Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

VSA (Volume Spread Analysis)


hruska

Doporučené příspěvky

[bold]Aston[/bold] Ak ti mozem poradit tak pre Forex skutocne vyuzivaj bud volume od Esignal alebo ako nahradu to futures volume pretoze. tak ako tam vidis na tvojom obrazku sice je narast volume ale vzhladom na to ze je to Tick volume co predstavuje aktivitu na trhu, plus fakt ze ak je to v case de su vsetky trhy otvorene je narast volume logicka preto ju musis vediet dost dobre analyzovat a ked si vo faze ucenia je lebsie si pozret citatelnejsie volume ako to tickove. Prikladam ti ako by som asi ja videl tu situace. A-Je sice low ale je vytovreny pocas noci resp ak hovorime o forexe aziskej session co ne je moc hodnoverny low. B- Si pisal o stoping volume. Zhladom na close na tomto bare by som povedal ze isty druh stoping volume tam urcite je takties ked sa pozres na nizzsi TF 5min tak tam vidis Spring co v Uptrende je dobry vstup Vzhladom na to ze sme v downtrende by som ho nezobral. -Bary po tomto zacinaly vykazovat Shortening of Trust. Nam Napoveda ze Dno (low) zrejme nebude prerazene. obzvlast ked volume klesalo. D-je znak silny v podobe istej Absorbci vsimni si ze sa to deje v zone de je bar B. toto je takties Usielie ist nahor(Effor to go up) hned bar po nom je down bar s close na spodku. Tu by som bol velmi podozrivi ci vobec absorbcia splnila ucel .pretoze je tam moc vleke volume a zavreli na spodku.. kazdopadne bar po nom je up bar. E- Shakeout - to co na Dcku vypadalo podozrive momentalne zanova tento bar kvazy testy, zasahuje znova cenovu zonu Dcka a uzatvara na vrchu.(vsetci ludia co vytvarali supply na C a D a este ako tak neboli vysejkovany s trhu momentalne uzatvarali pozice to predstavuje velke volume F- Testovanie Shakeoutu. vidime pokles volume a to ze ziadne velke floating supply tam uz nie je .. Tu je idalny konzervativny vstup. ---- G- na druhy den velky climax alebo mozes to nazvat takties Shakeout do minuleho supportu. Ideal na long na jeho high. alebo si pockat na test [bold]Blska[/bold] skusim najst kde o tom hovori a ak tak hodim ti sem to video cez weekend.

13310

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 týdnů později...
  • Odpovědí 858
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To mira_K:

Nad tímhle dotazem jsem přemýšlel snad přes týden, jestli se zeptat nebo ne, ale moje bejvalá šéfová říkávala: "Líná huba, holý neštěstí." Tak se zkusím zeptat. :)

Pár stránek zpátky si říkal, mimo jiné, že sleduješ swingy a bereš na nich ND a NS. Mohl bys, prosím tě, přiložit nějaký screen tvého ukázkového obchodu? Jde mi o to, že často je potřeba vyšší SL a co tak koukám, tak při tvém způsobu vstupu se tohle jeví jako dobré místo vstupu s nízkým SL. Snažím se to nakoukávat, ale kdybys přihodil screen, bylo by to super! (tu)

Samozřejmě nemusíš, pokud nechceš. Nebudu se zlobit nebo tak něco :), ale myslím, že bych dostal z obrázku lepší představu o těchhle vstupech, které zní zajímavě.

Předem díky,

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zajímalo by mne zdali [bold]Esignal volume[/bold] má lepší vypovídací hodnotu (jak psal hruska) než například od brokera CMS FOREX UK u nichž mam demo účet.

Obecně se zajímám o to, zdali lze při obchodování VSA použít libovolného brokera a s tím různé volume, nebo je lepší se založit na konkterního brokerka/platformu.

Děkuji za odpovědi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

code:

ono Esignal je iba datovy servis nie je to broker.
Pri Spot Forex mas u Esignal aj vo forme tych takzvaneho Composite ktory pozostava
cca od 200brokerov dokopy, co tym padom by malo byt vierohodnejsie ako od 1ho brokera ( CMS FOREX UK)
Samozrejme s compositu sa da zobrazit aj volume od samostatneho brokera.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hruska: Tak to je velice zajimave to composite volume. Predpokladam, ze ty obchodujes na datech od esignal?

Existje v soucasne dobe nejaka demo neplacena platforma, ktera by mne poskytla toto composite volume? Koukal jsem na stranky esignal, ale je tam jen 30 denni trial.

Myslis ze se da obchodovat VSA i na klasickem beznem volume napr. u CMS FOREX UK?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]code[/bold]
Nepouzivam esignal.
Neviem ci su jediny co poskytuju Composit .
Uz som to tu spominal asi 1000x ake ja pouzivam volume v suvislosti s FX .
ale tak opakovanie matka mudrosti .

Currency Futures
Euro Futures == EUR/USD
Libra Futures == GBP/USD

takze volume na Futures pre libru/euro pouzivam ako nahradu na Euro/USD a GBP/USD.
kedze koreluju skoro 100percentne.

a takties ked som porovnaval napriklad Composite od esignal pre euro/usd s Euro Futures tak bolo skoro identicke na istych miestach.
no a futures data mozes skusit od zen-fire.com ak pouzivas Ninjatrader , maju 30dnovy trial.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chlapi, používá někdo z vás tradeguidera? Ten SW se mi líbí, ale nechci za něj platit takový prachy.

A dneska jsem si všiml ve spamu, že mi přišla nabídka na tradeguidera s real daty za 2,5k USD + další věci k tomu (v tom mailu píšou o úspoře někde kolem 6k USD). Tak o tom docela přemýšlím a proto se ptám, jestli to někdo využíváte a jak jste s tím spokojeni. Případně, jestli platíte další poplatky (např. za data).

Díky,

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nevím. Uvidíme, jestli napíše. :-)

Tradeguider s real daty stojí standardně 5k USD. Teď mají akci, kdy dávají balík SW, kde je RT tradeguider, EOD tradeguider a další věci k tomu (jako členství ve VSA klubu na tři měsíce, nějaký mentorship) a celkově to stojí právě těch 2,5k USD. Když by si to člověk kupoval za standardní cenu, tak by zaplatil nějak kolem 9,5k USD, takže úspora je dokonce 7k USD.

Ale hlavně nevím, jestli se potom měsíčně něco neplatí....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim.
Jo ja som pouzival TG.
Odporucam nekupovat , predrazeny software. Signaly vychadzaju priamo s principov takze nevidim dovod naco si to az tak ulahcovat aby mi daka sipka hore dole vyletela pri Uptruste,NoDemande,Climaxe .Este tak pri uceni je to fajn.
Ze sa da precitat Popisok o tom na co pozerat dalej atd. ale pre takyto sposob vyuky sa mi zda troska pridrahy.


Avsak Ak mas esignal tak predvaju plugin kde vpodstate mas vsecko to co v software ibaze je to v esignal grafe.
Tento sposob je omnoho lacnejsi.
Ale aj tak zbytocne vyhodene peniaze.

Ak planujes kupit TG za 5tis USD tak mi daj vediet a racej ich daj mne a ja ti budem robit cvicenu opicu :D a hlasit kazdy Nodemand ,Uptrust ..atd.:DDD

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj blska, díky za screen. Jestli si vstupoval Long rovnou na Close 1ky, tak já bych určitě čekal na nějaký test nebo NS. I když trh se docela pěkně odrazil od SR úrovně nahoru, takže prostě jeden obchod, který nevyšel. Ale pokud si byl ještě v obchodě, když se utvořil pátý bar po 1ce, tak tam bych už asi vystupoval, protože to je klasický ND. Taky přikládám jeden screen a doufám, že toto vlákno zase ožije. (tu)

13506

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak daky ten Screen na ozivenie :D Euro/USD obsa charty tam su 15minutove len som to v tom zltom priblizil aby bolo vidiet zretelnejsie o co ide. Trend bol na vyssom TF up ako vidno na lavom screene. a zacal stupat este strmsie do bodu A kde vytovril UpThrust. Tu Tradeguider naznacil sipkou ze Supply Coming in. KDe sa teoreticky zacal formovat Background na Short poziciu. B- reakcia do bodu B bola prilis chaba co naznacovalo ze to co doslo na Uptruste vpodstate bol pokus o Absorbciu a ta dalej pokracovala az absorbovala vsetkych Weak Holders na 2 old tops ktory sa snazili predat aspon na Breakevent. C- Up bar close na vrchole ,vysene volume.(SOS) TG naznacil znova ze sa moze jednat o supply coming ibaze treba pozerat dolava kde vidime jasne ze tento bar preraza old tops ktore uz pred tym v bode A boli oslabene. D- Reakcia do bodu D. staci sa pozret a porovnat Swing A-B s C-D a vidime jasny rozdiel.. zakoceny peknym basic Testom. co takties aj TG oznacil. tato reakcia testuje Support vytvorenym na UT v bode A. idealne na LONG.

13507

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]Blska[/bold]
jo pekne spozorvanie toho by som to skor nazval Spring.
ale vsimni si ake hrozne velke Huge voluem tam bolo. to ako poznamenal Nighthero racej treba pockat na test.
v opacnom pripade ak je iba stredne by sonm ties vosiel na high toho Springu : )

[bold]Nighthero[/bold]
akurad som vlozil prispevok a vsimol si ze ty si hodil 6B cko ; )
presne to iste entry ! :D ibaze ja som si to neskoro vsimol na euro/usd iba spetne vzhladom na to ze som pracoval na dacom akurad inom ;(


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...