Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

VSA (Volume Spread Analysis)


hruska

Doporučené příspěvky

neighthero - hej vstupoval som limitom so zlavou 2 body. trh urobil 5 bodov plus ale este som neposuval na be lebo som si nevsimol tu sr uroven...ale hlavne ked sa tvoril rano ten 3uholnik som si hovoril ze pozor na to :) no nevadi.
ten tvoj obchod je velmi pekny setup. test bary na velmi nizkom volume na trendlinke alebo nejakej dobrej sr urovni vychadzaju takmer bezchybne co sa o UT moc povedat neda tam je ta uspesnost podla mna mensia.

hruska - mohol by si objasnit ten spring? tiez som sa s tym stretol na inych forach a nejaku mensiu predstavu o tom mam ale keby si to objasnil bolo by to fajn aj pre inych.

a tiez som rad ze sme to tu trochu ozivili. je to celkom narocny styl takze kazda rada je dobra.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 858
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Hruska:

Tak to je super, že jsme udělali stejný obchod. :-)

Blska:
Díky za koment.

Já jsem vůbec neměl v plánu 6Bcko obchodovat - odpo se zaměřuju na NQ, ale tenhle signál na mě doslova KŘIČEL, tak jsem to musel vzít. A taky jsem měl trochu kliku, protože jsem vystoupil téměř na High Swingu. Pak se trh otočil a sejmul by můj SL...

Spring - pokud se nepletu, tak by se měl "namáčet" do předchozí oblasti vysokého Volume a uzavřít na High. Měl by to být takový hammer s dlouhým knotem a malým tělem nahoře (skoro " dragonfly doji"), ale screen nemám. Moc tenhle signál nevídám...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]blska[/bold] No v podstate takto David Wise (jeden stary odbornik na Wyckoffa) tvrdi ze ti staci obchodovat iba Springy a Uptrusty(sam ix totisto obchoduje uz pekne dlhu dobu) Spring ako poznamenal takties nighthero je podstate bar (alebo bary v pripade nizzsieho tf) ktore sa ponoria pod Support uroven a nahlne sa vratia nad nu. toto vadsinou byva na zvysenom volume ale nie je to pravidlom. Samostatny Spring v Downtrende ma tendenciu zlyhat Samostatny myslim v tom zmysle ak v pozadi nema daku silu v podobe Climaxu Na obrazku co prikladam to vidno asi tak ze ak na 1tke je climax tak nasledny spring moze uz mat vadsiu sancu aj ked je v downtrende. v opacnom pripade by mal vadsiu tendeciu zlyhat a teda by sa ani nemal brat. Zalezi ale od volume a spreadu. V tomto pripade ale spring skor by sa pokladal za Shakeout. Ale to uz je terminologia a to je fuk. ukazkovy spring je na pravo toho obrazku tam je trh v Uptrende spravi sa nie daka velka korekce (low na 1ke ) a potom pride spring na 2ke. to je spring ako ma byt v uptrende. treba ale pozerat zase kusok do lava ci nahodou nemame Climax na vrchole a tak. ; ) Este jedna vec spring na nizzsom TF moze byt aj v podobe 2barov a viac.. ako vidno na obrakzu M30ke mozu byt 2bary ale na H1 by si videl krajsi spring to jest ten kvazy DragonFly. Dufam ze som to moc chaoticky nenapisal :D lebo pisem ako mi idu myslienky do hlavy a spetne to uz nekontrolujem

13516

Link to comment
Sdílet pomocí služby

infinite:
screen 1: to mas docela fuk ci je to test alebo nosupply . pri obchoch vies ze tam Supply je mala . tie co tam mas by som skor ale oznacil prvy ako test a ten druhy takties pretoze tie bary idu do zony toho Up baru na velkom volume ..tym padom ho testuju. takze oba su testy. a myslim ze v uptrende by si mal mat iba testovanie nie no supply . No supply mozes mat v downtrende.
ale tymto vyrokom som si nie moc isty :D ruku do ohna zan nedam ale daco sa mi take mari.

Screen 2: ano to je pekny test bar

Screen 3: 3ka - moze byt Hidden Uptrust trebalo by pozret mensi tf ale myslim ze ked mas uz tento 5min co je dost malicky tak je to skor Short Covering pretoze na minor climax to nema patricne volume.
a inak na 2ke mas myslim si ze pekny Spring a hned po nom bar je Test.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to hruska:

ok, díky moc (tu)

Z toho NO SUPPLY jsem teď trochu zmatený. Stáhnul jsem si tady z fóra ten dokument Dallas BOOTCAMP a tam je napsané:

SOS - Principle 8
No Supply / No Selling Pressure
The background is important here, this is only a entry to the long side if you have strength in the background, not weakness. This is a higher probability entry to the long side when you have an uptrend in place, [bold]do not enter long in a downtrend on this set up[/bold].

Takže pokud sem to správně pochopil tak no supply jedině do uptrendu... :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

infinite,
záleží, jak kdo co chápe a používá, VSA má sice svoje pravidla, ale je potřeba si je uzpůsobit vlastnímu vnímání trhu

osobně hledám NS v uptrendu a ND hledám v downtrendu, kde NS/ND chápu jako snahu trhu jít proti hlavnímu trendu a pokud se objeví NS/ND tak neni "chuť" je to jinak pojmenovaná korekce

k tvému screenu 3 - hodně malý up-thrust, já ho hledám po uptrendech-značí jejich ukončení, ideálně buď následuje po buying climax nebo po něm jde právě ND a měla by to být úsečka s velmi širokým spreadem, na velmi vysokém volume, s higher high a lower close (což je ideální stav :))

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To hruska a další:

Chlapi, na tom screenu od Hrusky v bodě 1, jak máme Wide Spread Up-Bar, který následuje No Supply, berete tyhle setupy? Jde mi o to, že pokud bych vstoupil, tak logický SL je až pod tím swingem a to je necelých 50 ticks! Nebo jestli vstupujete STP příkazem nad High NS/Testu a SL pod ně? Nebo jestli to prostě necháváte být? :)

To mira_K:

Ahoj Míro. :) Stránku dozadu jsem tě prosil, jestli bys mohl přiložit screen ke tvým obchodům. Několik stran zpátky si totiž psal, že sleduješ swingy a k nim bereš ND a NS. Obchoduješ ještě tímhle způsobem? Něco podobného se snažím nakoukávat na nižším TF a myslím si, že nejenom pro mě by takový screen byl velmi inspirující.

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nighthero,
ke screenu od Hruska .. ta kombinace se mi líbí a vstoupil bych, pruraz S/R na vysokým volume, při potvrzení hlanvího trendu, následuje selhání korekce ... SL pod low NS

ad tvůj dotaz - omlouvám se, nějak mi to uteklo ... swingy sleduji pořád a NS/ND také .. zkusím se podívat po nějakém screenu, kde to bude vidět a vložím .. ale jedna z verzí je právě na Hruskovo screenu, zakončena bodem 1, ať to je situace u nápisu "1/2 retrace" nebo výše popsaná přímo v bodu 1

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...