Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jak začít s tradingem? Studiem S/R úrovní.


Doporučené příspěvky

To imagroup.

Na trzích se pohybuji několik let.Poprvé jsem začal obchodovat akcie v RM-S v roce 1996 a pak po malé přestávce na BCPP ve SPADU.
Vždy jsem vedl diskuse na těchto stránkách ve slušném duchu a proto se nenechám zesměsňovat a proto zde končím.Že není v trzích logika to je Váš problém.Já ji tam několik let vidím a živím se jí.Riskoval jsem,ale opustil jsem zaměstnání a touto logikou se obstojně živím.Mám několik úspěšných kamarádů,kteří jsou naladěni na stejnou notu a proto nemám zapotřebí se zde nechat urážet.Já jsem jenom slušně reagoval a čekal bych,že i když se mnou nesouhlasíte budete mít zájem argumentovat proti,nebo se třeba podíváte na delší TF a třeba náznaky logiky objevíte.

Váš poslední článek je pouze nic neříkající hulváctví,které do slovníku tradera vůči názorům jiných nepatří.

Chci poděkovat převážné většině jiných traderů,kteří se chovali slušně a snažili se o oboustranně prospěšnou diskusi.

Přeji Vám i všem ostatním hodně úspěchů,nezlobím se na Vás za urážky,ale mám svoji cenu,která mě nedovoluje se zde setkávat s lidmi Vašeho typu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 63
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Vážení, z mého pohledu tato diskuze velice nešťastně sklouzla k obhajování osobního ega a je pod úroveň tohoto fóra. Myslím, že toto opravdu není místo kde by byl někdo zvědav na jména našich politiků. To zcela jistě patří jinam. Přitom by stačilo jen respektovat názory druhých. Traiding přeci není o jednom správném řešení, ale o různých přístupech.

Děkuji Petrovi za další skvělý článek. Z mého pohledu mě toto téma potěšilo, neboť se v této problematice orientuji dosti špatně. Veškeré mé dosavadní snahy o nalezení nějakého klíče vždy sklouznou postupně k nižším TF a je to zamotaný kruh. Doufal jsem, že se zde bude diskuze, ze které bude možné ledacos pochytit. Pokud by se našel někdo, kdo bude ochoten obětovat trochu času, a dal sem pár obrázků s komentáři budu vděčný. Z mého pohledu by bylo nejzajímavější pohled z několika TF současně. Věřím, že toto by pomohlo v orientaci v S/R mnoha začínajícím, což je i můj případ. Najde-li se někdo, díky předem.
Vašek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vakov:
stačí si projít toto vlákno: www.financnik.cz/forum/read.php?7,121299,146205#146205
gladiátor tam postnul tolik screenu, že než je pročteš, budeš o řadu týdnů chytřejší. a nejdůležitější je vlastní zkušenost - až si sám zakreslíš některé levely a trh se pak na nich zastaví - je to pak fajn pocit vědět, žes vykročil správným směrem :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den , strávil jsem cca půl roku testováním patternu 0/V ,nyní ho testuji na NQ 1 Minuta. Je to síla ,dostávám 5 signálů každý den při 2 a půl hodiny denně. Myslel jsem si ,že mám již za sebou období ,kdy jsem hledal svatý grál. Ale při backtestování patternu 0/V se necítím dobře ,prostě mi tam něco nesedí ,ale při tomto backtestu mě zaujaly právě S/R úrovně. Začal jsem si všímat určitých věcí ,kterých jsem si dříve všímat nedokázal nebo na ně ještě nebyl připraven. Prvně jsem si řekl ,že zkusím přes S/R úrovně filtrovat signály patternu 0/V ,ale to se mi nakonec nezdá jako ideální řešení ,protože vždy ,když jsem zkoušel filtrovat pattern 0/V prvky PA ,mé výsledky se zhoršily. Proto zkusím otestovat obchodování čistých S/R úrovní , na jednu stranu jsem trošku zklamaný ,že začínám od začátku a nejsem stále rozhodnut kudy jít ,ale na druhou stranu jsem možná učinil rozhodnutí ,které převrátí můj život na ruby. To ukáže až čas. Už mám za sebou první velmi hrubý a rychlý backtest bez zaznamenávání získaných dat ,ale s výsledky jsem velmi spokojen a zítra jdu testovat do excelu. Velký potenciál jsem objevil v S/R úrovních na High nebo Low dne. Proto bych chtěl poprosit jestli znáte nějakou knihu ,v které se zminují právě S/R úrovně a mohl bych v ní pochytit nějaké nápady či postřehy v podobě třeba i konkrétních patternů nebo přístupů a nějakých tipů na výstupy a s ilustračnímy obrázky. Prosím doporučte ,chtěl bych jít po stopách S/R úrovní a hodně se o nich dozvědět. PS: Prosím v Češtině má angličtina je velmi chatrná. Přeji mnoho úspěchů Tomáš

10923

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sledování S/R úrovní je praktické už jen proto, že to dělá spousta traderů a umísťuje na ně svoje
limitní i stop objednávky. Ten, kdo má k dispozici hloubku trhu, si to může sám ověřit.
Zajímavé je sledovat cenové úrovně, které se vytvoří na High a Low mimořádně dlouhých barů
(násobky průměru) a mimořádně krátkých barů. Při souběžně obchodovaných kontraktních
měsících jedné komodity nebo indexu se také často vytvoří S/R hranice posledního měsíce na cenách,
kde se tato S/R úroveň vytvořila na měsíci předchozím (a naopak).

Btw, k ES.d weekly - minulý týden se uzavřel gap z 3.-10.10.2008.

2 Petr:
V grafu ES.d weekly uveřejněném ve článku používáte pro zobrazení S/R zón indikátor
nebo je to zakresleno ručně ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

Diskuze na téma S/R úrovní je určitě hodně přínosná. Podle mě ale ještě chybí dvě věci:

1. Zdroje na další studování S/R úrovní. Doporučil by někdo nějákou knihu, článek, jiné diskuzní vlákno?

2. Jaké autoamtické nástroje (indikátory) se dají k vykreslování S/R použít? Kromě pivotů.

Díky

Juraj

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Píšu tento příspěvek s vědomím, že nebudu schopen z časových důvodů reagovat příliš pružně. Po téměř dvou letech jsem konečně ve fázi, že vydělávám. Po malých částkách, stabilně, v pohodě. Obchoduji svůj vlastní systém. Který samozřejmě vznikl na základě informací z tohoto webu, seminářů, knih zde a na seminářích doporučených a z dalších knih v těchto doporučených knihách zmíněných. ;-) Systém je postaven na vyhodnocování RS úrovní a na způsobu jakým se na těchto úrovních chová cena. Proto jem se odhodlal napsat. Jako dobrý radar se mi osvědčil předválečný indikátor Ichimoku. Na 30 minutovém grafu (u FESX) a 60 minutovém grafu (u NQ) najdu 1 – 3 úrovně, které by mohly mít vliv na nejbližší dění v trhu. Tyto úrovně zakreslím do 15 minutového a minutového grafu. (Z tohoto důvodu se těším na NT7, který bude RS zakreslovat globálně do všech grafů). Pro hlavní vyhodnocování slouží další minutový grafu s indikátory. Jako základní používám DM. Pod ním je okno FinWinu s linkami 0, 100 a 200. Poslední úroveň se ukazuje dobrá k upozornění na možné obraty trhu. Paterny systému FinWin, která mě provázely při poznávání trhů mám rád a rád se s nimi radím. Pro vyhodnocení divergencí používám RSI. Poslední je volume s 2 vyznačenými historickými hladinami (odkud kam je lolume "rozumné". FinWin mě inspiroval také v tom, že mám všechny uvedené indikátory „zdvojené“ (zobrazené v rychlém a pomalejším průběhu). Pomalejší beru vážněji. Rychlejší funguje jako předsunuté tykadlo. Souhrnný obrázek o situaci v trhu vzniká z informací o RS úrovních, z chování ceny na těchto úrovních, z „doporučení“ indikátorů, z citu, z zkušenosti, z analýz atd. K detailnějšímu pohledu na chování ceny slouží 20 sec a 3 tick graf s indikátory: volume, A/D, ATR a RSI. Kromě A/D opět zdvojenými. Na všech grafech je "rychlé a pomalé" Ichimoku (zobrazuji pouze dvě linky: SenkouSpanA a SenkouSpanB, které vytváří Kumoa) a EMA 34 (klasiku z FinWinu). Nejde o mechanický systém. Bez citu pro trh a stovek nasledovaných hodin by výše uvedené byla poze snůška grafů a indikátorů. Obchoduji dopoledne od 9:00 (FESX, 1-2 kontrakty) a odpoledne od 15:30 (NQ, 1-3 kontrakty). Ze začátku jsem zvládal necelou hodinu ráno a odpoledne stejnou dobu nebo nic. Když jsem pokoušel ze sebe "vymáčknout" víc, zvýšil jsem pouze počet chyb a ztrát. Dnes nemám problém s hodinou a půl. Zbytek dne dělím analýzy, studuji, testuji. Považuji se za naprostého začátečníka. Který však, doufám ... přežil.

10954

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K.
Po ukrutně nekonečných textech jsem došel k závěru, že open a close mají svůj logický význam pouze u denních dat. Přesně tak jak o tom píše A. Elder: Open je ve znamení amatérů, závěr (close) pod taktovkou profíků. Velmi zjednodušeně řečeno. Stejně s open a close pracuje L. Williams ve svých analýzách.
Pozvolna jsem open a close vypustil. Zobrazuji pouze High a Low i s vědomím, že se vstupem na close počítá většina obchodních systémů. O to hůř a osamoceněji jsem se lopotil s dalším výzkumem.
S High a Low pracuje také Ichimoku a přestože byl navržen pro poziční obchodování, velmi se mi osvědčil i na „mikro timeframech“ (graf pod 3 ticky už nevydá nijak zajímavě).

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...