Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

VSA (Volume Spread Analysis)


hruska

Doporučené příspěvky

Takže SOS je pouze do Longu?

A Hruška, chtěl bych se tě zeptat, co bys doporučil nováčkovi ve VSA (jako jsem já) na začátek? Určitý přístup k VSA, abych se pomocí něj jednou mohl živit?

Jde mi o to, že mám přečtený VSA Basics (dvakrát), ale zatím tápu, koukám do grafů a připadá mi to, že zatím poznám pouze Upthrust Bar. A navíc nevím, jak VSA zbacktestovat.

Kdyby sis našel chvilku na odpověď, budu rád. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 858
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

nightero,
projdi si tohle vlákno od začátku, jsou tu odkazy ke stažení. Vinikající fórum o VSA je tady www.traderslaboratory.com/forums/f151/
Přečti si knihu Master the Markets od Toma Williamse,
Materiálů se dá najít dost ale bude ti nějakou dobu trvat než to začneš chápat, není to záležitost na měsíc ale spíš na několik měsíců. VSA je o situaci v trhu, není to o jednom baru a jeho spreadu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[ital] Zdravim, Toto je spetna analyza ktoru si robim zakazdym na konci Sessiony. Zdy mi dopomoze k lebsiemu studiu VSA. Preco a kde som mohol spravit lebsie entry alebo naopak co som si nevsimol. Dakto na dakom fore spomenul tusim FF ze by bolo dobre keby sa davali aj screenshoty s obchodmy ktore naopak nevysli,hlavne na tom bolo ako sa obchodnik pri tom trejde zamyslal a preco to nakonie dopadlo tak ako dopadlo myslim ze je to vhodna forma na studium. lebo kazdy zdy dava na fora iba obchody ktore vysli :-). takze tu je spomenute takties de som ja spravil chybu ako som sa mal zamyslat viac. Rad budem ak dakto spravi komentar ktomu de som daco nepostrehol alebo co sa jemu nezda ze by to tak nemalo byt. [/ital] ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 15M Graf Euro: A,B,C - Kanal vytvoreny pomocou tychto bodov. D -Toto je dolezity bod, je to test Trend linky kanala. ako vidime trendlinka vydrzala a nebola prelomena v tomto bode predpokladame ze kanal je silny. E - Zvysenie ceny do bodu E, toto je SOS v podobe up barov s close na vrchu a zvysujucim sa volume takties je toto moc dolezite okamzita odozva po teste.(toto su viac ale vecy od Wyckoffa s coho vychadza VSA). F - swing do bodu F je test swingu do bodu E (sos). tu som ja mal 1 obchod ktory ale lebsie vidno na 10Min TF. je to Spring. SPring v uptrende doprevadzany niekolkymi testamy predoslimy ma velku uspesnost na okamzitu reakciu. G - Swing do bodu G. sa dostal do prekupenej casti kanala fialoveho ale tu je jedna vec naviac ktoru si vsimnut treba na tej zltej TL bolo evidentne velky pocet Sell limit prikazov.Vela ludi si nastavuje sell limity rovno na trendlinkach rozne AOS atd + tam bol urcite daky news a to vyvolalo reakciu.. nadol. H- Cena ktora zacala padat s bodu G ale nebol ukazkovy pad.. vidime tam bary s close v strede+ zozaiatku to padalo na nizkom volume nakoniec ale jeden down bar naznacoval ze prerazi spodnu trendlinku a to je ten Down Bar s Close na sspodku s velkym volume ibaze dalsi bar sa zavrel na vrchole s vysokymtakties volume. toto je dalsi Spring idealny na Long.Tento som si nevsimol kedze som pozeral na nizzsi TF ale bol by som s prvoty moc na pochybach ho zobrat kedze nad sebou je v bode G evidentne resp bola vysoka supply a nevieme ci bola absorbovana cela. to nam prezradil swing v podobe SOS do bodu I. I- SOS nasledovane testom do bodu J. tu uz sa da predpokladat ze zrejme v bode G bola absorbovana velka supply ktora tam pred tym cakala inak ak by tam bola by sme nemali toto male rally do bodu J na nizkom volume. Niekto ma na tomto takzvanom Teste in rising market nakupuje. Pre mna to ale ne je moc idealna pozicia na Long. K- cena vyrazila az k bodu K de skoncila v podobe malom Climaxe. Sebastian Manby na zaklade poslednych 2-3 baroch na 15m alebo 10m vie spohladu VSA predpovedat de zhruba bude trh uberat nasledujuci den prvych cca 30min. Skuste si to odsledovat teras na pondelku. Podla Climaxu by so povedal ze trh by sam mal otvorit nadol a smerovat takties nadol.

12508

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]nighthero[/bold]
skus si takto robit poznamky ako ja spetne na konci kazdej Sessiony ako vidis tam vyssie prispevok.
secko tam musi zapadat do Backgroundu.

Knizka je velice dobra.
ale pozri si archivovane aj videa s webinarov co robil Gavin , Gary, TomW.. myslim ze tu dakde v tomto vlakne som daval link na ne de sa daju stiahnut.
takties je dobre si pozret na TraderLaboratory prispevky vo vlakne VSA 1,2,3 + Pure VSA ..od Sebastiena Manby a Garyho Daytona.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chlapi - díky za odpověď. :-)

Zatím jsem na straně 9 a zejtra jedu na další stránky. Knihu přečtu, určitě se podívám i na ty webinars a budu rád za každej screen, který sem vložíte. Je to pro mě velká inspirace.

Je mi jasné, že za týden nebudu podle VSA vydělávat, že je to běh na delší trať, ale pokud v cíli budu rozumět tomu, co a proč dělá trh, tak paráda! (tu)

Mějte se, házejte sem screeny ;) a přeji příjemný víkend.

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdarvim,
Skvele vlakno.Az ted sem konecne pochopil co a jak se odehrava na trhu doopravdy,co je za pricinou pohybu.Jako vedel jsem ze velci hraci muzou ovlivnit trh,ale ne ze az tak a timhle zpusobem.Ted sem asi ve 3/4 vlakna,stahnul si vsechny doporucene knizky,shlednul nejake videa a uz ted vidim veci co sem driv nevidel.Jako pro zacatek se budu aspon snazit sledovat volume a pozorovat co to dela pri mem systemu.Mislim ze by to mohl byt dobry filtr pro lepsi vsup a vystup do obchodu.Hned jak doctu vlakno se pustim do studia zde prezentovanych knizek,sice nejsem dobry anglictinar,ale pomoci prekladacu to snad dam dohromady.Ale uz ted mam par nejasnosti snad me nekdo da odpoved na me nejasnosti.

Tak zaprve sem si vsimnul ze se pouzivaji svice HLC a ne bezne OHLC,ma to nejaky duvod,podle me je tedy jen rozdil ve vykreskleni svice,ze tam neni open,ale urcite to bude mit i jine duvody proc?
Za dalsi sem si vsimnul ze tady treba prave zakladatel vlakna Hruska(jinak dik za skvele vlakno) priklada grafy od Trade guideru a tam na tech grafech ,ale i na tech videjkach jimi prezentovanymi je jasne videt na tom indikatoru volume hladke.prubezne vlny poklesu a vzestupu,ale treba na grafech od Ninja trader je to volume silne rozhazene,nevite cim to je?Doufam ze sem to dobre popsal o co me jde. mam namysli ty volumr bary,treba jak u macd histogramu ze je jasne videt ty vlny.
No a zadalsi me trapi otazecka ohledne toho ze ja obchoduji futures e-mini a pouzivam Range bar grafy,coz je zalozene na cene tudis jsou vsechny svice stejne velikosti,to by mohl byt problem,lepsi by asi bylo pouzivat v tomto pripade volume nebo tick data.
Tod pro zacatek mich par nejasnosti,je jasne ze az se pustim do hloubky tak prijdou jine,ale zatim bych pozadal aspon o objasneni techto otazecek .
Dik vsem co sem pisi a prikladaji grafy,to je asi nejlepsi ucebni pomucka,vzdy je lepsi to videt.Tak hodne uspechu jdu procitat dal.
Soptik009 :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

soptik009

Grafy se používají většinou bez open protože hlavní na baru je jeho spread a close a taky je to přehlednější. Jako nejmenší tf jsem viděl 3 min graf, ale většina grafů je na 5 min tf a víc. Pro posouzení situace se používají samozřejmě větší tf, 15min a víc. Co se týká RB, tak ty jsou pro VSA nepoužitelné.
Rozházené volume je asi jen na malém tf, od 5min tf je to určitě na každém trhu v pořádku.
Hruška zde někde uváděl adresu chatu, jsme tam každý den od poledne do večera.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jj dik za odpoved,na ten chat urcite zajdu az neco nastuduju,zatim bych se v tom topil,neznam jeste nic.Jeste sem se chtel zeptat ohledne toho Flimbo volume,to je indikator?Nejak sem to asi poradne nepochopil proto jsem se na to chtel
mrknout,importovat to do ninji,ale nejsem technickej typ,jako delal jsem to presne podle navodu Hrusky,ale pise me to"Import filed.The existing Ninjaskript file......contains duplicate method names found in the importet Ninjaskript Archive file"Jak to teda mam ted rozbehnout?
A co je jeste popripade dobry mit nainstalovany v ninjaTrader Na ty grafy je asi i graf volume nanic,protoze by ukazoval porad stejne volume,takze jedine tick data,nejsem zastancem min.grafu,protoze ty akorad ukazujou co se odehralo v urcitem case,lepsi interpretace je zalozena ne cene(rangbars)ale to je v tomhle pripade nepouzitelne .

dik Soptik009

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Soptik009:

Jsem rád, že je tady další nováček. Aspoň v tom nebudu sám. :)

Každopádně já byl na tom stejně jako vy. Jel jsem range bary hodně dlouho a najednou jsem přesedlal na klasický minutový TF - a jde to. Teda musí to jít. :) Nejdříve jsem taky nechtěl opustit Range bary, ale pak jsem úplně "propadl" VSA a mám zobrazený už jenom minutový timeframes.

Jinak ohledně toho chatu - rád tam taky někdy zavítám, ale stejně jako vy, musím zatím hodně studovat.

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jako ja taky na tom nestavim,na kazdou vec je lepsi neco jine,ale jak rikam,ja mam rad kdyz neco studuju(ctu) ze si to hned vyzkousim,proto bych byl i rad kdyz si vse budu moct nastavit (program,indikator,bary)proste tak jak se to bezne pouziva,je to i lepsi kdyz to nekde vidim nejakou nazornou ukazku,ze si to porovnam ve stejnem zobrazeni.Takze ted zacnu stovat,tak uvitam kazdou radu ohledne toho nastaveni v Ninja traderu.
Kazdopadne se me to moc libi a uplne me to nakoplo do dalsi prace. Soptik009

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]soptik009:[/bold]
Jo laddary poznamenal dobre ze hlc bary moc nezajima open pretze hlavne je spread a jeho Close.
Tusim TomWillams hovoril taku analogiu ktomu. ze ak mas zamestnancov vo firme..tak pre teba je dolezity koniec dna ked vidis co kto secko porobil resp zarobil nezaujima ta zaciatok ked prisli do prace : ).
Close sa porovnava ale s Close minuleho baru netreba ho vylucovat lebo vstah minuleho close s momentalnym close je dolezity a takties s close minulych barov.

To volume co prikladam s TG je preto tak viac Vlnove lebo ja tam pouzivam datafeed od ReatlimeMedia plus su to secko Forexofe pary kdestto na ninje ukazujem hlavne Futures Currency.
preto je tam tento rozdiel v pohlade na to.

Flimbo Volume je iba normalne volume s standart deviation. Nazval som ho Flimbo volume lebo Flimbo je moja prezivka ; )
Je mozne ze ti to vyhadzuje xybu pretoze mas troska odlisnu verziu od mojej.




Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...