Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

VSA (Volume Spread Analysis)


hruska

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 858
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To infinite:

7ka není No Demand. Ten se vytvořil až 4 úsečky po té 7ce. A tam bych zřejmě vstupoval rovnou MKT na Close, protože je jasný Down-Trend a cena je na horní hraně TK. A ty tři bary před ním uzavírají všechny na Low = další SoW. Stop-Loss tick na 7ku.

Bar 8 - tady si nejsem zcela jist.
Bar 9 - určitě No Demand?

Jsem zvědavej, jak vystupují ostatní, jinak já vystupuji na RRR 1:2. Ale častokrát to letí dál mým směrem - tam vidím prostor pro výstup druhého kontraktu.

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

blska:

no ja som sa na to pozeral zhruba takto
1-ka ano ma velke volume ne to na Supporte a reakcia sneho bola na druhom bare wide up bar pekna
takze tam bolo zrejme vela buyers.

pozri swing co mas oznacene body 2 a 3 je na znizenom volume.. a zrazu bum
4ka spring.. ma take podobne volume ako 1 . tomto pripade je to fajn pretoze
vies ze na tom low moze byt vela Stopiek zhladom na tu reakciu co sme videlli na tom upbare.
takze toto velke volume je fajn si myslim a takties plus to ze reakcia swingu nadol bola nizka.
co do volume tak to aj do spreadov poronani stym jednym wide barom.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

infinite:
tak ako poznamenal nighthero:
7cku by som nepovazoval za Nodemadn. musis pozerat celkovy obraz ne iba na jeden bar.
ano mozno ak by si to odZoomoval na vyssi TF a videl v tej zone bar s malym volume narrow range tak tom pripade by to mohol byt
.

ibaze tu ja vidim rally do zony vrchnej casti kanala k Supply TrendLinke takze jeden bar nevytvori celkove NODEMAND

tu som troska v rozpore s nighthero co napisal pretoze.
Moj nazor na situace kolem bodu 7je nasledujuci:
bar po nom je reakcia down bar s close na spodku mozne supply !.ibaze cena pak na dalsom bare a dalsich
sa zacala zahustovat a vytvorila taky mini Range .
s celkoveho pohladu vramci kanala ked toto vidim..tak daco nie je vporiadku pretoze.
od TL by sa to malo odrazit automaticky.ak je tam supply a tu sa vytvoril range.
co moze byt absorbcia supply . takze vstupovat v ramci tohto mini range je dost podla mna nebezpecne entry
aj ked sa moze zdat ze tam je vramci baroch ND.
cakal by som na bar co prerazi a ukaze nam Supply co prisiel taky bar pred 8bodom
to rozhodne nie je test. pretoze ten bar nasleduje po supply bare a supply bar zase s range.
ten bar 8 by skor mohol byt spring na mensom tf ale zhladom na horny range a Trendlinku by som ho nebral.
na tomto TF s tohto pohladu preto nevidim ziadne rozumne netry. apson ja ; )
bod 9 by mohol byt ND isty druh ale kedze hned bod 8 vypada ako spring tak by som ho nebral ako short.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

blska: spetne som si pozeral prispevky a som si nevsimol ten jeden co si sa pytal s tym testom a upbarom
pre mna ak Upbar prerazi resistrance a nasledne sa spravi Test tak mam racej ked sa neponori pod ten novy Support.

dost ale zalezi ako ten Up bar prerazil tu resistance.

ten dnesny Spring na FESX ked porovnas tak ma podobne spravanie ako vcerajsi to ano.
Ale predsa su vnom odlisnosti a dost podstatne.
To je krasa principov ze sa snich neda automaticky spravit pattern.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hruska ano su tam odlisnosti ale celkovo s tou formaciou klesa volume ako ide k sr urovni...len skoda ze sa to odraza od tej hornej hrany modreho kanala...

inak ak by mal niekto zaujem tak na vsa-chat.blogspot.com/ som hodil chat. je to cisto iba chat neni tam ziaden material ani ziadne promo ani nic podobne tak ale ked to je proti pravidlam tak nech to admin zmaze. mali by tam prispevky ostavat aj po prihlaseni sa a odhlaseni...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...