Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jak začít s tradingem? Studiem S/R úrovní.


Doporučené příspěvky

Franz123: nefiltrujem supporty ale vstupy na zaklade supportov. T.j. nevstupujem po kazdom supporte/res. ale iba v niektorych pripadoch. Nic zlozite ani tajne ale dost komplexne na opisanie. V podstate sa jedna o jednoduche veci, ktore tu boli x krat popisane - velke a male swingy + vyssi timeframe + vstupujem iba do trendu. Problem tohto pristupu je ze aj ked je zakladna myslienka velmi robustna a v podstate rovnaky pristup skusam na DAXe, tak vsetky premenne SL, PT a dokonca aj moment vstupu musis prisposobit momentalnej situacii na trhu. T.j. musis sledovat trh a prisposobovat aj vstupy a ostatne premenne momentalnemu spravaniu sa trhu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 63
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Rád bych poznamenal, že skutečně většina nových rybek vidí sr velmi přesně.
Jenže neumí obchodovat, nevěří jednoduchosti a začnou „bádat“.
Přidají nástroje ta a totálně zblbnou, pod tíhou protichůdných výsledků.

Sr lines vidím očima na grafu.
Co na nich proboha dál studovat?
Obchoduju mezi nima.

Nastavení trhů a pravděpodobnost toho, kde se cena bude nacházet, mě vůbec nezajímají.
To je spekulace, nikoliv obchodování.

Naopak se denně a velmi detailně věnuji, přesně těm trendovým mikrodetailům na minutovém grafu, od kterých jsou zde rybky odrazovány.

Jó, kdybych se já blbec, od začátku věnoval těm detailům a nebádal!

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Samozřejmě,že se s tím z určitého pohledu dá souhlasit,ale S/R úroveň v delším časovém rámci má mnohem větší vypovídající hodnotu,tak proč toho nevyužít.Například mohu před obchodováním mít přehled o těchto důležitějších úrovních a pak s nimi mohu počítat.Neobchoduji v takto krátkých časových rámcích,ale docela by mě zajímalo,v jaké formě se tam objevují.Podle mého názoru si myslím,že si většina vůbec neuvědomuje,že tam fungují.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To imagroup.

Dovolil bych si na některé Vaše názory reagovat,protože na ně mám jiný názor.

Napsal jste:Naopak se denně a velmi detailně věnuji, přesně těm trendovým mikrodetailům na minutovém grafu, od kterých jsou zde rybky odrazovány.

Oni ty rybky jsou od těchto detailů odrazovány oprávněně,protože ať v životě děláme cokoli,je nutné nejdříve pochopit všeobecné principy a až po té když je pochopím,můžu si vybrat konkrétní část a tam se věnovat detailům.Když budu studovat vysokou školu,budu se několik let věnovat všeobecnostem a až po té konkrétnostem.V tradingu platí pravidlo,že ať obchoduji cokoli ve dvou časových rámcích,pak ten delší je mnohem důležitější.Nebo i toto chcete zpochybňovat?Já si myslím,že je to neoddiskutovatelná pravda.V případě S/R úrovní to je to samé.Jak zde sleduji začínající obchodníky,začínají se nejdříve věnovat detailům.Nasadí si klapky na oči a věnují se intradennímu obchodování,aníž by pochopili základní principy burzy,investičním nástrojům,časovým rámcům atd.Nebylo by lepší aby se nejdříve věnovali těmto otázkám.Pak by možná pochopili,co opravdu chtějí.Takhle jim uniká hodně věcí,aníž by si uvědomovali,že existují.Jdou prostě proti základním zákonům vědění.

Napsal jste:
Nastavení trhů a pravděpodobnost toho, kde se cena bude nacházet, mě vůbec nezajímají.
To je spekulace, nikoliv obchodování.

To je proti základní logice obchodování.Nastavení trhů a pravděpodobnost příštího vývoje je základem k úspěchu a mělo by Vás to hodně zajímat.K tomu je potřeba všeobecnějšího rozhledu,ale stojí to za to,protože nám to dokáže hodně napovědět.To ale není o nabiflovaných indikátorech,nebo dalších věcech s menší vypovídací hodnotou.V této Vaší větě si hodně odporujete,protože právě Vy se dopouštíte spekulace.Vstupujete do obchodu na strašně krátký čas,podle málo vypovídajících argumentů.Snad se shodneme na tom,že čím obchoduji v kratším časovém rámci,tím se zákonitě musím pouštět do většího rizika,než když otevírám pozici na delší čas a mám vše rozebráno z více stran a na případné reakce mám více času.

Nemám nic proti intradennímu obchodování,ale proč otevírat pozici na pár minut,když ji mohu držet například pět hodin a sebrat větší zisk.Obchoduji někdy intradenně,jindy pozičně,ale ze své několika leté zkušenosti musím říci,že většinou v mém případě platilo,že čím jsem držel pozici déle,bylo to mnohem výhodnější.Krása burzy je právě v její mnohotématičnosti a je škoda,že většina intradenních obchodníků ji pouze zjednodušuje na jedno téma a uniká jim někdy to podstatné.Proč neobchodujete různé druhy.Někdy na pár minut,jindy na pár hodin a někdy i na dny.Možná,že byste pochopil hodně věcí,které dnes nevidíte.

To je můj osobní názor a samozřejmě obchodujte tak jak považujete za vhodné a tak co Vám vyhovuje.Já ale nechci jenom platit poplatky a být miláčkem makerů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Napada me prirovnani k principu evoluce - nektere druhy padnou, druzi si vyvinou obranu a snizi riziko, presto se v boji o zivot nadrou, treti si zijou bez problemu pokud je ve hre dostatek potravy z prvnich a druhych. Vsichni zkratka podle prizpusobeni predispozic(systemu) k podminkam jake zrovna panuji. Trh je snad v kazdem ohledu bipolarni jen relativne. Snaha nacpat si do hlavy nejake bud-anebo je pochopitelna, a na prvni pohled jednodussi. Jenze v praxi je nakonec mene pracne pouzit to i ono, prizpusobit se konkretnim podminkam nez lpet na jedine vyhode za vsech okolnosti.

"Krása burzy je právě v její mnohotématičnosti a je škoda,že většina intradenních obchodníků ji pouze zjednodušuje na jedno téma"
Presne o tom jsem mluvil ve svem prvnim prispevku :) Tam to bylo o tom, ze i kdyz z hlediska psychologie muze vic navstev S/R znamenat silnejsi oblast, z hlediska nabidky a poptavky to muze znamenat smetak, kterym se takovato oblast uklizi. Brat v uvahu jedine znamena neprizpusobit se druhemu.

Merkur1: chodite obcas na chat? rad bych nekdy podiskutoval i v realnem case

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike
Miluju šum.

MERKUR1
Prakticky vše, co jste napsal, vnímám úplně opačně.
Nechápu Vás, vy nechápete mě ………… a to je dobře.
Ale asi Vás zklamu, i nadále si budu věci dělat po svém.
Děkuji za Vaše rady i za souhlas k tomu, abych mohl obchodovat.

Mohu se závěrem ještě zeptat, co to je „logika obchodování“?

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To imagroup.

Například logika obchodování může být v tom,že se budu držet většiny jak ona chápe situaci,že se budu snažit odhalit jejich názor,že budu sledovat jak jsou trhy nastaveny a jenom čekat na spouštěč,tady zprávu,nebo jiné psychologické momentum,protože snad se shodneme na tom,že burza je o psychologii.
Že se budu snažit,abych nebyl na straně menšiny,protože ta nemá sílu burzu přetlačit.
Nebo můžu sledovat ekonomický vývoj a z logiky věci je jasné,že burza bude tento vývoj následovat.Například všeobecně známé pravidlo,které zní,že změny ve stavebnictví předcházejí změnám v hospodářství jako celku v předstihu.Je to takový výstražný signál,který nám může oznamovat změnu.
Když začne recese,je jasné,že se sníží poptávka po většině komodit a tím klesnou ceny.
Když bude centrální banka snižovat úrokové sazby a tím vznikne proti ostatním měnám určitá negativní disproporce,je logické,že se měna stane pro investory nezajímavou.
Existuje určitá logika,kterou můžeme vyvodit z oběmu obchodů.
Známe logické chování trhů kolem S/R úrovní.
Investorská logika při zveřejňování korporátních zpráv,nebo když například v Africe vyhodí ropovod.
Že budu ztráty včas zavírat a zisky nechám co nejdéle růst a tím musím být z logiky ziskový.

Těch příkladů je mnoho a vše je založeno na psychologii,která jako jediná má svoje logické průběhy.Vše se může měnit,ale lidské uvažování se nemění.Obchodujeme svoje peníze a budeme se o ně bát stejně jako naši předci před sto lety.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kingie

skvely postreh s tou evoluciou, vnimam to tiez ako evoluciu, ale z trosku ineho uhla. organizmi sa vyvynuly v rozne druhy. z toho isteho predchodcu vznikli pomale bilinozravce ale na druhu stranu aj agresivne predatori. hladat ktore z nich sa zivia spravne je uplne scestne. proste sa zivia preto lebo potrebuju. a bilinozravec asi nepojde presviecat predatora aby si radzej zobol nejake zrno zejo. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...