Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Psychologie obchodování 32: Brandon Bays


Doporučené příspěvky

v samostantom principe je to jedno
kazdy nieco hlada a kazdy ma tu svoju cestu, ktora ho oslovi, ci uz je to joga, brandon bays, budhizmus, nejake bojove umenie so zameranim na duchonvu stranku (to su tusim tie vychodne nakoniec vsetky), pre niekoho je to anastasia, a inych zase vesmirni lide, podstatne je >> pozerat sa na podstatu .. ci vam to vyhovuje a da co potrebujete .. princip je podla mna ten isty .. preniknut do seba sameho .. ale ako som uz pisal .. kazdemu vyhovuje ina cesta .. ciel je ten isty .. vesmirne JA :) ..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 191
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

vesely:
No offense, ale v čem že to má "kvantová fyzika pravdu"? (studoval jsem fyziku). Víte, je mi úplně jedno, kdo se pouští na jakou více či méně duchovní či mystickou cestu. To je volba každého jedince a danou metodu prostě může seznat jakožto efektivní prostředek k určitému cíli, která mu vyhovuje.
Vadí mi však laická dezinterpretace fyzikálních teorií. Zvláště teorie relativity a kvantová teorie jsou nezřídka používány jako "potvrzení" jistých alternativních pohledů na fyzikální svět, snad aby jim bylo dodáno více důvěryhodnosti. Berou si je do úst lidé, kteří s fyzikou skončili přinejlepším ve 4. ročníku střední školy a o zmíněných teoriích neví v podstatě vůbec nic krom pár populárních nesmyslů.
Kdyby "realita kolem nás byla formovaná myšlenkou a pocitem" tak jestli by něco zaručeně neplatilo, byly by to zejména všechny fyzikální teorie, včetně té kvantové...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jj, taky se mi jezi chlupy na krku kdyz nekde v nejake new age literature ctu slovo kvantovy :) je to takovy folklor, oni nevedi, jak presne ty veci pojmenovat, protoze z vedeckeho hlediska jsou tak nejak zatim neuchopene a tim padem neexistuje ani pevne nazvoslovi... je to druh samanizmu v tom dobrem i v tom spatnem co to s sebou prinasi.
Nicmene - knihu ctu a pripada mi v principu docela prospesna. Seminar by mohl stat za zkousku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Knížku jsem si koupil a úvodní část přečetl (víc jsem zatím nestihnul). Dočetl jsem ji až ke kapitole "Postup", kde, předpokládám, by měl být praktický návod, jak Cestu absolvovat.

Jsem s knížkou naladěný na stejnou vlnu, důvěrně ji znám, ačkoli jsem ji nikdy dříve nečetl. Postupy, které jsou v ní popsané, jsou mi blízké. Měl jsem moře času si vytvořit podobný přístup ke světu a dosáhnout pro mě uspokojivých výsledků.

V jeden životní okamžik jsem si připadal úplně na dně. V té době jsem se naučil pátrat v sobě a hledat, jak vlastně vypadám. Viděl jsem úplně jiného člověka, než toho, který na mě každý den koukal ze zrcadla. Věděl jsem, že ve skutečnosti jsem někdo jiný a bylo mi jasné, že buď se sebou něco udělám, nebo něco udělá mě. Postupně se mi začalo dařit vyházet ten nános skepse a nedůvěry ve vlastní schopnosti a začít budovat toho člověka, kterého jsem potkával uvnitř sebe.

Hru, kterou v knize nazývají "Kdo jsi?" jsem vymyslel s kamarádem čistě pro zábavu. Vida, původně jen zábava, ale s dalekosáhlými praktickými důsledky. (Nezmiňujte tuhle hru u psychiatra! Něco vám na ni předepíše!)

Houby? Ne. To není ono, ačkoli zkušenost s nimi vítám a vnímám ji jako užitečnou. Ale člověk potřebuje baterku, která ho spolehlivě provede temným nočním lesem. Laserové dělo, které blikne a na chvíli ozáří cestu, nemůže baterce konkurovat ani náznakem. Nočním lesem se nelze pohybovat po paměti. Omlouvám se, že jsem vůbec kdy houby zmiňoval.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím
Taky jsem S.Wenger psal a dostal jsem od ní doporučení na dvě paní z Prahy anebo je možný přijet za ní do Švýcarska, tak třeba by se dala vypravit nějaká skupinka zájemců do dodávky nebo os.auta.....:-)

Pro AS je mi úplně jedno jak to kdo nazve ,hlavně že to funguje..a každý dostane tak jak smýšlí..tak si přečti znova svůj příspěvěk a hned poznáš co v životě získáš...:-) i tak děkuji za tvůj názor a přeji ti hodně zdaru

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mira_k
suhlas
Vo veľkej väčšine podobných školení, kurzov a zhromaždení ide predovšetkym o peniaze . Teda najprv ľudí získať o potom obrať. A keď k tomu pridáme zázračné vyliečenie, iste sa nájdu ochotné duše. Ľudia najradšej veria tomu čo im podvedome imponuje.
Mimochodom takéto metódy používa aj katolícka cirkev na svojich charizmatíckých stretnutiach. Na dvoch takých som bol a stretol som sa s nekonečným vymývaním mozgov aj so zázračnými vyliečeniami v priamom prenose.
O reklamu tu iste nejde, skôr o osobný postreh autora, ktorého tieto metódy zaujali.

alesik
poznanie sameho seba, ano, predovšetkým presvedčiť človeka že je bezmocný , pomýlený a potrebuje naše vedenie. A potom ho privedieme kam chceme.

majkll
výborný marketing , nielen v tomto príspevku

Prečítal som aj thejourney,com v češtine. Úvodné otázky sú nastavené tak, aby sa v nich našlo čo najviac dôverčivých ľudí. Už len toto by malo súdneho neobmedzeného človeka odradiť.
Tej hŕstke vyvolených, ktorí sú schopní semináre absolvovať prajem veľa úspechov pri poznávaní samého seba
Vy ostatní , dávajte si pred podobnými lovcami duší pozor


Link to comment
Sdílet pomocí služby

mira K
Já to nevidím jako problém, ale jako možnost pro každého vybrat si co chce a co potřebuje ve svém životě ke svému osobnímu růstu....někdo ty podvodníky potřebuje, protože člověk se vyvýjí buď bolestí nebo učením a to má každý v hlavě nastavený jinak...proč někdo třeba bourá v autě, má různé nemoci, naletí podvodníkům a někdo ne? Je to každého osobní volba ,tedy pokud dotyčný přijímá, že si vše v životě vytváří sám....

"říkej co říct chceš a mysli to vážně"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vesely,
bohužel to jako problém vidím .. využívat důvěry sociálně slabších nebo lidí v horších etapách života pro vlastní obohacení a prospěch je podvod a dle platných zákonů většiny normálních zemí trestný čin. . to jako problém vidím... jistě je to každého volba, ale to z čeho si má možnost člověk vybírat by mělo mít své meze a pravidla

btw: současně srovnávat havárii v autě, nemoc nebo naletění podvodníkům mi přijde trochu ulítlý a právě v duchu různých těch rádoby guru .. jsou věci, na které máš přímý vliv a můžeš to udělat svobodnou vůlí a něco ne ...

tím rozhodně nemám nic proti článku nebo podobným způsobům sebezdokonalování, ale jak i tomnes píše, jsou různé cesty v tradingu, někomu sedí více exkatní, technický přístup někomu duševno, proč ne (bez ironie) ... to je stejné jako diskuze indikátory vs price action .. taky se ty dva tábory nikdy neshodnou :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vesely:
Zřejmě smýšlím dobře, jsem se svým životem 100% spokojený a dostávám přesně to, co chci. Již dlouho :-).
Nepolemizuji s vašimi pohledy, jen se je prosím nesnažte podpírat kvantovou fyzikou apod. Měl byste mít nějaký respekt z oblasti, s níž jste zřejmě seznámen velmi povrchně - tj. sebereflexi svých znalostí. Jen jsem vás poopravil, že vámi zmíněný pohled na svět jednoduše z kvantové teorie nevyplývá. Filozofuje se kolem ní hodně, protože na té mikroúrovni se dějí věci na makorúrovni nevídané, projevují se vlnové vlastnosti hmoty atp.
Osobně bych velmi rád viděl a měl možnost systematicky zkoumat vámi pozorované fenomény. Pro fyziky (vědce obecně) žádné zázraky neexistují. Realitu berou za daná fakta a pokud je něco nekompatibilní s jejich teorií, snaží se vytvořit lepší teorii - takovou, která by daná fakta byla schopna vysvětlit. Co je či není možné prostě fyzik nesoudí na základě své teorie, nýbrž na základě pozorování. Potom se ptá, zda to jeho teorie může vysvětlit a pokud ne, začne hledat lepší, která tu předchozí adekvátně rozšiřuje. Nedostatky tedy vždy hledá ve své teorii, nikoliv v tom, co pozoruje. K tomu se nestaví ani pozitivně, ani negativně. Prostě když někdo změní vodu ve víno, fyzik si řekne "wow, zajímavý, jak to asi funguje? můžete se stavit u mě v laborce?".
Každopádně výchozím bodem veškerého vědeckého zkoumání je názor, že existují jisté zákony nezávislé na mysli, přáních a pocitech kohokoliv. Jedině tak to mohou být zákony, tj mít obecnou formu, být platné vždy a všude. Pokud by svět byl pouze výplodem subjektivních přání, žádné zákony by v něm neexistovaly. Takový svět by mohla obývat pouze jediná osoba, jeho stvořitel.
V našem světě existuje jak hmota (objektivní), tak mysl (subjektivní) a oboje má obrovskou sílu. Zjevně se též nejedná o zcela nezávislé kategorie. Akcentovat pouze jedno a ignorovat druhé je nebezpečným zjednodušením. Osobně mám obrovský respekt ze západní vědy, protože změnila tvář světa jako nic předtím. Její úspěch při "formování reality" je tak zjevný, že jej spousta lidí přehlíží a považuje za jakousi "nudnou samozřejmost". Přitom se jedná o výsledek úsilí mnoha géniů o poznání objektivní strany světa, v němž žijeme. Tu subjektivní musí každý poznávat sám a o tom byl tenhle článek ;-). A protože v člověku je to objektivní a subjektivní propojené, bude mít takové (sebe)poznání důsledky i v tom objektivním světě, kde se všichni setkáváme...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Každá diskuse je přínosem pokud si z ní člověk odnese co je pro něj důležitý a nejde o to se z druhým shodnout ,ale obohatit :mira k trochu přehliží ,že si tady na zemi nevybíráme(někteří) ,ale vytváříme a každý nesem zodpovědnost za svoji tvorbu a na každý hraní jsou zapotřebí min dva. Tzn pokud mám v podvědomí program např:nemám rád peníze najde se 100% někdo kdo mě o ně připraví, protože tímto programem nemám úctu k energii ,která tu proudí v podobě peněz tzn. na začátku není podvodník ,ale podvedený který si tvoří a přitahuje takovou situaci. Jeden psycholog napsal ,že se životní fáze člověka dělí na fázi oběti, tvůrce a člověka vedoucí se božskou prozřetelností. Takže podvedený dostává jedinečnou šanci cítit se intezivně jako oběť aby si mohl zpracovat svůj např. program ohledně peněz a vyrůst z fáze oběti do fáze tvůrce a přijmout 100% zodpovědnost za svoji tvorbu.....

AS
Já netrvám na slově kvantová fyzika a ani nechci popisovat něco co neznám, pouze jsem slyšel slovní spojení kvantová fyzika a tvorba hmotné reality myšlenkou a tak jsem se následně rozhodl: studovat kvantovou fyziku nebudu ,ale vyzkouším myšlenkou a pocitem jestli zkutečně na pohled hmotné pevné věci se dají formovat pouze myšlenkou a hle jaké bylo moje překvapení ,že to funguje.
Píšeš o fyzice celkem zasvěceně tak předpokládám , že si se rozhodl jinak než já....tzn studovat fyziku a takzvané důchovní pokusy a bláboly nezkoušet pokud je někdo neověří v laboratoři a to je to super, každý máme právo volby a vzájemě se můžeme obohatit.(to je můj pocit z toho co píšeš, bez urážky)
Píšeš ,že jsi 100% spokojený a to je skvělý a ze zkušenosti vím, že čím je člověk spokojenější tím lépe funguje pokus s vydličkou a tím lépe ti jde tvoje tvorba v osobním životě ve všech oblastech.Jsou např léčebné metody postavené na smíchu a vyvolávání dobrých pocitů, kamarádka tímto způsobem se zbavila brýlí, měla -3,0 dioptrie a pro mě jako odborníka v tomto oboru nemyslitelné.......
Mějte se, rád jsem si s váma pokecal

"říkej co říct chceš a mysli to vážně"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vesely:
V podstatě je to tak, jak píšete - jsem spokojený, takže nemám motivaci hledat ty alternativní přístupy. Zajímají mě čistě z vědeckého hlediska, protože jednoduše nejsou tak standardní, jako že Země obíhá kolem Slunce (nebo Slunce kolem Země, to je relativní :-)).
Co se týče medicíny a léčení, to je kapitola sama pro sebe. Medicína je napůl věda, napůl umění, asi jako trading :-). Tělo a duše jsou propojené a víceméně každá nemoc se projevuje na obou - psychosomaticky. Některé psychologické školy léčí duši prací s tělem, někteří léčí tělo prací s duší. Lidem s depresemi (pokud nejsou způsobeny např. vrozenými odlišnostmi funkce mozku na fyziologické úrovni) občas stačí něco říct, vysvětlit, dát nějaké události jistý význam či smysl. To je vlastně účelem všech náboženství, dát lidem smysl ve světě neustálé změny, vzniku a zániku. Věřící trpí depresemi statisticky významně méně než bezbožní... Osobně jsem ateista, ale mám ve svém světonázoru "brutálně jasno" :-), mám jasno v hodnotách a filozofii vedoucích mé kroky, proto jsem šťastný... Pokud člověk neví, co a jak by měl hodnotit, nemůže ani dělat nic, co by ho naplňovalo, tj. připadalo mu smysluplné. Pouze bloudí ve světě, který si s ním (z jeho pohledu) hraje...

Taky díky za diskuzi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vespolek,

Precetl jsem si clanek a stale citim rozechveni, obdiv a tichou radost. Radost z toho ze cesta k sobe, k presahu, k smyslu, bdelosti oslovuje vice a vice lidi. K "duchovnu" me pred lety privedl dilem muj hluboky zajem o psychologii, dilem vztahovy krach. Vedle bojovych umeni je mi nesmirne blizky enneagram, tantra a Diamond Logos. Kupodivu, tato cesta me privedla do managementu v korporaci.. a ted k tradingu.

Financnika.cz jsem nasel asi pred dvema mesici. Zacal jsem serialem o psychologii obchodovani, uspechu a citim obrovskou uctu k jeho autorum. S udivem jsem videl vhledy ruznych spiritualnich tradic a skol pohromade na jednom miste. To je uzasne! Nehlede na to ze tim padem je cely web pro mne extremne duveryhodny. Nalezeni financnika a tradingu bylo jako na zavolanou a znamena novou kapitolu v mem zivote.

DEKUJU !!!
Jirka Kovalovsky

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...