nadol od Supply trendlinky kanala. neskor vystartovala este strmsie nadol az sa dostala k spodnej casti kanala to vidno na Vyssom TF. Ked daco taketo nastane ze cena zacne strmsie a strmsie padat az je to zakoncene dakym vysokym Volume, bude sa jednat zrejme o daky selling climax A-Down bar na vysokom volume s Close na spodku(toto vypada ako Supply bar) ibaze bar za nim je hrozne malicky a jeho volume je takties ani nie polka s toho baru. B-To ze na A bol buying naznacuje as tento bar(aspon pre mna) Down bar vysoke volume polovicne s Acka a je nad priemernym volume. s Close na jeho vrchole. Tento cely background uz primpomina Selling Climax. avsak volume stale klesa ako sa dostava na prvu malu rezistance uroven a spread barov je nie moc velky. C-Vypada ako test ale nie je idealny pre mna vzhladom na bary pred nim a ich vol. Mozno je to docasne Vaakum ale kazdopadne nepasuje mi na vstup. D- Ak C by bol test tak D bar by mal byt UP bar. Ale naopak tento bar vypada ako dalsi nepodareny test. skor ako NO SUPPLY. A ked sa pozreme lebsie tak CLOSE barov je prilis pri sebe vypada to ako by tam nebola vola ist nahor :( E-bar sa snazi prerazat resistance ,zase na malom volume az bar za nim ho prerazi na vysokom volume. Vsetko ale sa to deje vramci baru A. a celkova reakcia s Bcka je podla mna dost chaba. po bare E zase mame ubohe bary s malym spreadom a close v strede . nenasiel som vhodny Vstup na tuto situaciu . rad by som bol keby dakto takto podrobne rozobral BAR Po Bare jeho nazor na to. aspon nex sa rozprudi diskusia : )

11972

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já se o VSA zajímám zhruba dva měsíce a protože informace jsou jen v angličtině tak to není jednoduché. Proto jsem rád za každý screen i když se to týká forexu. Obchoduji čistou PA s volume a tak mi VSA dost otevřelo oči, ale na veřejné komentování obchodů se ještě necítím.
Čím víc o VSA vím, tím víc si myslím, že TA sponzorují SM, aby nás na ní potom obírali o peníze:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...