Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4 II.


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 967
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den,
Když mi Brooker v MT 4 dole v liště zobrazuje:
Zůstatek: 2620,08 Majetek: 2520,08 Marže: 1329,45 Dostupná marže: 1190,63 Výška marže: 189,56%
a vstoupil jsem do pozice, kterou uzavírám se ztrátou. Přičemž, chci zadat vícenásobné uzavření pro EURUSD,
tak mi systém sdělí, že nemám dostatečná oprávnění.

Znamená to, že rozdíl mezi marží a dostupnou marží jsem přečerpal a brooker mě dál nepustí? Musím potom navýšit účet, abych mohl dál pokračovat?
Jak tuto pozici uzavřít?
Systém se totiž chová tak, jako by ji neuzavřel. Momentálně se nachází dle trhu EUR/USD 330pips v zisku, ale může taky otočit, co dělat v takové situaci?

předem děkuju
za pokročilejčí info

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Marže znamená , koľko (napr Kč alebo USD ) , máš viazané na otvorené pozície. Dostupná marže znamená, koľko ešte máš voľnej marže pre otvorenie ďalších pozícií. Výška marže 189,56 potom udáva , že pomer tvojho majetku 2520,08 k marži 1329,45 je rovný 1,8956, čo je 189,56 percent. O tom aká je minimálna výška dostupnej marže, závisí od brokera, niektorí ti umožnia ísť aj do mínusu, iní zavrú tvoje obchody ak výška marže klesne napríklad na 20 percent.
Ak by si chcel obchod otvárať a mal by si príliš veľkú pozíciu, tak nemôžeš, lebo nemáš voľnú maržu. Ty však píšeš, že chceš pozíciu zavrieť, čo by nemal byť problém. Neviem ale, čo je to vícenásobné uzavření, možno by si mohol dať nejaké konkrétnejšie údaje, prípadne kópiu obrazovky, čo ti to vypisuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě na doplnění přechozího obrázku (už jej po odeslání na server nemůžu zeditovat, abych to k němu vložil):

Vstoupil jsem do pozice, potom vystoupil, měla to být ztráta
jenže marže v okamžiku vstupu zřejmě byla dostačující, ale v okamžiku výstupu už asi nebyla. - "moje doměnka"
Hlášení systému: "mate nedostatecna opravneni"

Došlo k tomu, že se mi okótoval jak nákup buy, tak prodej sell. Vždycky potom, ale ještě zadám:
F9/
okamžitá realizace
čekající pokyn
vícenásobné uzavření formou

a z výše uvedeného menu vyberu vícenásobné uzavření formou pozice se uzavřou a zobrazí se výše zisku/ztráty
a kótování z grafu zmizí, tím považuju obchod za uzavření a kóty se mi dále do grafu nepletou v případě vstupu do dalšího obchodu. Z hlediska přehlednosti je to dle mého názoru vhodnější.

na situaci v obrázku jsem nemohl ono vícenásobné uzavření pozice provést a tak nadále zůstal obchod okótovaný
a aktuálně se zobrazoval nárůst zisku (tou dobou z 90pips na 330 a postupně na 540pips - jelikož byl trh rostoucí),
předpokládám, že pokud bych neuzavřel předčasně pozici a vytrval v trhu, tak vzhledem k zisku bych mohl pozici uzavřít - prodejem a potom vícenásobným uzavřením, ale je to jen moje doměnka.

předem děkuju za další pohled na mojí situaci
zdravím
a přeju vám úspěšné obchody



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Problém je asi v tom, že máš otvorenú naraz buy aj sell pozíciu a marža sa ti ráta iba raz. Skrátka otvoril si sell, viaže sa ti marža na 1 lot. toto si v strate nezavrel ale otvoril si 1 lot buy. Pretože ide o dve rovnaké pozície, len v opačnom smere, broker ti neviaže ďalšiu maržu. Potom si sa pokúsil zavrieť časť buy pozície, ale tu už ti broker zarátal maržu na ten zvyšok otvorenej buy pozície. A pretože by musel viazať viac ako si mal vtedy voľnú maržu, neumožnil ti operáciu vykonať.
Neviem či som to celkom jasne napísal ale jednoducho sa tomu vyhneš, ak by si prvú stratovú pozíciu zavrel a až potom otvoríš novú v opačnom smere.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nevím, ale nějak se mně nezdá ta podmínka, tam vůbec není rozdíl mezi BUY a SELL. Posílám něco podobnýho co fungovalo, tak snad pomůže

Schumi9 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdravím, sehnal jsem si EA, se kterým můžu
> obchodovat časové vstupy a výstupy ale je tu jeden
> problém, funguje mě to jenom s hodnoutou 0, která
> je nastavená na buy, pokud zadám 1 na sell, tak se
> obchod neotevře. Nevíte kde by mohl být problém?
> EA přikládám.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Schumi9 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdravím, sehnal jsem si EA, se kterým můžu obchodovat časové vstupy a výstupy ale je tu jeden problém, funguje mě to jenom s hodnoutou 0, která je nastavená na buy, pokud zadám 1 na sell, tak se obchod neotevře. Nevíte kde by mohl být problém?

Chyba je v příkazu OrderSend pro OP_SELL. Máš chybně nastavený StopLoss. Máš [bold]Bid-Stoploss*pt [/bold] a má být [bold] Bid+Stoploss*pt[/bold]. Jistě ti to muselo hlásit nějaké chyby.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...