Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

VSA (Volume Spread Analysis)


hruska

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 858
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

nighthero: noo toto bol kusok by som povedal riskantny obchod. ak by si ho zobral vsimni si ze ten Down bar prerazil low a zavrel nedaleko spodku dalsi bar sice je up ale na velmi malom volume. idealn by bol viac volume. ten NS bar mi moc ako ns nepripada koly zvysenemu spreadu ne je moc narrow.. plus dalsie negativum co tu je ze .ak bysi zobral ten NS bar tak stlae si v zone toho velkeho down baru.. dobre je ak jeho High je prerazeny a potom pride test do tejto celej zony. to sa vsak tu neudialo. Jedine ak sa pozres na 1M tak tam daco take vidis ale racej by som to videl na vyssom tf. takze myslim ze nemusis lutovat :D

13006

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zatim se jeste v tech grafech od hrusky a nighthera moc neorientuju zkusim pridat svuj jednoduchy graf a komentar, co na to rikate? :) Jinak jak delate [bold]backtest VSA[/bold], preci jen je to obchodni system, u ktereho je dulezity cit pro trh, a nejde definovat moc pevna pravidla..

13011

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdar neighthero ako ti priblizne vychadza takyto setup kedy vstupujes na no supply po korekcii v rozbehnutom rally? dnes u mna nastala podobna situacia ale bola podporena fibo urovnou. hladas pri tomto setupe aj nejaku potvrdzujucu support alebo to sekas na tvrdo len na zaklade no supply a trendovej nalady trhu? hruska na teba tiez jedna otazocka :D co znamena ta modra linka skrz ten kanal ? jeden setup z dneskajska

13012

13013

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nazdar code. ten backtest je presne ako hovoris. myslim ze backtest na vsa sa nejako urobit da ale neviem neviem. vsa totiz neni ziadny pevny system ale je to skor styl obchodovania a pravdepodobne ak by si backtestoval 10 x ten isty mesiac tak by ti vyslo 10 roznych vysledkov. ja to robim tak ze kazdy den si pri sledovani trhu robim taketo popisky do screenu a potom si ho ulozim. Po tyzdni si to zrekapitulujem a z chyb sa poucim a snazim sa to dostat do hlavy.

Ku screenu - mas tam napriklad bar cislo 1 co je no demand ale je to iba jeden bar ktory bez dobreho precitania backroundu nic neznamena. Plus 5 min TF je dost nizky na nejake predpovede pekneho pohybu si myslim. Nieco som ti prihodil do tvojho screenu ale skusenejsi co sa dnes aj tomuto trhu venovali ti mozno napisu viac ako ja :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Code:

Jak už ti napsal Blska, je důležitá analýza pozadí. Jestli tam máš SoS nebo SoW a pak můžeš očekávat pohyb trhu určitým směrem. Jinak ta 1ka je pěkný ND, na kterým bych zřejmě šel Short, protože to vypadá, že je na SR úrovni.
A nezapomeň, že Strength se projevuje na Down-Barech a Weakness na Up-Barech.
Doporučuji používat i vyšší TF, já používám převážně 5 + 15min, ale koukám i na vyšší.

S tím backtestem si sám moc nevím úplně dobře rady. VSA není jednoduchá na backtest jako nějaký OS založený na indikátoru, kde když indikátor XY udělá "něco", vstup. Tady to moc dobře nejde. Každopádně si myslím, že backtest se dá udělat. Někde tady v tomto fóru je ppska "patternů" VSA a doporučených vstupů. Od toho se dá odpíchnout.

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Blska:

Ideální je (jak jsem tu asi dvě stránky dozadu psal), když vidím silný SoS/SoW a na to ND/NS a vstup. Všechny ND/NS neberu, protože samotný ND v izolaci nemusí nic znamenat. Jak jsem teď napsal Codovi, mám rád, když je vstup podpořen nějakou SR úrovní, i když je to nějaká "mini-SR". Jinak nevím, co je Fibo úroveň. :)

K tomo tvému screenu - já bych vstupoval bar hned po 4ce, což je úzký Down-Bar s velmi malým Volume po Effort to Go Up.

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hruska: myslel som skor modru linku v tom screene effort vs results stranku dozadu neighthero: fibo uroven je klasicka fibonanci uroven ktora rozdeluje nejaky rally na percentualne casti. je to tiez dost individualne a zalezi od kazdeho aky pohyb si chce rozdelit. viac v screene. v ninja sa to nastavuje F8.

13018

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak tyhle fibo úrovně máš na mysli. Tak tohle lehce sleduju zatím fakt chvilku. Je pravda, že často se trh obrací na určité procentuální úrovni posledního swingu, ale nemám zatím žádný backtest. Zatím si toho jen všímám a uvidím, jestli mi to k něčemu bude.

Ale souhlas s Pavlem - byla tam SR úroveň....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

blska:
jaj to len tak si obcas naznacujem Swingy.

Ak mozem poradit stymi Fibo urovnani oni su skor viac menej psychologicke.preto obcas na nich trh reaguje a obcas nie.
Pri VSA a takties Wyckoffovej metode je najdolezitejsia 50Percentna zona. ale posudzuje sa tak ze:
ak Retrace je nad 50% tak trh je momentalne silny a moze dost k vytvoreniu noveho momenta alebo sa dostane do prekupenej zon ak retrace je pod 50% tak trh oslabuje..a predosli swing co mal sebe Silu tak ju straca.
Ak sa odrazi od 50percent tak je to idealna situacia..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdar Pavel. samozrejme suhlas je tam sr uroven. chcel som len ukazat na screene nightherovi zakladny princip fibonanci kedze sa mi to nechcelo popisovat slovami :). u mna ide hlavne o to ze fibo uroven znamena len dalsie plus v rozhodovani a je len sucastou backroundu...

hruska dik za koment. kazda rada a kritika je vitana :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...