Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Dividendové akcie - dlouhodobé investice


kramnik

Doporučené příspěvky

  • 3 týdny později...

Zdravím.. má tady někdo(kromě mě) v hledáčku BP?

Nedávno klesl ke 27, kde evidentně došlo ke spoustě nákupů. Posléze titul posiloval a lidi začali vybírat zisky a tak zase sjel dolů.. Chtěl bych počkat na chvíli, kdy začne stoupat volume a tudíž by se dalo čekat, že budou prodeje u konce a posléze nakoupit(doufám, že někde kolem 33-35) do dividendového portfolia s výhledem na zajímavý kapitálový bonus jako třešničku na dortu(tak horizont tří let).

Ovšem kolují zvěsti, že společnost příští rok divi nevyplatí, což by byla docela čára přes rozpočet... Výsledovku má BP moc pěknou, tak mi to příjde, jako ukázková Gladišovina ve stylu "kupuj dolar za 50c" :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hecate:

jestli půjde cena dolů, tak tím lépe.. aspoň levně přikoupím ;) Sice nevim, na základě čeho si myslíte, že 3 roky jsou málo, ale můj názor je ten, že BP z pozice firmy, která je co do ziskovosti 4tá na světě, nemá důvod krachovat nebo něco podobného.. sanace škod z Deepwater Horizon budou rozloženy do spousty let, takže bych se nebál o nedostatek volné likvidity. Divi možná bude pro 2011 o něco nižší, ale zase na druhou stranu je také nákupní cena akcie nižší, takže %DY by mohl zůstat nezměněn a v dalších letech bych už čekal všechno v zajetých kolejích.. Uvidíme..

já nehci tahat z nikoho rozumy.. jen jsem se chtěl zeptat jestli to někdo vidí obdobně.. na mé rozhodnutí to vliv mít rozhodně nebude :)

ať se daří

Link to comment
Sdílet pomocí služby


trosku som sa o to zaujimal a diskutoval som a cital posty od inych skusenejsich
a zaver bol taky ze zatial je to riziko bolo mi odporucene ak sa zaujimam o dany segment trhu radsej invetsovat do
XOM alebo RDS.A RDS.B alebo TOT .

já nehci tahat z nikoho rozumy.. nie to je v pohode na to je forum aby sme si to vydiskustovali nie ? :)

sledujem BP a ked usudim ze je vhodna doba tak naskocim ....
drzim palce nech sa dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
chtěl bych se zeptat jestli tu někdo kupujete USA dividendové akcie přes FIO e-brokera, jak je to se s daněním dividend? Seberou dvakrát daně jak jsem někde četl tedy 25% za USA a 15% u nás? Nebo je to úplně jinak?

Když někdy FIO krachne, dostanu se ke svím akciím přes jiného brokera, nebo krachem přijdu o všechny akcie?

A případně zdali zkušenější poradí jiného brokera pro dlouholeté držení dividendových USA akcií.

Mockrát děkuji za jakoukoli radu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Mexa:
Daňa z dividend platíš jenom jednou. Jenom je to u různých titulů různě. U drtivé většiny je dividenda 15%, někde se můžeš setkat s dividendou vyšší a někde ji dostaneš nezdaněnou a měl bys ji přiznat v daňovém přiznání. Pokud ještě nemám ve Fiu podepsaný formulář W8BEN tak si tam třeba skoč a podepiš ho. Říká to Amíkům, že máš daňvý domicil v ČR a divi tudíž podléhá zdanění v Česku.
Já přes Fio dividendové akcie kupuji a moc si s tím hlavu endělám, ale máš pravdu, že až an vyjímky, které si platí individuální účet, mají všichni ostatní US akcie na sběrném účtu Fia a ty jsou de facto majetkem Fio (má to zase tu výhodu, že můžeš přes Fio provádět intraday obchody, protože na tom sběrném účtu je citelně víc, než je minimální částka pro ID). Možná budou nějaké změny, protože Fio lanaří v US jiný depozitář, který nabízí lepší podmínky než Penson a po možném přechodu se může něco změnit.

Ohledně BP jsem spíše pesimista. BP pravděpodobně přežije, ale o blízkém obnovení dividend bych pochyboval. Přinejmenším v té výši, v jaké je BP vyplácel do toho problému. 11 miliard USD bude asi potřebovat využít jinak, než je rozdělovat akcionářům. Takže se držíms tranou a BP vlastně ani nesleduji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

radim2:
Po delší době jsem zase tady, tak zkusím odpovědět na tvůj starší dotaz ohledně těch knih. V Grahamovi je hodně omáčky a dost se rozepisuje i o obligacích. Gladiš se věnuje čistě akciím a je na knize vidět, že hodně čerpal z Grahama. Můj osobní názor je ten, že pokud už máš jak jsi psal "plnou knihovnu", Grahama bych nekupoval. Já mám obě. Grahama jsem chtěl kvůli tomu, že je to taková akciová klasika. Gladiš je čtivější.

Kramnik:
Díky za info ohledně daní.
Takže BP už nedržíš?

Jinak pro ty, co se zajímají o insider transakce, tak Grube Ferdinand William-President and CEO nakoupil 17.8. akcie své CLMT za více než 13,5 mil. $. To už je slušný balík:-) finviz.com/quote.ashx?t=clmt&ty=c&ta=0&p=m

Ještě by mě zajímal váš názor na akcii YRCW, do které v květnu vrazil její CEO ZOLLARS WILLIAM D téměř 100 tis. $. Nakupoval za 0,5$ za akcii, přičemž od té doby byla nejníž cena na 0,11$ a teď je na nějakých 0,28$. Tahle spol. mě zajímá čistě z pohledu krátkodobé spekulace. Co vy na to? finviz.com/quote.ashx?t=yrcw&ty=c&ta=0&p=m

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stanley

tam sa rozhodne k niecomu schyluje. minuly tyzden najobchodovanejsia akcia na nasdaqu. chalan kupil 200k pre seba, na finvize je ale insider ovnersip len 0.06% to je dost malo. mozno nakupuje preto ze chce mat vacsi vplyv. nekup to za 0.28 uz len koli tomu peknemu R ku sa oplati aspon par akcii za dobru cenu,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...