Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Založení forex účtu


kalich

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 1 month later...

Presunuto z FX chatu, snad to nekomu k necemu bude.

[bold]habaso -> all BTW:[/bold] Nemate nekdo zkusenost s vyrizovanim overeni kopie pasu a overeni uredniho prekladu stanov firmy. Narazil jsem na brokera, kteremu nestaci doposavad nekolikrat pouzity postup overeni advokatni kancelari s odkazy na advokatni komoru. A broker rika ambasada nebo banka. Ambasada i banka me vyhazuji s takovymihle "podezrelymi" pozadavky. Takze jsem postaven pred otazku, zda bude fungovat dokument aposstile vyhotoveny Ministerstvem zahranicnich veci CR. Pokud s timto nekdo mate zkusenost, napiste radku a ja tu debatu o tom presunu do diskuze, at to tam je trvale.

[bold]radovan65 -> habaso:[/bold] Pro mezinarodni uznani pravosti a platnosti dokumentu, o kterych pises, je dosatecne opatrit je apostilacni dolozkou. Psal jsi mi to uz v mailu, myslel jsem si, ze to mas uz vyrizene... "Vyssi" overeni jiz neexistuje... pak jedine, pokud tam nechces jezdit osobne, posli s tim i vzorek moci kvuli DNA, ci jineho sekretu

[bold]radovan65 -> habaso:[/bold] V ČR vydávají apostilační doložku následující orgány:

* Orgánem pověřeným vydávat ověření (apostily) listin, vydávaných justičními orgány, včetně listin vydávaných nebo ověřovaných notáři, je Ministerstvo spravedlnosti České republiky, mezinárodní odbor.
* V ostatních případech listin, vydávaných orgány státní správy nebo jinými orgány, je orgánem pověřeným k vydání ověření (apostily) Ministerstvo zahraničních věcí České republiky, konzulární odbor.

[bold]habaso -> radovan65:[/bold] Diky za info. Vyrizene to uz mam. Ale tohle je jiny novy broker. S ostatnimi to zatim slo bez apostilace. Tem ostatnim stacilo overeni advokatem a poslani originalu fyzicky postou. Pro tohohle brokera pocitam s apostilem, jen se nam do toho nechtelo. Advokat prijede k nam, kdezto s timhle je vic behani.

Do ktereho vlakna to dame?

[bold]radovan -> habaso:[/bold] Doporucuji zalozit nove "Habaso a 40 brokeru" :)
CMS staci neoverene, jen nascanovane :)

[bold]habaso -> radovan65:[/bold] Ja vim, CMS mam take. :)
To vis, rozlozeni rizik a zvyseni likvidity. Ale stoji to dost penez za software. :)

[bold]NLA -> habaso:[/bold] u MIG sa to da jednoducho ako v CMS? nevies? ci tam tiez taketo kraviny treba?

[bold]forexgump -> NLA:[/bold]
jednoducho.....

[bold]NLA -> forexgump:[/bold] mas tam? v CMS som si robil cez slovenskeho brokera ale jeden live by som si este spravil do MIG napriamoze co im treba vsetko, ci sa to da oskenovane mailom bez povtrdeni roznych atd.

[bold]habaso -> NLA:[/bold] U MIG to neni tak jednoduche jako u CMS. Ale staci to overeni advokatem a preklad stanov firmy overit jen prekladatelem. Pak originaly dokumentu (toho prekladu, kopie pasu z kopirky plus prilepka od advokata) poslat do Svissu a je to OK. To se tyka firemniho uctu. Pro fyzickou osobu tam ucet nemam, ale mohlo by to byt jednodussi.

[bold]forexgump -> NLA: [/bold]
. jj....najlepšie je si tam zavolať....overený pas, občanka a dal som im aj vodičák :-) , jednu fkt. za tel...zmluva má dosť strán , ale dá sa...poštou poslať...a výbery sa dajú robiť aj cez skan dokument..do 2-4 dní to máš doma.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já bych stejně obchodovala hlavně forex, maximálně indexy, ostatní komodity pro mě nejsou moc zajímavé. Líbí se mi docela spread na gbp/jpy jen 6pips.
Zajímá mě spíš jestli tam není nějaký háček, přecijen je to ruský broker a nerada bych o ty peníze nějak přišla.
Na forexbastards o něm moc info není, lépe řečeno žádné:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ad overena koipe pasu.
Moje zkusenost je cca rok stara. Pro zalozeni uctu ve Svycarsku (coz jsem ve finale nerealizoval) chtela banka overenou kopii dokladu totoznosti. Notari me s tim vyrazili, pry podle ceskeho notarskeho radu, harmonizovaneho s notarskym radem EU je zakazano overovat jakekoliv osobni doklady. Takze v CR je jedinou moznosti udelat notarsky opis dokladu a ten nechat prelozit. Naklady cca 10.000,--Kc.
V Nemecku jsem zasel s ceskou obcankou k notari, ten ji okopiroval a overil a na Landesgerichtu kopi apostilizovali. Naklady cca 23 EUR.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny, ještě jednou bych si chtěl někoho zeptat, jak ověřit kopii pasu nebo občanky pro MIG? zkoušel jsem to s textem "this is the true copy of the document" a chtěl jsem ověřit jen podpis, ale u notářky jsem stejně neuspěl. řekla, že v případě, že na tá stránce bude kopie dokladu, nemůže mi ověřit ani podpis. z MIGu mi píšou, ať to nechám ověřit na poště nějakou poštovní známkou, ale jak znám českou poštu, tak to by asi taky neklaplo. prosím o odpověď někoho, kdo už má účet u MIG a tímto prošel. Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja mam pro nekolik brokeru vcetne MIGu vyzkousen nasledujici postup:
Zkopiruji na A4 pas kopirkou. Tuto A4 vybavim dalsim papirem, ktery vystavi advokat (ne notar, ale advokat) na svuj hlavickovy papir. Aba papiry secvakneme, prelepime a orazitkujem a podepisem normalne a pres prelepku. Na tom od advokata je napsano

Dear .... identifikaced brokera, vetsinou vcetne jmena osoby se kterou to vyrizuji .... at the request of my client ....... identifikace drzitele pasu ..... I would like to confirm, that this is a true copy of passport of ....... identifikace drzitele pasu .....
Jmeno advokata, podpis....

V hlavicce tohoto listu je i registracni cislo advokata v komore, odkaz na advokatni komoru, kontakty advokatni kancelare, kontakty advokatni komory atd., vse anglicky.

Timto zpusobem overujem i kopie dalsich dokladu - ucet, banka...., protoze me nebavi vysvetlovat u notare, proc chci overit nejakou kopiu dokladu co notar muze v anglictine. Doklady s fotografii notar v CR neoveri...

Ale nevim, jak pochodis u pravnika jako prichozi z ulice a kolik to bude stat. Ja tohle neresim, pravnik pro nas dela spoustu veci a je mezi nami stoprocentni duvera.

Jinak ten zpusob popsany vyse notarem v Nemecku mi prijde jako dobrej. Jen jsem to nevedel.

GL H.

duck21 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdravím všechny, ještě jednou bych si chtěl někoho
> zeptat, jak ověřit kopii pasu nebo občanky pro
> MIG? zkoušel jsem to s textem "this is the true
> copy of the document" a chtěl jsem ověřit jen
> podpis, ale u notářky jsem stejně neuspěl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Andrea84 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Já bych stejně obchodovala hlavně forex, maximálně
> indexy, ostatní komodity pro mě nejsou moc
> zajímavé. Líbí se mi docela spread na gbp/jpy jen
> 6pips.
> Zajímá mě spíš jestli tam není nějaký háček,
> přecijen je to ruský broker a nerada bych o ty
> peníze nějak přišla.
> Na forexbastards o něm moc info není, lépe řečeno
> žádné
>
> ""Vzpomínka na chudobu činí bohatství ještě
> milejší.""


No ale ja bych rek ze pips nejsou rozhodujici spis aby broker otevrel a zavrel pozici bez broblemu ne jako se stava treba u cms.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...