Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jak začít s tradingem? Studiem S/R úrovní.


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 63
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 1 year later...

Vidím, že toto vláknmo již umřelo...
Je to škoda, protože po všech pokusech s FinWinem jsem FinWin zavrhl a začal studovat SR úrovně.

Né že by FinWin nebyl dobrý, je perfektní (v backtestu vydělával a krásně), ale vůbec mi nesedl.
S/R mi sedí (aspoň to tak cítím) a nyní se snažím sepsat pravidla do písemné podpoby (obchodní plán).

Pokud se mi to podaří, pokusím se toto vlákno oživit ;-)



Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím Jardo, já osobně si myslím že žádný OS bez pochopení a využití S/R úrovní nebude nikdy skvěle fungovat. Dobře možná ale ne skvěle. Jsou to právě S/R úrovně které řeknou že je potřeba se připravit na vstup / výstup z trhu. A teprve podle nich vstupovat / vystupovat na signálech podle indikátoru (třeba v případě FinWin podle CCI). Tedy S/R úrovně řeknou že se něco semele a indikátor pak co a přesně kdy se stane. Osobně musím říct že dostávám spousty vstupních / výstupních signálů ALE pokud nejsou na S/R úrovni tak je ignoruji. (Ikdyž ne vždy na 100% - to ty moje emoce ...). A jak je hledat ? Zásadně na vyšším timeframe. Pouze tam mají smysl. Tam totiž jedou Velcí Hoši kteří neobchodují 1 - 5 kontraktů. Ti jedou ve větších objemech a tak hledají pro svoje investice větší jistotu. Jistotu že mají za zády plot s názven S/R úroveň. A vždy je lepší se ve vlaku svézt než se mu postavit. Já obchoduji NQ na 2´tf ale pro vstupní / výstupní signály používám S/R z 10´tf. A ještě jednu drobnost. Graf 10´tf mám nastavený tak aby mě zobrazoval trh od 14:20 do 22:20. Cokoliv co se stane mimo tyto hodiny mě nezajímá. Jakákoliv S/R úroveň mimo tyto hodiny nemá pro mě platnost platnost. Zajímají mě pouze obchodní rozhodnutí od BIG BOYS a ti obchodují jen v RTH + 1 hod. před (některé důležité reporty se vyhlašují 1 hod. před otevřením trhů). Tak snad ti to k něčemu bude Tatanka P.s. doporučuji přečíst článek od Petra o FLIPu !!! a vygooglit si něco o Role Reversal

15712

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...