Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

VSA (Volume Spread Analysis)


hruska

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 858
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

[bold]Taka zaujimavost[/bold] Dnes som kusok studoval Wyckoff Point and Figure dake studie grafov a sa mi zdal jeden podobny euru. a myslim ze to stoji za pofsimnutie podobne spravanie sa supply demand principov na porovnanie Bethlehem Steel s roku 1930 a Euro s 2010 [bold]80rokov stary graf !!!![/bold] a pritom principy su stale tie iste.

13583

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj nighthero Já nejsem moc ve fázi kdy bych mohl někomu radit, ale není tohleto celé spíše SOS? Přikládám pohled z 15 min tf: A - down bar, široký spread, close ve středu a vysoké volume; není tohleto public selling-smart money buying? B - down bar, close on low, spread průměrný a volume nízké, může být Test bar ? C- Up bar zvýšené volume,close on high D - je pravda, že tohle vypadá jako No Demand, takže zde jsem trochu zmatený :S

13588

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nighthero:
noo to ma mrzi ze si nespravne identifikoval tu libru
tak ako pise infinite bolo to skor SOS nez weakness.

tam co mas obrazok a bar na nom oznaceny SOS..tak je to skor SOW.
ma vy soke volume sice extremne to jo ale uzavrel na spodku takze tam v tom pripade muselo byt viac supply nez demand.
tak treba cakat ako sa to odvinie dalej ale skor by som zamyslal sa nad Short nie long

1-bar je takties SOW pretoze si vsimni aky ma spread .a volume a close.

bar na to je ND takze tu bol ideal short..ak by som bol moc agresivny.
kazdopadne tu zatial nevidno ziadnu SOS.
neivem preco si xel ist na tom teste long nemas pozadi ziadnu silu.. ten bar 1ka je prilis red flag na to aby si mohol zamyslat ist long.

SOW1 kde pises ano moze byt spociatku mozno sow ale ma hrozne hrozne extremne volume daleko vadsie nez ten prvy bar. a akonahle vidis ze reakcia na tento SOW je up bar s close na vrchu a potom nasledne slabe bary znova do tej istej zony.. tak tam SOW zrejme nebola ..
ked by si sa pozrel na 15Min tak uvidis ze to je Shakeout.
alebo Climax. ale skor by som to povazoval za Shakeout pretoze sme boli momentalne v range.. a v range ocakavam akykolvek Shakeout alebo Spring..ja som to bral ako Shakeout a na tej tvojej 3,4 ako Test bral long.
3,4 nemoze byt ND pretoze v pozadi mas identifikovanu Silu .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Měl bych zase pár dotazů :) a budu rád za opravu. A - Down bar, široký spread, close na low, vysoké volume. Mohl by to být Shakeout kdyby šel trh po tomto baru nahoru? B - Level bar, spread úzký, close ve středu, volume nejnižší od open. Může být No Demand? C - Down bar, úzký spread, close na low, volume vysoké. Mohlo by tohle být Stopping Volume kdyby šel trh po tomto baru nahoru? D - Up bar, úzký spread, close na high, volume nízké; nejnižší od open. No Demand E - Down bar, široký spread, close blízko středu, volume vysoké. Zpočátku se mi to jevilo jako mini Selling Climax což je asi blbost, že? F - Up bar, široký spread, close na high, volume vysoké. Tohle je Reverse Up Thrust? G, H, I - Down bary, úzké spready, volume nízké. Test Bary? Lze celou situaci označit za SOS? J - Down bar, spread úzký, close uprostřed, volume nízké, ale vyšší než 3 předposlední bary. Může být Test Bar? K - Down bar, spread průměrný, close na low, volume nízké. Up Thrust na špatném místě? L - Up bar, spread průměrný, close na high, volume průměrné a vyšší než několik předposledních barů. Stopping Volume ? M - Level bar, mikro spread, mikro volume. Nu Supply? N, O - Up bary, spready úzké, close uprostřed a volume nízké. Lze považovat za SOW ? P - Down bar, průměrný spread, close na low, volume vysoké. Up thrust?

13592

Link to comment
Sdílet pomocí služby

infinite:
A- jo to by mohol ale zrejme by musel zavret aspon vyssie a nie na spodku.
B- Jo muze
C- Cudny bar . ale ano mozhlo by sa podla mna jednat o sisty druh Stopping Vol.
D- tento by som ako ND nepovazoval.
E - Moze byt sellign climax ak by si sa pozrel na vyssi TF tam by sa tak javil
Selling climax moze byt aj na 3baroch.

F - Skor by som povedal ze je to bottom reversal alebo zavrsenie toho climaxu.
G,H,I- Moze byt testovanie
J - jo to je pekny test.
K- ano UT. zhaldom na to ze mas pozadi SOS tak zrejme ano na zlom mieste : )
L- to by som nenazval stoping vol pretoze na nom ne je moc volume skor
ak si vsimnes tak ten bar dipol do tej zony
de pred tym bol range tych G,H,I. ale uzatvoril hned na vrchole to je sotatocny
znak sily. mozno daky druh testu alebo springu alebo revers UPtrustu :D.

M- Moze byt.
N,O su v range tam tazko zistit kto je v prevahe. ale skor by som povedal ze
Demand narazila na daku supply a to vytvorilo range.
ak si nakreslis horizontalnu linku od vrcholu E tak to p ekne tam uvidis

P-ANo UT ale takties na nie boh vie akom mieste.

Q-SPring

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hruska dík za koment, sem rád, že jsme se skoro shodli :) Jinak já jsem ten bar L za Stopping Volume taky nepovažoval, ale když sem si prohlížel jeden obrázek od Toma Williamse tak jsem tam narazil na téměř totožnou situaci jako na mojem screenu. Viz bar E na přiloženém screenu který T.W. označil cituji: [ital]Point (E) here we have what is known as stopping volume. The volume is high, however, the market has bounced off the lows and closed onto the highs. Only professional traders buying into a market can produce this action.[/ital] Mi ten background na jeho screenu přijde dost podobný tomu mému, ale možná se mýlím...

13593

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
Som začiatočník. Rád by som sa opýtal, či chápete VSA tak, že sa definované a špecifikované pojmy /situácie na trhu/, ktoré ta záhŕňa, ako napr. up thrust, no demad, selling climax, testy, shake-out, atď., môžu objaviť skoro všetky v jeden trading day na grafe, za cca. 6 hodín, ako to má na screene infinite? Myslím tým, že v krátkom časovom intervale je tam načrtntutá majorita pojmov, ktoré VSA cyklus nákup-predaj zahŕňa?

m.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...