Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Psychologie obchodování 32: Brandon Bays


Doporučené příspěvky


tomnes:

Pochopil jste mne špatně. Nemám vůči cenám za konkrétní služby žádné předsudky. Vůbec nemám problém velkoryse zaplatit za dobře odvedenou práci či předanou zkušenost a vědomost. Jsem asi tím posledním člověkem, kterej by nadával co kolik kde stojí nebo měřil něco podle peněz. Sám dávám měsíčně z ůčtu slušné peníze na různé charity. Nevadí mi zaplatit 100£ za špičkové divadelní představení a ani se na vteřinu nerozmyslím, jestli v restauraci, nechat 20 a více % za zpropitné. Všechno má ale svou cenu a hodnotu.

To ovšem neznamená, že nepřemýšlím, kdo si kde jaký peníze opravdu zaslouží, a kdo je jen prostě vyčuranej. To prosím Vás vůbec nemám namysli Brandon. Říkám to jen proto, abych nebyl špatně pochopen jako nějakej maloměšťák,kterej si nechá kvůli korunně vrtat koleno :). Já jsem velice velkorysí člověk, ale to neznamená, že nepřemýšlím kde je to na místě a kde je to úlet.

Řeknu to takhle. Za Váš seminář bych 5000 dal a je to na místě. Za Brandon je to úlet.

Informace o projektech v Africe mě nicméně potěšila :)

Přeji krásný den. Tady v Londýně je asi 35C.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 191
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující


Gladiator028,

když mi řeknou, že polovina ze zaplacených pěněz jde třeba na děckou onkologii nebo výzkum alzheimera...pak jsem "in" a neřeknu ani půl slova, naopak se zapíšu na všechny úrovně kurzu.

Já jsem špatně pochopil celý účel těchto seminářů. Brandon jsem si v hlavě mylně srovnal s charitou, lidmi, kteří jezdí do Afghanistánu jako dobrovolníci do polních nemocnic či do afrických vesnic pomáhat vybudovat civilizovanější a zdravější prostředí, bez vydiny nějakého extrémního výdělku. Takže proto ta má zrejmě pro některé "jedovatá" poznámka na adresu kurzovného.

"money money money, must be funny...in the rich man's world" ;)
Link to comment
Sdílet pomocí služby

rolex:

přesně něco podobného jako se tady teď rozebírá se nedávno odehrávalo na nejmenovaném tuzemském webu o alternativních věcech..majitel toho webu jej dělal x let zcela zadarmo..týdně servíroval lidem x čerstvých zpráv a článků..zcela zadarmo...podotýkám znova, že to dělal řadu let....a toho člověka všichni obdivovali a pochlebovali mu....
ale co čert nechtěl, jednoho dne si prostě řekl, že ten web chce dělat opravdu dobře a že se tomu chce věnovat naplno..a to znamená, že třeba musí omezit svou dosavadní běžnou práci, kterou generuje peníze na živobytí..a proto se rozhodl ten svůj web zpoplatnit (logicky-když nechám jedné práce, která mi přináší peníze, musím získat peníze nějak jinak, abych přežil...a pokud ten člověk nechal té práce proto, aby se mohl věnovat tomu webu, tak je samozřejmě nesmysl, aby peníze nově získával z jiné práce, která by mu stejně jako ta předchozí zabírala čas, který chtěl věnovat tomu webu...proto z toho logicky vyplývá, že ty peníze bude získávat z toho webu).....ale to neměl dělat...okamžitě z něho byl vyčůránek a podvodník a lhář a byznysmen, který to celé ty roky dělal pouze ze zjištných důvodů!!!lidi na něj začali nadávat a pomlouvat ho jako by to byl ten největší darebák, co kdy poznali..jako by je zradil...jako by zhřešil tím nejhorším hříchem...protože ten kdo pomáhá lidem, si za to přeci nikdy nemůže dovolit brát peníze!!(ironie)

a přesně takto je to zřejmě s brandon bays a dalšími lidmi, kteří dělají něco alternativního...něco alternativního, co není "prodávání rohlíků, oblečení, stavění domů, práce v bance..."...než lidi začnou rozprašovat bahno na takové lidi, měli by se zastavit a uvědomit si jednu věc...brandon bays a podobní JSOU POŘÁD JENOM LIDÉ..lidé, kteří nežijí v jeskyni a nejí kořínky a bobule z lesa..a proto - světe div se - potřebují peníze jako já, nebo vy...
je to tak jednoduché a přitom to prostě většina pořád nemůže pochopit...samozřejmě že si brandon bays vydělává semináři a knihami peníze...ale tak to prostě musí být..je to jako 1+1=2..ona prostě potřebuje peníze, aby přežila, aby mohla chodit oblečená, aby mohla cestovat po světě a učit lidi v různých koutech světa, aby mohla žít v téhle společnosti...protože pokud by chtěla učit zadarmo, nemohly by nikdy být v takovém celosvětovém rozsahu a taky by musela žít jako bezdomovec (pokud by nečekala, že sestoupí Ježíš a dá jí kufřík s funkcí "oslíčku otřes se")..dokážete si představit, kolik utratí jen za letenky na různé semináře, konference a své kurzy? jak by byla schopná jen svoje cestovní výlohy zaplatit, kdyby dělala semináře zadarmo??? prostě by žádné semináře nebyly..a když by nebyly, nikomu by nepomohly projít procesem Cesty a zbavit se třeba celoživotního problému....

lidi by si měli už konečně přestat hrát na boží soudce a začít přemýšlet..proč jen jsou pořád nejvíc zatracovanější ti, kteří chtějí opravdu pomáhat...

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...

Zdravim,
osobne jsem si par mesicu pohravala s myslenkou absolvovat tento seminar, nebot moznost vyreseni/odstraneni nejakych bloku prostrednictvim regrese (=cesty zpet az k prvopocatku) mi byla dost blizka. Nakonec ke me driv a za nesrovnatelny peniz doputovala metoda autoregresnich meditaci v alfa hladinach (zni to sice hrozne vedecky a slozite, ale postup a praktikovani jsou veeelmi jednoduche), takze seminar pro mne nakonec ztratil vyznam.
Nicmene pro ty, kteri o teto moznosti uvazuji, by mohla byt zajimava informace, ze seminar Cesta se bude konat zacatkem kvetna v Praze (kdo chce, at si na netu dohleda podrobnosti-davat sem link neni povoleno, tak to nebudu pokouset:)).

g.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Jen pro informaci - byl jsem teď na semináři "Cesta" pod vedením Simony Wenger tenhle víkend v Praze.
Je to velmi zajímavý a podnětný zážitek. I pro lidi jako já, kteří se sebou moc netáhnou v hlavě stará traumata, tak je to zajímavé. Pro lidi s nějakými traumaty z dětství, ztráty blízkých apod. je to mimořádně zajímavá a přínosná metoda, která měla až překvapivě dobré výsledky.
Nebyl jste tam také někdo další z řad zde diskutujících?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

alesik: Ten seminář byl dost našlapaný, bylo to celý víkend (so i ne) od 9:00 do cca 20:00 hodin, jen lituji, že jsem se nemohl uvolnit z práce a jít i v pondělí na "pokročilé techniky", což byl ještě jeden den navíc. Každopádně už dlouho (jestli vůbec někdy) jsem nebyl v kolektivu takhle přátelských, pozitivně naladěných lidí schopných a ochotných na sobě pracovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lucinek:
Ja tam byl take, tvoje slova mohu jen potvrdit. Mel jsem od seminare pomerne velka ocekavani a ty seminar beze zbytku splnil a prekonal. Nechci to nikomu nutit, ale jsem presvedcen, ze by tento seminar mel navstivit kazdy, kdo ma zajem na sobe po dusevni (ne duchovni - nezamenovat) strance trochu pracovat (viz. Tomasuv clanek). Prinos tohoto daleko presahuje pouhe ovladani emoci. Na Pokrocile nastroje jsem puvodne vubec neplanoval jit, ale shodou okolnosti (nahoda to zcela jiste nebyla :)) jsem si na pondeli vzal volno, protoze jsem potreboval obehnout nejake banky kvuli hypotece. Po prvnim dnu mi bylo jasne, ze na PN pujdu take a bylo to velmi dobre rozhodnuti - prinos byl minimalne stejny, jako oba predchozi dny dohromady. Rad bych jeste uvedl na pravou miru, ze po absolvovani tohoto seminare nejste mistri v ovladani svych emoci (jak si to nekdo muze mylne vykladat). Dostanete ale velice dobre nastroje a navod k tomu, jak toho dosahnout.

Byli tam dva kolegove 'burziani' ze Slovenska, nemel jsem moc prilezitosti s nimi mluvit, protoze jsem se o jejich 'financnim zamereni' dozvedel az nakonci pondelka.

Kdo nemel moznost se seminare zucastnit, nelitujte - za rok bude dle ohlasu na 99% znovu. Uz se tesim ;).

PS: nebyls to nahodou ty, co jsme se bavili o Choprovi a jeho 7mi duchovnich zakonech ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Firebird - Tak přeci někdo? A ti dva Slováci byli také tradeři? Myslel jsem, že tam nikdo další takto postižený není.
Jinak ne, s nikým jsem se o Choprovi nebavil, takže jsem to nebyl já. Bohužel musím přiznat, že si ani nevybavuji nikoho s visačkou "Jirka" :-(
Já jsem byl ten nakrátko ostříhaný tmavovlasý človíček s modrou košilí a černými džínami, byl jsem tam spolu s otcem - kudrnatým vousatým černovlasým pánem v hnědé kožené bundě ne nepodobným Matuškovi. Otec tam byl i v pondělí, já jsem bohužel nemohl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jinak jsem si teď znovu přečetl, co psal "rolex" o tom, že 5800Kč je za seminář "Cesty" úlet.
Nemyslím si to. Platil jsem sice v předstihu (a tedy méně, necelých 5 tis), ale nelituji jediné takhle vydané koruny. Navíc při tom, jak je seminář pojatý, to stejně není o nějakém výrazném "zbohatnutí", protože náklady na takto pojatý a uspořádaný seminář musí být nemalé.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...