Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Standby Nesmíš dát jen na to, že si já myslím, že je euro nadhodnocené. Je třeba sledovat i další vývoj, jak na situaci reagují trend indikace, MA,%R atd. A především - nic nedržet zbytečně dlouho, koupit udělat 20 bodů a pryč od toho a sledovat trh. A když je signál opět do toho jít. Pořád to opakuji, i v seriálu, FX je horská dráha a raději tři, čtyři vstupy jen po např. 20 b. hned to uzavřít a mít svoje doma.. :) než čekat s jednou pozici a pak koukat jak pyroman na seník, jak to jde do ztráty.. Dnes jsem např. vstoupil na signály dopoledne postupně na pět pozic podle 2 x 2 EMA, DMI, Elliot a potvrzení přes MFI a za dvě hodky to postupně uzavřel - sice jen +70 bodů, ale je to doma.( Viz graf č.1 a č.2). Asi kolem 17,00 další signál (č.3) na sell, otevřel jsem tři pozice a za půl až hodinu jsem je hned postupně zavřel. Sice opatrně, jen +35 b. Takže dnešek kolem 1000 USD zisk a bez většího rizika.. Sleduj i další fundamenty, nyní probleskla zpráva o možném vzestupu zlata možná až k hranici 480 USD, někteří "optimisté" tipují i atak hranice 500 USD a k tomu relativně drahá ropa.. A to zase hraje proti dolaru. Do toho zítřejší a páteční USA fundamenty (možná kladné) a dolar teď bude dost volatilní. Rada: prodávat, kupovat, prodávat, kupovat... :) SID

165

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Sid:
Kolik vlastně indikátorů používáš? Pokaždé dáváš na sklo graf s jinejma indikátorama.A jak to můžeš všechno sledovat?
Já bych potřeboval minimálně 3 obrazovky,abych nemuse překlikávat pořád sem a tam. A nebo se specializovat např. na dva páry. Já ale zkouším tak 5 a je to pěkná honička to zvládnout.
Pietro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pietro
To co dávám na sklo (viz AOS) na jiném vlákně, jsou jen ukázky možných způsobů a návody pro méně zasvěcené. Osobně používám na fundamenty (nebo spíše před a po) a na průběžné obchody pět základních indi, podle typu: 4 klouzavé průměry (MA), něco na trendy (DMI,ADX), něco na stav trhu (RSI,%R, Elliot) a nově i MFI, což je taková "fundamentální analýza" technické analýzy.. :) a sleduji i "časové" trendy podle párů a vývoj burzy, zlat a ropy. Jedu nejčastěji na tři, čtyři páry (podle časového trendu) a signály pro každý pár mám upraveny každý na jiný zvuk. Když u toho "sedím" tak mi stačí dva monitory. Základní grafy a stavy FX na jednom a Reuters a pohyby zlata, ropy a burzovní indexy na druhém. Bohatě mi to stačí.. :)
SID


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky,
Teď zkouším velmi krátký obchody, tak 8-12 bodů zisk a používám RSI, Williams a Fisher. Docela to zatím vychází, i když je problém stoplosu.Neboť ho musím mít minimálně 15 bodů kvůli náhlým výkyvům, což je PT versus Loss dost blbý,ale nevím, jak to zlepšit. Taky mám nastavený 3 MA a parabolic sar.
Když máš 4 MA, jak je máš nastavený.? Já ty tři mám 12,33 a 55.
A ty zvukový alerty jdou nastavit na indikátor nebo jenom na cenu? Na indikátor jsem je nikde nenašel..
Pietro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Standby
na indexy, zlato, ropu atp.je dobré okno na fxstreet.com, ale možná je i něco lepšího.
www.fxstreet.com/nou/gci/gciindices.asp
Časové trendy - existují statistické tabulky, jaké mají rozsahy v bodech jednotlivé páry podle hodiny, dne, dne v týdnu a časové zóny obchodování. Někteří tradeři jedou podle nich, obchodují jen v určité hodiny a dny a třeba jen na "nejziskovější" pár z pohledu výkon/cena a to je GBP/USD a na nejvýkonnější v samotném pips rozsahu - USD/CHF. Možná ty tabulky zveřejním v září v nějakém dalším díle seriálu.. :)

To Pietro
U MA mám první dva EMA na 12 a 21 a druhé dva WMA na 144 a 233 (ale dobré jsou i S - Simple), což mi udává zároveň směry trendů na 5 nebo i 10,15 min. grafu. Když se koukneš do nějakého AOS jsou tam alerty (Nástroje-Tvorba TS - Vstup- dílčí název-alerts) a v knihovně máš různé zvuky, ale můžeš si tam vložit i svoje zvuky nebo hudbu či znělky.. :)

SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Sid:
Ty alerty jsem bohužel nenašel.Možná je to tím, že mám jenom demo VT. V imputu mám pouze name, ale žádnej dílčí název.Jediný alerty, který jsem našel jsou na cenu.
Ještě něco. když máš v grafu DMI, jak uděláš, aby to byly sloupce? Když si ve VT spustím DMI, jdou mi tam pouze křivky. Díky.Pietro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pietro
V tomhle není rozdíl mezi běžným účtem a demo. Normálně to funguje i u dema...Nastavení na sloupce - DMI si přehodíš na sloupce tak, že si otevřeš např. DM s grafem "vlnovka", až to máš na na monitoru, klikneš pravým tl. na edituj nástroj TA - rubrika Vstup a zvolíš v typu čáry "sloupcovou vlnovku" (druhá spodní) a k tomu v šířce čáry zvolíš nějakou silnější. Pak to uzavřeš(celý ten nástroj TA) znovu otevřeš a máš tam sloupce. Takto si můžeš upravit spoustu nástrojů TA z křivek na sloupce, tečkované čáry, přerušované atp. a samozřejmě i opačně.. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...