Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Psychologie obchodování 32: Brandon Bays


Doporučené příspěvky

to PetrPavel,

nemám osobní zkušenosti s ničím týkajícího se "Brandon Bays" ale mám poměrně rozsáhlé zkušenosti z hlubinného sebepoznávání různými jinými technikami, jde mimo jiné o postupy, které přinesou individuální (na hlubší úrovni i kolektivní) nevědomí do vědomí.
setkal jsem se v různých knihách, článcích avšak i jsem byl přítomen u typů příhod, které popisuješ, někdy však v mnohem drastičtější podobě. sám od sebe bych to nezmiňoval a nikde to nešířím, ale předpokládám, že ty, dle toho jak jsi uvedl tento příspěvek, by jsi tomu mohl porozumět - když ne, tak to třeba úplně nezavrhneš bez znalostí širších souvislostí.

uvedu příklad, u nějž jsem byl "přísedící". přítel, který se podroboval extrémně hlubinnému zážitku sebezkoumání, předtím naprosto vyrovnaný a poměrně úspěšný i na poli tradingu, přišel do kontaktu s nevědomím materiálem, který se mu nepodařilo integrovat do konce "sezení" a tak jej ovlivňoval i po něm. konkrétně šlo o jistý střet s psychologickou smrtí (zánik ega). zůstalo to však nerozřešeno a následující dny šlo onomu dotyčnému několikrát opravdu o život. v jedné takové situaci jsem byl dokonce s ním. jako jeden případ mohu zmínit: dotyčný nikdy nebyl přepaden a ani nepřihlížel žádnému podobnému činu, však během prvních 3 dnů po "sezení" s tímto přišel do kontaktu celkem 5x, pokaždé ověřitelným způsobem. 2x šlo o situace ohrožující život. - tento typ případů je poměrně dobře zmapován v různé literatuře a při bližším zkoumání celého procesu dává hluboký smysl.

nevím přesně, čeho se "semináře Brandon Bays" týkají popřípadě jak a co jsi si při nich prožil, jen podotýkám, že tebou zmiňované okolnosti se běžně vyskytují při hlubinné zážitkové práci a jediný způsob, který mám ověřený - mimo jiné i v na výše zmiňovaném příkladu - je znovu uspořádat "sezení" a plně integrovat tento prvek své psyché. potom se dostaví téměř okamžitě zlepšení.

btw. v mnou zmiňovaném příkladu by nešlo o "přechodné období", tento koloběh by se udával do doby, nežli by se dotyčný pomátl či zemřel - pokud by onen konflikt nebyl prožit a správně integrován. - tomu nasvědčuje mé vlastní pozorování včetně mnohé literatury k tomuto tématu. pokud by tě to zajímalo více, mohu jednotlivé věci rozepsat. znovu zmíním, neznám souvislosti s "Cestou" apod., nikdy jsem se tímto nezabýval.

možná však něco v mém příspěvku shledáš jako podnětné.

dlx

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 191
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

deluxe,
moc děkuji za otevřenou odpověď. Vážím si toho. U mně nejde o tolik tragické okolnosti. Psal jsem sice, že dostávám facky od života, ale ve srovnání se zmiňovaným přítelem jde vlastně jen o drobnosti. Chřipka, prodělky v tradingu, hádky s nevlastní dcerou, tlak z okolí atd
Doufám, že nejde o nic podobného v mém případě, spíš jsem myslel, že jak se to uvědomění přestavuje, tak může docházet k podobným věcem, než se to vyrovná.
To je důvod proč mě zajímaly zkušenosti ostatních.

Děkuji,
P

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetrPavel,
situacia, alebo "zivotny pribeh", v ktorom som sa ja nachadzal, ked som absolvoval M.H. (rok a stvrt dozadu) bol odlisny od tvojho, takze sa to asi neda porovnavat..ale aj napriek tomu..mojmu zivotu vtedy chybala radost, nebol som stastny..moje zdravie bolo slabe, mal som diagnostikovanu ulceroznu kolitidu, praca ktoru som vtedy robil ma uz nenaplnala ale velmi dobre zarabala (o to tazsie sa mi ju opustalo), vztahy neutralne..mne sa po M.H. zdravie este zhorsilo a pracu som aj z toho dovodu opustil (na M.H. som si prial vlastny business, chcel som ho rozvinut popri vtedajsej praci, to ale tam hore nikto nepocul..:-)) Dopadlo to tak ako to malo dopadnut, a ja som odisiel z prace s odstupnym, vdaka ktoremu som sa mohol liecit a cestovat na dalsie semianre a akcie Cesty a zacat sa venovat tradingu..aj ked vtedy mi odchod z prace pripadal ako bolestivy krok a odchadzal som s pocitom, ze som to nezvladol..Pocit, ktory sa u mna neskor dostavil je podobny ako ten, co opisuje Tibor, dovera, pokoj, ticho, vnutorny pocit, ze vsetko sa deje z nejakeho dovodu a ze vsetko je tak ako ma byt, pre moje dobro..ja mam ist pokorne dalej..Najviac sa to zmenilo po NoEgo seminari, vtedy som si zazil prvykrat zivot bez strachu, pochopil utrpenie ake mne/nam ego sposobuje a nasiel sucit s druhymi ludmi, ktori maju iny ego-tip ako ja a nerozumel som dovtedy ich spravaniu.

Mozno este jeden koment, ked som bol pred casom v Indii, videl som tam chudobu a zivotne podmienky ludi o akych sa mi predtym ani nezdalo..napriek tomu ked som sa pozrel jednej zobrajucej babicke v Rishikeshi do oci, uvidel som tam radost, pokoj, stastie..tak stastnu tvar som uz davno nevidel..ta babicka bola stastna pretoze bola, nie preto, ze by som jej tam hodil peniaze (peniaze som vtedy pri sebe nemal a z toho ze som sa jej pozeral do oci som mal sam divny pocit).

pekny den!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

getsun,
moc děkuji za upřímnost. Možná jsou naše příběhy odlišné, ale možná to někoho dalšího osloví. Každopádně věřím, že tu naše příspěvky nejsou zbytečné.
To pokračování včetně NoEgo nás oba (mluvím tu i za ženu) oslovuje. Moc se na to těšíme, jen to letos asi nezvládnem finančně. Ta čáska není malá a násobená dvěma je už dost nad naše současné možnosti, ale kdoví třeba to půjde jak s tou manifestací :)
P

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

×
×
  • Vytvořit...