Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Dividendové akcie - dlouhodobé investice


kramnik

Doporučené příspěvky

Díky, všem, zato, že čtete co tu ze mě padá :-). Jednu věc jsem včera objevil, tak dávám k dobru. Jeden kolega až z té Ameriky mně upozornil na možnost krýt si dividendové portfolio možná jediním reverzním short fondem, který má, což mě nejvíc překvapilo DIVIDENDOVÝ VÝNOS 4,68%.Jde o PIMCO STOCKS PLUS TRUST SHORT S (PSSDX). Strategie jednoduchá. Je to skoro zadarmo, takže při nárůstech trhu a tím pádem poklesu PSSDX dokoupit a zvýšit tak ochranu proti poklesu. Jenom tedy netuším, jestli se to dá přes domácího brokera koupit.... Přes IB jsem nezkoušel, ale zkusím to v pondělí najít. JEstli si tedy vzhledem k pokročilému věku vzpomenu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Doufám, že to najdu u Interactive Brokers. Večer, nebo zítra ráno na to mrknu. Díval jsem se do E-brokera od Fia, ale tam to bohužel neznají. Ale zkusím dát, až se vymotám z chřipky, dotaz ohledně přidání tickeru. Uvidíme. V každém případě to může být zajímavý nástroj.

Ohledně jeho procentuálního zastoupení PSSDX Richard napsal:
"I have recently hedged against this portfolio with about 5% PSSDX, the only Bear fund I know that pays a 4.7% dividend... to collect yield while protecting against downside. I intend to increase PSSDX up to 15-20% on any spikes in the market to increase my protection."

Sám jsem zvědavý, jak to půjde, nebo nepůjde koupit. :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Kramnik,


Pimco sleduju pravidelne ,ale ne cilene . Jejich sef "Gross" je kazdou chvili na cnbc. Je to takova vesela loutka :o)
Ten fund vypada zajimave . Diky za jeho pripominku ;)
Slozeni fondu je z 68% US Treasury a Bonds + IRS , Nejake Cizi Bonds, preffered stocks......
Az budes mit nejake zajimave info k PSSDX tak napis.
Fidelity ho nabizi ...mam pocit ,ze fidelity je otevrene i pro CZ klienty .


Info: quote.morningstar.com/fund/chart.aspx?t=PSSDX&region=USA


Ray

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Všem přeji pěkný den.

Narazil jsem na jeden zajímavý dividendový titul. Na trhu je podle všeho bohužel jen krátce, ale jeho parametry vypadají zajímavě a roční dividenda okolo 20%. Titul lze nalézt pod tickerem: AGNC - viz www.google.com/finance?&gl=us&hl=en&q=NASDAQ%3AAGNC&client=fss. Není to tak dlouho co se o akcie aktivně zajímám, takže zatím moc neumím odhadnout v čem může být háček. Takže se ptám, vidí v tom někdo nějaký háček? :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To PSSDX by mělo jít bez problémů nakoupit i přes Interactive Brokers, jenom je třeba podepsat data z příslušného trhu. Časem to i vyzkouším, ale zatím je čas.

to m.z.work:
Tady fakt těžko říct. Ten háček může být právě v tom, že je ta společnost nová a neexistují relevantní údaje o hospodaření a vyplácení dividend už vůbec. Proto může být hodnota dividend i cena akcie značně volatilní. pro mě to tudíž titul není. Hledám firmy se solidní dividensdou a perspektivou jejího dalšího zvyšování založenou na minulých výplatách a tudíž tady bych se neangažoval. Ale pokud hledáš portfolio vyloženě high yield akcií pak se to asi dá vyzkoušet s tím, že není jistota, ejstli příště vůbec něco vyplatí atd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jenom rychle. Jsem v práci. S těmi MLP je to složitější. Rozdíl té daně by měl být "vymahatelný". Jako neameričan máš určitě nárok na vrácení zbylých 15% daně. Bude to stejný problém jako je to s dividendou ERSTE, která je daněná tuším 25% a Češi mohou uplatnit nárok na vrácení zdanění.

Otázkou je, jak to udělat. Nebude to určitě jednoduché a je otázkou, jestli se to vzhledem k vynaloženému času vyplatí Určitě budeš potřebovat vyplnit formulář W8BEN, který Američanům řekne, že seš non US resident. Ale i to je individuální. U mě u Interctive Brokers je sooušásti elektronického account managementu. U českých brokerů je možná potřeba ho jít podepsat fyzicky.

Nejlepe bude se jít informovat přímo k brokerovi, jakým způsobem se těch 15% domoci. Není to věc, kterou yb za Tebe dělal broker. Všechno budeš muset nějak vyřídit sám.

Takže asi tak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

USA zvysilo Tax na rok 2010 o 2% .Takze 30% je realita. Ale na druhou stranu ,je danovy zakon mnohem volnejsi a "tax return" privetivejsi nez v CR ,kde je 15% a "no returns" .

Day trading :
Zjednodussene receno. Pokud vedu ucet jako resident v USA a platim 30% tax na day trading profit ( Day Trading = 1000 a vice kratkodobych trades za rok a cca 20 hodin tydne venovane obchodovani - nejlepe kdyz je to jediny Vas hlavni prijem)
V tomto pripade jsem schopen si odepsat prakticky vse k Tradingu potrebne( samozrejme ne ve 100% odectech,ale podle jasne danych parametru a sekci v danovem zakone). Od Internetu,telefonu, pres placene informace, platformu, sluzby,tuzku,papir, hardware,software....letenku do lazni,kde se po te lecim :o) a samozrejme i ztraty do urcite vyse.
Moje taxy z trading profitu na uctech v USA delaji tento rok 6.5 % !!! Nechavam si je vypracovat odbornou firmou ,za coz platim cca 800$ (zdanitelnych) rocne .

Long term:
Co se dlouhodobejsich investic tyce, neni danovy zakon az tak zajimavy,ale predpokladam,ze stale vyhodnejsi ,nez danit v CR .

Pokud ma nekdo zkusenosti s realnym danenim zahranicnich investicnich (dlouhodobych) uctu v CR ,tak bych rad znal Vase zkusenosti . V tomto pripade,nemam prilis zkusenosti .

Ray

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím m.z.work,

jisté není nic :).Držím už asi 1,5 roku akcii PGH(firma přes plyn a ropu) a od začátku co podklad mám mě vyplácí dividendu zatím každý měsíc,jak dlouho to ještě bude nevím,nijak jsem po tom nepátral.V každém případě to není 1% měsíčně čistého ;),ted aktuálně je to asi 7,5% ročně,při nákupu to ale bylo tuším okolo 11% ročně,takže i tak slušný výnos.


borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
×
×
  • Vytvořit...