Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jak začít s tradingem? Studiem S/R úrovní.


Doporučené příspěvky

reagoval som na toto:

> Nebo můžu sledovat ekonomický vývoj a z logiky
> věci je jasné,že burza bude tento vývoj
> následovat.

burza je iracionalne prostredie, sam ste do nakoniec povedal. hladat v iracionalnom prostredi logiku je mozne, ale otazka znie z akou pravdepodobnostou budeme pracovat.

ekonomika a burza su spata, o tom nieje pochyb, ale otazka znie ako velmi su spate? je vseobecne znama poucka ze burza predchadza vyvoj ekonomiky, z dlhodobeho hladiska, ale to je nepodstatne pretoze osobne si myslim ze je to tiez nepodlozene tvrdenie. takze ak si vezmem priklad DJI ktory z dlhodobeho hladiska stupa, posledne mesiace,akymi otazkami sa zacnem zaoberat ?
1) budem sledovat ekonomicke spravy ktore su za posledne 7-8 mesacne obdobie negativne, alebo budem sledovat spravy o nalievani kapitalu, alebo budem sledovat vysledky firiem , alebo dalsich milion chaotickych sprav, ktore su protichodne a tie budem nasledne analyzovat.?
2) alebo sa predsalen spolahnem na cisla a budem ratat s pravdepodobnostou, statikou a aktualnou dynamikou.

logicke je to ze ak otvorim obchod tak but stratim alebo ziskam. ina moznost nieje, a preto je logicke ak budem pracovat z pravdepodobnostou ako priklonim co najviac percent na svoju stranu. budem pracovat z aktualnou dynamikouu a objednavkami. ale preco by som si mal narusat statistiku nejakymi sekundarnymi vplyvmi, ktorych je neskutocne vela, a nebudem naivny , nikdy nebudem schopny aby som ich analyzoval spravne, vzdy budem analyzovat len z urcitou pravdepodobnostou, ale zarucene si myslim ze ak pridam do statistiky 100 inych vplyvou nebudem schopny vyhodnotit vysledky spravne. a ak budeme realisticky, nebudete to schopny ani vy a dokonca ani Warren Buffet . a mozno prave preto neobchoduje derivaty.

preto ak rozpravam o logike. tak je logicke ak na spravu cakam, viem kedy pride, a viem presne ktory instrument ovplyvni. vtedy mam presne nastavenu statistiku interakcie sprava-trh.
a teraz sa pytam je logicke analyzovat 100 sprav, na casovom ramci 1tyzden, ak je potencial obchodu =alebo mensi ako na 1M grafe , kde mam 1 spravu 1 konkretny instrument a obchod prebehne za 10 par minut?

a teraz sa opytam
co je logicke? a co je jasnejsie?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 63
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Airmike Napsal:
-------------------------------------------------------
> reagoval som na toto:
>
> >
>
> ekonomika a burza su spata, o tom nieje pochyb,
> ale otazka znie ako velmi su spate?


mysli ze burza je v delsim horizontu dana jenom "ekomomikou", otazka je jak dobre ji rozumime a jake vsechnu jeji aspekty zname a zahrneme.
>
>


Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Airmike.

Logika trhů je také v tom ,že burza vždy přestřelí.Poziční obchodování je na delší období,tedy měsíce.Na začátku března trhy dosáhly dna a jen se čekalo na nějakou zprávu,která odstartuje změnu.Ta přišla z USA,že banky by měly mít zisk.To byl startovní výstřel,který vše odstartoval.Najednou začala změna a vše začalo růst.Mělo to svoji vnitřní logiku.Kdo rozhoduje o trhu?Samozřejmě,že velcí.Banky byly v tíživé situaci a bylo v jejich zájmech aby vyprovokovaly růst,který by nějaký čas vydržel.
Kamarád v té době obchodoval ropu.Ne futures,ale jiný nástroj.Kupoval ji pod 40 dolary a po půl roce prodal za 70 dolarů.Zažil několikátou recesy a po dřívějších zkušenostech byl z logiky věci přesvědčen,že je vhodná situace na nákup a že trend nějakou dobu vydrží.Vedl ho k tomu fundament,psychologie,logika a zkušenosti.Vždy když jsem s ním mluvil,byl přesvědčen o své pravdě a pravdu měl.Nemůže pochopit jak někdo v té době mohl obchodovat pouze na pár minut,nebo maximálně hodin.Rád jsem se sním o tom bavil a nyní smekám,protože je úplně někde jinde.Chtě bych se mu přiblížit,ale nebude to jednoduché,ale jeho styl je přesně ono,co si situace žádá.Podotýkám,není to ekonom,ale má přehled,ale když člověk chce něco mít,musí pro to něco udělat.
Jeho postupy byly logické a z jeho pohledu jasné.
Já jsem zde dal i americké ekonomické zprávyKdo je tady sleduje?On ano a každý den.Ví hodně přesně jak budou trhy reagovat.Již čtrnáct dní před otočením trhů,byl přesvědčen o změně a měl pravdu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike neviem preco by niekto analyzoval 100 súrav v ramci 1 tyzdna z dlhdoobeho hladiska je podstatnych len par. A na 1M grafe nie je podstatna ziadna pretoze spike up spike down a clovek je mimo. Tieto grafy nie su nic ine ako random walk, sem tam clovek moze mat stastie, ale to je vsetko. A potencial obchodu rovnaky ako na M1 ci podobnych grafoch nikdy nebude, staci si uvedomit ze prit PT 10pips tvori spread 2 pips uz 20% nakladov, a tiez ze vyznam S/R urovni je cca nulovy. Nuz ale ked niekto , ako sa vyzsie vyjadril , miluje sum tak nech sa dari, kazdy si tym musi prejst.
alter

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To MERKUR1:
Ano v pozičním obchodování je třeba mít jasno v tom že se na obchod může čekat několik měsíců, řekl bych že možná i několik let. My ale potřebujeme vydělávat teď a né čekat měsíce na obchod. Tvůj kamarád má pravdu, ale my potřebujeme mít konzistentní výsledky, nemůžeme si dovolit čekat na pláži v karibiku měsíce až bude signál na ropě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

derkel

toto tvrdenie je platne len v urcitych mantineloch. slovicko len je ekvivalentom k 100% . to znamena ze burza je z dlhodobeho hladiska zavisla v 100% od ekonomiky. podla vasho tvrdenia. a teraz je tu par ale

Aka burza?

ceska , slovenska , americka, akciova , derivatova,

v tychto vsetky pripadoch je vzdy primarna ponuka a dopyt, a ta z ekonomikou nekorespobduje. a tak ma napada druha otazka

aky je to dlhodoby ramec?

mesiac, rok, 10 rokov ?

uvediem uplne realny priklad. interest rates na eurodolar minuly rok klesli 2x tak vyrazne, ze tento pokles dokazal vymazat aj niekolko stotisicove ucty, bolo to sposobene botmi na burze ktore su na urokoch v obrovskej prevahe. nikto okrem traderov ten prepad nezachytil.z ekonomiky nesiel ziadny impulz dokonca sa o tom ani nevedelo. ale burza bola proste v extremnej deviacii. to znamena ze burza z ekonomikou nekoresponduje. a hoci sa mozeme bavit o dlhodobich casovych ramcoch , mna ako obchodnikabude zaujimat riziko ktore je s derivatom spata, a nie to ci stupne o 2% alebo aky vplyv na ekonomiku ma.

priklad z interest rate som vybral zamerne. pretoze to je jeden z hlavnych prvkou , okolo ktorych sa ekonomika toci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

alter

uz minule som ti povedal ze si myslim ze si sikovny chalanisko a nakoniec sa k odpovediam dopracujes aj sam.
spominas random walk" ano toto je jeda z velmi silnych zbrani v kvantitativnom obchodovani. ked si este skusis odmysliet nejake informacie o nakladoch na obchod co mas v hlave zafixovane. tak prides na dalsie zaujimave veci.

len ta pravdepodobnost, o tom dosiahnuti 10 pips , to bude zrejme tazky oriesok. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

myslel jsem radove mesicu a vys, chtel jsem rict ze vsechny rusty a pady maji spoje opodstatneni(do urcite miry predvidatelne a logicke). Nahodile(takove to "sakra co blbne" ) pohyby jsou jen kratkodobe(hodin max dnu), u kterych si clovek nemuze rist, to je takhle, tohle zase tak a dokud se to nezmeni, pujde to nahoru

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MERKUR1

uz budem musiet koncit aby sme tu neprekecali cely den. kazdopadne ak je pre teba niekto vzor, a predstavujes si ho ako skveleho obchodnika. on bol o svojej analyze presvedceny. mne z tejto vety najviac udrie do hlavy PREDSTAVUJES, a PRESVEDCENY. a z toho jasne vyplyva ze clovek ako ja by sa nemal coho chytit :)

co sa tyka sledovania dennych sprav, tak mi to pride ze asi nepiseme na tom istom serveri :). pytas sa kto ich sleduje? no uplne kazdy standardny trader. je to uplne prirodzene a vobec nerozumiem otazke. asi v obchodnych hodinach moc nekomunikujes z obchodnikmi, ale je tada ano. no a preto viem ako pracuju.

uz by som prestal mystifikovat daytrading ako taky, ved je to normalna standardna robota,kde si svoje odkrutis, vyberies zisk a ides domou. neviem fakt ako inak to vysvetlit. ziadny bubaci, ziadny okultizmus a vestenie z gule.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Airmike.

Ještě doplním.Pokud odhalíme primární trend,pak musíme příjmout,že je imunní vůči manipulacím.Je to základní Dowova téze,která se za více než sto let osvědčila.Někdo čeká na potvrzení,jiní nakupují hned.Není potřeba sledovat stovky zpráv,ale pouze to co je v té situaci důležité.Když nastane růst,začne na stejných principech,jako v krátkodobých případech.Zde se jedná o masivnější proces.Hodně zde hrají zkušenosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

airmike , pravdepodobnost dosiahnutia 10 pips na par minutoivych grafoch je taka ista ako strata 10 pips a to aku cast nakladov tvori spread je tiez jasne neviem o com tu chces koho presviedcat, nakaldova zlzoka je jasna.
Ja by som zhrnul dovody preco vacsina novacikov chce obchodovat intraday do niekolkych bodov. Po prve je to vidina rychlejsieho zisku. Z nejakleho mne neznameho dovodu si myslia ze viac obchodov = vacsi zisk a tak zistia ze na 5 min grafoch budu milionari uz za rok. Dalsi dovod je nedostatocny ucet, kedze na vyzsi TF treba vyzsi SL a vyzsi risk vela novacikov na to jednoducho nema (ak neobchoduje povedzme retail FX),dalej nedostatok trpezlivosti cakat na prilezitost aj niekolko dni, ci strach drzat poziciu cen noc...
A co sa tyka temy tak jednoducho S/R urovne na vyzsich TF su neporovnatelne spolahlivejsie ako na nizkych TF. Ako povedal W. D. Gann The big money is made in the big trends.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

alter

:) nemienim nikoho o nicom presviedcat. je mi to skutocne uplne jedno akych chyb sa kto dopusta.

opat rozpravas o niecom co ti je JASNE. ale s toho co pises je jasne akurat to ze ti to jasne nieje :).

snazim sa to vysvetlit v prvom rade slusne, pokojne. ale ty si skratka prchka povaha. emocie ti nedovolia zamysliet sa, preto na niektore veci prides az ked vychladnes.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

all
Tedy pánové, já zírám, když to čtu!
Teď už schází jenom pěstní řešení.
Ale je to nádherný, že co obchodník to názor, né?
Chudák nová rybka, ta je teď zmatená jak Paroubek.

krakra
BINGO! Líp bych to nedokázal napsat.

MERKUR1
Přiznávám prohru, moje maličkost Vám nesahá ani po kotníky.
Takových lidí, jako Vy je třeba si vážit.
Obdivuji jak je Vám to všechno jasné a že to dokážete vyargumentovat.

Nicméně to mi nebrání denně na pár minut otevřít svojí pozici a vzít si co trh nabízí.
Já trhy nikdy nedokážu pochopit a dodnes jsem v nich nenašel žádnou logiku.
Již jsem odhodil vše, všechnu tu logiku, o které píšete, a stal se zázrak, zmizel strach.

Nyní pracuji na tom, co tak krásně napsal kolega „nickirout“.
Dovolím si to sem zkopírovat:

“Trader sa už nepozerá a nevšíma si peniaze na účte.
Účet je iba zrkadlom toho, ako veľmi vo vnútri narástol a vyspel do bodu, kedy sa jeho osobnosť dokonale oddelila od akéhokoľvek davu.”

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...