Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Psychologie obchodování 32: Brandon Bays


Doporučené příspěvky

to Hammerlang

jasne, ide to zvladnut sam podla knihy, ved preto to v tej knihe aj Brandon tak detailne opisala. z mojej vlastnej skusenosti, je velky rozdiel vo vysledku ked ti da Cestu niekto iny a obzvlast ked je to vyskoleny terapeut, ako ked si proces davas sam. terapeutov je uz v CR a SR viac ako 10. skusal som aj proces z CD, aj to je dobre.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 191
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

tracheus

ja som si vdaka tomu vyliecil z velkej casti chronicky zapal hrubehio creva, ulceroznu kolitidu. doktori tiez varveli ze je to nevyliecitelne, je to geneticke, vyrezu mi crevo za par rokov..a podobne strasiaky. ked som zacal odstranovat pricinu, preco mi ta choroba vznikla, uz zrazu nemala dovod tu byt.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kazdy si procesmi a seminarmi riesi svoje vlastne problemy, fyzicke alebo dusevne, jedno s druhym ide ruka v ruke. Videl som tam rozne uzdravenie, vsetko co na sebe clovek robi a napreduje vdaka tomu si myslim ze pomoze. odporucam pozriet si CZ-SK stranku, je tam zopar svedectiev o uzdraveni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ani ja nepochybujem, že viera dokáže zázraky. Nemám na mysli náboženstvo.
Všetko však treba brať s rezervou a zachovať si zdravý rozum. Dosť ťažko si viem predstaviť, že by niekto mal napríklad odseknutú ruku a táto by mu prirástla na základe nejakej psychickej manipulácie. Preto som aj pri mechanickom poškodení kolena skeptický.
Potom sú prípady, že človek je stále rovnako chorý, len uverí tomu, že vyzdravel. To som zažil, žiaľ takéto stavy trvajú väčšinou krátko.
Celkom iný prípad spomína getsun. On pátral po príčine choroby, odstránil ju a táto samozrejme zmizla. Snáď som to dobre pochopil.
No a nakoniec sa v tejto oblasti pohybuje kopa podvodníkov, ktorí vám budú prezentovať zázračné uzdravenia a pritom sú to len výmysly s cieľom zarobiť na ľudskej hlúposti. Strach zo smrti a z choroby je vec na ktorej sa výborne zarába.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to vladko11:
ano pochopil si to spravne, odstranil som pricinu. Okrem fyzickej cesty je este jeden pokrocilejsi proces, ktory sa vola druhotne zisky. Kazda choroba nam aj nieco dava. Ked som si dokazal zabezpecit to co mmi choroba davala zdravym sposobom, teda bez pouzitia choroby ako vyhovorky, tak choroba tu uz v podstate nemala dovod byt. Ide tu o zmenu spravania sa, myslenia a konania a to trva u kazdeho individualne. u mna to bol skoro rok. Inac som bol svedkom napr. zlepsenia zraku o 2 dioptrie, vyliecenych zlcnikovych kamenov alebo jedna rakusanka po seminari otehotnela, pricom sa niekolko rokov bezvysledne snazila. toto su ale problemy, ktore sa riesia zvacsa viacerymi procesmi, nie len jednym ci dvoma. Ja som k tomu treba pridal aj zmenu stravy a zivotospravy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

getsun
Za seba môžem povedať, že podobný prípad som mal aj ja,
tiež sa mi zlepšil zrak a to zo 4 na 1,5 , keď som si uvedomil, že si ho vedome ničím
Jednoducho som zlepšil osvetlenie miestnosti, znížil som namáhanie očí a výsledok sa dostavil. Pravdaže som nič také neočakával, a na kontrole po asi dvoch rokoch som bol dosť prekvapený
No a s tým otehotnením je to úplne bežné, že psychické zábrany v podvedomí bránia otehotneniu a bolo to tak aj u nás
Na druhej strane by som ti mohol oponovať, že väčšina žien po seminári neotehotnela, takže vydávať to za prínos seminára je zcestné a súvislosť je nedokázateľná.
Napokon zmenu životosprávy a veľa pohybu, to by som odporúčal každému.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vladko11
samozrejme ze ostatne zeny neotehotneli, ved ani nechceli..:) tak ako si tam neprisli ostatni ludia riesit zapal hrubeho creva..kazdy si tam riesi iba to svoje a to je na tom podla mna spravne, nikto tam druhemu do jeho problemov/zalezitosti nekeca.
Tomas to vo svojom clanku pekne opisal, a aj dodal, toto sa da tazko popisat, najlepsie je to zazit..:)) Po tom co clovek prezije naplno svoje emocie, pociti klud a pokoj.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

getsun
A odkiaľ to ty vieš, že nechceli ? pýtal si sa ich ? ja som presvedčený, že chceli. Tí ľudia , ktorí po seminári nedosiahli očakávaný výsledok sú jednoducho ticho a sklamaní, že vyhodili peniaze a tých je väčšina. No a tých je potom potrebné presviedčať, že jedno sedenie nestačí, že to treba opakovať a že raz sa dožijú.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tracheus:

proces sa robi v relaxovanom stave, vacsinou je predtym kratka meditacia, takze mysel je ovela slabsia ako za normalnych podmienok.
Mne sa stalo iba raz na jednom seminari, ze som daval proces a tej ktorej som ho daval sa nedarilo dostat do emocii. Urobili sme to vtedy tak, ze sme proces prerusili, isli sa najest, ona dala proces mne a potom sme to vyskusali znovu a islo to uz. Dovod bol, ze mala prilis velke ocakavania od toho procesu a myslela si, ze emocia, ktoru citi nie je dsotatovne "silna". Z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze najlepsie je nechat procesu volny priebeh, dopadne to vzdy presne tak ako to ma dopadnut. Vtedy je clovek uvolnenejsi a aj emocie maju volnejsi priechod.

vladko11:
ja hovorim len o vlastnej skusenosti, nemozem hovorit za druhych. ten koho Tomasov clanok zaujal, to vyskusaju, ti ktorych to neoslovilo to nevyskusaju. Oboje je spravne, obe skupiny konali na zaklade vlastneho vnutorneho hlasu. Osobny rozvoj a psychologia nie su exaktne vedy a takisto ludia nie su roboti, neda sa nas naprogramovat, neda sa stlacit gombik na jednej strane a na druhej strane vybehne hotovy novy ösvieteny"clovek. Kazdy sme individualita. Ja som sa nestretol s niekym, kto by tvrdil ze vyhodil peniaze za seminar. Ak do toho nechces investovat tolko penazi, tak mozes skusit najprv proces u terapeuta, ktory ta vyjde menej ako seminar a ked ta to oslovi mozes ist aj na seminar.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

getsun:
a co spravite s clovekom ktory nieje schopny sa do toho relaxovaneho/meditativneho stavu dostat? hovorim konkretne o sebe teraz uz.
o tom ze cesta funguje som presvedceny. ale u mna je prakticky nemozne odpojit logicku cast mysle.
relaxacia/meditacia a pristup k emociam u mna nebol mozny ani pod dozorom psychologa ci nejakeho alternativneho terapeuta co com skusal. takze preto sa pytam ci mate nejake sposoby ako na ludi ako ja...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...