Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Evoluce tradera od ztrát k profitům - zkušenosti obchodníka JenaL [1]


Doporučené příspěvky

jardys: ty jsi beznadějný přídpad, ale vyčítal bych si, kdybych ti nedal přečíst odpověď Joe Rosse (mazácký trader, který se úspěšně živí tradingem přes 50 let) na otázku jeho nejhorší prohry:
"Má nejhorší chvíle v obchodování byla, když jsem nevěnoval dostatečnou pozornost cenové akci zatímco jsem
byl stále v obchodě. Stálo mě to $40,000. Učil jsem studenta a věnoval jsem více pozornosti jemu, než trhu. Než
jsem si to uvědomil, přišel jsem o čtyřicet tisíc. Obchodování vyžaduje vaši plnou pozornost. Většina mých
nejhorších obchodů přišla, když jsem měl rozptýlenou pozornost. Naučil jsem se nikdy nemít otevřený obchod
když cestuji, dělám seminář, vyučuji někoho, nebo když někdo se mnou potřebuje o něčem mluvit."

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 70
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Libri Napsal:
-------------------------------------------------------
> jardys: ty jsi beznadějný přídpad, ale vyčítal
> bych si, kdybych ti nedal přečíst odpověď Joe
> Rosse (mazácký trader, který se úspěšně živí
> tradingem přes 50 let) na otázku jeho nejhorší
> prohry:
> "Má nejhorší chvíle v obchodování byla, když jsem
> nevěnoval dostatečnou pozornost cenové akci
> zatímco jsem
> byl stále v obchodě. Stálo mě to $40,000. Učil
> jsem studenta a věnoval jsem více pozornosti jemu,
> než trhu. Než
> jsem si to uvědomil, přišel jsem o čtyřicet tisíc.
> Obchodování vyžaduje vaši plnou pozornost. Většina
> mých
> nejhorších obchodů přišla, když jsem měl
> rozptýlenou pozornost. Naučil jsem se nikdy nemít
> otevřený obchod
> když cestuji, dělám seminář, vyučuji někoho, nebo
> když někdo se mnou potřebuje o něčem mluvit."
>
> "Tvrdá práce se vyplatí v budoucnosti. Lenost se
> vyplatí teď."

ahoj
tak zatím jde celkem o nic,ale kdyby jednou to bylo za živý kak určitě nepůjdu stříhat trávník a podobné práce.
ale to dlouho nehrozí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mira_k Napsal:
-------------------------------------------------------
> jardys,
> může to jít do plusu nebo taky ne ... může to jít
> do plusu třeba za 10 let ... a bez Tveho účtu
> žádný účet neni tak velký, aby tuhle taktiku ustál
> .. teda jeden ano, ten simulační
>
>
>
>
>
> "keep it simple"

dobře až tento účet skončí tak si otevřu jiný a tam se budu chovat lépe.
a kolik si vlastně za otevřený účet berou.
ahoj


Link to comment
Sdílet pomocí služby

focus Napsal:
-------------------------------------------------------
> rtx:
>
> pokud myslis u koho muzes dostat pro TF 500d
> margin tak je to uvedeno v prispevku od YAXe
> nekolik radku vyse.
>
> focus


no praveže mna zaujimalo vy traderi ktori tradujete rusel 2000 napr... u akeho brokera to tradujete, jeho prispevok hovori o overnight ratoch u rôznych brokeroch a o margine

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rtx:

tak si zkus precist ten odkaz pozorneji:
1. je to broker Mirus Futures
2. na russell ma intraday margin 500
3. nocni margin je 4.000, coz je podle castky stanovene burzou.

Ale do teto diskuze to nepatri, mas taky v diskuzi celou sekci Brokeri, kde tyto informace uz mnohokrat probehly.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to jenaL

Mohl byste prosím poskytnout bližší informace o zde zmiňované vstupní strategii, nebo doporučit nějakou knihu, kde bych se dozvěděl více? Píšete, že se jedná o jednoduchý a zcela sofistikovaný přístup a v diskuzi jsem četl, že „systém vstupů je popisován v nejedné běžně dostupné knize“. Mám to chápat tak, že Vám naděluje pouze jeden signál denně, nebo berete pouze první, který je podle vašich pravidel a ten zobchodujete? Podle pohledu na graf uváděný v článku mi přijde, že se jedná o nějakou variaci Bollinger Bands breakoutů, o kterých jsem se dočetl při googlování, že samotné Bollingerovi pásma se nedají sami o sobě považovat za vstupní signály, ale měli by se používat společně s dalším indikátorem, jako je např. Stochastics, RSI apod., kterých jsem se na ukázce grafu nedohledal. :S

Phoenix.x

Link to comment
Sdílet pomocí služby

System nejsou jenom vstupy (kombonace MACD(trend), BB breakout(vstup), ATR TSL a ADR indikatoru(vystupy))ale mych vlastnich znalosti trhu a sebe sameho. Vseho co chci, cemu v trzich verim, mam vyzkousene a zbacktestovane a je mi pohodlne obchodovat. Obchodni system nejsou jenom vstupy, ale take predstay, realna ocekavani, psychicke moznosti atd...je to proste komplexnejsi nez to na prvni pohled vypada...vezme cas na ve prijit a dat dohromady, ale stoji to za to! Obchodovani je proste takovy neustale zivy proces kde musime byt porad ve strehu-jak jiz kratkodobe tak i dlouhodobe, a to me na tom hodne bavi!
Ono ten clanek nebyl o systemu ale spise o pristupu a pohledu uspesneho tradera. Opravdu muj system vstupu neni nic zazracneho...Pravdepodobne jste clanek nespravne pochopil, nesnazil jsem se predat system...opravdovy arzenal profitujiciho obchodnika jsou veci jako disciplina, pracovitost a trpelivost a pochopeni sama sebe...zitra vyjde druha cast, mozna ze bude vse srozumitelnejsi...

hodne stesti

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to JenaL:

skvely clanok, len tie vystupy...tie mi nedaju spavat...ale ja na ne vyzrejem...

Je mi jasne, ze vyfitrujem vstupy vysokym timeframom, ktory mi dava max. 1 obchod, (napr. pri patternoch FinWin) za seansu.Samotny vstup nacasujem za pomoci jemnejsieho timeframe.
Prosil by som odpoved na otazku: pri Russell mate TF 1200 tick, ake TF pouzivate pri inych trhoch, napr. ES,NQ,ESTX,GBL,YM???

Diky moc :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

corporate:

na to staci bohate trojclenka.
Alternativni graf je o prumerne rychlosti vykreslovani svicek. Takze jsem zvykly na nejake tempo na TF. Tak si to tempo prenesu na jine trhy. 1500 ticku na TF je napr. 5 minut, tak si najdu takove nastaveni na ES, kde se svice bude vykreslovat take pet minut.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Dobrý den všem. Mám dotaz pouze na jenaL. Nemám se s ním jak jinak zkontaktovat, tak jsem použil poslední diskuzi kde se objevil. Tímto se omlouvám za narušení. jenaL: Mám dotaz ohledně vašich výstupů. Vím že je to pro vás práce a zdržování ale chtěl bych tyto výstupy zbecktestovat a zlepšit tak svůj obchodní systém. Proto žádám od Vás jen krátké vysvětlení výstupů CCI-hook,,,1-2-3,,,revBar.

11883

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...