Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Psychologie obchodování 32: Brandon Bays


Doporučené příspěvky

Dobrý den,
článek mě velmi zaujal, Cestu mám rozečtenou a už teď jsem rozhodnutý, že se nějakého semináře zúčastním. Rád bych se zeptal pana Nesnídala, jestli má smysl začínat s "Deníkem emocí" podle tohoto článku: www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/psychologie-obchodovani-emoce.html

Donedávna se mi ten deník velmi zamlouval a chtěl jsem na něm začít pracovat. Teď mi ale postup zmírňování a eliminace vlastních emocí připadá trochu nekompatibilní s Cestou. Myslíte si, že by bylo lepší deník opustit a soustředit se na Cestu, nebo to nechápu správně?

Děkuji!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 191
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Jestli bych mohl cele tohle okomentovat,
Nikomu rozhodne neberu v co nebo cemu veri, jestli potrebuje mit vse fyzicky podlozene nebo se propracuji k praci se svou dusi. To je rozhodne cesta kazdeho cloveka. Nikdy jsem se o psychologii obchodovani nejak vyznamne nezabyval, ale serial o psychologii jsem tady precetl kompletne cely. Rozhodne psychologii obchodovani nepodcenuji. Jen mi prislo, ze vyrovnat se s emocemi clovek nauci postupem casu behem tradingu. Najednou se objevil clanek o psychologii (ten minuly), kde bylo receno ze clovek musi emoci prijmout a privitat. Tenhle clanek mi s porovnanim s tim, co tady bylo o psychologii napsano najednou opravdu nadcasove. Rikal jsem si, kde tohle autor vzal. Jakmile vysel tento clanek. bylo mi jasne odkud toto pochazi a najednou jsem o psychologii zacal uvazovat uplne jinak. Knihu uz mam prectenou a cviceni si zkusim se svoji pritelkyni i kdyz mi pred ctenim knihy prisla trosku skepticka. Uvidime jestli to zvladneme.
Tento clanek rozhodne neni reklamou na knihu. Kdo to rekl, evidentne tu knihu necetl. Protoze presne tohle cloveku muze velice pomoci nejen v tradingu.
Nemuzeme ignorovat sve emoce, dokonce nemuzeme ignorovat svoji dusi. Protoze ac tyto "veci" nejsou fyzicky podlozene. Existuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pro Vesely: respect, libi se mi Vaše příspěvky. Je sympaticke videt, ze nic neberete dogmaticky. Nebo se mi to alespoň zdá.

Samozřejmě i o všem, co zde píší tvý spoludiskutéři, se dá říct, že je to pravda. No není to nádhera? Velice osvobozující, nemuset obhajovat jen jeden úhel pohledu.

Ať se všem daří.

btw, asi ještě příliš věřím tomu, co mi mysl namlouvá, protože lžička se neohýbá. přijde to pruběhem samo.. diky za tip.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já osobně mám na psychologii jiný náhled. Zvládnout disciplínu jde celkem rychle metodou "po malých krůčcích" viz. kniha Cesta kaizen. Oblast disciplíny jsem si rozdělil na 4 části a tyto se pak snažím postupem času zdolat. Ve sportovní hantýrce je to jako zdolat vrchol nějaké hory. Pěkně postupně a po částech, nespěchat.

DISCIPLÍNA:

Rozdělil bych ji do 4 částí : 1/ Disciplína při vstupu do trhu
Musíme být trpělivý a vždy si počkat na náš signál, nespěchat. Pokud se na základě naších špatných zkušeností z minulosti bojíme kliknout, pak tento stav jde překonat jedině silou vůle.
2/ Disciplína při výstupu z trhu
Ta se dá vyřešit příkazy Bracket a nesledováním monitoru. Samozřejmě při TSL musíme již sledovat trh a téměř každou svíci potahovat SL. Proto tento způsob bych doporučil již zkušeným obchodníkům, kteří věří své strategii a mají zkušenost, že jim funguje. Potom se dá disciplína snáze zvládnout.
3/ Disciplína konzistentnosti
[bold] Je asi nejtěžší věcí tradingu[/bold]
Zde je důležitý backtest naší strategie a obchodování na demu. Nejprve musíme poznat naší strategii, abychom věděli jak se chová a co od ní můžeme očekávat. Hlavně kolik nám nadělí po sobě SL a jaké jsou zde propady kapitálu. Je to důležité , když přijde ztrátové období a trhy nám budou nadělovat více SL než profity, abychom nepanikařili! Po tomto období vždy přichází období zisků! Za žádných okolností nesmíme v tomto špatném období cokoliv měnit na strategii a ani v našem otestovaném plánu !
4/ Disciplína evidence obchodů
Toto je nenápadná, ale velice důležitá věc z hlediska našeho posunu v tradingu a v upevnění celkové disciplíny, které pramení z přesné evidence obchodů , jejich analýzy a statistického vyhodnocení.

Toto jsou základní opěrné body, které si můžete samozřejmě rozvíjet dále podle svých potřeb. Náš cíl je: Postupem času zvládnout všechny 4 body a stát se profitujícím traderem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TO MNovak.

Napsal jste v bodu 1 při vstupu do trhu:Musíme být trpěliví a vždy si počkat na náš signál,nespěchat.Pokud se na základě špatných zkušeností z minulosti bojíme kliknout,pak tento stav jde překonat jedině silou vůle.

Jsem rád za tuto interpretaci,protože to cítím podobně. V jiné diskusi jsem použil asi stejné vysvětlení na téma vědomí,které by chtělo obchodovat,ale podvědomí,které nás brzdí a varuje nás před riskováním.Pak jedním z řešení je řízení tradingu pouze podle vědomí se snahou naučit se podvědomí obcházet tvrdým a nekompromisním money managementem.
Samozřejmě,že je ideální skloubit vědomí a podvědomí do vzájemného souladu,ale bohužel někdy to není možné,nebo jenom částečně.Naučit se ignorovat hlasy podvědomí,by mohlo být řešení.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Verim ze rozne metody psychologickeho ovplyvnovania mozu pomahat nielen v tradingu, ale aj vseobecne v zivote , a o to predovsetkym ide. Ale . Nesmieme zabudnut, ze vzdy prijimame informacie na vedomej urovni a pokusame sa nimi ovplyvnovat podvedomie. Čim viac sa budem pokusat volou ovplyvnit podvedomie tym vacsi blok si budem vytvarat v podvedomi. Len vtedy mozem konat na podvedomej urovni, bez nasilneho sustredovania, ked mam cinnost uplne vzitu. Darmo budem cele dni volat chcem, chcem!, ked mi chyba skusenost. Ak ma potencionalny klient na zaklade precitania desat uvodnych riadkov uverit, ze prave toto mu pomoze, musim ich napisat tak aby uveril cim rychlejsie. Perfektny marketing Mas problem? Vyriešime. Mas narusene vztahy? Vyriešime. Mas nador? Vyriešime. Sme odbornici na vsetky zakutia duše i tela. Len plať. Ak nedosiahnes minimalne manazersky post, alebo nirvanu, mame pre teba skolenie dva, tri, päť ... Len plať. Uvedomte si , že najlepšie sa zaraba na ludskom strachu a hluposti. Trader ovšem nie je bojazlivy ani hlupy. Trader ma plnu doveru vo svoje dostatocne overene postupy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je zajímavé,že někdy člověk může váhat nad jasnou možností otevřít pozici,až ji prošvihne a jindy bez problému otevře rizikový obchod.Asi záleží na momentálním psychologickém rozpoložení.Někdy je vědomí a podvědomí v souladu,jindy v rozporu.Aby tomu zabránil,musí se z něho stát stroj,který by neovlivňovaly jiné podměty z venku a psychologii by měl nechat ve vedlejší místnosti.
Získat soulad mezi vědomím a podvědomím není pro někoho snadnou záležitostí.Problémem jsou chvíle při vstupu do obchodu.Vše následující bychom poté měli svěřit monay managementu.Mě hodně pomohly věty Larry Wiliamse.

Nejlepší obchody jsou ty,kterých se nejvíce bojíme.Čím větší je strach,tím větší jsou šance na výhru.Obchody,kvůli kterým se v noci třeseme,jsou ty,do kterých musíte jít.Nemůžete? Špatně! Budete schopni je obchodovat jakmile si uvědomíte,že riziko je ve všech obchodech stejné-je to velikost vašeho stop-lossu.Pokud ho používáte ,odpálíte všechna potencionálni rizika toho,co se zdá být riskantním obchodem.

Těchto pár vět mě pomohlo si uvědomit,že ať se zdá být obchodování hodně složité,při dodržování money managementu musíme být úspěšní za předpokladu alespoň průměrné úspěšnosti vstupů do pozic.Pak se nechá obejít i stále vystrašené podvědomí.Ať si povídá co chce,mě stačí být úspěšný při otevírání pozic pouze z 50 % a praxe mě potvrdila,že váhání je většinou na škodu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MERKUR,
nebojte toto všechno pomine, jakmile za určitý čas (počitejte spíš roky) začnete k tradingu přistupovat profesionálně a ne na bázi emocí a adrenalinu. Jakmile začnete na 100% dodržovat plán tak v ten okamžit začnete odbourávat veškeré emoce. Je¨dost důležité znát svoji strategii, taky se snáz překonají emoce. Hlavně propad kapitálu. Ten asi vyvolává nejsilnější emoce a myšlenky. Mě např. vychází max. DD 9%. A když toto vím tak mi vůbec nevadí nejaké ztráty. A co dělat když náhodou nastane neočekávaně větší propad? Prostě přestanu po zbytek měsíce obchodovat a je to vyřešené.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To MNovak.

Pod těchto pár vět se mohu z vlastní zkušenosti podepsat,protože je cítím stejně.Obchoduji již několik let,nejdříve při práci a před nějakým časem jsem odešel ze zaměstnání a nyní se tradingem živím.V zaměstnání mě hodně vadilo uzavřené prostředí,protože život je o něčem jiném,než být jenom uzavřen podstatnou část dne mezi čtyřmi zdmi.Je samozřejmé,že tradingu musíme věnovat dost času,ale nerad bych dopadl stejně jako v práci,aby se ze mě stal otrok u počítače v uzavřené místnosti,který je otržen od reálného života venku.Zatím se mě daří obchodování nepropadnout a okolní svět má pro mě přednost,i za cenu,že nemám šanci získat z tradingu vše co bych mohl,ale peníze nejsou všechno.Když získáme určitý cit,stačí nám strávit v některé dny u počitače jenom pár minut,abychom odhadli,co nás asi čeká.I toto je malé,velké vítězství v tom,že už nejsem pod tlakem,že musím.Zde platí jedno hezké rčení,že vánoce mohou přijít třeba i v únoru.
Je důležité aby si člověk věřil,aby dodržoval svůj plán na profesionálním základě,aby si byl vědom,že jeho strategie pro vstupy do obchodů je podpořená úspěšnou zkušeností.Ať si to uvědomuji,nebo ne,pod určitým tlakem se asi nacházím,ale ten je spíše k užitku,protože to co dělám není jenom zábava,ale tvrdá práce,kde se všichni snaží získat moje peníze a já se musím snažit získat peníze jiných abych přežil.Musíme si uvědomovat tento tlak a být stále ve střehu,abychom byli imunní proti školáckým a laciným chybám.Když v konkrétním obchodě neuspěji,ale nejsem si vědom zásadní chyby,dokáži si to zdůvodnit tím,že to prostě k tradingu patří.Když ale prohraji školáckou chybou,má to velice negativní vliv na moji podvědomou paměť s dost velkým brzdícím účinkem,kdy se propast mezi vědomím a podvědomím podstatně rozšíří.Naopak minimalizování těchto chyb profesionálním přístupem vede k ignorování podvědomí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim vsechny,jelikoz se zajimam o tyhle veci,tak jsem si zde zminovanou knihu take koupil a uz od zacatku me vse popisovane v teto knize pripadalo jako bych to znal,uz sem to nekdy slysel a v tom jsem si vzpomel na 2 cd od josefa korenka,ktere jsem so objednaval uz kolem roku 2000 a tak jsem si zminovane cd konkretne Slunecni Andel pustil.V tomto cd vas autor svim hlasem dovede do takoveho meditacniho klidu apostupne vas dovede az k podstate vasich davnych bloku a potom vam pomuze rozpustit vase obavy,nebo ruzne druhy strachu.Vse je totozne jak popisuje Brandon ve sve knize,proste nechavate sve emoce a pocity pusobit.Proc tohle vse pisu,duvod je prosty,chci tim pouze pomoci tem,ktere zaujala tato cesta poznani a uzdraveni jak duse tak tela a jak zde uz bylo psano je tato cesta .cviceni narocne nebo jak zde bylo receno pro jedince bez cizi pomoci nemozne a prave diky tomuto cd ,kde vas autor provadi touto cestou je to mozne z domova av kratkem intervalu a moznosti opakovani.Zde prikladam ukazku textu:

Váš osobní Sluneční anděl vás zdraví - velmi milované lidské bytosti.
Hovořím jménem všech Slunečních andělů,
kteří teď okolo vás tvoří zlatou energii,
která vás spirálovitě obepíná od nohou nahoru až nad vaši hlavu.
Tato energie okolo vás vytváří ochranný prostor.
Tento proces umocníte tím, že si jej představíte vnitřním zrakem...
Uvědomte si, že myšlenka je ENERGIÍ, která se projevuje ve vesmíru
i ve vašem těle….

nedelam zde zadnou reklamu,jen chci prispet a pomoci vsem,ktere tato cesta inspirovala a chteji se vydat timto smerem poznani

Link to comment
Sdílet pomocí služby

AS Napsal:
> Tyhle stavy (beze srandy) mívám druhý den po
> kokainové party.

také si myslím, že způsobů jak se dostat do totálního uvolnění je více.. jedním z nich je i následná apatie a bezmoc v případě, že se člověk dostane do naprosto bezvýchodné situace. asi bych to vyjádřil slovy p.Menšíka : "hoří barák ? no tak ať shoří ! postaví se novej. "

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Tome,

mohl bych vás požádat o stručný popis obsahu prvního semináře?
Docela bych to zkusil ale mám dvě ale.
Četl jsem knihu a podle ní to vypadá, že jak emocionální, tak fyzická cesta je proces na hodinu nebo spíš dvě. Tak co se tam dělá okolo samotné cesty.
A dále to vypadá, že je to silně face to face proces, ideálně ve dvojici. Tak jak to jde dohromady s tím davem 200 lidí, pomocníků tam 200 není, tak se mi tam vytrácí důležitost té dvojice, tak jak je to ošetřené.

díky, Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax: a nemůže to být tak, že účastníci se rozdělí na dvojice a každá má k ruce jednoho asistenta? To by celkem vycházelo ...
Také by mě zajímalo, jak celý proces vypadá, knihu jsem četl, rozhodně není nezajímavá ...
Český seminář byl snad jen ten jeden, ale nějaký kontakt na Simonu Wenger, co jej vedla, potažmo na nějaké další kurzy, jsem nenašel ... víte někdo něco bližšího?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...