Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

VSA (Volume Spread Analysis)


hruska

Doporučené příspěvky

neighthero toto su uz asi hodne individualne otazky kde vela zalezi aj od konkretneho trhu. napriklad take americke indexy by som asi velmi neobchodoval na vyssich tf ( 15 min ) pretoze by tam bolo tych moznosti velmi malo. u mna plati ze ked chcem zobrat agresivnejsi vstup tak pozrem aj na 5 min tf kde by malo byt aspon ake take potvrdenie. dneska velmi pekna ukazka nalakania obchodnikov do pohybu v sulade s vysledkami news a nasledna otocka.

13205

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 858
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

blska:
no co ja viem tak to urcuje s poslednych barov tusim poslednych cca 30min, to je fuk ci dva 15bar alebo tri 10min bary.

Myslim ze podstata je vtom ci s pohladu VSA je to dacim vyzname.
napriklad ak na konci session je nakup podobe dakeho climaxu.

aspon takto som to ja poxopil s jedneho jeho seminaru co to tam spomenul.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To aston:

Já FX neobchoduji, ale co vím, je VSA použitelná i na forex. Je to zde i na stránkách několikrát zmíněno.

K těm patternům - spíše ti doporučuji projít si tohle vlákno. Je v něm spousta zajímavých informací a mimo jiné máš tady popsánu i většinu patternů. Potom si je zkus hledat na grafu a pro potvrzení sem hoď printscreeny, jako děláme my. Tzn. že označíš bar a k němu příslušné Volume, abychom se v tom lehce zorientovali. ;)

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

aston no podla mna si sa netrafil ani raz ale o tie jednotlive nazvy ani tak nejde. skor je dolezite poznat co ten ktory bar znamena. napriklad ak zrazu pride do trhu velke volume tak by ti to malo nieco napovedat atd. skus si precitat master the market od williamsa aby si ziskal aspon nejaky zaklad k vsa (to by ta malo nakopnut dalej) a potom zacni sledovat jednotlive situacie na trhu lebo bez toho nastudovaia to podla mna nejde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Aston. Napíšu ti můj názor ke tvému screenu. 1- nepovažoval bych za Stopping Volume, protože Volume je u tohoto baru průměrné, max. lehce nadprůměrné. U SV bych chtěl vidět jednoznačný nárůst Volume a Close Middle až High. 2- mohl by být Test, nebo spíš No Supply - ale takovej nemastnej, každopádně je to SoS a znamení, že se vytrácí nabídka. 3- určitě není Up-Thrust. Up-Thrust by měl vypadat tak, jak jsem ti ho označil ne tvém obrázku. Toť můj názor. ;) Roman

13295

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...