Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Time And Sales


Pavel K.

Doporučené příspěvky

navratil

treba si uvedomit ze nie vsetky subjekty na trhu rozmyslaju ako spekulanti, kludne tu barieru mmohol vystaviit niekto kto sa potreboval zahedgovat, alebo zaistit portfolio, alebo to mohla byt realizovanie zisku, to nikto nezisti, je ale pravdepodobne ze ak niekto potrebuje 350 kontraktov na DAXe, a vie ze pre neho je ta cenova hladina dobra, tak si poziciu pripravy tak aby mu tych 350 kontraktov trh zlikvidoval rychlo. trhy su poprepajane ako spojene nadoby. neznamena ze ked jeden clovek vidi ze je na nejakom derivate nejaky trend . tak to vidia aj ostatni , alebo ze to dokonca sleduju.je mnoho subjektov co nesleduju grafy a trendy. sleduju cenu a ked je pre nich nejaka cena vyhodna tak ju zobchoduju.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...
  • Odpovědí 186
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj, měl bych pár otázek k TaS, kterým pořádně nerozumím.
V TaS vidíme všechny vyplněné objednávky. Tedy market, stop, limit buy\short, umístěné nad trh\pod trh. Jestli se již tady pletu, tak mě prosím upozorněte.
Každý řádek v TaS zobrazuje jednu objednávku od jednoho účastníka na trhu.
Pokud tedy koupím jeden kontrakt za market, objeví se v TaS řádek s mým jedním kontraktem nakoupeným za ask.
Je to tak vždy? Nebo se může můj kontrakt přidat k nějakým dalším a v TaS se objeví na jednom řádku třeba ve skupině 20ti kontraktů? Zajímá mě situace na indexech. Neobchoduji teď live, takže jsem to nezkoušel a až zase za dlouho začnu, chtěl bych být připraven.
S tím souvisí další moje nejasnost. Jak je to vlastně s velkými objednávkami, které velmi přesahují velikost bid*ask.

Bid*ask je například 10122*10123 7*12. V TaS ale vídíme třeba.
10123 2
10123 3
10122 1
10123[bold] 462 [/bold] (vzhledem k bid*ask nepoměrně velké číslo, které nijak nepohne trhem.)
10123 5
10123 2
10122 5

Airmike zde psal, že pokud někdo hodlá nakoupit velkou porci vystaví limitní objednávku nad trh. Je to tedy tak, že se někdo rozhodne nakoupit třeba 500 kontraktů. Bid*ask je 10122*10123 7*12. Zadá tedy limit buy 500 10123. A teď se děje co? Mělo by se stát, že by zkoupil 12 kontraktů, ask se dostane na 10123 a zbytek mu tam zůstane. To se ale nestane. Takže, MM uvidí, že chce nakoupit, tak na ask doplní nabídku, obchod proběhne a v TaS se nám zobrazí toto velké číslo? Všechno to proběhne strašně rychle.
Nebo to probíhá úplně jinak?
Zajímavé také je, že každé TaS, které jsem vyzkoušel vypadá trochu jinak. Data mám od IB, TaS zobrazuji v Ninja tradru.
Je ale velký rozdíl mezi tímto TaS a TaS, které nabízí IB v TWS. Nebo třeba TaS v platformě Think or sim (tady jsem zkoušel jen demo). Kdyžtak sem dám screen. Je to takový celý zvláštní a potřebuji vědět, na co se to vůbec koukám a co to znamená. Třeba v TaS od IB se výše zmíněné velké objednávky vůbec nevyskytují, ale je to tam celý nějaký ujetý. Například volume poskočí o 100 kontraktů, ale zobrazí se, že bylo nakoupeno jen 5. Mám v tom teda zmatek.
Děkuji za rady.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

no celkom by ma zaujimalo co sa pyta hore martin :) + este jednu vec, niekde na fore som zahliadol informaciu ze TaS nezobrazuje objednavky podla ludi ale podla urovni. Cize ak mame Sell limity v poctoch 2,3,4 na 3 cenovych urovniach. A ak niekto zada napriklad market BUY 6, tak zobrazi v TaS 3 riadky ako BUY 2 BUY 3 a BUY 1, cize neviem urcit ci to bol 1 velky order alebo 3 male ordre. Ze vraj to takto funguje uz nejaku dobu na US trhoch, ale neviem ci to stale plati, lebo vraj sa ludia stazovali. A europu uz vobec neviem :-/ .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Martine, obávám se, že na vaše otázky nebude úplně jednoduchá odpověď, protože 1. burza čas od času mění systém, jakým poskytuje data o proběhlých obchodech, 2. další bordel v tom může udělat broker.

Vše se točí okolo slova agregace "tick aggregation", zkuste si taky vyggoglit něco na téma "M6 trade messages", to se týká CME. Zhruba asi tak, CME od roku 2005 používá tzv. tick aggregation z důvodu úspory přenášených dat, něco podobného pak dělá většina brokerů, místo, aby vám poslali každý obchod, tedy surová data ze CME, případně jiných burz, vytvoří tzv. "snapshot" a ten vám potom pošle, pokud šel tedy třeba 1 velký market, který tzv. vyžral třeba 50 různých protistran o různých velikostech, nepřijde vám 50 řádků TaS (obchodů), ale třeba jenom 2 - 3 podle toho, kolik úrovní DOM projel apod. Přesně to teď v hlavě nemám, ale předpokládám, že po troše práce se vám to podaří zjistit jak na příslušné burze, tak u vašeho brokera.
U Tradestation to náhodou vím, tam jsou real time posílána tzv. tick-by-tick data, tj. surová data ze CME bez "snapshot" úprav, narozdíl od IB a zřejmě i většiny dalších. Time and Sales pak ukazuje všechny obchody podle agregace burzy, tj. u CME je vždy první část obchodu bez agregace a další jsou pak agregovány, pokud proběhnou na dané ceně, tj. příklad, pokud pošlete buy 5 kontraktů a na trhu je proti vám 5 protistran, každá po 1 kontraktu, přičemž 1 z nich je o tick výš, přijde vám:

timestamp buy 1 cena
timestamp buy 3 cena
timestamp buy 1 cena+1tick

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, prosim vas, ak toto este cita zdq alebo airmike. Prave som v dalsom backtest kole, pricom zakladna filozofia je - odrazy od SR. Pricom timing sledovat DOM a TS. Esencialne su ale prave SR urovne. Zdq, mohol by si prosim ta napisat ake SR urovne sledujes/obchodujes ? Mam zakladnu myslienku, a to su zakladne SR urovne (high/low dna, predosleho dna, close/open, trendove linky/kanaly do smeru velkeho trendu). Bol by som velmi vdacny za inspiraciu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja sledujem volume profile a s pouzitim zakladnej filozofie aukcie, high volume urovni, low volume urovni sa snazim urcit kam trh pravdepodobne mieri. Cize casto to aku vaznost prilozim urcitej urovni zavisi od posledneho vyvoja. Na tych urovniach co si spomenul je vsetko OK, na trhu ako FESX sa daju zarabat peniaze sledovanim uplne obycajnych S/R z grafu, a hi/lo vyraznych swingov. Vyskusaj si to. Pre inspiraciu mozem ukazat dnesne urovne, screenshot profile ukazuje urovne zakreslene pred open. Situacia bola taka ze sme mali gap down po negativnych news, este v PRM trh otestoval CHVN (akceptovanu uroven z vyssiehu tf) 2765 a otvoril v strede PRM range. Vsimni si, ako pekne fungovala jednoducha strategia test extremu. Toto sa v terminologii aukcie nazyva responzivna reakcia, trh nam povedal, ze value je vyssie. Nasledoval balanced trade, trh pred news o 11.30 pomaly grindil vyssie az po news nastupila inicitavna reakcia, a ciel takejto reakcie je casto test predch value - a na tick sa tak stalo, test VPOC (najakceptovanejsia cena) stvrtka 2829. Obchodov som mal dost a nechce sa mi opisovat myslienkovy proces za kazdym, poviem len ze som bol cinny na kazdej z tychto zakreslenych urovni a este aj v inych miestach (2* short 2782, raz podla DOMu hned po open a druhy krat ako test extremu v balanced trade), a mal som aj 2 straty pri snahe short 2800 a 2814 CLVN. Suma sumarum ale pozitivny a hlavne zaujimavy den. Cize vol tie urovne co ti padnu do oka a su vyrazne na grafe, prirpav si plan pred open, obchoduj SIM a dodrz plan = bud cinny iba na tych urovniach ktore si zvolis. DOM - pytas sa na to uz viackrat, DOM je dobry na to, ze sa v nom da vybudovat cit pre momentum. A to je omnoho dolezitejsie ako cisla co svietia v hlbke trhu. Cize sledovat viac "prints" = last trade ako L2. Momentum! Plus dalsia vec v DOMe co mam rad je ked je velke volume bid traded/offer traded a nevie pohnut s cenou = potencionalne trapped traders, som nedavno menil platformu len aby som mal volume histogram v DOMe, ale ide to aj okom sledovat samozrejme, z jari som tu daval screenshot ked som pouzival este footprint chart. Podstatne ale je, ze DOM skills si musis budovat a ohladne DOMu je tajomstvo to, ze ziadne neexistuje. Tie setupy co su tu na pdfku som nikdy neobchodoval, obchodoval som "zhustene urovne" spolu so spomalenim momenta a to bola super skola, ale verit som si zacal poriadne az ked som absolvoval "skolu" @futurestrader71 a pridal som tento druh analyzy. Dnes, ked L2 v DOMe kotuju algoritmy neviem ci take setupy funguju. Samozrejme mam urcite nuancie odpozerane okolo L2 ale setupmi by som to nenazval. A aj preto lebo podstatne je - dobry trade location s dobrym RRR ti prinesie profity!!!! Ako naberies DOM skills, iba to vylepsi exekuciu, zlepsi vysledky. Zameraj sa najskor na to prve.

14434

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim
chtel bych se zeptat jestli nekdo pouzivate cumulative ask bid delta od goma pro sledovani time & sales.
ja sem to objevil prave diky tomuto vlaknu a zatim bouhzel nemam dostatek dat na back fill abych mohl objektivne posoudit jestli to ma smysl vubec sledovat.

osobne trade & sale sleduji a kdyz nabere momentum tak se zde zacnou objevovat opravdu velke ordery ve smeru trhu. to je cele. to je samozrejme videt i na pohybu ceny a indikatorech.

v L2 sem zadnou vyhodu nespatril prijde me spis ze jsou zde videt limity drobnych obchodniku a falesne limity market makeru ktere mizi pred aktualnim trendem a jsou tu vystavny prave pro ty drobne obchodniky ktere tady market makeri oberou. mozna to chce jeste vice screen time.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím. Dělám do NT indikátor počítající, zda byl obchod za bid nebo ask, tedy zda se kupovalo nebo prodávalo. Tenhle koncept mi trochu nabourávají obchody za cenu mezi aktuálním bid a ask. Máte někdo nápad, jak se k nim chovat? Mě napadlo je počítat podle posledního obchodu, tedy pokud cena ještě klesla, tak zřejmě prodáváme, pokud stoupla, tak asi nakupujeme. Nebo existuje nějaký standardní postup, jak je zařadit? Díky za jakýkoliv nápad. Mimochodem, kde se vezme obchod mezi bid a ask, jak to vlastně funguje?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Narazil jsem na jednu zajímavost a zajímalo by mě, jestli ji někdo umí vysvětlit. Počítám deltu (rozdíl mezi příkazy vyplněnými za bid nebo ask cenu) a včera a dneska jsem si na ropě všiml, že zatímco delta klesá (tedy podle teorie je tlak na prodej), tak cena stoupá. Není to v rámci pár minut, ale v podstatě celou dopolední session. Tušíte někdo, co za tím vězí? Případně pokud byste někdo měl odkaz na literaturu o obchodování podle delty - na netu jsou hlavně komerční prezentace, vymýšlím spoustu věcí sám. Dík.

zdq: GOM jsem si našel, ale je placený, takže jsem si to stejně radši udělal sám (teda něco, on toho řeší víc než potřebuju).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

navratil

problem je v tej teorii :)

pocitas to s futures, co je zavezok na dodavku ropy, dnes je 11teho a expiry je 19teho, to znamena ze aktualny kontraktny mesiac futures kontraktu sice moze byt pod predajnym tlakom ale neznamena to ze aj ropa ako komodita je pod tymto tlakom. kto nechce dostat fyzicku dodavku tak zatvara dlhodobe otvorene pozicie to ale neznamena to ze cena ropy klesa , preto ti ta delta vychadza na prvy pohlad nelogicky

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...