Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Psychologie obchodování 32: Brandon Bays


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 191
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Yax,

je to tak, že se pracuje ve dvojicích a každá dvojice má jednoho asistenta. Vychází to přesně. Také ne každá dvojice asistenta potřebuje, některé dvojice to zvládnou samy.

Čas je různý. Má první emocionální cesta trvala asi 3 hodiny. Fyzická asi 2. Má poslední cesta trvala asi 45 minut. Je to pokaždé jiné. Záleží, jaké emocionální téma se zrovna ukáže jako nutné k řešení. Pokročilí ale většinou dělají cestu do 60 minut.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tome,

díky za odpovědi. Je docela překvapivé, že to trvá tak dlouho. Nejdřív jsem zvažoval, že bych vyrazil někam, kde by to bylo víc individuální, protože mi to přijde jako docela intimní proces. Ale teď si počkám na seminář. Přeci jenom tam bude větší časový prostor a zkušenější vedení. Jestli bych mohl ještě dotaz, nerušili vás ti lidé okolo?

díky, Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Yax - argumenty mozu byt lubovolne. Clovek tomu bud uveri alebo neuveri. Je to rovnake ako keby si chcel veriaceho katolika presvedcit ze Boh neexistuje. Alebo cloveka zavisleho na drogach presvedcit aby s tym prestal ( no to je asi lahsie). Ja som v katolickej cirkvi absolvoval niekolko sedeni v malych skupinkach s knazom. Tam to volaju duchovne cvicenia. Toto tu nieje zalozene na viere v Boha, ale udajne ciele su podobne: ocistit dusu cloveka, pomoct tazko choremu, pomoct cloveku dusevne trpiacemu. Po absolvovani som zistil, ze vsetci co sme tam boli sme ubohe bytosti ktorym nezostava nic ine iba odprosovat dobrotiveho Boha a obvinovat sa z hriechov. Najucinejsi argument spocival prave v zazracnom vylieceni akejsi rakovinovej hrcky. No kto by tomu odolal. A ciel skutocny? Tam i tam ten isty .Ziskat dusu cloveka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vladko11:

já osobně si teda myslím, že cesta není žádné náboženství nebo kult nebo cokoliv podobného. Je to pouze jenom další metoda jak pracovat se svým podvědomím. Tak jako máš hypnózu nebo třeba psychokybernetiku.
Náboženství je o víře, tam není potřeba žádných hmatatelných důkazů. Ale tohle je metoda a tady se dají výsledky vypozorovat.
Já to vyzkouším a uvidím. Pokud to pomůže, tak budu jenom rád. A pokud ne, tak se nic moc nestane. Rozhodně po tom nebudu mít vygumovanou hlavu a nebudu pravidelně měsíčně přispívat na provoz nějaké sekty. Ale dokud jsem to nevyzkoušel, tak nehodnotím. I když třeba dost věcí v té knize mi samotnému bylo proti srsti.

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby


to tomnes,

vrtá mi hlavou jedna věc. Na finančníku jste napsal něco kolem 50tky článků na téma psychologie,emocí i různých technik (a to velmi dobře) a v knihovně máte, jak sám tvrdíte, nepřeberné množstní nastudované literatury na dané téma.

Proto mi nějak nejde do hlavy, že pro Vás seminář Brandon Bays byl něčím tak naprosto novým. Jak jste sám několikrát napsal, různýmí technikami práce s emocemi se zabýváte už dlouho dobu.

Proto se chci zeptat, byla tato zkušenost tak úplně jiná, s kterou jste se nesetkal v žádné z knih ve Vaší knihovně?Byla to ta konkrétní technika práce s emocemi, s kterou jste se nikdy před tím nestkal?

Nevykládejte si mně špatně, jen jsem překvapen, že člověka, který tu působí na tradery jako velmi sečtělý a uvědomnělý v této oblasti dokázala tahle "Cesta" takovýmto způspobem překvapit.

Jak je z mnoha článků zde patrné,máte evidentně s technikami uvedení se do klidu spoustu zkušeností. Měl jsem zato, že jste co se týče jemné práce s emocemi, sebereflexí, meditací čí odbouráváním negativních emocí celkem slušné zkušenosti. Tak to na mně z Vašich článků alespoň působilo.

Je to jen má zvědavost, a trochu možná i překvapení, tak proto se ptám :).

Díky
Link to comment
Sdílet pomocí služby

rolex:

ono je to vše podle mě o tom, že je skutečně něco velmi jiného něco PŘEČÍST a něco PROŽÍT..člověk může mít třeba přečtených tři sta knih o budhismu a přitom jeho život nemusí reprezentovat ani 1% z toho učení..a nemusí to být nutně proto, že by byl člověk ignorant nebo to nechtěl, ale prostě je to natolik "složité", že určité věci nejde pochopit a prožít jen na základě pár stránek..vím, jak složité je například jen si lehnout a vyčistit si hlavu od myšlenek, mít na chvíli úplné prázdno v hlavě..a vím, jak by na mě zapůsobilo, kdyby mi někdo ukázal a dovedl mě k tomu, že by se mi to podařilo..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Majkll - Prazdno v hlave teda odstranenie vsetkych vedomych myslienok dosiahnes 1. Ked si prilis vypijes 2. Po tvrdom naraze a otrase mozgu. 3. Ked spis a nic sa Ti nesniva. 4. Nasledkom dlhodobeho brutalneho psychickeho tyrania. 5. Meditaciou, co je tiez dlhodoby proces. Pri sposoboch 1,2,3 sa clovek vacsinou vrati k normalu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...